Baseny termalne/błotne/solankowe na Zakarpaciu

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba » ndz 10 gru, 2017 23:08

Na Zakarpaciu bylismy wiele razy ale tam nie trafilismy jakos nigdy. Mam zatem pytanie o rozne bajora, ktore tam wystepuja. W okolicy Sołotwina ponoc. Gdzies mi sie obiło o uszy, ze sa jakies termalne, ze sa jakies blotne. Ze sa takie eleganckie, przyhotelowe, platne, ale ze sa tez takie zapomniane, gdzies w chaszczach z pokruszonym betonem.

Czy ktos moze wie cos wiecej, bywal tam, cos poleci, cos odradzi?

Moze gdzies mozna znalezc jakies mapki, jakies relacje stamtad do poczytania?

Gdzies czytalam tez na jakis wschodnich stronkach, ze jest tam w Solotwinie jakies dawne sanatorium gdzie mozna zanocowac jak w hotelu i jak sie da komu trzeba w łape to moga sprowadzic do podziemi, ktore łącza sie z jakas sztolnią. To tez informacja ktora bym chciala zweryfikowac.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/

Gab001
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Gab001 » ndz 17 gru, 2017 09:50

buba pisze:
ndz 10 gru, 2017 23:08
Czy ktos moze wie cos wiecej, bywal tam, cos poleci, cos odradzi?
Jeden z "moich" kierowców bardzo zachwalał, namawiał do odwiedzin Sołotwina; za cholerę nie mogę sobie przypomnieć który (a jest ich ze dwie setki :lol:). Gdy go już zidentyfikuję, może uda mi się zdobyć jakieś interesujące informacje...

Awatar użytkownika
Alberto
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Alberto » czw 21 gru, 2017 23:44

Masz firmę transportową?

Gab001
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Gab001 » ndz 24 gru, 2017 13:22

Alberto pisze:
czw 21 gru, 2017 23:44
Masz firmę transportową?
Gdybym miał firmę transportową, jeździłbym na Barbados, nie na Ukrainę ;) Ja tam tylko sprzątam ;)
buba pisze:
ndz 10 gru, 2017 23:08
jest tam w Solotwinie jakies dawne sanatorium gdzie mozna zanocowac jak w hotelu i jak sie da komu trzeba w łape to moga sprowadzic do podziemi, ktore łącza sie z jakas sztolnią.
Te sztolnie są ponoć zagospodarowane, zaadaptowane do celów leczniczych; coś jak nasza Wieliczka, tyle że na mniejszą skalę... Nie wiem, ile ich jest ogólem, czy pozostało coś pozostawione same sobie, ale na spontaniczną przygodę, to chyba za bardzo nie można liczyć. :?

Wesołych Świąt, Forumowicze! :)

DobryDuch
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: DobryDuch » śr 17 sty, 2018 22:49

Postapokaliptyczne stawy w Sołotwinie w dołach po zawalonych szybach kopalni soli chyba sprzed wieku. Coś tam wspomniałem o tym w swojej "relacji z podróży". Ale to chyba widziałaś/czytałaś. Tylko, że to jest taka dzikość, ruina, zaadoptowana na kurort, wszystko zagospodarowane, czytaj: płacisz, żeby korzystać. Przy czym skojarzenia jakie człowiek ma ze słowem "kurort", w przypadku tego miejsca są niezbyt zbieżne - no bo na przykład ulice nie mają asfaltu, zryte są korytami potoków od deszczu. Także w/po deszczu chodzi się ubłoconym po kolana :) Nie ma tam żadnego blichtru, nie ma luksusu, nie ma żadnych limuzyn, tylko znane łady, wino "domaszcze" sprzedają co dziesięć metrów. Na trawnikach pasą się krowy, po ulicach chodzą kozy. Nie wiem czy znajdzie się choć jeden staw, który sobie ktoś nie ogrodził i uczynił z natury skarbonkę. Aż tak nie penetrowałem okolicy. Także trzeba zdzierżyć hałas, pełno wypoczywaczy wokół. Tam wszystko jest bardzo ścieśnione na niewielkim obszarze - turbaza na turbazie, stragan na straganie. Miejsce, myślę, bardzo ukraińskie, barokowe. Ukraina bez ściemy, nie na eksport.

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba » wt 26 mar, 2019 22:18

A ja poki co jeszcze do owego Solotwyna nie dotarlam ;)

Taka wersje kurortu bez asfaltu, z blotem po kolana i winem domasznim - to ja bardzo lubie :) I jak sie nie da inaczej to i zaplacic za korzystanie z postapokaliptycznego stawu moge! Byle mial klimat jak nalezy!

Twojej relacji stamtad chyba nie kojarze - albo skleroza straszna mnie dopadla? Podeslesz jakiegos linka lub zdjecia?
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/

ODPOWIEDZ