Trasa Tarnow - Truskawiec

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
andrzej.99g
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: andrzej.99g » pn 11 mar, 2019 17:51

Witam.

Jestem nowym użytkownikiem forum i mam do Was drodzy forumowicze pytanie. Potrzebuje pojechać do Truskawca na 2 dni (kwiecień) nigdy nie byłem na Ukrainie, a nie znam reali dotyczących dróg ani przekraczania granic. Przeczytałem forum obejrzałem filmy z dróg, kamerki z granic i zdurniałem którędy pojechać. Jeśli byłby ktoś tam miły i dał mi kilka wskazówek ew. doradził którędy tam pojechać. Wyjazd poniedziałek rano powrót wtorek popołudniu, chyba że to zły pomysł mogę ew. pojechać wieczorem w niedzielę i wrócić wcześnie rano w środę.
Pozdrawiam
A.

meter30
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: meter30 » wt 12 mar, 2019 01:17

Na Truskawiec jakbys nie jechał to zawsze chu... droga. Ja pojechałem do Truskawca przez Krościenko i Sambor, a z powrotem na Sambor, Mościska i Medyka- odradzam te drogi, są jak po bombardowaniu, często w ogóle brak asfaltu. Najrozsądniej będzie pojechać drogą główną na Lwów i Stryj. Co prawda nie wiem jaka jest droga na odcinku Lwów-Stryj, ale chyba nie może być gorsza niż ta przez Sambor. Wyjazd w poniedziałek rano i powrót we wtorek wieczorem? A jedziesz tam tylko na nocleg i wracasz, czy chcesz coś zwiedzić/wypocząć? Po wielogodzinnym postoju na granicy pewnie się okaże, że kiedy dojedziesz na miejsce to czasu wystarczy tylko na nocleg i trzeba wracać. Jeśli jedziesz pierwszy raz samochodem przez granicę UA to polecam zrobić kserokopię dowodu rejestracyjnego, zielonej karty i paszportów.

meter30
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: meter30 » wt 12 mar, 2019 09:44

Google maps pokazują z Tarnowa do Truskawca 3h 40min. Realnie licz 8-10 godzin z granicą (i zmianą czasu)

andrzej.99g
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: andrzej.99g » wt 12 mar, 2019 14:02

Dziękuje meter30 za odpowiedz

Tak na miejscu mam być w poniedziałek we wtorek załatwiam sprawę i wracam do kraju
Czyli jeśli dobrze Cię meter30 zrozumiałem mam jechać na Korczowa-Lwów-Stryj-Truskawiec to najlepsza opcja wg Ciebie?

Czy ew. gdybym przekroczył granicę w niedzielę późnym wieczorem znajdę jakiś nocleg po drodze przy ww trasie, czy to w ogóle nie jest dobry pomysł?

Pozdrawiam
A.

meter30
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: meter30 » wt 12 mar, 2019 22:02

A jeśli bez zwiedzania i korzystania z wypoczynku to da radę. Jeśli chodzi o przejscia graniczne to przetestowałem wszystkie z IAS Rzeszów i najkrócej stałem w Budomierzu, ale tam niestety droga straszna. Jeśli chcesz jechać w miarę przywoitą drogą to Korczowa lub Medyka a dalej na Lwów i kierunek Stryj/Truskawiec.
A najlepiej byłoby podjechać autem do Przemyśla, zostawić auto na parkingu strzeżonym, dalej w pociąg do Lwowa i marszrutka do Truskawca.
Z noclegami po drodze niestety nie podpowiem. Pewnie coś by się znalazło

Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: KrzysztofLtm » śr 13 mar, 2019 10:55

meter30 pisze:
wt 12 mar, 2019 22:02
"A jeśli bez zwiedzania i korzystania z wypoczynku to da radę. Jeśli chodzi o przejscia graniczne to przetestowałem wszystkie z IAS Rzeszów i najkrócej stałem w Budomierzu, ale tam niestety droga straszna. Jeśli chcesz jechać w miarę przywoitą drogą to Korczowa lub Medyka a dalej na Lwów i kierunek Stryj/Truskawiec."
Wtrące swoje co nieco o Budomierzu.Bylem raz i wystarczy.Kolejki male to fakt.Ale zadnego zaplecza,baru,wc.Gdy bylem to bylo troche kolejki,panowała wolna amerykanka...non stop ktos wpycha sie bez kolejki.Droga po stronie ukrainskiej fatalna,pozniej lepsza ale nawet juz glowna do lwowa niby dobra,ale ma jakies poprzeczne rowki i czuje sie jakby sie jechalo pociagiem...puk puk...puk puk.... :) No i jeszcze jedno...ja sie zalatwilem...po stronie ukrainskiej nie ma blisko stacji paliw,jak ktos wjedzie na resztkach paliwa to jest problem.Tak wiec nie dajcie sie skusic malymi kolejkami,nie warto.....

andrzej.99g
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: andrzej.99g » śr 13 mar, 2019 12:28

A może jednak droga przez Krościenko na Chyrów, Sambor, Drohobycz czy ta droga naprawdę jest taka zła??

meter30
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: meter30 » śr 13 mar, 2019 21:54

Tak, tamta droga jest na prawdę zła. Blisko połowa tego odcinka nie ma w ogóle asfaltu. 90km jedzie się 2.5 godziny. Jak masz terenówkę to może być z tego nawet jakaś frajda. Ja jechałem skodą fabia i nie wspominam zbyt miło tej trasy

mazurek
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: mazurek » wt 19 mar, 2019 23:19

W październiku byłem w Truskawcu przez Krościenko. Droga dość dobra, tyle, że jedziemy z Krościenka do Chyrowa. Na skrzyżowaniu nie jedziemy prosto na Sambor, bo tam faktycznie brak asfaltu, tylko skręcamy w prawo i jedziemy do Sambora przez Stary Sambor. Ze Sambora do Drohobycza. Tu najlepiej zapytać się o drogę. Tu się zagubiłem : wjechałem na dworzec autobusowy ze strasznymi dziurami, ale w końcu trafiłem na dobrą drogę w dobrym stanie. Hotel Green, bardzo dobry, nowy, czysto i smacznie. Parking strzeżony. Spa ok. Warto pojechać. Nasi celnicy dość skrupulatni na przejściu.

andrzej.99g
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: andrzej.99g » śr 20 mar, 2019 20:39

Dziękuje mazurek za odpowiedź, dzięki Tobie coraz bardziej skłaniam się pojechać tą drogą.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ