Krym i cała przereklamowana UKRAINA!!!

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Awatar użytkownika
lusac
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: lusac »

jakis uraz masz czy co?
dolnoślązak
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: dolnoślązak »

Spoko, jeszcze najwyżej pare lat i Krym powróci do Rosji. Popłyna petrodolary i bardzo szybko sie wszystko ucywilizuje.
Rozumiem, że według Ciebie cała Rosja jest bardziej cywilizowana od Krymu? Również na "głubince"? Tam też płyną petrodolary?
dolnoślązak
Awatar użytkownika
lusac
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

szerokim strumieniem... :D
ildefix
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: ildefix »

Wszystko jest ok! Ale jakie laski,prawdziwe krymczanki,długonogie to jest poprostu szok.Jechałem z Krymu z łzami na oczach
Hyhy, masz rację, ja do dzisiaj płaczę jak sobie wspomnę mieszkanki Odessy... :( Chyba cała Ukraina to raj dla faceta... Od września zaczynam się rosyjskiego uczyć :lol:
igormroz
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: igormroz »

No ja prawde mówiąc nie wiem, gdzie wy te wszystkie laski widzieliście.

IMO jest tak samo jak w PL, lub troche gorzej. Po pierwsze nadmiar tapety (szpile i 2cm pudru na plaże), po 2gie - zęby!!! Kilka razy widziałem naprawde fajne laski, po czym kiedy się usmiechneły okazywało się, że brak im np. górnej 2jki...
--
pozdr IM
tomek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: tomek »

ja tez nie rozumiem po co jechac na krym jak mozna dobrze sie opic we lwowie i duzo taniej na niz na krymie i jakos tak bardziej europejsko,a laski to tez sa dobre a niektore to miażdzą
Awatar użytkownika
lusac
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

no jak chcesz sie opijac, to po cholere w ogole do lwowa? mozna w szehini zostac. jeszcze taniej, wybor wody szeroki, europejsko pelna geba po prostu :|
tomek
Tajny Radca
Tajny Radca

no w szehiniach najtaniej jest w sumie:)
Awatar użytkownika
mlody78
Kanclerz
Kanclerz
Kontakt:

Post autor: mlody78 »

najtaniej będzie samemu pędzić i pić w domu...
każdy jak widać ma swoje priorytety na wakacjach...
szkoda tylko, że we Lwowie nie ma morza...fajnych gór...przyrody itp...itd...
będę wdzięczny za korzystanie na forum z funkcji Szukaj ...przed zadaniem pytania...
Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

UKRAINA ? hmmm

Post autor: ARTURINGA »

WITAM

Czesto mam rózne pytania w sprawie wyjazdów na Ukraine.
Wswzystkich rzetelnie uprzedzam... "ZMIEŃCIE SPOSÓB MYŚLENIA" To Ukraina!!!!

Jadą póżniej różne "cwaniaczki" a wierzcie mi tacy tez są!!! Nawet nie wiedzą jakie są miasta na UKRAINIE!!! a bilet to on chce na Krym... JASNE! dobrze ze nie na Ksiezyc!

Ludzie troche rozumu!!! Jedziecie poczytajcie, popytajcie, dowiedzcie sie jak tam jest... i albo jade albo nie!!!
A tak jedzie taki "cwaniaczek" nic nie wie o ukrainie a potem narzeka!!!
Na Mazury... jak nie PASUJE! albo w domu siedzieć.
Potem sie jedzie i słyszy ze byli wcześniej polacy i "wydziwiali"... no i tak nas odbierają.

Pozdrawiam
Gollum
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Gollum »

tomek pisze:ja tez nie rozumiem po co jechac na krym jak mozna dobrze sie opic we lwowie
Ale na Krymie się opijesz inaczej. Czyż nie przyjwemniej sączyć (albo chlać) piwo czy wódę w cieniu Czatyrdahu? Albo popijać (lub żłopać) w czajchanie, leżąc, a nie siedząc? Nie ma obawy, nie przewrócisz się :lol:
bvnor
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: bvnor »

Ukraina stała sie największym na świecie więzieniem narodow. Glównie dotyczy to Rosjan, ale i Polaków, Wegrów, Slowaków, Rumunów,Tatarów, Ormian, Turków i wielu innych. Co ma dla nich do zaoferowania ? - tylko prymitywną kulturę i jeszcze bardziej prymitywny, niedorozwiniety język oraz brak jakichkolwiek perspektyw na przyszlośc.
Gollum
Radca Stanu
Radca Stanu

Skoro Ukraina stała się więzieniem, to dlaczego każdego dnia tysiące ludzi spokojnie przekracza granicę? Także polską. I niebawem wracają. Do tegoż więzienia. Jakieś ono dziwne...
Awatar użytkownika
lusac
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

widzisz, taka ciekawostka przyrodnicza :)
tomek
Tajny Radca
Tajny Radca

ukraina wiezeniem narodow to juz gruby pomysl:),to juz predzej rosja,a jezyk maja fajny bo miazdzy glowe dobrze jak gadaja.
tomek
Tajny Radca
Tajny Radca

ukraincy maja fajny jezyk,i sa raczej przyjaznie nastawieni oprocz tych przy granicy ktorzy sa schorowani,a co do rosjan to raz pilismy wodke i sie skonczylo awantura,bo oni sa juz straszliwie schorowani.
Atado
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: Atado »

Do Ałuszty jeżdzi siet tylko, żeby sie napić wódki i powyrywać panienki. Ale, żeby tam oczekiwać luksusów, to nieporozumienie. Co do oszukiwania, to się zgodzę. Byłem tam 4 lata temu i w tym roku. I jak sobie porównuje te moje pobyty, to stwierdzam, że chyba byłem w róznych krajach. Dawniej nikt nie oszukiwał. A teraz ustalona cenma z taksowkarzem, okazuje sie wyższa po dotarciu na miejsce, piwo w knajpie, mimo, że piłeś za 4 hr., na rachunku okazuje się kosztować 7 hr, "bo to tańsze się skończyło". Wiele mam takich doswiadczeń. Kible, fakt, irytuja, ale przecież nigdzie sie nie jeżdzi, żeby w kiblach siedzieć, no chyba, że ktoś lubi. A jedzenie? Trzeba wiedzieć, co zamawiać. Próbowałeś solanki, pielmieni, mant, albo okroszki na kwasie chlebowym? Jak chciałeś jeść kotety, to lepiej było w Polsce zostać:-)

Cóż, niedobrze, że na Krymie zaczyna dominowac złodziejstwo i cwaniactwo. Wiele osób to zauważyło i mówi, że więcej tam nie pojedzie. Ale mieszkańcom Krymu zagraniczni goście mało interesuja, bo i tak przyjeżdża cały były ZSRR, więc żadna strata jak kilku Polaków nie przyjedzie za rok.
Atado
Gollum
Radca Stanu
Radca Stanu

Atado pisze:na Krymie zaczyna dominowac złodziejstwo i cwaniactwo.
To normalne w całym turystycznym świecie. Turysta jest wszak tylko po to, by go oskubać. A na Krymie skubanie na każdym kroku opanowano do perfekcji. Ważne, by dać sie skubać tylko tam, gdzie jest to nieuniknione. Takie fora jak nasze jest m. in. po to, by ostrzegać przed miejscami, gdzie skubią ponad miarę.
Awatar użytkownika
mlody78
Kanclerz
Kanclerz
Kontakt:

Post autor: mlody78 »

szkoda, że niektórzy mieli takie doświadczenia...
mnie przez 2 tygodnie nic takiego na Ukrainie nie spotkała...raz jedynie babka w restoranie na Krym pomyliła się o 1 hrywnę...ale nie uważam by zrobiła to świadomie...
będę wdzięczny za korzystanie na forum z funkcji Szukaj ...przed zadaniem pytania...
Gollum
Radca Stanu
Radca Stanu

I mnie nic takiego nie spotkało, jesli nie liczyć dwukrotnego obrobienia z pieniędzy (na dworcach w Eupatorii i Symferopolu), które miałem w kieszeni (nie za wiele, cos koło stu hrywien). Ale coś takiego i u nas jest powszechne...
Ruslan
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: Ruslan »

Jesli chodzi o uczciwosc, to ja mam jak najbardziej pozytywne wrazenia. Nikt mnie anie razu nie oszukal na rachunku czy przy wydawaniu reszty, ukrasc rowniez nikt mi nic nie ukradl z kieszeni czy plecaka, a czasem bywalo, ze pan w marszrutce nie policzyl za przewoz duzych plecakow, choc pani kasjerka go o to prosila.
magimej
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: magimej »

a mnie od razu we Lwowie babeczka "wzięła" na ......10 kopiejek, aleśmy sie z synem uśmiali- ale nie daliśmy się i była wielce zdegustowana. później parę razy nam się zdzrzyło, że ktoś nas chciał nas na pare groszy - nie wiem czy - oszukać, ale nigdy sie nie daliśmy, jestem jakaś sępiara :wink:
Ale teraz to żałuję, u nich taka bida a ja sępiłam tych paru kopiejek, chociaż tak delikatnie próbowali- nie w grywnach....
magimej
Awatar użytkownika
Anna888r
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Anna888r »

ja tez nie pozumiem dlaczego ludzie jadac na Krym i szukajac TANIch noclegow, pozniej maja pretensje.

ja bylam w tym poku samochodem na Krymie i za nocleg placilam 180 grywni od osoby.
Tam byl i kibel i przysznic i NORMALNA salatka (nie tylko grecka) i nawet dosc mila obsluga...

co do stosunkow UKRAINSKO-POLSKICH -
to powiem wam szczerze-
w zeszlym roku pilopowalam "wycieczke" z 5 osob z Krakowa, wiec powodzilam je po miescie "jak ksiazka pisze", zaprowadzilam do fajnej i taniej kawiarenki na obiad, pomoglam zarejestrowac sie w hotelu, zaprowadzilam na dworzec i kupilam z nimi bilety do Kijowa, pojechalam z nimi do najlepszego supermarketu, zeby mogli sobie zaoszczedzic na zarciu i alkocholu i td/
no i za 2 dni pilotowania oni (5 osob) zaplacili mi cale 10 dolarow - przy czym "przewodniczacy grupy" mnie jeszcze zapytal: "A ty sie tak nie bojsz nas wodzic po miescie, moze my jacys maniacy, i siebie ciach...?"
Na co ja powiedzialam: "A ty rozumiesz ze ja na swojm terytorium,a ty skad wiesz kim ja jestem. Moze zaraz ja zatefonuje i przyjedze 4-3 "nowych ruskich" i was tez ciach" , mina im zrzedla
co wy na to...

Jakos, po tym, pilotowac wycieczki z Polski, ochota mi juz odpadla.
Жить, как говориться, хорошо!
Awatar użytkownika
lusac
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

coz, moze trzeba sie bylo najpierw umowic na cene uslugi... :]
Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

hmmmm

Post autor: ARTURINGA »

WITAM

Jak wspomniałem... chamstwa nie brakuje!!!

PS Anna888r
A trzeba było zadzwonić ;) ot dla kawału... może nauczyli by sie troche szacunku?

Pozdrawiam
tomek
Tajny Radca
Tajny Radca

no ale umowic nie umowic,ale trzeba miec troche przyzwoitosci bo 10$ dolarow to troche smieszna suma jeszcze jak ja rozbic na 5.
Awatar użytkownika
lusac
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

tak, jest, choc na ukrainie troszeczje mniej smieszna niz tutaj. nie w tym rzecz. nie znam sytuacji i nie oceniam zadnej ze stron, ale po prostu za wiele razy probowano mnie na wschodzie (tym dalszym glownie, ale nie tylko) naciagnac. dlatego wszystko zalezy od umowy. jesli chcesz za cos brac kase, lepiej wczesniej o tym wspomniec i ustalic warunki. jak nie, mozesz sie spodziewac, ze nie dostaniesz nic. tak juz bywa i na czyjes gesty liczyc po prostu nie nalezy. ament.
Atado
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: Atado »

No, mogli przynajmniej postwić dziewczynie postawić dobry obiad io zaprosić na więczór do rana. Troche wstyd.
Atado
Awatar użytkownika
lusac
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

jasne, ze wstyd, ale tak po prostu bywa i juz. w kazdym kraju i narodzie zdarzaja sie balwany, nie jest to bynajmniej domena polakow i polski...
Awatar użytkownika
Anna888r
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Anna888r »

[quote="lusac"]coz, moze trzeba sie bylo najpierw umowic na cene uslugi... :][/quote

nie chodzi o pieniadze, chodzi o skapstwo - u nas na takich to mowia RAGULI
Жить, как говориться, хорошо!
ODPOWIEDZ