Wjazd na Ukrainę wg nowych zasad

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
marcin-
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: marcin- »

KrzysztofLtm pisze:
czw 06 sie, 2020 16:28
Wraca zdaje sie kwarantanna po powrocie spoza krajow schengen.
Rozporządzenie ma wejść chyba w sobotę, ale mówili też o testach zamiast kwarantanny, nic konkretnego nie znalazłem jeszcze.
Wracam ok. 21.08, to mam nadzieję, że już "dowiozą" testy do Dorohuska. :D
KrzysztofLtm pisze:
Gdy oglądam fotki w internecie to dla zdrowia Polakow lepsza byłaby kwarantanna dla wracających znad Baltyku czy Tatr.
+100
Gab001
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Gab001 »

Kolejna wątpliwość... Czy przekraczając granicę wypełniam jakiś specjalny talonczyk, na którym deklaruję, że poddam się kwarantannie i w jakim miejscu będę ją odbywać? Jeśli tak, czy muszę mieć poświadczenie z tego miejsca (np. booking z hotelu, na jaki okres)? Czy jeżeli, oby nie, okaże się że jestem zarażony, co dalej, kwarantanna, zgłoszenie się do placówki medycznej, czy może polecenie opuszczenia Ukrainy? Psiakrew, coraz więcej niewiadomych, a czasu na podjęcie decyzji coraz mniej.
Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: KrzysztofLtm »

marcin- pisze:
czw 06 sie, 2020 18:46
KrzysztofLtm pisze:
Wraca zdaje sie kwarantanna po powrocie spoza krajow schengen.
Rozporządzenie ma wejść chyba w sobotę, ale mówili też o testach zamiast kwarantanny, nic konkretnego nie znalazłem jeszcze.
Wracam ok. 21.08, to mam nadzieję, że już "dowiozą" testy do Dorohuska. :D
KrzysztofLtm pisze:
Gdy oglądam fotki w internecie to dla zdrowia Polakow lepsza byłaby kwarantanna dla wracających znad Baltyku czy Tatr.
+100
W internecie jest chaos inrormacyjny,jedni piszą ze kwarantanna powrotna tylko dla cudoziemcow,inni ze dla mieszkancow tych 19 powiatow z obostrzeniami,co wg mnie jest nonsensem.
pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

Wg projektu, kwarantanna ma nie dotyczyć obywateli UE i EOG oraz członków ich rodzin
Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Przeglądam jakies ukrainskie strony i piszą ze popularne miejsca na zachodnim zakarpaciu,Tustan,jakies wodospady itp oblezone,korki na dojazdowkach,tłumy,jak w Tatrach,aż sie odechciewa wyjazdu nawet jezeli bylby mozliwy.
Ostatnio zmieniony pt 07 sie, 2020 09:08 przez KrzysztofLtm, łącznie zmieniany 1 raz.
pietia
Kanclerz
Kanclerz

Trudno się dziwić. Dla Ukraińców wyjazd za granicę tego lata jest znacznie bardziej ograniczony niż dla Polaków, a gdzieś wakacje spędzić trzeba
marcinzoled85
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: marcinzoled85 »

Ja już sobie odpuściłem wyjazd. Za dużo zmiennych w ostatnim czasie.
Po wakacjach pewnie lepiej nie będzie.
DobryDuch
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: DobryDuch »

KrzysztofLtm pisze:
pt 07 sie, 2020 08:55
Przeglądam jakies ukrainskie strony i piszą ze popularne miejsca na zachodnim zakarpaciu,Tustan,jakies wodospady itp oblezone,korki na dojazdowkach,tłumy,jak w Tatrach,aż sie odechciewa wyjazdu nawet jezeli bylby mozliwy.
Trochę nie na temat, ale to okropny skutek pandemii, że w rodzimych krajach spotęgowały się tłumy w miejscach wypoczynkowych, rekreacyjnych, a nawet powstały tłumy tam gdzie ich nigdy nie było :evil:
Gab001
Radca Stanu
Radca Stanu

I cóż powiecie? Polska w zielonej strefie... A ja już odpuściłem sierpniowy urlop :oops:
Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Gab001 pisze:
pt 14 sie, 2020 18:47
I cóż powiecie? Polska w zielonej strefie... A ja już odpuściłem sierpniowy urlop :oops:
Cholera....a ja w Bieszczadach i juz na Ukraine zabraknie i czasu i kasy.
arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: arko »

Gab001 pisze:
pt 14 sie, 2020 18:47
Prawdopodobnie wkrótce Ukraina trafi do strefy - czerwonej, przecież od jakiegoś czasu
dzienny przyrost zachorowań przekracza ponad 1000 osób - wczoraj 1732 osoby, dzisiaj 1847.
zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek »

link do ubezpieczenia w UA z opcją Covid-19,wszystko online,cena 31,5hrv/dzień:https://travel.lifecell.ua/
Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Wczoraj ktos z rządu mowił ze poki co nie bedzie kwarantanny ani obowiazkowych testow po powrocie z zagranicy.
marcin-
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

A dzis mistrz respiratorow zrezygnowal...
Swoje nakradl i poszedl w pi...
Na dniach sie uchwali ustawe, ze mynystr wory pod oczami bohatersko zamawial sprzet, inny drukowal karteczki itd. itp.
Moze wiec jutro nowy szef ministerstwa szarlatanow wyduma nowa kwarantanne... :D

Moze nawet za rok przychodnie otworza dla zwyklych ludzi. I bohaterscy lekarze POZ i specjalisci wyjda zza biurka spod telefonow. :D :lol:
zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

fizycznie przejazd przez granicę PL-UA wygląda obecnie tak(przy braku kwarantanny):
-po polskiej stronie kontrola paszportowa z maseczkami i rękawicami-rutynowo i bez zmian w stosunku do okresu sprzed pandemii,
-podjazd do szlabanu UA po kartkę rejest. z nr wozu i ilością osób,tam pada pytanie o ubezpieczenie(dla obcokrajowców),
-wjazd i odprawa jak w stanie sprzed pandemii,gdzie odbywa się rejestracja ubezpieczenia nie pytałem,mnie ta procedura ominęła,
-o ile po stronie UA załoga prawie cała w maskach to już o przekraczających tego powiedzieć nie można,nie wspominając o kompletnym rozluźnieniu i braku dystansu(bo przecież już u siebie)
-wyjazd po odprawie jak za "starych czasów",i już UA
POWRÓT
-w zasadzie w odwrotnej kolejności tylko bez pytań o ubezp.
-po polskiej stronie powolutku(ale to nic nowego) i jakby zachowując nieco większy dystans do kontrolowanego,
-vot i vse,tylko ruszać i korzystać póki nie ma kwarantanny
marcin-
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Piątek rano, Jagodzin, powrót do PL, całość 80 minut.
Samochodów mało, ale nie śpieszyło się im. Po ukraińskiej stronie szybko, po polskiej długo.
Żaden pogranicznik/celnik ukraiński nie miał założonej maseczki, ani w budkach, ani na dworze. Czasem mieli pod brodą.
Wśród Polaków mniej więcej połowa miała, połowa nie.
Z nowości tylko pomiar temperatury przez strażaka (pożarnego) po przejechaniu mostu, jeszcze przed podjechaniem na pasy oczekiwania.
Ciekawe, co by robili jakby była za wysoka. :wink: Strażak w masce.
Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Od 29 UA zamyka granice dla obcokrajowców,na miesiac.Jak ktos chce jeszcze pojechac ma czas do piątku.
Gab001
Radca Stanu
Radca Stanu

KrzysztofLtm pisze:
śr 26 sie, 2020 14:06
Od 29 UA zamyka granice dla obcokrajowców,na miesiac.Jak ktos chce jeszcze pojechac ma czas do piątku.
Przestało to być zabawne. ;) Niech mnie cmokną w odwłok, widać nie zależy im na turystach i pieniądzach, jakie zostawiają :D
zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

https://www.rbc.ua/rus/news/kabmin-vrem ... 40568.html

póki co,zgodnie z powyższym i stan na dzisiaj to zakaz ma dotyczyć obcokrajowców z tzw "Czerwonej Strefy".W czwartek mają opublikować szczegóły.
zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

https://www.rbc.ua/rus/news/ukraina-pol ... 47448.html

chyba najświeższa informacja o ograniczeniu wjazdu dla obcokrajowców na terytorium UA,niestety obowiązuje z 27/28.08
zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

https://www.rbc.ua/rus/news/kabmine-hot ... 24234.html

może jednak obcokrajowcy z tzw "zielonej strefy" będą mogli wjechać do UA w najbliższym czasie
pietia
Kanclerz
Kanclerz

Wjechałem (a właściwie wleciałem) dzisiaj na Ukrainę przez Boryspol, miałem jeszcze ważną poswidkę więc wpuścili mnie bez specjalnych problemów, ale rzeczywiście sporo cudzoziemców zawracali. Wśród zawróconych niemałą grupę stanowili chasydzi, udający się do Humania na tradycyjne święto Rosz Chaszana. Niektórzy twierdzą zresztą, że właśnie ten spodziewany napływ chasydów był przyczyna pospiesznego zamknięcia granic przez Ukrainę
Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

https://www.pravda.com.ua/news/2020/08/28/7264523/ Cos o zlagodzeniu obostrzen ale nie mam teraz czasu tego czytac i tlumaczyc.
Gab001
Radca Stanu
Radca Stanu

KrzysztofLtm pisze:
ndz 30 sie, 2020 10:01
Cos o zlagodzeniu obostrzen ale nie mam teraz czasu tego czytac i tlumaczyc.
Chyba przeczytali mój poprzedni post ;)
A nie piszą nic konkretnego, tyle tylko, że Państwowa Agencja Rozwoju Turystyki wraz Ministerstwem Kultury i Polityki Informacyjnej chcą złagodzenia ograniczeń i zezwolenia na wjazd obcokrajowców z krajów zielonej strefy, przybywających w celach turystycznych. Propozycję mają być przedstawione na najbliższym posiedzeniu rządu. To wszystko...
Urlop zaczynam teoretycznie za tydzień, ale coraz mniej mi się chce tam jechać...
Gab001
Radca Stanu
Radca Stanu

Gab001 pisze:
ndz 30 sie, 2020 13:26
Propozycję mają być przedstawione na najbliższym posiedzeniu rządu
A premier zapowiedział:
"Україна відкриє кордон для іноземців, якщо протягом двох тижнів в країні буде спостерігатися спад захворюваності на коронавірус і зменшиться приріст нових хворих, заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль""Україна відкриє кордон для іноземців, якщо протягом двох тижнів в країні буде спостерігатися спад захворюваності на коронавірус і зменшиться приріст нових хворих, заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль".
Czyli: jak się poprawi w ciągu dwóch kolejnych tygodni, to się turystów wpuści ;) Zatem może, może pod koniec drugiej dekady września...Kompletna lipa :oops:
pietia
Kanclerz
Kanclerz

Póki co zlikwidowano nawet możliwość dwudniowego tranzytu przez Ukrainę. Podobno nagminnie było to nadużywane przez chasydów, zmierzających do Humania
arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: arko »

Gab001 pisze:
ndz 30 sie, 2020 13:26
Czyli: jak się poprawi w ciągu dwóch kolejnych tygodni, to się turystów wpuści ;) Zatem może, może pod koniec drugiej dekady września...Kompletna lipa :oops:
Wczoraj potwierdzonych zachorowań było 2723 zmarło 51 - dzisiaj 2836 zmarło 50 osób,
zapewne możemy zapomnieć o wcześniejszym otwarciu granic
Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Wiem ze nie ma teraz wjazdu na Ukraine ale byc moze bedzie zakaz lotow z UA.Polska opublikowala liste krajow z których moze byc zakaz lotow,tzw pomaranczowa lista.Jest tam UA.
Gab001
Radca Stanu
Radca Stanu

KrzysztofLtm pisze:
czw 10 wrz, 2020 10:44
zakaz lotow z UA
To w moim przypadku akurat nie jest problemem :D ; interesuje mnie, czy coś w trawie piszczy odnośnie możliwości wjazdu do Ua naszymi drogowymi przejściami granicznymi, bo ostatnio jakaś cisza zapanowała, żadnych dyskusji nt. złagodzenia przepisów zabraniających wjazdu obcokrajowcom. Coś obiło się wam o uszy???
Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Gab001 pisze:
sob 12 wrz, 2020 08:49
ostatnio jakaś cisza zapanowała, żadnych dyskusji nt. złagodzenia przepisów zabraniających wjazdu obcokrajowcom. Coś obiło się wam o uszy???
"Obiło mi sie o uszy" :wink: ze po 28 wjazd z kwarantanną,ale to zadna pewna informacja.
ODPOWIEDZ