wywóz auta z Ukrainy

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Awatar użytkownika
Alberto
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

wywóz auta z Ukrainy

Post autor: Alberto »

Cześć Wam!

Gdzieś tam w pobocznych tematach próbowałem się dopytać ale bez efektu.

Zakładam więc nowy wątek, licząc na Waszą pomoc i doświadczenie.

Sprawa ma się tak:

Kupiłem w Ukrainie auto. Korzystając z uprzejmości ukraińskiego kolegi papiery zostały sporządzone na niego. 23.12.2017 upływa termin w którym musi przerejestrować je na siebie ("vypusk"[?] jest sporządzony na niego i jego ojca).

Kolejnym etapem jest to, że chcemy by on sprzedał mi je (w sensie na papierze, bo za auto już zapłaciłem)
Chciałbym wywieźć auto do Polski na kołach.

Sprawy celne i graniczne po polskiej stronie mam ogarnięte i to nie o tym temat.
Interesuje mnie jak to zrobić gładko i czy obywatel Ukrainy od tak może wyjechać sobie ze swojego kraju i sprzedać mi auto bez żadnych konsekwencji.
A może warto złamać przepisy i dać mu 1000 czy 5000 uah na oficjalną karę i problem z głowy?
A może czerwone tablice pomogą?

Z tego co się orientuję to można poprosić go by je wyrejestrował i wywieźć je na lawecie. To jednak jest dodatkowy koszt i kłopot dla mnie, dlatego chciałbym na kołach.

Czy ktoś ma wiedzę w tej materii?

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

wywóz auta z Ukrainy

Post autor: arko »

już raz odpowiadałem - jaki jest najlepszy,najprostszy sposób przywozu auta z Ukrainy.
viewtopic.php?f=8&t=9707&p=102386#p102386

Awatar użytkownika
Alberto
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

wywóz auta z Ukrainy

Tak, taki jest aktualny plan. Pytanie czy jeśli to auto "zniknie" z Ukrainy czy ktoś nie będzie o nie w przyszłości dopytywał? Nie chciałbym sprowadzić problemów na swojego kolegę.

Czy będę mógł kiedyś wjechać nim ponownie (na Ukrainę) na polskich numerach?

lukaszb1986
Nadworny Radca
Nadworny Radca

wywóz auta z Ukrainy

Post autor: lukaszb1986 »

Niech kolega zabierze blachy i z umową kupna sprzedaży w swoim wydziale komunikacji wyrejestruje auto. Tobie zagraniczne tablice nie są potrzebne do zarejestrowania samochodu u nas. Tak rejestrowałem motor z Ukrainy i obyło bez problemów. Jeśli dobrze pamiętam to musisz mieć tylko dowód rejestracyjny z tłumaczeniem, umowę k-s najlepiej w j. ukraińskim z tłumaczeniem (mniej problemów na Ukrainie), opłaty i przegląd.

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

wywóz auta z Ukrainy

Post autor: arko »

Auto nie zniknęło tylko zostało sprzedane przez właściciela z UA na terenie PL.
Ukrainiec zdejmuje автомобиль с учёта żeby nie "wisiało" na nim.
Wszystko legalne,bez obaw można jechać na UA po rejestracji na polskich tablicach.

Awatar użytkownika
Alberto
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

wywóz auta z Ukrainy

Wywiedziałem się w polskim wydziale komunikacji: mogę zatrzymać ukraińskie tablice i przekazać je koledze - do MREO - pod warunkiem spisania oświadczenia co z tymi tablicami się będzie działo. Dowód rej. zostaje w archiwum i nie jest zwracany. Zobaczymy jak pójdzie :)

ODPOWIEDZ