Samochodem Na Ukraine

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Kery2004
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Kery2004 »

A podobno upoważnienia wycofane od lipca czy sierpnia? Kluczyki i dowód wystarczą. Słyszał może ktoś coś o tym?
Mnie faktycznie w tamtym tygodniu zatrzymywali i nie chcieli tylko zapytali czy własciciel zgadza się na użytkowanie.
Całe życie z wariatami...

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: pwlzeb »

Tak. Znajomy ma syna, który jeździ jego samochodem bez upoważnienia. Dowód rejestracyjny, ubezpieczenie, prawo jazdy i w drogę.
Pytanie, czy nie trzeba mieć upoważnienia w samym momencie przekroczenia granicy. Sprawdźcie to, nie pokazując swoich upoważnień.

Awatar użytkownika
M4rcin
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: M4rcin »

O coś się zmieniło, może ktoś jeszcze to potwierdzić?

guber
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: guber »

Tak potwierdzam na 100%. Na Ukrainie "dowierenost" nie jest już potrzebna ku rozpaczy notariuszy, którzy zarabiali na tym krocie.

Jako jeszcze jedną ciekawostkę dodam, że obecnie na Ukrainie zlikwidowano również obowiązek dokonywania badań technicznych pojazdów. Podstawową przyczyną tego był fakt, że przy panującej tam korupcji i tak za odpowiednią opłatą badania przechodził każdy pojazd (nie musiał nawet być na nich fizycznie obecny) - badania techniczne wykonuje tam milicja drogowa DAI. Na dzień dzisiejszy kontrolę stanu technicznego pojazdu dokonuje więc milicja na drodze, jeżeli ma podejrzenia co do jego sprawności. Chłopaki też są niepocieszeni, bo teraz już nie zarobią tyle co przedtem. (na drodze nie złapią tyle aut ile wcześniej do nich przyjeżdżało na badania okresowe)

nom
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: nom »

Czy ktoś z Was orientuje się po ile kurs hrywny (sprzedaż) na przejściu granicznym?

kurczatow
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: kurczatow »

Nie wiem jaki jest kurs ale i tak lepiej jest płacić kartą lub brac kase w bankomacie

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek »

mariolcia_1
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: mariolcia_1 »

nom, w medyce 0,39 w poniedziałek , z bankomatu taniej ale opłata spora wychodzi 0,45

nom
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

mariolcia_1 pisze:nom, w medyce 0,39 w poniedziałek , z bankomatu taniej ale opłata spora wychodzi 0,45
Tzn. jaka opłata?

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Tak drazac temat upowaznien, dowiedzialem sie, ze obywatel Ukrainy moze samochodem na polskich tablicach przebywac w kraju tylko 10 dni!

mariolcia_1
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: mariolcia_1 »

nom, mam polskie konto a wypłata z bankomatu ukraińskiego stąd oplata, tak jak z konta pko wypłacisz z bankomatu ing - też płacisz

jacmi
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: jacmi »

nom pisze:Czy ktoś z Was orientuje się po ile kurs hrywny (sprzedaż) na przejściu granicznym?
Tydzień temu (dokładniej w ubiegły czwartek) wjeżdżając na Ukrainę w Rawie Ruskiej wymieniłem 100 PLN na 252 UAH - czyli po 0,397 zł za 1 hrywnę. Kolejno wyszło: we Lwowie w czwartek i w Tarnopolu w niedzielę, w bankomatach, po 0,414zł, zaś w Tarnopolu w poniedziałek po 0,408 zarówno w bankomacie jak i przy zakupach w sklepie. Karta bezprowizyjna Alior Banku.
Bo jeśli piąć się - to tylko szczytem, Jeśli szumieć - to wichrem halnym,
Trwać niebem i granitem, A pić ze źródeł skalnych.

tomek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: tomek »

ja bylem dluzej i nic nie mowili.a to pewno zalezy od celnika czy ma ochote cos zarobic:)

nom
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

We czwartek rano wybieram się na Ukrainę, ciekawe po ile będzie kurs :( Ile teraz ropa 4zł za litr?

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Nie ciągnijcie tu wątku o kursie walut, bo to bez sensu i nie na temat.
Jest tyle stron, gdzie takie info mozna sprawdzic...
On po 9,9 hrn

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

UWAGA, UWAGA:
Cofam, to co napisalem, ze nie trzeba miec juz upowaznienia do kierowania cudzym samochodem. Trzeba, o czym przekonalem sie kilka dni temu.

Sytuacja smieszna. Jestem wspolwlascicielem samochodu, ale moje nazwisko nie figuruje w dowodzie rejestracyjnym (samochod ma prawnie 3 wspolwlascicieli, jezdze tylko ja). W miejscu adnotacji jest wpis: WSPOLWLASNOSC. Na granicy nie chcieli mnie przepuscic i na nic sie zdalo mowienie, ze prawo polskie nie pozwala na wpisanie 3 osob. Dopiero powiedzenie, ze nie wyjade poza oblast - pomoglo. Kobieta powiedziala ostatni raz.

Nie trzeba miec upowaznienia, jezeli sie jest obywatelem Ukrainy. Cudzoziemcow dalej obowiazuje - stwierdzila kobieta.

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski »

pwlzeb pisze:stwierdzila kobieta
jej stwierdzenie to nie żelazny dowód

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

stwierdzily 2 kobiety i mezczyzna...
A to oni maja wladze wpuscic, albo nie wpuscic.

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski »

pwlzeb pisze:stwierdzily 2 kobiety i mezczyzna...
A to oni maja wladze wpuscic, albo nie wpuscic.
a podstawa, prawna??, wogole gdzie link do ust. znoszącej wymog posiadania pozwolenia

adelante
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: adelante »

Dokładnie, byłbym bardzo wdzięczny, jeśli byłby ktoś łaskaw podesłać link do ustawy znoszącej owe upoważnienia. Wydruk takiego potwierdzenia przydałby się na granicy.

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek »

podpis przed notariuszem przez właściciela auta zgody na użytkowanie pojazdu w tym przekraczanie granic<bezterminowo>to koszt ok 30pln(można znaleźć taniej),tłumaczenie drugie tyle z małym haczykiem.Czy warto wałkować ten temat i bez przerwy pytać o potencjalne problemy,ustawy,linki itp?więcej wydajecie na przyjemności i się nad tym nie zastanawiacie,powodzenia wszystkim wybierającym się TAM

buford
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: buford »

Witam wszystkich forumowiczów i mam pytanie ile godzin trwa podróż samochodem od przejścia w Korczowej do Kijowa droga M06 E40 z uwzględnieniem przejazu przez obwodnice miast oraz ograniczeń predkości - DAI itp - wyjazd na dniach :)

endless
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: endless »

witam wszystkich na początku. Mam pytanie mam zamiar przekraczać granice Ukraińasko - Rumuńską albo Sighetu Marmaţiei - Solotvino lub Siret - Porubnoe i zmaierzam dotrzeć do Osmołody (Gorgany) możecie polecić jakiś dobry wariant dojazdu aby nie rozwalić samochodu i jakoś dojechać. Wiadomo nie koniecznie chodzi o najkrótszy ale taki aby auto jakos dojechało

Paweł Z.
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: Paweł Z. »

Władze ukraińskie podpisały wreszcie notę dyplomatyczną w sprawie uruchomienia polsko–ukraińskiego przejścia granicznego Malhowice–Niżankowice, niedaleko Przemyśla.
Dzisiejszy artykuł:
http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/ar ... /121019727

apollo12
Nadworny Radca
Nadworny Radca
Kontakt:

eh ta granica

Post autor: apollo12 »

[quote="Paweł Z."]Władze ukraińskie podpisały wreszcie notę dyplomatyczną w sprawie uruchomienia polsko–ukraińskiego przejścia granicznego Malhowice–Niżankowice, niedaleko Przemyśla.
guzik to zmieni bez sprawnej organizacji odprawy granicznej a szczególnie celnej po stronie polskiej.
potrzebne są odgórne zalecenia jak przy Euro 2012.
ale to było i minęło-wszystko wróciło do normy:(

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok »

Utrudnienia na przejściu w Hrebennym: remont drogi

W związku z remontem drogi, który rozpoczął się dzisiaj na przejściu granicznym Hrebenne-Rawa Ruska odprawa pojazdów i osób będzie utrudniona. O czym poinformowała służba prasowa Lwowskiego Oddziału Granicznego, powołując się na informację polskiej strony. Remont drogi potrwa około miesiąca.
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

apollo12
Nadworny Radca
Nadworny Radca
Kontakt:

który odcinek?

Post autor: apollo12 »

gorodok pisze:Utrudnienia na przejściu w Hrebennym: remont drogi

W związku z remontem drogi, który rozpoczął się dzisiaj na przejściu granicznym Hrebenne-Rawa Ruska odprawa pojazdów i osób będzie utrudniona. O czym poinformowała służba prasowa Lwowskiego Oddziału Granicznego, powołując się na informację polskiej strony. Remont drogi potrwa około miesiąca.
przecież po obu stronach tego przejścia są akurat dobre drogi

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Re: który odcinek?

Post autor: gorodok »

apollo12 pisze:
gorodok pisze:Utrudnienia na przejściu w Hrebennym: remont drogi

przecież po obu stronach tego przejścia są akurat dobre drogi
Z tego co zrozumiałem to remonty są prowadzone na samym przejściu - stąd mowa o utrudnieniach w odprawie...
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

dwa_zero
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: dwa_zero »

Witam,
Mam pytanie trochę z innej strony. Do tej pory na Ukrainę śmigałem zawsze autobusem. Teraz chciałbym pojechać samochodem. Samochód jest przerejestrowany i ma ważne opłaty. Póki co śmigam jeszcze na OC poprzedniego właściciela. Czy to może być problemem na granicy?

P.S. Doczytałem, że podobno zniesiono upoważnienia. Czy ktoś może to potwierdzić? Mój problem od razu by się rozwiązał, gdyż mógłbym pojechać samochodem ojca, który ma wszystko ok z OC.

Pozdrawiam!
Noclegi we Lwowie już od 6$ za osobę, więcej informacji email: polski1500@o2.pl

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: arko »

dwa_zero pisze:Witam,
Teraz chciałbym pojechać samochodem. Samochód jest przerejestrowany i ma ważne opłaty. Póki co śmigam jeszcze na OC poprzedniego właściciela. Czy to może być problemem na granicy?

P.S. Doczytałem, że podobno zniesiono upoważnienia. Czy ktoś może to potwierdzić? Mój problem od razu by się rozwiązał, gdyż mógłbym pojechać samochodem ojca, który ma wszystko ok z OC.

Pozdrawiam!
Upoważnienie-pełnomocnistwo nadal obowiązuje.(jeżeli nie jesteś wpisanym współwłaścicielem w dowodzie rej.)
Na Ukrainie jest potrzebna tylko Zielona Karta, OC jest bezużyteczne...

ODPOWIEDZ