Wjazd na Ukrainę wg nowych zasad

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
marcin-
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: marcin- »

@KrzysztofLtm
Tutaj jest parę firm:
https://subiektywnieofinansach.pl/jedzi ... -covid-19/
Pisałem na czacie z "TU Europa", w OWU oczywiście też nie ma + wyłączone pandemie, ale tak mi napisała:
Klauzula odnośnie covid-19 zawarta jest bezpośrednio na polisie, i mówi o tym że pokrywamy koszty leczenia covid-19 do 200 tys zł
Wszystkie inne pandemie są w dalszym ciągu wyłączone. Dlatego na naszej polisie znajduje się klauzula która gwarantuje Panu pokrycie kosztów leczenia dla covid-19
Ponad 1,5x drożej niż w Warcie wyszło i mniej możliwości manewrowania kwotami za poszczególne rzeczy.
Ale... w "Ergo ubezpiecznia podróży" jeszcze gorzej. Kwota podobna do TU Europa, ale po kliknięciu dalej i zaznaczeniu covida cena wzrosła o ~70% :D
W TU Europa covid w cenie.
Warta na razie milczy.
marcin-
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Warta nie wystawia żadnych potwierdzeń/zaświadczeń, wybrałem TU Europa.
Nie chcę się stresować. ;-) Pewnie przesadzam, ale cóż,
Potwierdzam, że w TU Europa jest odpowiedni zapis na polisie - dopiero po zakupie.
W trosce o najlepszy interes klienta, TU Europa S.A. w ubezpieczeniach zawartych na podstawie OWU ITravel (kod: OWU/02/159467/2020/M),
ogranicza zastosowanie ogólnego wyłączenia odpowiedzialności dotyczącego szkód powstałych wskutek epidemii chorób zakaźnych, pandemii, o
którym mowa w § 18 ust. 4, pkt 9) OWU i rozszerza zakres odpowiedzialności ubezpieczeniowej o pokrycie kosztów leczenia, ratownictwa i
transportu oraz pomoc w podróży powstałe podczas podróży zagranicznej w wyniku zachorowania na Covid-19 do wysokości sumy
ubezpieczenia kosztów leczenia, nie więcej jednak niż 200 000 zł.
Awatar użytkownika
bober41
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: bober41 »

Właśnie zakupiłem ubezpieczenie od Axa, przez Rankomat, co prawda na Bałkany ale jest tam punkt nr 40: Zachorowanie na COVID-19. Na 6 dni kosztowała mnie 30 PLN.

Niech nam żyje Towarzysz Stalin,On usta słodsze ma od malin.
!!! LEOPOLIS SEMPER FIDELIS TIBI POLONIAE !!!
marcin-
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Jagodzin - południe - wszystko zajęło 40 minut. Przed nami tylko kilka samochodów. TIRów bardzo dużo, osobówek prawie żadnych w obydwie strony.
W okienku paszportowym po raz pierwszy od chyba 10 lat chcieli zieloną kartę... Sprawdził też ubezpieczenie - nazwiska z pierwszej strony i spisał nr polisy do kompa. Na stronę nr 2 (z notką o covid) nawet nie spojrzał. Nie wiem, czy to reguła czy nie.
W Łucku prawie nikt nie ma maseczek na ulicy, niektórzy na brodzie jak w PL :D , w sklepach ma większość, wypisz wymaluj Polsza.
Gab001
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Gab001 »

Istnieje ponoć możliwość zakupienia ubezpieczenia zdrowotnego z opcją anty-covid w towarzystwach ukraińskich (o ile ma się "pośrednika" na Ukrainie) i przesłania (mailem do wydruku, mms-em, komunikatorem) zainteresowanemu kopii. Poniżej przykład takiej polisy dla obywatela węgierskiego (mającego w świetle prawa unijnego podwójne obywatelstwo, w świetle prawa ukraińskiego wyłącznie obce obywatelstwo), który przekraczał granicę na paszporcie węgierskim. Koszt na pół roku to 390 uah, wysokość ubezpieczenia 30 tys. hrywien (niespełna 5 tys. PLN). Czy taka kwota w praktyce wystarczy na pokrycie kosztów leczenia, nie wiem...
Załączniki
зображення_viber_2020-07-08_20-38-44_Easy-Resize.com (1).jpg
Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: KrzysztofLtm »

Gab001 pisze:
pt 10 lip, 2020 20:24
Istnieje ponoć możliwość zakupienia ubezpieczenia zdrowotnego z opcją anty-covid w towarzystwach ukraińskich (o ile ma się "pośrednika" na Ukrainie) i przesłania (mailem do wydruku, mms-em, komunikatorem) zainteresowanemu kopii. Poniżej przykład takiej polisy dla obywatela węgierskiego (mającego w świetle prawa unijnego podwójne obywatelstwo, w świetle prawa ukraińskiego wyłącznie obce obywatelstwo), który przekraczał granicę na paszporcie węgierskim. Koszt na pół roku to 390 uah, wysokość ubezpieczenia 30 tys. hrywien (niespełna 5 tys. PLN). Czy taka kwota w praktyce wystarczy na pokrycie kosztów leczenia, nie wiem...
Tak pomyslalem sobie ze bez "posrednika " tez da radę,pojechac pierwszy raz na ubezpieczeniu polskim za te 30zł i wykupic sobie na Ukrainie długoterminowe na pól roku.Jak ktos czesto jezdzi na UA to jest oplacalne.
marcinzoled85
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: marcinzoled85 »

Przekraczał ktoś może granicę pieszo w Medyce? Czytałem, że od połowy maja zostało przywrócone.
pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

Nie przekraczałem, ale potwierdzam że od dłuższego czasu przejście już działa
zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek »

marcinzoled85 pisze:
sob 11 lip, 2020 12:17
Przekraczał ktoś może granicę pieszo w Medyce? Czytałem, że od połowy maja zostało przywrócone.
wystarczy parę sekund i google samo pokaże,choćby tu https://granica.gov.pl/
Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

marcin- pisze:
pt 03 lip, 2020 14:32
Dodzwoniłem się na infolinię, konsultant to samo mówił co inni wcześniej, ale powiedział, że mogę spróbować wysłać maila na zwroty@warta.pl, opisać sytuację i może wystawią jakieś pisemko.
Zrobiłem tak i dla pewności jeszcze zgłoszenie przez www + czat, żeby pchnąć to szybciej, bo dają sobie tydzień na załatwienie sprawy.
Jestem ciekawy, co z tego wyjdzie.
100 m od domu ma ubezpieczenia i rozmawialem wlasnie o polisie.Warta pokrywa oczywiscie koszty leczenia covid ale na polisie nie ma czarno na bialym "covid"A na stronie TU Europa pojawia sie komunikat w zwiazku z rozporzadzeniam rady ministrow UA polisa moze nie byc honorowana na UA,tak m/w to brzmialo.
Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Czytam czasami w internecie,także p.Duda w slynnej juz rozmowie z "sekretarzem Onz" :D :lol: mowił ze Ukraincy sa duzym zródlem zakazen w Polsce.Moze ktos kto tam jest,kto ma tam rodzine itp napisze jak wygląda sytuacja na UA.
marcin-
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

KrzysztofLtm pisze:
śr 15 lip, 2020 14:56
marcin- pisze:
pt 03 lip, 2020 14:32
Dodzwoniłem się na infolinię, konsultant to samo mówił co inni wcześniej, ale powiedział, że mogę spróbować wysłać maila na zwroty@warta.pl, opisać sytuację i może wystawią jakieś pisemko.
Zrobiłem tak i dla pewności jeszcze zgłoszenie przez www + czat, żeby pchnąć to szybciej, bo dają sobie tydzień na załatwienie sprawy.
Jestem ciekawy, co z tego wyjdzie.
100 m od domu ma ubezpieczenia i rozmawialem wlasnie o polisie.Warta pokrywa oczywiscie koszty leczenia covid ale na polisie nie ma czarno na bialym "covid"A na stronie TU Europa pojawia sie komunikat w zwiazku z rozporzadzeniam rady ministrow UA polisa moze nie byc honorowana na UA,tak m/w to brzmialo.
Wszedłem na https://tueuropa.pl/ i nie widzę tego, pewnie gdzieś trzeba wejść głębiej, chcesz to podaj link.
Nie wiem, o jakie rozporządzenie chodzi.

Myślisz, że "bezpieczniej" jest kupić coś za 390 UAH na ÞÓŁ ROKU? :)
Ja się nie znam, chciałem tylko wjechać.

W Łucku, tak jak pisałem, na ulicach praktycznie nit nie chodzi w masce, w transporcie publicznym prawie 100%, pomijam fakt czy nos jest zakryty.
W sklepach i galeriach też praktycznie wszyscy.
Tutaj niby ~800 zachorowań dziennie, w PL ~300, ile robią testów nie mam pojęcia.
W Polsce przed pierwszą turą śmiałem się, że mieli prikaz max. 300 zakażeń co by się odbyły :D bo ciągle było albo 297, albo 300, albo 298...
Trzeba znaleźć liczbę testów, bo jeśli robią ich 5x więcej niż w PL, to wiesz...

Najśmieszniejsze, że w kilku "województwach" (w tym wołyńskie) ciągle zamknięte restauracje wewnątrz, a ogródki otwarte.

Ale chyba definicja ogródka jest tu trochę dziwna, np. w takim lokalu Obolon (Korablik) poniższy "ogródek" jest otwarty, a sale wewnętrzne są zamknięte...
Zdjęcie pierwsze - wejście do zabudowanego "letniego ogródka".
Zdjęcie drugie - widok z drugiej strony - w tle widać wejście, widać też zabudowany pleksi "dach".
Może znajomości, nie wiem (np. inny lokal Zavide jest otwarty normalnie w środku, chociaż nie powinien, byłem w nim kilka dni temu).

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

marcin- pisze:
czw 16 lip, 2020 15:14
Wszedłem na https://tueuropa.pl/ i nie widzę tego, pewnie gdzieś trzeba wejść głębiej, chcesz to podaj link.
Nie wiem, o jakie rozporządzenie chodzi.
Tu link.https://tueuropa.pl/ubezpieczenia-turys ... travel.htm a tu cytat ze strony.Wyskakuje mi po wybraniu kraju-Ukraina.

Informujemy, że w związku z Uchwałą Rady Ministrów Ukrainy nr 392 z dnia 20.05.2020 r. z późn. zm. polisa ITravel na Ukrainę w zakresie kosztów leczenia związanych z wirusem COVID-19 może nie być honorowana przez władze Ukrainy.

Zanim kupisz ubezpieczenie ITravel, zapoznaj się z aktualnymi wymogami prawnymi tego kraju dotyczącymi ubezpieczeń turystycznych.
marcin-
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

OK, widzę. Dzięki.
Gdy kupowałem ubezpieczenie 8 lipca na 100% takiego czegoś nie było, a rozporządzenie z maja. :D Spoko... :roll:
W każdym razie trochę za dużo czytania po fakcie kupna polisy ;)
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/392 ... D0%BF#Text
pietia
Kanclerz
Kanclerz

KrzysztofLtm pisze:
czw 16 lip, 2020 08:44
Czytam czasami w internecie,także p.Duda w slynnej juz rozmowie z "sekretarzem Onz" :D :lol: mowił ze Ukraincy sa duzym zródlem zakazen w Polsce.Moze ktos kto tam jest,kto ma tam rodzine itp napisze jak wygląda sytuacja na UA.
W CZerkasach, gdzie byłem do zeszłego tygodnia, już od dawna życie toczy się normalnie, choć w sklepach i transporcie, ogólnie w zamkniętych pomieszczeniach, maski nadal obowiązkowe. Natomiast na ulicach, w parkach i na plażach praktycznie nikt w maskach nie chodzi
Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Mowi się cos na Ukrainie o ponownym zamknieciu granic?? Bo czytalem takie plotki na FB.
marcin-
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Łuck też wraca do normalności powoli.
Pewnie są naciski ze strony restauratorów itd.
Кафе та ресторани з 16 липня зможуть приймати відвідувачів у приміщеннях.
Про це йшлося під час дистанційного засідання позачергової сесії Луцької міської ради 14 липня.
Kina widać też ruszają od 18 lipca
http://promin.lutsk.ua/coming_soon
marcin-
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

KrzysztofLtm pisze:
pt 17 lip, 2020 13:34
Mowi się cos na Ukrainie o ponownym zamknieciu granic?? Bo czytalem takie plotki na FB.
Nic nie słyszałem. Przecież na UA jest niby więcej niż w PL. Hmmm...

Chorwacja zrobiła psikusa, Ukraińcy mieli być na kwarantannie 2 tyg. po wjeździe tam LOL albo jakieś testy porobione.
Dosłownie na lotnisku jakieś na szybko robili za chyba 2100 UAH, ciekawe czy im to uznali, tego nie wiem.
To było kilka dni temu.
pietia
Kanclerz
Kanclerz

KrzysztofLtm pisze:
pt 17 lip, 2020 13:34
Nic takiego nie słyszałem a plotek i fejków krąży wiele od początku pandemii. Granica dla Polaków mogłaby zostać zamknięta, gdyby Polska znalazła się w czerwonej grupie, czyli wskaźnik aktywnych przypadków na 100 000 mieszkańców wzrósł do co najmniej 40
Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski »

Miejmy nadzieję że szybko sytuacja wróci do normalnej. Tak chciałoby się jechać na Ukrainę a tu tyle obostrzeń.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Gab001
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Gab001 »

Jeśliby ktoś był zainteresowany, ubezpieczenie medyczne z opcją Covid-19 można kupić pod tym linkiem: https://visitukraine.today/?fbclid=IwAR ... iL06wYAlY4
Spróbowałem na lipę i wykupiłem ubezpieczenie na 2 dni ;) Tygodniowe ubezpieczenie kosztuje 6,35€ (pierwsze 3 dni =3€ + każdy kolejny dzień 0,72€ + 8% opłaty za usługę).
Wygląda to tak:
Codid19 UA.jpg
Jeśli dobrze zrozumiałem, ogólna wysokość ubezpieczenia to 100 000 uah, dzienny limit ubezpieczenia na obserwację :?: 500uah
Cały dokument liczy 5 stron. Dalej warunki ubezpieczenia. Kto chce, niech kupuje ;)
Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Ma ktoś linka do oficjalnej ukrainskeij strony z lista krajów z zielonej strefy,zeby na bierzaco sprawdzic,bo w Polsce wzrost zakarzen wiec moze byc roznie.
marcin-
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Link masz w poście przed Twoim.
Visitukraine wtedy green zone -> detailed
Analogicznie red zone.
Kiedys bylem na stronie ministerstwa z liczbami, ale to nie ten komp i nie chce mi sie szukac. 😉
marcin-
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

marcin- pisze:
W Polsce przed pierwszą turą śmiałem się, że mieli prikaz max. 300 zakażeń co by się odbyły :D bo ciągle było albo 297, albo 300, albo 298...
BTW
Fajnie mieć rację hahaha :D
https://www.onet.pl/informacje/onetslas ... w,79cfc278
Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

marcin- pisze:
marcin- pisze:
BTW
Fajnie mieć rację hahaha :D
https://www.onet.pl/informacje/onetslas ... w,79cfc278
Już usuneli Obrazek

marcin-
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Kto i co usunął? Link działa.
Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

marcin- pisze:Kto i co usunął? Link działa.
Ja mam error404

marcin-
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Dziwne...
https://tinyurl.com/covid-slask

Sorry za off-top, już kończę.
arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: arko »

Parlament Ukrainy zatwierdził 4 strefy kwaratanny.
Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

http://www.forum-ekonomiczne.pl/ukraina ... arantanny/ :( Jest gdzies dostepna dokładniejsza mapa stref?
ODPOWIEDZ