Raczki sprzedawane przy drodze

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
meter30
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: meter30 » pt 26 kwie, 2019 20:23

Tak mi się przypomniało, w 2004r jechaliśmy samochodem na Krym, droga przez Lwów, Winnicę, Uman, Cherson itd. Gdzieś od okolic Winnicy przy drodze stały babuszki które sprzedawały raki (nie bimber z winogron, tylko zwierzątka wyłowione z rzeki) w zalewie octowej. Ja miałem wtedy 15 lat i jakoś nie mogłem się przełamać żeby to spróbować, ale mój ojciec co chwila przystawał i kupował raczki od babuszek. Koszt był niewielki bo coś koło 1UAH/szt, choć wtedy hrywna stała po 65-70 groszy. W drodze powrotnej dałem się przekonać i pamiętam, że były pyszne. Teraz na Ukrainę zapuszczam się tylko do Lwowa, ale może w wakacje uda się dalej pojechać. Czy da się jeszcze spotkać przy drogach babuszki sprzedające raczki?

Tambala
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: Tambala » sob 27 kwie, 2019 17:03

Pamiętam, też tamtędy przejeżdżałem. Do tego miejscowość nazywała się Rakowe: https://goo.gl/maps/8h1e7SZ9hnDpRqCn7
Pewnie nic się nie zmieniło, bo niby dlaczego miałoby się zmienić? Może bardziej się ucywilizowało i jest dodatkowo knajpa z rakami.

Tambala
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: Tambala » sob 27 kwie, 2019 17:05

Na street view Googla stragany z rakami są.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » sob 27 kwie, 2019 20:12

W zeszłym roku widziałem stoiska z rakami między Winnicą a Humaniem oraz między Chmielnickim a Winnicą

meter30
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: meter30 » sob 27 kwie, 2019 23:32

Znaczit eta, szto ciągle to sprzedają i nie trzeba jechać aż tak daleko na wschód. Miejscowość Rakowe też sobie przypominam, tam chyba faktycznie było tych raków od groma. Nie pozostaje nam nic innego jak tylko jechać i sprawdzić organoleptycznie.
Chyba, że ktoś wie jak przyrządzić takie raczki i jak je zdobyć. Za łebka spotykałem dziko żyjące, a teraz to już dawno ich nie widziałem☺

Termac
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Termac » wt 30 kwie, 2019 17:44

W ubiegłym roku jechałem z Mikołajowa do Pierwomajska i stoiska z "krupnymi rakami" były tak samo jak w czasach kiedy jeździłem na Krym. Tylko droga w znacznie gorszym stanie.

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba » ndz 19 maja, 2019 22:58

Najlepsze raki to jedlismy na Szackich jeziorach!

Obrazek

Obrazek
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/

ODPOWIEDZ