Wydarzenia w Ivano-Frankovsku

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
DobryDuch
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: DobryDuch »

Idąc za przykładem wątku pt. "Wydarzenia we Lwowie..." - zakładam ten, bo Ivano-Frankowsko, to bodaj druga po Lwowie "stolica kulturalna" naszej kochanej -zdala od politycznych resentymentów i paranoi- Ukrainy.

14-18.06 Festiwal Porto Franko
Muzyka, teatr, poezja (której uwielbieniem Ukraina różni się na tle tzw.Zachodu, czy nie?) taniec, słowem sztuki audio-wizualne
http://portofrankofest.com/
Znalazłem szukając dodatkowej atrakcji w drodze powrotnej z Zakarpacie. Na koncert Andruchowicz&Karbido wybieram się obowiązkowo... Andruchowycz-pisarz, poeta, tutaj w roli wokalisty, przyjaciel Stasiuka, z polskim zespołem Karbido poznałem ledwie parę miesięcy wstecz, pod nazwą projektu Samogon. Bilet na koncert... 25uah.
Do posłuchania:
DobryDuch
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: DobryDuch »

Na powyższym festiwalu udało mi się być jeden dzień i wieczór. Bardzo pozytywne wrażenie. Sztuka wypełnia miasto. Miło wspominam.
A znalazłem taką ciekawostkę:
http://karpaccy.pl/karpacka-pisanka-w-rozmiarze-xxl/
Na wschodniokarpackim szczycie Tomnatyka (1565 m) w masywie Jałowiczory, w widłach Saraty i Białego Czeremoszu stoją od lat opuszczone, widoczne z daleka białe kopuły dawnej sowieckiej stacji radarowej „Pamir” działającej w latach 1950-1995. W sierpniu ubiegłego roku grupa artystów ze Stanisławowa (Iwanofrankiwśka) wymyśliła projekt „Pysanka na Tomnatyku”, w myśl którego kopuły mają zamienić się w ogromne pisanki, a wewnątrz nich stworzona zostanie przestrzeń do koncertów i projekcji filmowych. Zgodnie z planem, każdego roku artyści mają zamiar pomalować jedną z kopuł, a tym samym tchnąć w opuszczoną bazę wojskową nowe życie. Przed Wielkanocą jak znalazł.
Ciekawe czy już odbyły się jakieś imprezy w tym miejscu? Ktoś coś wie? bywał?
ODPOWIEDZ