Podróże po Ukrainie i nie tylko.

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Bebej
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: Bebej » ndz 24 cze, 2018 20:07

Z przyjemnością czytam relacje z podróży. Zawsze dowiaduję się że, była fajnie i kolorowo. A tu polskie MSZ wydało komunikat Sezon urlopowy wystartował. Wraz z rozpoczęciem lata, miliony Polaków wyruszą w zagraniczne podróże. Wśród popularnych kierunków pojawiają się jednak kraje, przed którymi ostrzega polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Zanim zaczniesz planować wakacyjną podróż, przeczytaj których destynacji powinieneś unikać.

Jednym z krajów wymienionych jest Ukraina, Rosja też. A ja byłem kilka razy na Ukrainie i jakoś nie czułem się zagrożony. W Rosji nie byłem, więc nie wiem. Ale, czy na pewno polska administracja "odrobiła lekcje"? Bo moim zdaniem, trochę ich poniosło.

vincent
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: vincent » pn 25 cze, 2018 08:31

Nie, nie poniosło. Napisane rzetelnie:

Bezpieczeństwo

Poza obszarem, na którym prowadzona jest operacja antyterrorystyczna (tj. obwód doniecki i ługański), stan bezpieczeństwa na Ukrainie jest zadowalający i nie ogłoszono zagrożenia terrorystycznego. Mimo, że konflikt na Ukrainie od września 2014 r. nabiera cech konfliktu zamrożonego, a walki są ograniczone do części terytoriów obwodów donieckiego i ługańskiego, należy zachować ostrożność i unikać prowokowania miejscowej ludności poprzez na przykład wdawanie się w dyskusje polityczne. W przypadku zaostrzenia się sytuacji należy uważnie monitorować komunikaty o stanie bezpieczeństwa na obszarze przebywania podawane przez media i w internecie oraz bezwzględnie stosować się do zaleceń władz porządkowych (policji, wojska, Gwardii Narodowej). Odradza się zabierania przygodnych pasażerów, szczególnie z plecakami lub innym bagażem, nawet gdy oferują za to jakąś korzyść materialną np. pieniądze, alkohol itp. Tego rodzaju osoby mogą przewozić broń, amunicję lub inne niedozwolone przedmioty, co może skutkować poważnymi konsekwencjami prawnymi.

Ogólnie stan bezpieczeństwa na Ukrainie jest zadowalający, w większych miastach jest bezpiecznie. W większych sklepach, bankach i kantorach zawsze obecna jest ochrona i monitoring. W razie zagubienia dokumentów bądź ich zatrzymania należy domagać się zaświadczenia potwierdzającego zaistniałą sytuację, z wykazem skradzionych bądź zagubionych dokumentów i przedmiotów. Po zapadnięciu zmroku należy unikać miejsc odległych od centrów miast, nie należy spożywać alkoholu z przypadkowo spotkanymi osobami i zawsze trzeba mieć ze sobą dokumenty potwierdzające tożsamość i miejsce pobytu. W przypadku zatrzymania przez policję, po doprowadzeniu do komisariatu, należy bezwzględnie żądać protokołu z zatrzymania z adnotacją o jego przyczynach.

sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: sprat » pn 25 cze, 2018 20:49

Czy odrobiła lekcje? Tak, ale wolą mieć "d**ochron" :P Zresztą to raczej porady zdroworozsądkowe niż dotyczące konkretnie Ukrainy.

pseudokibic
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: pseudokibic » czw 06 wrz, 2018 21:18

Bebej pisze:
ndz 24 cze, 2018 20:07
Bo moim zdaniem, trochę ich poniosło.
To raczej redaktorów stażystów z wp.pl, vincent słusznie prawi.

ODPOWIEDZ