"Elektriczką" po Ukrainie - problemy

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Gzagal
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: Gzagal » pt 02 lut, 2018 00:41

Dobry wieczór,

zainspirowany relacją na tutejszej stronie odnośnie wyjazdu "Elektriczką na Krym" planuje podobny wyjazd - tyle, ze na Mołdawię, oprócz tego trasę przez Polskę również zamierzam pokonać pociągami osobowymi/REGIO. Podczas planowania trasy natrafiłem jednak na trudności:

1) jadąc taki kawał drogi i będąc w Czerniowcach aż żal nie zajechać do Kamieńca Podolskiego - jednak nie mogę wyszukać żadnych połączeń osobowych "ELektriczek" do Kamienia Podolskiego! Sprawdzałem na stronie kolei lwowskiej, południowo-zachodniej, południowej, odeskiej...nic, nigdzie mi nie pokazuje Kamieńca Podolskiego. Co innego w wyszukiwarkach połączeń dalekobieżnych - nie mniej zależy mi aby całą trasę pokonać elektriczką. Jak zatem dojechać z Czerniowiec do Kamieńca Podolskiego przy pomocy pociągów osobowych?

2) Do Mołdawii - no właśnie...jak dojechać z Czerniowiec do Kiszyniowa pociągiem? Wiem, że dwa razy dziennie kursuje pociąg z Czerniowiec jadąc tranzytem przez Mołdawię - myślałem aby wysiąść na którejś z tamtejszych stacji, ale czy to ma sens? Jaka jest najlepsza opcja dojazdu do Kiszyniowa z Czerniowiec - nie ukrywam, że w grę wchodzi tylko pociąg.

Dziękuje za wszelką okazaną mi pomoc. Do wyjazdu jeszcze trochę czasu nie mniej chciałbym już mieć podstawy wyrobione ;)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » pt 02 lut, 2018 11:21

Gzagal pisze:
pt 02 lut, 2018 00:41
1) jadąc taki kawał drogi i będąc w Czerniowcach aż żal nie zajechać do Kamieńca Podolskiego - jednak nie mogę wyszukać żadnych połączeń osobowych "ELektriczek" do Kamienia Podolskiego! Sprawdzałem na stronie kolei lwowskiej, południowo-zachodniej, południowej, odeskiej...nic, nigdzie mi nie pokazuje Kamieńca Podolskiego. Co innego w wyszukiwarkach połączeń dalekobieżnych - nie mniej zależy mi aby całą trasę pokonać elektriczką. Jak zatem dojechać z Czerniowiec do Kamieńca Podolskiego przy pomocy pociągów osobowych?
Da się! Lecz niestety dojazd zajmie jakieś 8-9 godzin... Z Czerniowiec do Larga №968 Чернівці - Сокиряни wyjazd o 8.30 przyjazd o 11.52
Ze Stacji Larga do Kamieńca Podolskiego 6352 Larga - Hreczany wyjazd 15.56 przyjazd 17.01
Gzagal pisze:
pt 02 lut, 2018 00:41
2) Do Mołdawii - no właśnie...jak dojechać z Czerniowiec do Kiszyniowa pociągiem? Wiem, że dwa razy dziennie kursuje pociąg z Czerniowiec jadąc tranzytem przez Mołdawię - myślałem aby wysiąść na którejś z tamtejszych stacji, ale czy to ma sens? Jaka jest najlepsza opcja dojazdu do Kiszyniowa z Czerniowiec - nie ukrywam, że w grę wchodzi tylko pociąg.
Pociągiem można w ten sposób: 118 Czerniowce-Kijów z przesiadką w Koziatyniu lub Winnicy na 065 Moskwa - Kiszyniow
Tu w tym linku masz więcej egzotycznych połączeń ale ten jest najbardziej sensowny
http://www.uz.gov.ua/route_2/index.php? ... blic%20Of)
Zaznaczę że to już nie są pociągi podmiejskie.
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

Gzagal
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: Gzagal » pt 02 lut, 2018 14:57

W takim razie muszę sobie Kamieniec Podolski odpuścić. Znalazłem w internecie informację, że najszybsza droga dotarcia z Czerniowiec do Kiszyniowa to pociąg do Lipkan na Mołdawii a stamtąd maszrutką. Ktoś to może potwierdzić?

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » pt 02 lut, 2018 21:31

Generalnie kolej w Mołdawii odgrywa marginalną rolę, jeśli nie liczyć dalekobieżnych połączeń Kiszyniów-Moskwa i Kiszyniów-Petersburg. Wjeżdżając pociągiem od strony Ukrainy najlepiej jest wysiąść w Bielcach (Balti), i tam przesiąść się na marszrutkę do Kiszyniowa. Pociąg jedzie strasznie naokoło

Gzagal
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: Gzagal » sob 03 lut, 2018 23:02

Dobra to zmienię pytanie - jestem w Lipkanach na Mołdawii dostając się tam pociągiem z Czerniowiec do Largi (jak rozumiem ten pociąg jest dostępny dla obcokrajowców i przechodzi się normalną odprawę celno - paszportową?) - i co dalej? Rzeczywiście bezproblemowe złapie tam maszrutkę do Kiszyniowa lub Bielec, innego większego miasta?

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » ndz 04 lut, 2018 09:11

www.autogara.md Z Lipcani są bezpośrednie marszrutki zarówno do Bielc, jak i samego Kiszyniowa

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » ndz 04 lut, 2018 10:45

Gzagal pisze:
sob 03 lut, 2018 23:02
Dobra to zmienię pytanie - jestem w Lipkanach na Mołdawii dostając się tam pociągiem z Czerniowiec do Largi (jak rozumiem ten pociąg jest dostępny dla obcokrajowców i przechodzi się normalną odprawę celno - paszportową?)
Odprawa jest na pewno i wydaje mi się, że przejście kolejowe w Mamałydze ma status międzynarodowego ale najlepiej gdybyś to sprawdził w jakiś sposób...
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

Gzagal
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: Gzagal » pn 05 lut, 2018 17:06

@Gorodok - sprawdziłem, obywatele RP mogą tamty jechać ;) @pietia - również bardzo Ci dziękuje za pomoc, zwłaszcza za stronę z rozkładami maszrutek. Pojawiają się jeszcze moje dwa pytania:

- czy będąc w Kiszynowie mogę na jedeń dzień (kilka godzin) zajechać do Tyraspola? Czy nie wiążę się to z żadnymi problemami, tłumaczeniami itd? W internecie znalazłem relację, że o ile wjazd z Odessy przez Nadniestrze do Kiszyniowa jeszcze jest OK bo tylko "tranzyt" o tyle wycieczka z terytorium Mołdawii już nie

- i drugie pytanie - z racji tego, że jadę do Mołdawii czy muszę to zgłaszać przy odprawie na granicy polsko - ukraińskiej? W internecie w relacjach są informacje, że przy wjeżdżaniu z Ukrainy do Mołdawii celnicy potrafią się przyczepić jeśli nie ma pieczątki "tranzyt" - są to jednak relacje sprzed 3-5 lat, czy coś się zmieniło w tej kwestii?

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » wt 06 lut, 2018 20:11

Gzagal pisze:
pn 05 lut, 2018 17:06
- czy będąc w Kiszynowie mogę na jedeń dzień (kilka godzin) zajechać do Tyraspola? Czy nie wiążę się to z żadnymi problemami, tłumaczeniami itd? W internecie znalazłem relację, że o ile wjazd z Odessy przez Nadniestrze do Kiszyniowa jeszcze jest OK bo tylko "tranzyt" o tyle wycieczka z terytorium Mołdawii już nie
Można, jak najbardziej. Kilka lat temu zrobiłem sobie taką jednodniową wycieczkę. Z Kiszyniowa do Tyraspola jechałem okazją (w kilka osób, wyszło niewiele drożej niż marszrutką), z Tyraspola pojechałem jeszcze do Bender trolejbusem #19, a stamtąd do Kiszyniowa już marszrutką. Żadnych problemów na granicy nie było, musiałem jedynie zachować przy sobie karteczkę wjazdową, i zmieścić się w przepisowych 10 godzinach

sszyme
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: sszyme » śr 07 lut, 2018 16:14

- i drugie pytanie - z racji tego, że jadę do Mołdawii czy muszę to zgłaszać przy odprawie na granicy polsko - ukraińskiej? W internecie w relacjach są informacje, że przy wjeżdżaniu z Ukrainy do Mołdawii celnicy potrafią się przyczepić jeśli nie ma pieczątki "tranzyt" - są to jednak relacje sprzed 3-5 lat, czy coś się zmieniło w tej kwestii?
W zeszłe wakacje jechałem przez Korczową do Mamałygi - na granicy PL/UA powiedziałem, że jadę zatankować auto i zaraz wracam. W Mamałydze Ukraińcy nie pytali o nic tylko wbili pieczątkę, że wyjechałem. UWAGA! kontrola na granicy ukraińsko-mołdawskiej jest wspólna tzn. na wjazd do Mołdawii nie ma kontroli po ukraińskiej stronie, tylko po mołdawskiej dostaje się ukraińską pieczątkę i jest kontrola mołdawska i na odwrót.
Po powrocie jechałem przez to samo przejście - po stronie mołdawskiej dają tylko talończyk, nie ma mołdawskiej kontroli! Na stronie ukraińskiej funkcjonariusze mołdawskiej policia di frontiera nie dają pieczątek w paszport tylko sprawdzają winietę no i paszporty. Potem normalna kontrola ukraińska, z tym że jak powiedziałem że tranzyt do Polski to nie dostałem pieczątki tranzyt, tylko UWAGA dwie zwykłe ukraińskie w paszport. Dziwne trochę ale tak miałem. A i można tam też przekraczać granicę pieszo, chodzi się między samochodami!

Ivan Valivdenko
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: Ivan Valivdenko » śr 18 kwie, 2018 19:34

Czy elektriczki są tak pewnym transportem jak pociągi dalekobieżne, jeżdżą według rozkładów? Na jakiej stronie najlepiej szukać połączeń, sprawdzałem na poniższych stronach, ale na każdej godziny odjazdów są inne :P
http://transport.marshruty.ru/
https://rasp.yandex.ua/station/9617655?type=train
http://poezdato.net/

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » śr 18 kwie, 2018 20:49

Ivan Valivdenko pisze:Czy elektriczki są tak pewnym transportem jak pociągi dalekobieżne, jeżdżą według rozkładów? Na jakiej stronie najlepiej szukać połączeń, sprawdzałem na poniższych stronach, ale na każdej godziny odjazdów są inne Obrazek
http://transport.marshruty.ru/
https://rasp.yandex.ua/station/9617655?type=train
http://poezdato.net/
Nie bardzo rozumiem dlaczego szukasz rozkładu ukraińskich elektryczek na rosyjskich stronach? Rozkład jest dostępny na stronie kolei ukraińskich uz.gov.ua
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

Ivan Valivdenko
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: Ivan Valivdenko » śr 18 kwie, 2018 21:20

gorodok pisze:
śr 18 kwie, 2018 20:49
Nie bardzo rozumiem dlaczego szukasz rozkładu ukraińskich elektryczek na rosyjskich stronach? Rozkład jest dostępny na stronie kolei ukraińskich uz.gov.ua
Dzięki, myślałem że tam są tylko pociągi dalekobieżne, ale poszperałem i znalazłem sekcję elektriczek.
Aktualne pozostaje jednak drugie pytanie: jak ten rozkład ma się do rzeczywistości?

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » śr 18 kwie, 2018 21:21

Ivan Valivdenko pisze:
gorodok pisze:
śr 18 kwie, 2018 20:49
Dzięki, myślałem że tam są tylko pociągi dalekobieżne, ale poszperałem i znalazłem sekcję elektriczek.
Aktualne pozostaje jednak drugie pytanie: jak ten rozkład ma się do rzeczywistości?
Rozkład jest jaknajbardziej aktualny.
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

Ivan Valivdenko
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: Ivan Valivdenko » pn 04 cze, 2018 06:21

W rozkładzie jazdy elektriczek na trasie ze Sianek przy niektórych pozycjach jest dodany komentarz, że pociąg na tej trasie nie kursuje,
Тимчасово обмежується маршрут курсування до ст. Ужгород. На дільниці Ужгород–Волосянка поїзд курсувати не буде
lub
Тимчасово встановлюється маршрут курсування Ужгород – Мукачево, на дільниці Сянки – Ужгород поїзд курсувати не буде.
Przechwytywanie.JPG
Nie do końca rozumiem tego tekstu po ukraińsku. Na logikę komentarz powinien dotyczyć tylko tych kursów, przy których jest komentarz, ale czy przypadkiem nie chodzi o to, że na tej trasie pociągi w ogóle nie kursują aktualnie? Nie chciałbym się dziwić na miejscu, że pociągów nie ma :P

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » pn 04 cze, 2018 21:00

Być może w określonych godzinach są tam prowadzone jakieś prace remontowe, więc ruch pociągów został ograniczony, ale nie zwieszony całkowicie

Ivan Valivdenko
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: Ivan Valivdenko » pn 04 cze, 2018 22:08

Oj, dzisiaj więcej się tego pojawiło...
Przechwytywanie.JPG
No to wycieczkę trzeba przełożyć....

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » wt 05 cze, 2018 08:30

Większość z tych ogłoszeń mówi jedynie o możliwym opóźnieniu w ruchu pociągu.
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

Ivan Valivdenko
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: Ivan Valivdenko » wt 05 cze, 2018 20:20

gorodok pisze:
wt 05 cze, 2018 08:30
Owszem, ale mimo wszystko 4 pociągi zupełnie odwołane, a więc małe pole manewru zostaje, a tym zapewnieniom o spóźnieniu 10-15 minut to nie bardzo wiadomo, czy można wierzyć ;) Pojadę tydzień później.

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » wt 05 cze, 2018 20:30

Ivan Valivdenko pisze:
wt 05 cze, 2018 20:20
gorodok pisze:
wt 05 cze, 2018 08:30
Owszem, ale mimo wszystko 4 pociągi zupełnie odwołane, a więc małe pole manewru zostaje, a tym zapewnieniom o spóźnieniu 10-15 minut to nie bardzo wiadomo, czy można wierzyć ;) Pojadę tydzień później.
Nie wiem czy coś się zmieni za tydzień - niestety jest coraz gorzej z tymi elektryczkami - puszczają tylko 4 wagony w składzie, ludzie nie mieszczą się nawet na stojąco lub wisząco :lol: :( Poza tym było już kilka protestów z blokowaniem elektryczki na stacji...
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » wt 05 cze, 2018 21:20

Czy jest sens się temu dziwić, jeśli duża część pasażerów elektryczek podróżuje "zajcem", ewentualnie płaci konduktorom w łapę. Sprawdzone wielokrotnie na trasach Drohobycz-Lwów czy Mukaczewo-Użhorod

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba » wt 05 cze, 2018 22:33

Gzagal pisze:
Pamietaj tez, ze jesli zglosisz na granicy ze jedziesz do Mołdawii i wbija ci ten caly "tranzyt" to masz tylko 10 dni na podroz przez Ukraine. Mysmy sie raz nacieli jadac z Gruzji do Polski przez Ukraine, chcielismy powloczyc sie dluzej a ten zakichany tranzyt nam to nieco pokrzyzowal :(
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/

Ivan Valivdenko
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: Ivan Valivdenko » śr 06 cze, 2018 19:03

buba pisze:
wt 05 cze, 2018 22:33
Gzagal pisze:
Pamietaj tez, ze jesli zglosisz na granicy ze jedziesz do Mołdawii i wbija ci ten caly "tranzyt" to masz tylko 10 dni na podroz przez Ukraine. Mysmy sie raz nacieli jadac z Gruzji do Polski przez Ukraine, chcielismy powloczyc sie dluzej a ten zakichany tranzyt nam to nieco pokrzyzowal :(
Miesiąc temu jechałem do Mołdawii tranzytem przez Ukrainę, nic takiego nie zgłosiłem na przejściu i nie było potem żadnego problemu - nawet pomimo tego, że na Ukrainę wracałem przejściem granicznym, na którym turyści pojawiają się delikatnie mówiąc z rzadka.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » czw 07 cze, 2018 21:41

Ja w ogóle nie pamiętam, kiedy ostatnio Ukraińcy dopytywali się o cel mojej podróży

ODPOWIEDZ