Tranzyt /przejazd z Polski do Moldawii/Rumunii

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
trampek
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: trampek » wt 27 mar, 2018 10:18

Witam Planuje podróz do Mołdawii i Rumunii Prosze o informacje jaki jest obecny stan drog od granicy z Polska /Korczowa lub Przemysl /do granicy z Rumunia /Czerniowce - Suczawa/
- jak najlepiej jechac stan drog i z ktorych przejsc skorzystac na granicy ukrainsko rumunskiej lub ukrainsko Moldawskiej. aby jak najmniej stac.

Ile ogolem REALNIE oceniacie czasu zajmnie mi przejazd np Korczowej do Suczawy ? ok 450 km
10-11 h czy np/wiecej/mniej ?

Tato
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: Tato » śr 28 mar, 2018 21:57

W zeszłym roku jechałem kilkakrotnie tą trasą. Moim zdaniem najlepiej jechać drogą Medyka - Lwów , droga bardzo dobra. Dalej obwodnicą Lwowa trochę gorsza, dalej Lwów - Stanisławów względnie dobra ale są fałszywe zakręty. Dalej Stanisławów - Czerniowce droga bardzo dobra, ekspresowa, nawet 150 pociągniesz. Zwolnisz gdy będziesz przejeżdżał przez Kołomyję, Śniatyń i Czerniowce.

Gab001
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Gab001 » pt 30 mar, 2018 08:22

Tato pisze:
śr 28 mar, 2018 21:57
nawet 150 pociągniesz
Jak prawdziwe polskie panisko ;) Przy okazji wgnieciesz w asfalt babę prowadzącą krowę na pastwisko, albo dzieciaka idącego do szkoły. Proponuję, by rodaków tak jawnie naruszających zasady ruchu drogowego zamiast karać mandatami wysyłać na miesiąc na linię frontu. Emocje gwarantowane :lol: . Na omawianej trasie nie ma bodaj jednego odcinka, na którym można jechać z prędkością wyższą niż 90 km/h. Trochę klasy, nie wspominając o zdrowym rozsądku...
Tato, włącz ogranicznik prędkości w swym samochodzie, zanim dojdzie do nieszczęścia...

Gab001
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Gab001 » pt 30 mar, 2018 08:42

trampek pisze:
wt 27 mar, 2018 10:18
Ile ogolem REALNIE oceniacie czasu zajmnie mi przejazd np Korczowej do Suczawy ? ok 450 km
10-11 h czy np/wiecej/mniej ?
Nie naruszając przepisów, odpoczywając co nieco po drodze, powinieneś zmieścić się w 7 godzinach.

meter30
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: meter30 » pt 30 mar, 2018 20:04

Pewnie na temat prędkości to temat rzeka, ale nie sądzę żeby Ukraińcy mając dobry kawałek asfaltu jeździli tam swoimi Ładami przepisowe 90km/h. Generalnie w granicach zdrowego rozsądku można trochę podgonić.

Tato
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: Tato » czw 12 kwie, 2018 21:33

Gab001 - Ciekawe skąd masz takie wiadomości. Jechałem tą trasą nie raz i wiem, że jest położony nowy asfalt, namalowane nowe linie, niektóre odcinki mają 2 pasy w jedną i 2 pasy w drugą stronę i droga jest równa jak szkło. Na niektórych odcinkach jechałem zgodnie z przepisami 120 i jeszcze mnie auta wyprzedzały a w niedzielę rano jest tam ruch zerowy. Chyba, że oglądasz wujka google lub czytasz ciocię wikipedię. Ponadto stan dróg na Ukrainie, zachodniej Rosji i Białorusi znam lepiej niż myślisz. Omawiana trasa i zdrowy rozsądek podpowiadają mi, że do Polskiej granicy jest bliżej niż na linę frontu w Donbasie. Kolega trampek nie napisał kiedy jedzie ale w dniu 30 marca ( twój post ) mogłeś jechać na Ukrainę zobaczyć pasącą się krowę na pastwisku a potem napisać gdzie to było i gdzie ją widziałeś. Będziemy wdzięczni. Ja nie namawiam do naruszania przepisów ruchu drogowego.

Gab001
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Gab001 » czw 03 maja, 2018 20:13

By wnieść do naszego sympatycznego sporu jakiekolwiek argumenty, wypytałem co najmniej dziesięciu
pracujących ze mną Ukraińców, mieszkańców Czerniowców i okolic, średnio raz w miesiącu jeżdżących "dziesiątką"
do domu, i uzyskałem następujące informacje:
1) pomiędzy Kołomyją a Czerniowcami nie ma żadnego odcinka drogi dwupasmowej (mnie również się tak zdaje,
tyle że ostatnio jechałem przez Czerniowce w lipcu zeszłego roku), więcej niż 90 km/h chyba zatem odpada...

2) fajny odcinek pomiędzy Kołomyją a Otynią, od Rakowczyka, tam gdzie stacje WOG i Amis, do Leśnej Swobódki
liczący z grubsza 5 km, może i spełnia w praktyce warunki by co nieco się rozpędzić, ale z prawnego punktu widzenia
dopuszczalne jest 90 km/h. :?: Tak oni utrzymują, a ja skłonny jestem z nimi się zgodzić ;)

(od 1 do 60 sek.)

Przejrzałem zasoby internetu i wydaje mi się, że aby droga była "drogą ekspresową" powinna po pierwsze spełniać wymogi techniczne oraz być właściwie oznakowana (czyli znak 5.3). (Obraz wskakuje mi nie wiem czemu pod post, przepraszam)

Tego drugiego raczej się tam nie znajdzie, ale ręki tudzież innych członków obciąć sobie nie dam... Może ktoś jechał w ostatnich tygodniach, jest bardziej spostrzegawczy i ma lepszą pamięć ode mnie, proszę o sprostowanie. :wink:

I jeszcze jedna informacja z internetu - kodeks drogowy ukrainy ;)
ґ) іншим транспортним засобам: на автомобільній дорозі, що позначена дорожнім знаком 5.1 Знак 5.1 "Автомагістраль" — не більше 130 км/год., на автомобільній дорозі з окремими проїзними частинами, що відокремлені одна від одної розділювальною смугою — не більше 110 км/год., на інших автомобільних дорогах — не більше 90 км/год.

Mam nadzieję, że nikomu nie obrzydziłem poruszania się po ukraińskich drogach :lol:
Jeśli moje wiadomości są niepełne, czy zgoła błędne bądź ktoś ma odmienny punkt widzenia (i jakieś tego poparcie), chętnie się zapoznam :D
Załączniki
5.3_1.jpg

ODPOWIEDZ