Wjazd na Ukrainę wg nowych zasad

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
kniazix
Nadworny Radca
Nadworny Radca
Kontakt:

Post autor: kniazix »

Czy ktoś już może przerabiał po nowemu?
Pytanie zasadnicze o obowiązkowe ubezpieczenie na wypadek covida wymagane obecnie do wjazdu? Ktoś coś i gdzie?:)
Póki co łapiemy się na zieloną zone więc mozna bez kwarantanny :D
Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: KrzysztofLtm »

Ubezpieczenie podobno jest w Warcie i Axa.Fakt,bez kwarantanny ale kwarantanne mamy po powrocie.Chociaz pomyslalem sobie ze gdyby wrocic przez przejscie ze Slowacja,pozniej szybki przejazd do Polski i moze udaloby sie uniknąc kwarantanny.
zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek »

KrzysztofLtm pisze:
pn 22 cze, 2020 04:09
Ubezpieczenie podobno jest w Warcie i Axa.Fakt,bez kwarantanny ale kwarantanne mamy po powrocie.Chociaz pomyslalem sobie ze gdyby wrocic przez przejscie ze Slowacja,pozniej szybki przejazd do Polski i moze udaloby sie uniknąc kwarantanny.
Watra tak,Axa nie miała jeszcze na stan z końca zeszłego tygodnia opcji z Covid 19,ma jeszcze Signal(niecałe 30pln na 7dni).
kniazix
Nadworny Radca
Nadworny Radca
Kontakt:

Post autor: kniazix »

granica Ukraina-Słowacja może być niestety problematyczna: https://www.mzv.sk/web/en/covid-19
paolo11051
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: paolo11051 »

Słowacja nas nie wpuszcza raczej, u nas epidemia w rozkwicie - chyba że się coś zmieniło. I pytanie jak traktują Ukrainę, granice zewnętrzne UE chyba nadal pozostają zamknięte?

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Slowacy juz nas zdaje sie wpuszczaja,sam myslalem zeby wyskoczyc gdzies na Słowacje ale wole zarezerwowac kase i czas na zakarpacie.A powrot z UA przez Slowacje.....mogą ukrainców nie wpuszczac ale mieszkaniec unii powinien wjechac,wrocic do domu,moga wymagac kwarantanny,nie wiem,dlatego trzeba szybciutko do Polski.Ile trwa przejazd przez Słowacje...2 do 3 godzin.
pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

Bodajże od 20 czerwca Słowacja otworzyła granicę dla Polaków. Ale oczywiście pod warunkiem, że przybywają z Polski lub innego kraju UE. Od strony Ukrainy wjechać mogą (i to pod warunkiem 14-dniowej kwarantanny) jedynie Słowacy, członkowie ich rodzin oraz osoby ze stałym bądź czasowym pobytem na Słowacji
Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

pietia pisze:
wt 23 cze, 2020 19:04
Bodajże od 20 czerwca Słowacja otworzyła granicę dla Polaków. Ale oczywiście pod warunkiem, że przybywają z Polski lub innego kraju UE. Od strony Ukrainy wjechać mogą (i to pod warunkiem 14-dniowej kwarantanny) jedynie Słowacy, członkowie ich rodzin oraz osoby ze stałym bądź czasowym pobytem na Słowacji
Tak więc cały misterny plan poszedł w..... :( :( :? :wink: :wink: :wink: Ale i tak muszee odnowic paszport,wiec moze do tego czau cos sie zmieni.
zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

https://fakty.interia.pl/raporty/raport ... Id,4572487

patrząc na najnowsze dane dotyczące koronawirusa w UA trudno mieć nadzieję że Polacy zniosą w najbliższym czasie kwarantannę,szczególnie że sporo nowych przypadków jest we Lwowie i okolicy oraz Iwano Frankowsku
arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: arko »

Новые правила въезда в Украину – разъяснение Госпогранслужбы.
marcin-
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: marcin- »

Długie to troszku. ;)
Był już ktoś na Ukrainie po nowemu??
Nic się nie zmieniło i dalej trzeba mieć ubezpieczenie od covid oraz na Ukrainie nie będziemy mieć kwarantanny, tak?
Dorohusk pracuje, Zosin i Dołhobyczów nie?
Tu niby jest info z tych 2 ostatnich, a mieli nie pracować
https://granica.gov.pl/index_wait.php?p=u&v=pl&k=w
Pozdr.
marcin-
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Уточнена также информация относительно полиса страхования для иностранцев и лиц без гражданства, пересекающих государственную границу. Полис должна выдавать компания, которая зарегистрирована в Украине, или иностранная страховая компания, которая имеет представительство на территории Украины или договорные отношения со страховой компанией – партнером на территории Украины (ассистанс). Полис должен покрывать расходы, связанные с лечением Covid-19, обсервацией и действовать весь срок пребывания в Украине.

To pewnie wszystkie "duże"?
Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Bedzie długo....cytat z Interii. "Obserwowane obecnie na Ukrainie wskaźniki zachorowań na COVID-19 nie pozwalają nam na aktywny dialog w sprawie otwierania granic - powiedziała w opublikowanym we wtorek (30 czerwca) wywiadzie dla Interfax-Ukraina wicepremier tego kraju Olha Stefaniszyna."Już teraz zdajemy sobie sprawę, że 1 lipca nie nastąpi cud i wszystkie granice się nie otworzą. Ale to nie jest związane z Ukrainą, dlatego że w całej Europie jest bardzo zróżnicowana dynamika zachorowań. Na Ukrainie dynamika też jest bardzo różna" - wskazała wicepremier ds. integracji europejskiej i euroatlantyckiej.
Według niej, "absolutnie nie jest to polityczny proces". "Kwestia otwierania granic Europy dla Ukrainy jest wyłącznie procesem technicznym. Nie ma i nie może być tu żadnej polityki" - oznajmiła.

Jak dodała, obecnie jest "pewien stopień zaufania" co do ukraińskich statystyk dotyczących zachorowań na COVID-19, a Ukraina prowadzi stały dialog i wymianę informacji z UE.

"Możliwe, że nie będzie to jakiś nagły proces, będzie to stopniowy proces otwierania granic i będzie zależeć między innymi od naszych wskaźników statystycznych, które na razie nie pozwalają nam na aktywne włączanie się w dialog w sprawie otwierania granic" - powiedziała Stefaniszyna.Minister ochrony zdrowia Maksym Stepanow poinformował we wtorek, że wskaźnik aktywnych zakażeń na Ukrainie wynosi 57 na 100 tys. mieszkańców i przypomniał, że dwa tygodnie temu był on na poziomie 37 na 100 tys.

Według portalu Politico, sprawująca prezydencję w Radzie UE Chorwacja opracowała dwie listy krajów, dla których miałyby zostać otwarte granice zewnętrzne Wspólnoty. Jedna z nich zakłada, że wskaźnik zachorowań w danym kraju nie przekraczałby 16 na 100 tys. mieszkańców, a druga - 20 przypadków na 100 tys. mieszkańców. Jak pisze Politico, 16 przypadków na 100 tys. mieszkańców to średnia UE."
marcin-
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Albo jestem zmęczony albo tam jest mowa o otwieraniu granic Unii na Ukraińców...
Ja chcę w drugą stronę jechać ;) Do Polski mnie Duduś albo Trzacha wpuszczą, łaski nie robią.
Wiem, że to trochę powiązane i dzięki za odp., ale niczego ona niestety mi nie rozjaśniła.
pietia
Kanclerz
Kanclerz

W drugą stronę możesz jechać (byle z odpowiednią polisą), bo dla Ukraińców Polska jest krajem "zielonym" (czyli bezpiecznym). Tylko po powrocie do Polski - kwarantanna
Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

pietia pisze:
wt 30 cze, 2020 19:26
W drugą stronę możesz jechać (byle z odpowiednią polisą), bo dla Ukraińców Polska jest krajem "zielonym" (czyli bezpiecznym). Tylko po powrocie do Polski - kwarantanna
Własnie....wyjechac to zaden problem,problemem jest wrócic.Kwarantanna.A na polsie musi byc dokladnie zaznaczone"covid19"
tomornik
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: tomornik »

od dziś NIE ma kwarantanny przy powrocie do Polski drogą lotniczą. Dz. U 2020 poz.1161. info potwierdzone w SG. PS jakie ubezpieczenie zadziała na granicy?
marcin-
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Zapytałem wczoraj SG czemu na stronie strazgraniczna.pl piszą, że otwarte granice to Dorohusk, Korczowa, Hrebenne oraz Medyka, a granica.gov.pl podawała 0 godzin wczoraj rano w Zosinie Krościenku i Dołhobyczowie.
Oczywiście bez odpowiedzi.
A przepraszam, jakichś dwóch debili mi odpisało - jeden nacjonalista ujadający na Ukraińców a drugi mnie wyśmiał, że fajki i ropa się skończyły :D :lol: SG milczy.
Za tydzień chcę jechać, to chyba podzwonię sobie do Lachów i Хохлов :wink:

@tomornik jeszcze nie szukałem
Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

"Restrykcje w przekraczaniu granicy zewnętrznej UE nie dotyczą obywateli unijnych, obywateli krajów spoza Unii, ale należących do strefy Schengen oraz członków ich rodzin, a także obywateli państw trzecich będących rezydentami długoterminowymi w UE, jeśli chcą wracać do domu." Cytat z Interii,co to moze oznaczac...?
pietia
Kanclerz
Kanclerz

To, że jeśli masz paszport/kartę pobytu np. Niemiec (czyli tam masz "dom"), to możesz przejechać z Ukrainy przez Polskę bez konieczności kwarantanny
Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Do np.Niemiec moge,do Polski do domu juz nie bardzo.Za to moge sobie pojechac do Urugwaju lub Rwandy. :lol: A ja chce do Lwowa i Uzgorodu...
marcin-
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Szukałem trochę po forach i chyba Warta jest najpewniejsza, o ile nie jedyna.
Nie przeglądałem po kolei OWU ubezpieczycieli, bo mi się nie chce, zrobiłem kalkulację w Warcie i znośnie jest.

Na https://granica.gov.pl/kontakt.php?v=pl pełna profeska, niektóre oddziały 3x powtórzone :D może takie "ważne" są haha
Zapytałem o co chodzi z tymi czasami oczekiwania (w chwili obecnej pokazują 7 przejść granicznych 0 godzin barany) i odpisali:
Dzień dobry,
zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI
w sprawie czasowego zawieszenia lub ograniczenia ruchu granicznego na określonych przejściach granicznych na granicy z Ukraina czynne są wyłącznie drogowe przejścia graniczne:
Dorohusk - Jagodzin
Hrebenne - Rawa Ruska
Korczowa - Krakowiec
Jednocześnie przypominam, w przypadku powrotu na terytorium RP, aby być zwolnionym z obowiązkowej kwarantanny należy spełnić warunki wymienione w § 3 Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii
z poważaniem
(...)
tomornik
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: tomornik »

Z moich ustaleń, znalezionych na stronie https://visitukraine.today/ua (link znalazłem na oficjalnej stronie ДПСУ). Co do ubezpieczenia wynika z tego że: Polisę ubezpieczeniową musi wystawić firma zarejestrowana na Ukrainie lub zagraniczna firma ubezpieczeniowa, która ma przedstawicielstwo na Ukrainie lub stosunek umowny z firmą ubezpieczeniową - partnerem na Ukrainie.
Polisa musi obejmować koszty związane z leczeniem COVID-19, obserwacją i ważne przez cały okres pobytu na Ukrainie.
Oczywiście od razu podają linki do 2 towarzystw ubezpieczeniowych. Jak mniemam będzie to najpewniejsze do przekroczenia granicy.
-----------------------
Info o braku kwarantanny w PL przy powrocie samolotem potwierdzone.
W niedzielę lecę na 4 dni (pilne sprawy u teściów) . Wrócę zdam relację.
marcin-
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

tomornik pisze:
czw 02 lip, 2020 13:34
Polisę ubezpieczeniową musi wystawić firma zarejestrowana na Ukrainie lub zagraniczna firma ubezpieczeniowa, która ma przedstawicielstwo na Ukrainie lub stosunek umowny z firmą ubezpieczeniową - partnerem na Ukrainie.
Polisa musi obejmować koszty związane z leczeniem COVID-19, obserwacją i ważne przez cały okres pobytu na Ukrainie.
Oczywiście od razu podają linki do 2 towarzystw ubezpieczeniowych. Jak mniemam będzie to najpewniejsze do przekroczenia granicy.
Napisałeś to, co ja 30 czerwca.
Полис должна выдавать компания, которая зарегистрирована в Украине, или иностранная страховая компания, которая имеет представительство на территории Украины или договорные отношения со страховой компанией – партнером на территории Украины (ассистанс). Полис должен покрывать расходы, связанные с лечением Covid-19, обсервацией и действовать весь срок пребывания в Украине.
EKTA i VUSO? LOL co to za wynalazki, liczyłem i wychodzi drożej, a warunki mnie nie obchodzą, chcę jak najtaniej, bo jadę na dłuuugo w kilka osób
Pokażę im OWU Warty i niech sobie czytają.
Zadzwonię jeszcze do Warty czy mają przedstawicielstwo dla pewności. :D
Ja jadę w środę, też coś napiszę.
marcin-
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Infolinia jakaś garbata, nie wiem, co wybrać, tak jakby wszystko dla obecnych klientów, bez możliwości wyboru konsultanta. Spróbuję innym razem.
Wysłałem maila, bo czat mnie też nie zadowolił. A może nie umiem czytać kto wie.
Ty:Dzień dobry, ściągnąłem OWU i nie wyszukuje słowa covid, jest jakiś dokument z wpisaną tą chorobą?

Katarzyna K: Uprzejmie informuję, iż zgodnie z OWU Warta Travel w ramach ubezpieczenia kosztów leczenia za granicą odpowiadamy m.in. za nagłe zachorowania – w tym również nagłe zachorowania wynikające z zarażenia się koronawirusem (zachorowanie w związku z koronawirusem traktowane jest jako nagłe zachorowanie za granicą – ubezpieczenie działa tylko za granicą, czyli jeżeli objawy chorobowe zostaną zaobserwowane dopiero po powrocie z podróży do Polski – nie będzie odpowiedzialności za koszty leczenia w Polsce)
Czy w czymś jeszcze mogę pomóc?

Ty:A w którym to miejscu jest napisane dokładnie w pliku OWU WARTA Travel C0512_ipid.pdf?

Katarzyna K: Proszę o chwilę

Ty:Pogranicznik będzie chciał mieć czarno na białym

Katarzyna K: Dziękuję za czas oczekiwania przedmiot ubezpieczenia jest wymieniony w paragrafie 4 OWU
Katarzyna K: Czy w czymś jeszcze mogę pomóc?
Ctrl+f coś mi nie działa na frazy: covid, koronawirus, wirus tylko HIV :wink:
https://www.warta.pl/documents/10157/11 ... 2_ipid.pdf
A na pandemię działa, że
W ubezpieczeniu zniesienia udziału własnego w wynajętym samochodzie WARTA nie odpowiada za szkody powstałe wskutek:
(...)
3) działań wojennych, stanu wojennego, stanu wyjątkowego, wybuchu nuklearnego, epidemii, pandemii, wycieków, zanieczyszczeń,
(...)
To chyba nie to LOL :D :lol:

EDIT
Inna babka:
uprzejmie informuję, iż jest zapis w OWU koszty leczenia Ubezpieczonego powstałe w związku z nagłym zachorowaniem, następstwami choroby przewlekłej lub nieszczęśliwym wypadkiem zaistniałym w trakcie podróży, niezbędne do przywrócenia stanu zdrowia umożliwiającego powrót lub transport do RP lub kraju stałego zamieszkania Ubezpieczonego, bądź kontynuowania zaplanowanej podróży. Wyjaśniam, że w przypadku naszego TU zachorowanie na COVID-19 jest równoznaczne z nagłym zachorowaniem za granicą.
Nie mamy zapisanej w OWU odrębnej definicji dla COVID-19
Superrrr
arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: arko »

Polacy zwolnieni z obowiązkowej kwarantanny "po przekroczeniu granicy zewnętrznej UE"

W czwartek wieczorem w Dzienniku Ustaw opublikowano nowelizację rozporządzenia Rady Ministrów, zgodnie z którą między innymi obywatele Rzeczypospolitej Polskiej zostają zwolnieni od dzisiaj z obowiązkowej kwarantanny "po przekroczeniu granicy zewnętrznej Unii Europejskiej". Rozporządzenie wchodzi w życie od 3 lipca 2020 roku https://tvn24.pl/polska/koronawirus-w-p ... ny-4627633
pietia
Kanclerz
Kanclerz

Za to Ukraińcy nadal muszą mieć kwarantannę, nawet jeśli przylatują samolotem. Zwolnienie obejmuje teraz jedynie przylatujących z Czernogóry, Gruzji, Japonii, Kanady i Korei Pd. Wcześniejsze umieszczenie na tej liście Ukrainy było ponoć "pomyłką redakcyjną." Ogólnie wszystko to można określić krótko - totalny burdel.
marcin-
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Dodzwoniłem się na infolinię, konsultant to samo mówił co inni wcześniej, ale powiedział, że mogę spróbować wysłać maila na zwroty@warta.pl, opisać sytuację i może wystawią jakieś pisemko.
Zrobiłem tak i dla pewności jeszcze zgłoszenie przez www + czat, żeby pchnąć to szybciej, bo dają sobie tydzień na załatwienie sprawy.
Jestem ciekawy, co z tego wyjdzie.
zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

aktualności Straży Granicznej na dzień 3.07.2020r:
https://www.strazgraniczna.pl/pl/aktual ... anicy.html
marcin-
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Czyli to co pisał arko, było wiadomo. No i dołożyli Medykę.
Kto nie wiedział, to:
Szukasz siebie a tam marynarze i stewardesy, szukasz dalej a tam kolejarze i tirowcy.
Masz już tiki nerwowe, idziesz dalej - żołnierze i rolnicy...
A za chwilę: obywatele UE... :P
ODPOWIEDZ