Wyrobienie prawa jazdy

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Darkmen
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Wyrobienie prawa jazdy

Post autor: Darkmen »

Witam, mam nastepujace pytanie, czy mozna na ukrainie wyrobic sobie prawko, obywatel polski, tak aby otrzymal tam miedzy narodowe, Jezeli jest tak mozliwosc, to ile ta operacja kosztuje?
We wrocku, probuje juz 3 raz ale mi sie nie udaje, uwazam sie za dobrego kierowace, na codzien uzywam samochodu do pracy..(wiem ze nie powinno sie jezdzic bez prawka..wiec prosze nie pisac mi o tym ze łami prawo itp.) Na egzaminie w Word oblano mnie z tak glupich powodow jak jazda z predkoscia 35 km/h w strefi gdzie jest 30, moja wina, ale samochodow ani ludzi nie bylo, lub zle parkowanie, o kilka cm zle zaparkowalem samochod.. Przepisy polskie sa smieszne, ale nie o tym bede pisal. Chcialbym wyrobic prawko gdzies, gdzie patrza na na twoje umiejetnosci a nie na to czy zaparkowales samochod w odleglos 10 cm od kraweznik czy jakos tak. Normalnie wiem ze powinnem probowac dalej ale zdawalnosc we wroclawskim wordzie jest bardzo niska, u mnie w grupie 8 osob ani jedna nie zdala! a moj kursant ktory uczyl mnie jezdzic powiedzial mi ze zdawalnosc wynosi 15%. Nie jestem milionerem, aby za kazdy egzamin dawc kolejne 120 zl.
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 01:00 przez Darkmen, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Miszania
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: Miszania »

na Ukr. kupujesz tylko ekzamin (okolo 200$$-kat B, wszystkie kat ok500$$) wracasz do kraju i robisz tutaj prawko w Urzedzie Komunikacyjnym :lol:
pozdr
tomek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: tomek »

nie rozumiem,czyli nie obowiazuje to prawo jazdy na polske??srednio sie znam na tym,a wlasnie mi by bylo potrzebne prawko.
wladik
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: wladik »

prawko sie robi na luzie w dwa dni ja zajmuje sie zdawaniem we Lwowie,i wcale niepotrzeba zebyś jechał
wladik
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

prawko

tu w Polsce jedynie idziesz z potwierdzeniem zdania egzaminu na Ukr .i wystawiają poskie papiery.czekam na chętnych
Awatar użytkownika
lusac
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: lusac »

znaczy, ze wyrabiasz prawo jazdy zaocznie, tak? wot, kakaja tiechnika nu... :/
tomek
Tajny Radca
Tajny Radca

ja jestem czesto w mosciskach wiec do lwowa moge podjechac.tylko gdzie to sie zalatwia??w jakim miejscu??i co trzeba miec przy sobie,bo przeciez nie przyjde z paszportem i powiem mam 200 dolarow dajcie mi prawo jazdy:) chociaz w sumie na ukrainie jest to mozliwe:)))
wladik
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

ot taka technika tylko nie mozna tego panowie tak sobie (chyba ze ktoś chce i umie)a tak to wszystko jest na mojej głowie.najbardziej sie oplaca robić na c czyli ciezaróóówe bo wtedy jest taniej oooowiele niz w polsce i pozatym peeeewnosc zdania
Szulik
Administrator

Post autor: Szulik »

tomek pisze:ja jestem czesto w mosciskach wiec do lwowa moge podjechac.tylko gdzie to sie zalatwia??w jakim miejscu??i co trzeba miec przy sobie,bo przeciez nie przyjde z paszportem i powiem mam 200 dolarow dajcie mi prawo jazdy:) chociaz w sumie na ukrainie jest to mozliwe:)))
a może lepiej te 200$ zainwestować w naukę jazdy by bezproblemowo zdać egzamin w Polsce.

przepraszam, ze sie wtrącam, ale nie rozumiem co ci da wyrobienie lewego prawa jazdy skoro i tak nie będzie umiał jeździć? w końcu prawo jazdy jest potrzebne by poruszać się po drogach, a jeśli nie będziesz potrafił prowadzić samochodu to nawet 10 praw jazdy wyrobionych na lewo w róznych krajach nic ci nie da :)
wladik
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

a co z osobami ktore poraz 10 niemogą zdać pomyslałeś o nich.a nikt normalny niebedzie zdawał jesli nie potrafi jeżdzic
Szulik
Administrator

wladik pisze:a co z osobami ktore poraz 10 niemogą zdać pomyslałeś o nich.a nikt normalny niebedzie zdawał jesli nie potrafi jeżdzic
a czy pomyślałeś o innych uczestnikach drogi, którzy bedą mieli wątpliwą przyjemność spotkania się oko w oko z osobą, która 10 razy oblała egzamin i w końcu zdecydowała się kupić prawko na lewo?

nikt normalny nie wsiądzie za kierownicę jeśli nie umie jeździć - oby, jednak umiejetność jazdy powineien zweryfikować egzamin.

podsumuje to tak: nikt normalny, kto oblał 10 razy egzamin nie stwierdzi, że potrafi jeździć.
wladik
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

ot i tu kolego się mylisz bo są osoby które znakomicie jeżdzą lepiej od tyh ktorzy zdali w polsce za pierwszym nawet razem a zwiazku z wyimaginowanymi błedami nie moze zdac.
Szulik
Administrator

wladik,

nie przeczę, że takie osoby istnieją, jest to jednak głęboki margines potencjalnych nabywców lewych praw jazdy. nie twierdzę też, że osoba, która zdała egzamin potrafi świetnie jeździć. Obawiam się jednak, że egzamin jest konieczny do pewnej generalnej weryfikacji umiejętności przyszłego kierowcy, a jego ewentualne oblanie nie oznacza dożywotniego zakazu prowadzenia samochodu. Jeśli ktoś rzeczywiście dobrze przygotował się to z pewnością spróbuje drugi raz, a jeśli ma zastrzeżenia to zawsze może się odwołać od decyzji egzaminatora -> w jakimś celu w końcu wprowadzili monitoring...

w związku z tym, nie widzę powodu by ktoś normalny potrzebował kupować lewe prawo jazdy, stając się oszustem w świetle prawa (posługiwanie się fałszywym dokumentem jest karalne) jak i własnego sumienia (mając zbyt dobre mniemanie o własnych umiejętnościach za kółkiem).
tomek
Tajny Radca
Tajny Radca

nauczy sie w praktyce:),po jakims czasie sie nauczy jezdzic
tomek
Tajny Radca
Tajny Radca

a zreszta licza sie tez pieniadze i stracone nerwy a za 200$ masz na pewno prawo jazdy i mniej straconych nerwow
Szulik
Administrator

pozostaje mi tylko gratulować bezstresowego podejścia do życia...

w sumie pracę mgr też można kupić...
Darkmen
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Darkmen »

Witam, z gory dzieki za odpowiedzi jak bede wyrabial prawko na kat C, to napewno na ukrainie je wyrobie. Kat B udalo mi sie zdac za 4 razem:) Miale 3 rozne parkowania, oczywisice udalo mi sie wykonac je poprawnie. A chcialbym sie spytac czym sie rozni kupienie prawka na ukrainie od kupienia w polsce :?. Tylko cena, wiec osoby ktore nie umia jezdzic a beda chcialy kupic prawko to i tak kupia w polsce lub zagranica A to co sie dzieje we wroclawskim wordzie to zart. Poprostu chca jak najwiecej wyrwac od ludzi pieniedzy,
Przekroczenie predkosci o kilka km dwa razy i po egzaminie.
Jak sie jedzie powoli (ogra do 30 a jedzie sie z 22 km) to punkty za dynamike :P
Najechanie podczas skrecania na linie lekko z 2 cm :P i koniec egzaminu.
(Ja tak mialem, wzial mnie koles na teren gdzie zero samochodow, ogr do 40 no i podczas skrecania najechalem lekko kolem na linie, oczywiscie ta droga byla zawalona po obu stronach samochodami wiec musialem... ale moje tlumaczenie nic nie pomoglo )
I wiele wiele innych...
Mialem tez taka sytucje:
Droga jedno kierunkowa dwu pasmowa. Na jednym pasie po stronie prawej byly zaparkowane samochody w tym samochody osobowe i dostawcze. Ulica ruchliwa poniewaz po drugiej stronie jakis market wiec ludzie zamiast na pasach przechodzic to przechodzili miedzy samochodami. Zamiast trzymac sie prawej jak najblizej prawej strony to trzymalem samochod po lewej stronie tak jak inni kierwocy, ze wzgledu na piszych ktorrzy co chwile z zaparkowanych aut wyskakiwali na droge, po przejechaniu tego odcinka oblalem poniewaz poprawnie powinienem trzymac sie prawej strony...

A z tego co slyszalem to ma sie zmienic kurs, ma wiecej kosztowac po jakies papiery jeszcze trzeba bedzie wyrabiac no i prawko bedzie przyznawane na okres 12 m-c a potem odnowa egzamin czyli dwa egazminy w ciagu roku trzeba zdac:)
Kolega ktory teraz zdaje tak mi powiedzial. Pozdr

Jakbym mial jeszcze raz przechodzic przez egzamin w wordzie to wole jechac na ukraine, mniej nerwow, szybciej i taniej.
maciek f
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: maciek f »

wladik, Witam bardzo prosze Wladika o kontakt gg 9474430 lub djponic@wp.pl
Od 2 miesicy tego szukalem
POZDRAWIAM :mrgreen:
MENER
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: MENER »

Witam!
WŁADIK
proszę o kontakt
mener@vp.pl
tuskacz
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: tuskacz »

wladik, władik prosze o kontakt tuskacz@wp.pl
Jarek19
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Jarek19 »

Władik prosze cie o kontakt szukam takiej osoby od paru tygodni gg: 7513888 lub jarek15-87@o2.pl
BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR »

czy sa jakies wnioski i doswiadczenia z prawkiem zdobytym na Ukrainie ?
oczywsicie nie z swoich doswiadczen a zaslyszanych od sasiada ;)
napiszcie cokolwiek, bardoz ciekawi ..
tomek
Tajny Radca
Tajny Radca

Ci co tu moralizuja sami umieja dobrze rosyjski czy ukrainski i na pewno sobie zrobili tam prawko tylko teraz sie nie chca przyznac)))))))))
kociaczek
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: kociaczek »

wladik prosze o kontakt na moje gg 1311499
wasyl
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: wasyl »

Moze troche nie na temat, ale jak obywatelowi Ukrainy zrobic prawo jazdy w Polsce?
Ojuwkijsjikw
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: Ojuwkijsjikw »

A kto wynalazł prawo jazdy na Ukrainie za 200 USD? Przecież egzaminy na Ukrainie wcale nie są takie łatwe, a jeszcze jeździ się po Lwowie, ja przynajmniej nie znam ulic Lwowa. Całe zamieszanie w prasie było o łapówki w związku z wyrabianiem prawa jazdy, a to już koszt podobno 1000 USD. Płaci się tysiąc dolarów za wycieczkę do Lwowa na 2 dni, późniejsze odebranie prawa jazdy, opłatę pośrednikowi i samą łapówkę. No nie wiem, przynajmniej ja tak czytałem. Chyba, że ktoś chce to indywidualnie dać łapówkę, ale kto wie komu ;]

A czy to nie łatwiej pojechać do Łomży albo Ostrołęki (mieszkając w W-wie) i tam zrobić? Podobno jest prościej... albo wyjeździć tak trasy egzaminacyjne, że się zna każdy dom :]
zlotto
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: zlotto »

Mam zapytanie, czy jeśli chodzi o egzamin na ukrainie - plan manewrowy jest tam obowiązkowy czy jest tylko jazda po mieście?? Ojuwkijsjikw - tu nie chodzi o ciężkość zdania egzaminu tego miastowego - bo wiadomo, że jak babci nie przejedziesz na pasach na czerwonym świetle i nie będziesz mieć upierdliwego egzaminatora to zdasz - ale raczej o manewry na placu.
ODPOWIEDZ