Alkohol na Ukrainie

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
pablooliver
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: pablooliver »

odnośnie budek przy granicy w Szegini- jak wracałem 21.09 około 15tej tylko dwie były czynne, wybór taki sobie. ten market przy samej granicy zlikwidowany. w ogóle wygląda na to że interes przygraniczny kiepsko idzie, dlatego radzę zaopatrzyc się we Lwowie. od jednego lwowiaka dowiedziałem się że sporo alkoholu jest podrabianego i radził kupowac w sklepach firmowych. ja kupiłem w sklepie przy rynku vis-a-vis dworca we Lwowie i potej rozmowie miałem mieszane uczucia co do zakupu, wypiłem i żyję smakowo nie mogę porównac bo pierwszy raz piłem ten gatunek

Awatar użytkownika
Zeus
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Zeus »

pytanie z innej beczki ale podoby ;)
Gdzie pojechac po kupno alkoholu, kolo granicy?
Szegini, Mościska II cy Mościska I? szukam gdzie by bylo jakis super market. I drugie jakas dobra i tania knajpka w tych rejonach ;p

Merci Beacoup ;D

nom
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: nom »

Zeus pisze:pytanie z innej beczki ale podoby ;)
Gdzie pojechac po kupno alkoholu, kolo granicy?
Szegini, Mościska II cy Mościska I? szukam gdzie by bylo jakis super market. I drugie jakas dobra i tania knajpka w tych rejonach ;p

Merci Beacoup ;D
Ustilug.

Awatar użytkownika
Zeus
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

jak sie ma auto :P ja niestety tylko pieszo ;)

kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: kunek »

zależy jak szeroki chcesz mieć wybór... jak nie za bardzo to Mościska jak szeroki to Lwów - jest kilka sieciowych marketów

Awatar użytkownika
Zeus
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

jakas knajpka do ziedzienia obiadku lub cos podstawowego, i zakupy alkoholowe. Do lwowa niestety nie mam czasu (i na to dziekuje PKP)

W Krakowie, mozna kupic butelkowe piwo Lwiwskie (4 lub 5 rodzajow) na ul Mikolajskiej otworzyl monopolowy, ktore je sprzedaje. Cene jeste nie wiem, ale sie dowiem :)

adi_dca
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: adi_dca »

nie trzeba Krakowa by kupić ukraińskie piwa, w każdym polskim mieście w którym znajduje się większy supermarket można kupić bez problemu piwa ukraińskie. W piwnych sklepach jest ich jeszcze więcej rodzajów, jednak ceny kosmiczne w porównaniu do ceny tego samego piwa na Ukrainie :)

Awatar użytkownika
Zeus
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

ale Lwiwskie? tego nie widzialem. W Krakowie na razie tylko Obolony znalazlem. A Lwiwskie w Krakowie w sklepiku, maja po 2.5-3 zlote ;)

szaman
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: szaman »

W Gdańsku w Bomi była ostatnio promocja. Lwiśkie było za 2,70zł :D
Пиймо друзі грай музико Нам вже все одно!

apollo12
Nadworny Radca
Nadworny Radca
Kontakt:

piwosze

Post autor: apollo12 »

uważam że fascynowanie się piwami tylko ze względu na nazwę a nie na jakość to nieporozumienie.wszystko zależy co w środku.
wiem jedno: nie ma lepszego piwa bezalkoholowego jak Baltica 0!!
jego jedyną wadą a dla mnie zaletą to brak alkoholu.
co do wódki to najtańsza według jakiegoś ukazu wierchuszki ma kosztować 26uah.
i tu następuje paranoja bo wyższej jakośći wódki np. znana u nas Nemiroff Orginal jest niewiele droższa niż jakieś podłe ścierwa typu Pszenicznaja ARO.

adi_dca
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: adi_dca »

Orientujecie się może czy blisko naszej granicy np. we Lwowie można dostać piwo Krym bo poza Krymem nie spotkałem się z nim w innej części Ukrainy. Może zna ktoś jakiś sklep typu jak w Polsce Piwa Regionalne gdzie można kupić marki niedostępne powszechnie w zwykłych sklepach.

kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: kunek »

adi_dca pisze:Orientujecie się może czy blisko naszej granicy np. we Lwowie można dostać piwo Krym bo poza Krymem nie spotkałem się z nim w innej części Ukrainy. Może zna ktoś jakiś sklep typu jak w Polsce Piwa Regionalne gdzie można kupić marki niedostępne powszechnie w zwykłych sklepach.
nigdy go w okolicach naszej granicy nie spotkałem..

nom
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: nom »

w Kauflandzie też są Obołony w promocji

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

W innym dziale pisałem że w Almie jest wybór Baltiki 5 Złota, Żiguliewskie, Bałtika Pasteryzowane i jeszcze jeden .
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

ODPOWIEDZ