Medyka -Szeginie zamykają??

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Piterkrakow
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Medyka -Szeginie zamykaję…??

Post autor: Piterkrakow »

Ktoś pisał o planowanym remoncie przejścia? Szukałem kontaktu tel. z przejściem w medyce i po wielu próbach sie niedodzwoniłem-wszystkie numery dotychczasowe ma teraz bank WBK i dzięki uprzejmości pani z banku dostałem aktualny numer oddziału celnego Medyka-Szeginie 016-676-55-00 .

Jeśli ktoś się dodzwoni to prosze o info czy zamykają czy nie?!
Pozdrawiam , Piter!
Piterkrakow
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

i co?Nikt sie nie dodzwonił ??
Pozdrawiam , Piter!
sebko751
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: sebko751 »

sam zadzwon
Piterkrakow
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

sebko751 pisze:sam zadzwon
poczytaj dokładnie temat a później zabieraj głos :idea:
Pozdrawiam , Piter!
Misiek21
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Misiek21 »

Przechodzilem wczoraj przez to przejscie. Z rozmow mrowek wynikalo, ze w koncu sierpnia zaczyna sie remont, ale byly rozne glosy co do kwestii zamkniecia na ten czas przejscia, czy tez jedynie jakis zmian w organizacji ruchu.

A oto co znalazlem w sieci:

(zrodlo: gazeta.pl)

Służby wojewody spieszą się z modernizacją przejścia granicznego w Medyce, bo w październiku ma je wizytować komisja schengenowska. Jeżeli do tego czasu nie będzie gotowe to wejście Polski do Układu z Schengen może się opóźnić. Komisja ma ocenić stan przygotowań przejść granicznych na wschodzie Polski. Jednym z wymogów jest wydzielenie na przejściach granicznych pasów kontroli dla obywateli Unii i krajów spoza układu oraz pasa zielonego dla osób nie mających nic do oclenia. Istnieją one na podkarpackich przejściach drogowych, ale nie ma ich na przejściu pieszym w Medyce, z którego codziennie korzysta tysiące podróżnych, głównie mrówek handlujących papierosami i wódką z Ukrainy. - Ruch jest tak ogromny, że zorganizowane wycieczki nie mają szans przekroczyć granicy na tym przejściu - przyznaje Wiesław Czajkowski z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.
We wtorek na przejściu gościli przedstawiciele wojewody podkarpackiego, którzy oceniali koszty przebudowy i dostosowania do wymogów układu z Schengen. Prace mają ruszyć lada moment.
Na przejściu pieszym w Medyce oprócz wydzielonych pasów mają zostać zainstalowane kamery i urządzenia do spowolnienie ruchu pieszego tak, by powstrzymać napierających na budynek turystów ze wschodu. W budżecie wojewody zarezerwowano na ten cel na razie 400 tys. zł.

Układ z Schengen znosi kontrolę osób przekraczających granice między państwami Unii Europejskiej, a w zamian za to wzmacnia współpracę w zakresie bezpieczeństwa i polityki azylowej. Do układu należy obecnie kilkanaście państw Unii. Dla poprawy bezpieczeństwa na granicach stworzono w nich tzw. SIS, czyli System Informacyjny Schengen - jest to, uzupełniana przez policje wszystkich państw członkowskich baza danych osób niepożądanych, poszukiwanych przedmiotów i pojazdów. Polska ma przystąpić do Układu w przyszłym roku.
Wiktor
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: Wiktor »

Ponieważ bede przekraczal ta granice 24 sierpnia wiec dowiedzialem sie od celnikow ze przejscie caly czas bedzie funkcjonowac normalnie . Remont jest prowadzony caly czas w sposOb mozliwie najmniej uciążliwy dla turystow.
Wiktor
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: Wiktor »

Kolejki na przejsciu sa dlugie tzn nawet na 8 godzin stania. Najmniejszy ruch jest w soboty i niedziele. Osoby z malymi dziecmi ( do 4 lat) moga probowac ominac kolejke za zgoda polskich celnikow, oczywiscie podrozujace w celach turystycznych. Jesli ktos ma mozliwosc zalatwienia sobie delegacji na wyjaz sluzbowy , to tez moze probowac ominac kolejke.
W zeszlym roku wposcili mnie na "dziecko" stanalem pierwszy przed polskim szlabanem a mimo to odprawa trwala 4 godziny. Zycze wyjezdzajacym i sobie duzo cierpliwosci.
Piterkrakow
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

dzieki za wszelkie informacje!
Pozdrawiam , Piter!
Misiek21
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Osoby z malymi dziecmi niestety sa puszczane bez kolejki niezaleznie od celu podrozy. Co trzecia ukrainska mrowka prowadzi ze soba malego bachora i omija kolejke, co wydluza czas stania w niej.
Agnieszek
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Agnieszek »

Wracałam 20 lipca. Nasz autokar odprawiali 8 godzin :( - jeden pas dojazdowy i nic nie zrobisz. Ale za to na mrówki i ich gimnastykę przebierankową sie napatrzyłam :)

Za nami stał autokar z ukraińskimi dziećmi, jechały chyba nad nasze morze. Nam nadzieję, że dojechały na czas.

Niech wreszcie to przejście będzie przejściem, nie przestojem.
jaromirka
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

j.w.

Post autor: jaromirka »

Parę dni temu przekraczałyśmy granicę ukraińsko-polską i prawdopodobnie czekało by nas 6 godzin stania...:/ Miałyśmy zamiar dzielenie czekać w kolejce wraz z ludźmi trudniącymi się przemytem:), którzy okazali się być niezwykle życzliwi i pomocni:) Widziałyśmy parę Polaków wraz z dzieckiem (raczej powyżej 10 lat), którzy dogadali się z celnikiem ukraińskim a propo przejścia bez kolejki... My uznałyśmy że tak nie będziemy robić i dzielnie czekałyśmy;)... wraz z 2-miesięcznym szczeniakiem przewiezionym z Rumunii:D. W końcu ludzi z naszej kolejki wepchnęli nas prawie na siłę i kazali pogadać z celnikiem w sprawie przepuszczenia nas ze względu na naszego małego psiaka:). Pan celnik, niezwykle miły, początkowo chciał przepuścić tylko jedną z nas z sunią, na co za bardzo nie chciałyśmy się zgodzić i w końcu zmiękło mu serce:) i przeszłyśmy stronę ukraińską stojąc w niej i tak 1,5 godziny... Po stronie polskiej też postałyśmy z godzinę, tuż przed samym wejściem udało się nam przekonać polskiego celnika żeby nas przepuścił, bo inaczej nasza sunia mogłaby być nieco poturbowana, niemówiąc już o nas:). Ogólnie widziałyśmy że Polacy nagminnie wykorzystywali fakt "podróżowania w celach turystycznych" i polscy celnicy ich przepuszczali, trochę gorzej było z celnikami ukraińskimi. Powodzenia[/img]
Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

WITAM

Post autor: ARTURINGA »

WITAM

W Lipcu byłem na Ukrainie 2 razy !!
Jechałem Autobusem na granicy Panie z Inspekcji Celnej Grzecznie Zapytały kto jest turystą z Polski... i uprzedzały (2 razy) ze mozna przejsc w pierwszej kolejności... niestety zostałem. Czekałem 4 godziny!
A Panie Celniczki uprzedzały... Było posłuchać!!

Pozdrawiam
:wink:
ceemte
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

pytanko tendencyjne

Post autor: ceemte »

ktoś może wie, jaka teraz jest sytuacja na przejściu? Jutro siadam w pociąg do Przemyśla... a docelowo na Kijów, ale granicę planuję przejść z buta...

będę wdzięczny za jakieś info
Awatar użytkownika
zajonc
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: zajonc »

bez najmniejszych problemów. przejście zajęło mi ok 20 minut a było sporo ludzi. jak będziesz pilnował żeby Ci się nie wpychali w kolejkę to powinno póść szybciutko i bezproblemowo

dane z lipca 2006
ceemte
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

.

wielkie dzięki!

nie spodziewałem się takiej odpowiedzi, przeczytawszy relacje o 8-godzinnym staniu w kolejce.

żeby jeszcze te pociągi szybciej jeździły...

[/list]
Ruslan
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: Ruslan »

Ja przechodziłem przez to przejscie dwa dni temu, z Ukrainy do Polski, kolejka strasznie dluga, ukrainski celnik dlugo nie chcial nas puscic bez kolejki, ale w koncu ustapil, za to polscy celnicy z miejsca kaza isc na sam przod, niestety w pewnym momencie jedna grupa mrowek ruszyla na inna, scisnela nas, nie moglismy sie przecisnac i musielismy sie ratowac skokiem przez barierki, ale celnicy byli tak mili, ze nawet nam rzeczy przytrzymali ;) Za to bezposredni autobus relacji Lwow - Przemysl, ktorym jechali znajomi, odjechal z Lwowa o 23.00, a do Przemysla przybyl ok. 5.00 polskiego czasu, czyli jechal łacznie 7 godzin :|
ceemte
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

.

Dobrze wiedzieć :-)

Znajomi - ukraińcy radzili mi tylko żeby nie próbować uciekać bo mogą strzelać :-D
Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

26-27.08

Witam

26-27.08.2006 Lwów->Przemyśl

Autobus z Lwowa do Katowic wyjazd o 19.50..... 7 godzin Granica!!!
Stalśmy na Ukraińskim chyba z 5godzin i reszta.... polska strona do prawie 3:40 polskiego czasu!! "Trzepali" jeszcze autobus ale to juz Nasi :(
To istny dramat!!!
Stało w kolejce 9 Autobusów a ukraińcy puszczali wszystko oprócz... Autobusów!!! super :(

Już po polskiej stronie Sam "zerwałem sie" nie czekając na reszte trzepania autobusu pociag 5:35 z Przemyśla.

Ps Pani celniczka sam pomogła znależć transport jak ją POPROSIŁEM.
hmmm Niby CELNICZKA a też CZŁOWIEK,...
Ale faktycznie to co sie czasem na przejściu dzieje to DRAMAT 7 godzin?!.

Pozdrawiam
Ewa-
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: Ewa- »

Cześć , jak dostać się z granicy do Lwowa w nocy ? Mam zamiar przekroczyć granicę wieczorem, ale jeżeli są takie kolejki i przyjdzie mi stać 5-7 godzin. Do której godziny najpóźniej jeżdżą marszrutki lub od której rano ?
ptysiak
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: ptysiak »

http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html? ... 60&v=2&s=0
hmm. a ja tam miałam być 25 września rano...
ktoś przechodził ostatnio? bo eydaje mi się, że gdyby było zamknięte, to byłby gdzieś oficjalny komunikat...
prezes
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: prezes »

"W dniach od 25 września do 22 października br. piesze przejście w Medyce będzie czasowo zamknięte. Czasowe zawieszenie ruchu pieszego jest spowodowane koniecznościa przeprowadzenia tam prac modernizacyjnych.

Zgodnie z wymogami Unii Europejskiej na pieszym przejściu powstaną odrębne stanowiska do odprawy dla obywateli Unii Europejskiej i obywateli państw spoza Unii, także dla osób niepełnosprawnych. Zostanie wykonane dodatkowe ogrodzenie i oświetlenie. Rozszerzony zostanie też monitoring przejścia pieszego.

Na czas remontu podróżni będą mogli przemieszczać się na Ukrainę i z powrotem korzystając z całodobowo otwartego przejścia drogowego - samochodami , autobusami kursowymi , autokarami lub innymi środkami transportu. "

za: http://www.bieszczadzki.strazgraniczna. ... l=27&wm=27
inostraniec1
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz
Kontakt:

Post autor: inostraniec1 »

witam
Ja 30.09.2006 przekraczałem granice w Szegini. Przejscie jest zamknięte nie przedostaniesz się. Przejazd proponuje "MAFIA" ukrainska zaczyna od 50$ a koncy na 15zł ale lepiej nie korzystac z ich oferty bo można źle skończyć. Nas naciągali i do plecaków sie dobierali. W końcu udało się nam dostać do wesołego autobusu rejsowego Lwów-Rzeszów pełnego przemytników :D ubaw po pachy :lol: Samochody nie chcialy zabierać. Kolejski są zajebiście długie wiec przez miesiąć proponuje to przejscie omijać z daleka Pozdrawiam inostraniec1
arkadoo
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: arkadoo »

Najlepszy sposób na najtańszy przejazd to łapanie aut podjeżdzających na przejście wcześniej. Tak żeby nie być za blisko bramy wjazdowej, bo przyczepi się ukraińska "mafia" i będą niemiłosiernie dupę truć (zaczęli od 50hr (osoba), a skończyło się na 15zł (osoba) z dojazdem do PKP w Przemyślu). W naszym przypadku nic nie jeździło więc skusiliśmy się na ich propozycję, firma "pewna", tak jak obiecali tak dojechaliśmy.
Stajemy więc wcześniej i łapiemy samochody. Zachętą żeby nas wzięli będzie brak papierosów u nas (mają zyska 15zł z jednego kartona). Fajnie by było żeby dowieźli nas do Przemyśla, bo busy podobo z Medyki nie jeżdzą prawie wcale. Innym sposobem jest wbicie się w rejsowy autobus.
Pozdrawiam
Arek
Misiek21
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

22 pazdziernika minal... jesli ktos bedzie przekraczal przejscie po remoncie, to prosze o relacje czy cokolwiek sie zmienilo :)
Awatar użytkownika
lusac
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: lusac »

gdzies dzis w sieci przeczytalem, ze w przemyslu mowi sie o przedluzeniu remontu do stycznia... :| slowem byc moze zaczyna sprawdzac sie to, o czym slyszalem wczesniej: chca przejscie piesze w ogole docelowo zlikwidowac. ale moze to plotki. zreszta dobrze by bylo, zeby ktos stamtad (mander...?) sie odezwal i podal jakies info z pierwszej reki...
Misiek21
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Na szczescie nie jest tak zle - jak donosla TVP3, otwarto ponownie zgodnie z planem:
http://ww6.tvp.pl/400,411116,1.view

a tutaj filmik na ktorym widac jak to teraz wyglada - na pierwszy rzut oka niewiele sie zmienilo, postawili pare nowych plotkow i tyle...
http://ww6.tvp.pl/video/2006/10/22/93789/film.asf
Awatar użytkownika
lusac
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

a, to w sumie dobry news :)
Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

WITAM

WITAM

Wygląda ładnie i ciekawie, zobaczymy jak bedzie w praktyce :-/
Bo przypuszczam ze bramki bramkami, a i tak wszyscy razem jako jeden tłum!
Jeszcze żeby drogowe zrobili porzadnie i aby cała kontrola trwała szybciej (Zwłaszcza jezeli chodzi o Ukraińską Strone!!!!) i kierunek UKRAINA -> Polska :-(

Taak pomarzyć dobra rzecz....
Awatar użytkownika
lusac
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

na drogowym przejsciu odprawa moze trwac o wiele krocej (kiedys podobno na probe zwiekszyli nawet normy i nie bylo problemu - szlo jak burza, choc kolejki w kolko tworzyly sie rownie dlugie...), ale im sie po prostu nie chce pracowac za szybko i ma to pewne poprarcie odgorne (mniej fajek jest przerzucanych przez granice). te wszystkie przestoje i kolejki sa wiec niejako celowe. na dowod wystarczy popatrzec czasem, co dzieje sie z paszportami (gdy obstukanie 4 szt. pieczatka i przejechanie przez skaner trwa np. 20 minut... :|).
Misiek21
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Przechodzilem wczoraj tamtedy. Zmian po ukrainskiej stronie nie ma zadnych, po polskiej postawili kilka zapor-labiryntow. Tzw. lej przerobili takze na labirynt, przy czym sa dwa pasy (UE i wszyscy). Nie wydaje mi sie, by w "godzinach szczytu" cokolwiek sie polepszylo, moze byc nawet gorzej - im wiecej tych plotkow i zagrod, tym wiecej dociskania do nich przez zdziczaly tlum.
ODPOWIEDZ