Co kupić na Ukrainie

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
mmgg
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz
Kontakt:

Co kupić na Ukrainie

Post autor: mmgg »

Zapraszamy do naszego kolejnego wpisu z Ukrainy, tym razem pokażemy Wam nasz wybór, tego co kupić na Ukrainie http://www.stacjabalkany.pl/ukrainskie-produkty/

Zapewne dla tutejszych starych forumowych wyjadaczy to nie będzie nic odkrywczego, ale mamy nadzieję, że osoby dopiero poznające ukraińskie półki będą zainteresowane:)
www.stacjabalkany.pl

tomeeek07
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Co kupić na Ukrainie

Post autor: tomeeek07 »

Bardzo pożyteczne informacje, aczkolwiek dodam, że kawioru, ani ryb do Polski przywozić oficjalnie nie można. ;-) Także lepiej zjeść na miejscu. ;-)

Awatar użytkownika
kreskanadn
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Co kupić na Ukrainie

Post autor: kreskanadn »

tomeeek07 pisze:
pt 26 sty, 2018 13:48
Bardzo pożyteczne informacje, aczkolwiek dodam, że kawioru, ani ryb do Polski przywozić oficjalnie nie można. ;-) Także lepiej zjeść na miejscu. ;-)
nie można przewozić mięsa - w związku z ASF, dostałam kiedyś mandat za moskowską. kawior i ryby można przewozić. czerwony do 10 l. czarny do 125g.

tomeeek07
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Co kupić na Ukrainie

Post autor: tomeeek07 »

kreskanadn pisze:
sob 27 sty, 2018 10:31

nie można przewozić mięsa - w związku z ASF, dostałam kiedyś mandat za moskowską. kawior i ryby można przewozić. czerwony do 10 l. czarny do 125g.
Być może jest tak jak mówisz, aczkolwiek na innej stronie jest informacja o zakazie. Nie jest to moja strona, aczkolwiek wkleję i myślę, że warto wyjaśnić tę kwestię gdzieś wyżej. http://roadtripbus.pl/co-kupic-na-ukrainie/

Zacytuję interesujący nas fragment "Ikra należy też do produktów, których nie wolno przewozić przez granicę. Dlatego jeśli zdecydujemy się na jej zakup musimy spożyć ją na terytorium Ukrainy.(...) Podobnie jak kawioru, produktu tego (ryb) nie można przewozić przez granicę, więc jeśli wam posmakuje to niestety nie będziecie mogli zabrać go do domu."

Awatar użytkownika
kreskanadn
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Co kupić na Ukrainie

kawior z ryb jesiotrokształtnych (maksymalnie 125 g na osobę, w opakowaniu indywidualnie oznakowanym jednorazową banderolą);

Więcej informacji na temat ograniczeń i zakazów związanych z przywozem i wywozem z Unii Europejskiej roślin i zwierząt gatunków zagrożonych wyginięciem (wg CITES) jest dostępnych.

Poszukam później dokładnych przepisów, na które powoływałam się wwożąc tu 5 litrów ikry z łososia.

marcin-
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Co kupić na Ukrainie

Post autor: marcin- »

mmgg pisze:
pt 26 sty, 2018 11:07
Zapraszamy do naszego kolejnego wpisu z Ukrainy, tym razem pokażemy Wam nasz wybór, tego co kupić na Ukrainie http://www.stacjabalkany.pl/ukrainskie-produkty/
3. Ikra kabaczkowa i adżika
Magazinnych nie jadłem, ale jadłem "swojskie", uwielbiam sosy, adżykę, ketchupy, smażone kabaczki z czosnkiem i majonezem, ikrę :D mniam

4. Ukraińskie sosy, keczupy i majonezy firmy kоролівський смак
To jakaś lokalna marka?
Ja tonami przywożę ketchupy chilli Torczin i Czumak. Jadłem jeszcze Szczedro i coś tam czwartego, ale tego nie kojarzę

12. Ukraińskie masło
Jadąc na Ukrainę wiozę znajomym kiełbasy, ser, masło, śmietanę.
Widać to coś podobnego jak z zasadą "wszędzie dobrze gdzie nas nie ma" -> inne masła muszą być lepsze :)
Ja rzadko jadam masło, im smakują lepiej polskie.

15. Kiszone i marynowane pomidory
Swojskie marynowane pomidorki to jest to :)

PS.
Печеночный торт - kto nie zna, niech żałuje!

Awatar użytkownika
kreskanadn
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Co kupić na Ukrainie

Ikra kabaczkowa i ażdyka są teraz normalnie dostępne w polskich sklepach.

Kiszone pomidory i arbuzy :D :D

Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Co kupić na Ukrainie

Post autor: KrzysztofLtm »

Witam.Zawsze kupuje zapas kawy,z tanszych ale dobrych kawa Zokey,dla bardziej wymagajacych kawa Starego Lwowa,Lwowska ormianska,ogolnie kawy na Ua sa bardzo dobre.

Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Co kupić na Ukrainie

Post autor: KrzysztofLtm »

Polecam balsam Vigor.Do kupienia w aptekach.Z jednej strony jest to lekarstwo na ogolne zmeczenie,brak nastroju,apatie i......potencje.Z drugiej strony to normalna,dobra 40% wodka na roznych trawach.Najlepsza jest cena 40-kilka hr za 0,5l.Warto wziasc rachunek z apteki na granice,moga to wliczyc do limitu alkoholu.

ODPOWIEDZ