Czerniowce => Chocim => Kamieniec Podolski

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
biszkopt
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: biszkopt » czw 17 sie, 2017 17:56

W przyszłym tygodniu jedziemy ze Lwowa do Czerniowców. Chcemy w jeden dzień przejechać z Czerniowców, zobaczyć twierdzę w Chocimiu i Kamienieńcu Podolskim i wieczorem wrócić na nocleg do Czerniowców. Jechał ktoś marszrutkami tą trasą? Da radę od rana w jeden dzień obrócić? Mamy Hotel koło Uniwersytetu w Czerniowcach. W które miejsce iść najlepiej na marszrutkę w stronę Kamieńca? Czy w Chocimiu jest szansa na dworcu gdzie zatrzymują się marszrutki znaleźć taxi do twierdzy? W Kamieńcu marszrutki zatrzymują się w okolicach rynku? Może ktoś zna jakieś sprawdzone restauracje w Kamieńcu i Czerniowcach? Z góry dziękuje za wszelkie podpowiedzi, bo w te rejony Ukrainy jedziemy pierwszy raz. Pozdrawiam

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » czw 17 sie, 2017 22:50

Główny dworzec autobusowy w Czerniowcach jest na ulicy Hołownej, kawałek drogi od uniwerku.Połączenia do Cocimia i Kamieńca są z tego właśnie dworca. W jeden dzień da radę to zaliczyć, tym bardziej, że obie twierdze można obejść spokojnie w godzinę-dwie. W Czerniowcach stołowałem się zawsze w "Czas pojisty" na Hołownej, niedaleko ratusza, a w Kamieńcu w pizzerii Celentano. Nie wykluczam jednak, że są w tych miastach lepsze miejscówki

biszkopt
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: biszkopt » pt 18 sie, 2017 00:34

Dzięki Pietia !

Gab001
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Gab001 » pt 18 sie, 2017 18:46

biszkopt pisze:Da radę od rana w jeden dzień obrócić?
Da radę; ale czy warto? Mnie dwóch pełnych dób nie wystarczyło, by zobaczyć to wszystko, co zaplanowałem (musiałem np. zrezygnować z wizyty w Okopach Św. Trójcy). Owszem, na twierdze chocimską i kamieniecką, ale raczej pośpiesznie, jeden dzień to dosyć. Ale prócz twierdzy w samym tylko starym Kamieńcu do obejrzenia:
- Rynek Polski z Ratuszem - a wewnątrz muzea, między innymi numizmatycze,
- bramy: Miejska, Ruska, Polska, Baszta Batorego, Kuśnierska, Rzeźnicka,
- Prochownia,Synagoga,
- budynek dawnego garnizonu,
- Muzeum Miniatur: Zamki Ukrainy,
- Katedra i położone tuż obok lapidarium,
- kanion rzeki Smotrycz i inne miejsca i obiekty.
biszkopt pisze:Może ktoś zna jakieś sprawdzone restauracje w Kamieńcu
Jadłem kolację w restauracji hotelu Taras Bulba przy Starobulwarnej. Jest kilka przyjemnych sal w dawnych piwnicach oraz altana na powierzchni. Ceny umiarkowane, choć wyższe od średniej krajowej, potrawy dosyć smaczne, choć byłem nieco wygłodzony, stąd ocena zapewne subiektywna :wink: Następnego dnia obiad w restauracji 'Bilja Riczki" vis-a-vis Bramy Polskiej, po drugiej strony Smotryczy. Wrażenia podobne jak w "Tarasie", ceny nieco niższe.

biszkopt
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: biszkopt » pt 25 sie, 2017 23:01

Właśnie wróciłem z Czerniowców i opiszę jak wyglądało zwiedzanie - może komuś się przyda.
Spokojnie można w jeden dzień obrócić i zobaczyć obie twierdze jeśli wyjedzie się o 8.00 rano. W Czerniowcach marszrutki wyjeżdzają z dworca autobusowego przy ul. Hołownej. Bilet do Chocimia kosztuje ok. 50 hr, a z Chocimia do Kamieńca Podolskiego ok. 30 hr. Na przystanku w Chocimiu stało 3 taxi. Koszt przejazdu do zamku to 30 hr. Umówiliśmy się z kierowcą, że jak zwiedzimy twierdze to zadzwonimy i przyjedzie po nas i zawiezie do Kamieńca Podolskiego za 200 hr. Bilety wstępów do twierdz to też koło 30 -40 hr. W Kamieńcu jedliśmy jedzenie z grilla na zamku. Cena średnia - jedzenie niezłe.

ODPOWIEDZ