Prepaid MTS

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Awatar użytkownika
kreskanadn
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Prepaid MTS

Post autor: kreskanadn » pn 03 lip, 2017 14:38

Moi drodzy,
czy orientujecie się czy prepaid MTS-u, który nie był używany przez ok. 11 miesięcy, będzie działał jeszcze, oczywiście przy kupieniu doładowania? Czy nie zawracać sobie głowy starym numerem i od razu kupić nowy?

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Prepaid MTS

Post autor: gorodok » pn 03 lip, 2017 15:21

kreskanadn pisze:Moi drodzy,
czy orientujecie się czy prepaid MTS-u, który nie był używany przez ok. 11 miesięcy, będzie działał jeszcze, oczywiście przy kupieniu doładowania? Czy nie zawracać sobie głowy starym numerem i od razu kupić nowy?
Otóż informacja jest sprzeczna - bo po doładowaniu numer jest ważny przez 365 dni ale jeśli nikt nie dzwoni z tej karteczki to po 180 dniach mogą zablokować. http://www.mts.ua/ua/support/general/23 ... olzovalas/
Po prostu trzeba włożyć karteczkę do telefonu i jeśli sieć się pojawi i na tę kartę można będzie zadzwonić to wtedy należy ją doładować na co najmniej 5 hrywien - jeśli nie to lepiej kupić nową...
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Prepaid MTS

Post autor: gorodok » pn 03 lip, 2017 15:24

Aha no i sprawdzić temrin ważności można w ten sposób - *101#
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

Awatar użytkownika
kreskanadn
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Prepaid MTS

Post autor: kreskanadn » pn 03 lip, 2017 15:56

gorodok, dziękuję bardzo, jak wyląduje od razu będę sprawdzać :D

Awatar użytkownika
mago
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Prepaid MTS

Post autor: mago » pt 07 lip, 2017 00:14

Na stronce MTS jest taka oferta planów, że można zgłupieć ;-)
Czy ktoś używał KyivStar ? Gdzie można kupić doładowanie do takiego pakietu:
https://shop.kyivstar.ua/starter-packs/ ... nline.html ? Wydaje mi się to dobrą ofertą, za 95UAH 3GB internetu.. ?

Rozumiem, że tam gdzie kartę sim, czyli w kiosku ? Jaką formę ma to doładowanie, to jest karta czy paragon z kodem ?
Czy ktoś się orientuje ile kosztują za min rozmowy do Polski z tego pakietu/operatora ? Na stronie jest ogólna informacja, że od 60 kopiejek za min 8)
ukrainamarcina.pl

vincent
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Prepaid MTS

Post autor: vincent » pt 07 lip, 2017 10:04

Zerknij tutaj:
https://www.vodafone.ua/en/rates/private
Czerwona oferta. Tylko do ceny dolicz starter za 50-60 UAH (o ile dobrze pamiętam).

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Prepaid MTS

Post autor: gorodok » pt 07 lip, 2017 10:07

mago pisze:Na stronce MTS jest taka oferta planów, że można zgłupieć ;-)
Czy ktoś używał KyivStar ? Gdzie można kupić doładowanie do takiego pakietu:
https://shop.kyivstar.ua/starter-packs/ ... nline.html ? Wydaje mi się to dobrą ofertą, za 95UAH 3GB internetu.. ?

Rozumiem, że tam gdzie kartę sim, czyli w kiosku ? Jaką formę ma to doładowanie, to jest karta czy paragon z kodem ?
Czy ktoś się orientuje ile kosztują za min rozmowy do Polski z tego pakietu/operatora ? Na stronie jest ogólna informacja, że od 60 kopiejek za min 8)
W tym linku co podałeś miesięczna opłata to 70 hrywien. 25 hrywien płacisz za startera jeden raz. https://kyivstar.ua/uk/mm/tariffs/prepaid/online
Doładować można na wiele różnych sposobów - może to być karta kupiona w kiosku albo byle gdzie indziej. Można w terminalu samoobsługowym. Albo najlepiej przez stronę kyivstara bez żadnych dodatkowych opłat. Żeby dzwonić do Polski za 50 kop za minutę należy uruchomić dodatkowo usługę możesz uruchomić opcję Ulubleni krainy https://kyivstar.ua/uk/mm/services/othe ... itecountry
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

Awatar użytkownika
mago
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Prepaid MTS

Post autor: mago » pt 07 lip, 2017 13:26

vincent pisze:Zerknij tutaj:
https://www.vodafone.ua/en/rates/private
Czerwona oferta. Tylko do ceny dolicz starter za 50-60 UAH (o ile dobrze pamiętam).
Vincent dziękuję za informację. Oferta, którą znalazłeś jest znacznie bardziej opłacalna i wygodniejsza. Po pierwsze 60 UAH (Pakiet RED S) dostajemy łącznie aż 6 GB (4+2 promocyjne, przez 6 miesięcy). Po drugie, starter jest jednocześnie abonamentem i nie potrzeba jak w przypadku KyevStar do startera kupować doładowania (mniej certolenia się z wpisywaniem kodów kupowaniem itd. dla mnie plus). Tak więc oferta jest bardzo dobra i zamierzam się na nią zdecydować. Już nie wspominam, że na stronie vodafona, jest wszystko klarownie wyjaśnionie.

Dla zainteresowanych koszt do Polski 3UAH/min, sprawdzanie statusu *101*4#, aktywacja (w przypadku pakietu RED S *250*50#)
ukrainamarcina.pl

vincent
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Prepaid MTS

Post autor: vincent » pt 07 lip, 2017 19:24

mago pisze:Vincent dziękuję za informację. Oferta, którą znalazłeś jest znacznie bardziej opłacalna i wygodniejsza. Po pierwsze 60 UAH (Pakiet RED S) dostajemy łącznie aż 6 GB (4+2 promocyjne, przez 6 miesięcy). Po drugie, starter jest jednocześnie abonamentem i nie potrzeba jak w przypadku KyevStar do startera kupować doładowania (mniej certolenia się z wpisywaniem kodów kupowaniem itd. dla mnie plus). Tak więc oferta jest bardzo dobra i zamierzam się na nią zdecydować. Już nie wspominam, że na stronie vodafona, jest wszystko klarownie wyjaśnionie.

Dla zainteresowanych koszt do Polski 3UAH/min, sprawdzanie statusu *101*4#, aktywacja (w przypadku pakietu RED S *250*50#)
Wydaje mi się, że rok temu Gorodok mi podpowiedział to, skorzystałem, kupiliśmy całość za około 23 zł o ile dobrze pamiętam. Chłopaczek w sklepie z komórkami Gorodockiej zajął się nami w ten sposób, że otrzymaliśmy telefon gotowy do dzwonienia i korzystania z internetu.
To było na początku września zeszłego roku. I teraz ciekawostka, na koncie mam 2,50 UAH, planuję za 10 dni doładować przed wyjazdem, a apka Vodafone UA pokazuje mi, że nie mam minut, nie mam smsów, ale mam 500 MB internetu :) Ciekawe czy jak przekroczymy granicę to naprawdę będziemy ten internet mieć :)

vincent
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Prepaid MTS

Post autor: vincent » pn 10 lip, 2017 15:34

To jeszcze jedna informacja. Doładowałem Vodafone UA, bo niedługo jedziemy do Kijowa. W aplikacji mobilnej są trzy systemy płatności do wyboru, dwa pierwsze odrzuciły moją kartę PKO BP i ING (obie VISA), trzeci przyjął, ale środki wpłynęły mniej więcej po 24 godzinach. Z automatu zdjęło mi te 90 UAH (Red M). Dodało zgodnie z taryfą 70 units smsów, 105 minut na Ukrainę, ale nie dodało 8GB internetu i ... wyłączyło całkiem roaming, który od zeszłego roku cały czas działał. Za włączenie (opcja roaming jak w domu) chcą dodatkowe 90 UAH. No i nie mam pojęcia o co chodzi...

Awatar użytkownika
mago
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Prepaid MTS

Post autor: mago » pn 10 lip, 2017 20:12

vincent pisze:To jeszcze jedna informacja. Doładowałem Vodafone UA, bo niedługo jedziemy do Kijowa. W aplikacji mobilnej są trzy systemy płatności do wyboru, dwa pierwsze odrzuciły moją kartę PKO BP i ING (obie VISA), trzeci przyjął, ale środki wpłynęły mniej więcej po 24 godzinach. Z automatu zdjęło mi te 90 UAH (Red M). Dodało zgodnie z taryfą 70 units smsów, 105 minut na Ukrainę, ale nie dodało 8GB internetu i ... wyłączyło całkiem roaming, który od zeszłego roku cały czas działał. Za włączenie (opcja roaming jak w domu) chcą dodatkowe 90 UAH. No i nie mam pojęcia o co chodzi...
Spróbuj aktywować pakiet raz jeszcze. *101*444# - do aktywacji przejścia na RED M, *101*4# - sprawdź status, co Ci pokazuje, jaką taryfę. Wyłącz/włącz jeszcze raz telefon po tym. Jeżeli to nie pomoże to spróbuj *250*70# - to ponowny kod na zmianę taryfy (na RED M) ale już z obecnej taryfy.

Myślę, że te kody powyżej zadziałają. Podejrzewam, że przez brak aktywności/brak środków system wrzucił Cię na jakąś dziwną standardową taryfę. Trzeba teraz jeszcze raz wrócić na RED M. Przynajmniej ja tak to widzę, powodzenia i daj znać jak znajdziesz rozwiązanie.
ukrainamarcina.pl

vincent
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Prepaid MTS

Post autor: vincent » pn 10 lip, 2017 20:55

mago pisze:Spróbuj aktywować pakiet raz jeszcze. *101*444# - do aktywacji przejścia na RED M, *101*4# - sprawdź status, co Ci pokazuje, jaką taryfę. Wyłącz/włącz jeszcze raz telefon po tym. Jeżeli to nie pomoże to spróbuj *250*70# - to ponowny kod na zmianę taryfy (na RED M) ale już z obecnej taryfy.

Myślę, że te kody powyżej zadziałają. Podejrzewam, że przez brak aktywności/brak środków system wrzucił Cię na jakąś dziwną standardową taryfę. Trzeba teraz jeszcze raz wrócić na RED M. Przynajmniej ja tak to widzę, powodzenia i daj znać jak znajdziesz rozwiązanie.
Po 24 godzinach zadziałał roaming. Wcześniej uruchamiałem telefon wielokrotnie i nic. Powyższe kody próbowałem pisze mi, że mam Red M i nie da się nic zmienić.
Zresztą tragedii nie ma, mam telefon z którego mogę gadać, smsować i mam 500 MB internetu, wifi na noclegu w Kijowie, chyba nie ma co się angażować tylko na miejscu w Vodafone wyjaśnić. Albo doładować internet jak będzie taka potrzeba, bez przesady, to są tak śmiesznie pieniądze, że chyba lepiej olać.
Jedno mnie martwi, że facebookowy Vodafone UA mnie olał, mimo, że pisałem po polsku, ukraińsku i angielsku. Duży minus. Podobno odpowiadają natychmiast, a olali mnie całkowicie. Przecież jakby jakiemuś Ukraińcowi odcięło roaming po przyjeździe do Polski to byłby w czarnej.... dziurze.

Awatar użytkownika
mago
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Prepaid MTS

Post autor: mago » pn 10 lip, 2017 21:29

vincent pisze:
mago pisze:Spróbuj aktywować pakiet raz jeszcze. *101*444# - do aktywacji przejścia na RED M, *101*4# - sprawdź status, co Ci pokazuje, jaką taryfę. Wyłącz/włącz jeszcze raz telefon po tym. Jeżeli to nie pomoże to spróbuj *250*70# - to ponowny kod na zmianę taryfy (na RED M) ale już z obecnej taryfy.

Po 24 godzinach zadziałał roaming. Wcześniej uruchamiałem telefon wielokrotnie i nic. Powyższe kody próbowałem pisze mi, że mam Red M i nie da się nic zmienić.
Zresztą tragedii nie ma, mam telefon z którego mogę gadać, smsować i mam 500 MB internetu, wifi na noclegu w Kijowie, chyba nie ma co się angażować tylko na miejscu w Vodafone wyjaśnić. Albo doładować internet jak będzie taka potrzeba, bez przesady, to są tak śmiesznie pieniądze, że chyba lepiej olać.
Jedno mnie martwi, że facebookowy Vodafone UA mnie olał, mimo, że pisałem po polsku, ukraińsku i angielsku. Duży minus. Podobno odpowiadają natychmiast, a olali mnie całkowicie. Przecież jakby jakiemuś Ukraińcowi odcięło roaming po przyjeździe do Polski to byłby w czarnej.... dziurze.
Vincent, w razie "w" tak jak piszesz, albo doładowanie, albo do kosza i nowy starterek. Z tym internetem bardzo dziwne, możliwe, że to zadziała za jakiś czas. Pamiętaj też o tym, że te dodatkowe 2GB w promocji, uaktywniają się dopiero jak wykonasz tym numerem połączenie. Więc jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś to sprawdź. Te promocyjne GB internetu sprawdza się *101*442#

Zobaczymy jakie ja będę miał wrażenia z vodafone po przyjeździe :P Co do zachowania firmy olej to totalnie, może odpowiedzą może nie. Mnie już takie nieprofesjonalne zachowania dużych firm nie dziwią. Ostatnio to przerabiałem z jedną siecią pizzerii znaną na całą Polskę. Rzecz totalnie przez nich zawalona, a w odpowiedzi nawet przepraszam nie padło, żenada piszę Ci :wink:
ukrainamarcina.pl

vincent
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Prepaid MTS

Post autor: vincent » pn 10 lip, 2017 21:38

Te promocyjne GB internetu sprawdza się *101*442#
Hmm. "The service 2gb x 6 month is deactivated. Status check *101*4#"
Wygląda to na to, że to jest ileś GB jak regularnie ładujesz. Chyba. Zresztą olać to.
Do kosza nie wyrzucę karty sim, bo podałem jej nr hostowi u którego będziemy nocować w Kijowie. Wolę być wiarygodny.

vincent
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Prepaid MTS

Post autor: vincent » pn 10 lip, 2017 22:50

Nie wierzę, ale zacytuję. to jest niewiarygodne. 21 wiek. Vodafone UA.
This service supports Russian and Ukrainian. Please use one of this languages and we will help you. Thank you!

Awatar użytkownika
mago
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Prepaid MTS

Post autor: mago » pn 10 lip, 2017 23:36

vincent pisze:Nie wierzę, ale zacytuję. to jest niewiarygodne. 21 wiek. Vodafone UA.
This service supports Russian and Ukrainian. Please use one of this languages and we will help you. Thank you!
Ten promo pakiet aktywuje się po wykonaniu z telefonu pierwszego połączenia. Nie jesteś jeszcze na terytorium ua ? Może też dlatego. A co do odpowiedzi, to nawet tego nie komentuje. Jest to podwójnie zabawne biorąc pod uwagę, że odpowiedzieli po angielsku haha:-) eh Ukraina!;]
ukrainamarcina.pl

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Prepaid MTS

Post autor: gorodok » wt 11 lip, 2017 09:11

Napisałem do nich na tego fejsbuka i powiedzieli mi że obsługują po ukraińsku i rosyjsku. Ale w godziny pracy może być też po angielsku, więc radzę spróbować jeszcze raz.
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

vincent
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Prepaid MTS

Post autor: vincent » pn 24 lip, 2017 19:39

Jako ciekawostkę. Odezwałem się z Kijowa ponownie do Vodafone UA na ich FP. Gość potwierdził, że mam przyznane te 8gb, ja mu piszę, że w My Vodafone (aplikacja w telefonie) wyświetlało mi 500MB a teraz dużo mniej, bo trochę zużyłem. Coś tam u siebie kliknął i znów pojawiło mi się pełne 500MB. W tej chwili sprawdziłem, mam w My Vodafone 172MB, sprawdziłem *101*4# i pokazało mi że zużyłem około 640MB. :)
Reasumując, trochę kulawa ta technika, ale olać to, ważne, że wszystko działa i to za grosze. Z zalet - dzwoniłem dzisiaj do Polski, bo doładowaniu za 14,52 zł mam między innymi 35 minut do nas. Jakość rozmowy super, tylko moi klienci do których oddzwaniam z ukraińskiej komórki odbierają i tak niepewnie mówią: halo...?
Hehe :)

Awatar użytkownika
mago
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Prepaid MTS

Post autor: mago » śr 26 lip, 2017 14:51

vincent pisze:Jako ciekawostkę. Odezwałem się z Kijowa ponownie do Vodafone UA na ich FP. Gość potwierdził, że mam przyznane te 8gb, ja mu piszę, że w My Vodafone (aplikacja w telefonie) wyświetlało mi 500MB a teraz dużo mniej, bo trochę zużyłem. Coś tam u siebie kliknął i znów pojawiło mi się pełne 500MB. W tej chwili sprawdziłem, mam w My Vodafone 172MB, sprawdziłem *101*4# i pokazało mi że zużyłem około 640MB. :)
Reasumując, trochę kulawa ta technika, ale olać to, ważne, że wszystko działa i to za grosze. Z zalet - dzwoniłem dzisiaj do Polski, bo doładowaniu za 14,52 zł mam między innymi 35 minut do nas. Jakość rozmowy super, tylko moi klienci do których oddzwaniam z ukraińskiej komórki odbierają i tak niepewnie mówią: halo...?
Hehe :)
Wniosek, dzwonić, używać, nie przejmować się pierdołami, ani wchodzić w szczegóły, jak działa to się tylko cieszyć :mrgreen:
ukrainamarcina.pl

marcin-
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Prepaid MTS

Post autor: marcin- » wt 08 sie, 2017 20:41

vincent pisze: Reasumując, trochę kulawa ta technika, ale olać to, ważne, że wszystko działa i to za grosze.
Może coś dłubią w systemach, bo mi moje 30 minut i 30 SMS wyszły już kilka dni temu (Vodafone Red S 2015), kod *101*4# pokazuje prawidłowo 0 hvylyn i 0 SMS/MMS, ale na koncie głównym ciągle ta sama kwota :D
Co ciekawe na stronie www СИСТЕМА «ИНТЕРНЕТ-ПОМОЩНИК» pokazuje prawidłowo wszystkie SMSy i rozmowy, ale Стоимость (грн с НДС и ПФ) = 0 :wink:
Tak więc dobrze powiedziane: :twisted:
mago pisze:dzwonić, używać, nie przejmować się pierdołami, ani wchodzić w szczegóły, jak działa to się tylko cieszyć :mrgreen:

Awatar użytkownika
mago
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Prepaid MTS

Post autor: mago » czw 10 sie, 2017 07:33

Kupiłem starter vodafone red s, włożyłem kartę, aktywowałem i przy stanie balansu mam 1 uah zamiast 60. Internet działa, ale dzwonić nie da się. Ktoś wie dlaczego ?
ukrainamarcina.pl

vincent
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Prepaid MTS

Post autor: vincent » czw 10 sie, 2017 10:45

U mnie było jakoś tak, że kupiłem starter vodafone, za migrację do red s zdjęło mi coś koło tego 60uah i potem musiałem normalnie doładować, żeby działało. W zasadzie to wszystko zrobił za mnie gość w sklepie, ale też byłem zaskoczony, że nieco więcej na początku to kosztuje.
Wydaje mi się, że za całość na początku było coś około 145 uah, ale kolejne doładowanie miesiąc temu już tylko 90 uah za red M.

andfed
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Prepaid MTS

Post autor: andfed » czw 10 sie, 2017 12:57

w Vodafone muszą mieć jakiś problem, w ub. tygodniu kupiłem najpierw jedną startówkę, później drugą, pakiet S. Pierwsze dwa dni bez najmniejszego problemu mogłem dzwonić, tak do PL jak i na UKR. Później został mi tylko internet, pomimo że zostało mi jeszcze sporo minut do wykorzystania. Przy drugim starterze już po pierwszym połączeniu zablokowało mi pakiet minut. Internet dalej działał, czyli dokładnie ta sama sytuacja co z pierwszym starterem. Pani w Vodafone rozłożyła ręce, próbowała jeszcze dodzwonić się na Infolinię ale bezskutecznie, chyba mieli przez ten problem przeciążone linie.

Awatar użytkownika
mago
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Prepaid MTS

Post autor: mago » sob 12 sie, 2017 08:04

Na drugi dzień już wszystko działało, doladowalem też konto kwotą 10 uah. Za red s zapłaciłem 50 uah. W sklepie vodafona potwierdzilem, ze sam starter wystarcza by dzwonic i smsowac takze za granice. Dostajemy pakiet darmowego internetu oraz smsow.
ukrainamarcina.pl

marcin-
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Prepaid MTS

Post autor: marcin- » ndz 13 sie, 2017 11:44

Magii ciąg dalszy...
Dzisiaj rano odnowił się pakiet Vodafone Red S 2015 (30 min + 30 SMS), ale zamiast 45 UAH pobrało 17,49 UAH...
«ИНТЕРНЕТ-ПОМОЩНИК» pokazuje wszystko prawidłowo: SMSy i połączenia oraz stan konta przed i po odnowieniu pakietu.

Awatar użytkownika
mago
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Prepaid MTS

Post autor: mago » ndz 13 sie, 2017 19:14

marcin- pisze:Magii ciąg dalszy...
Dzisiaj rano odnowił się pakiet Vodafone Red S 2015 (30 min + 30 SMS), ale zamiast 45 UAH pobrało 17,49 UAH...
«ИНТЕРНЕТ-ПОМОЩНИК» pokazuje wszystko prawidłowo: SMSy i połączenia oraz stan konta przed i po odnowieniu pakietu.
U mnie dzisiaj pakiet po prostu nie działał, nie łączyło z internetem mimo zasięgu, restartów i uah na koncie. Jak dzwoniłem do znajomego w PL to wyswietlało mu numer Ateny.
Osobiście następnym razem zrezygnuje z vodafone i spróbuję np. kievstar. Vodafon jest po prostu nieprzewidywalny i jak widać nie tylko ja miałem z nim problemy.
ukrainamarcina.pl

ODPOWIEDZ