LWÓW... wszystko co wiecie wy lub wiem ja

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
piecka

LWÓW... wszystko co wiecie wy lub wiem ja

Post autor: piecka »

wszystkim ktorzy beda we lwowie.
najlepsze miejsce widokowe w miescie jest w wiezy ratusza na rynku. mozna tam wejsc az na sama dzwonnice i siedziec ile wam sie podoba. kosztuje grosze, ale w milym towarzystwie i winem (choc jest to zabronione... aby butelek w dol nie rzucac ), mozna tam przesiedziec caly dzien (praktyka).

ciekawe imprezy sa pod teatrem lalek (club lalka) - brak szyldow i oznaczen. miejsce bez turystow gdzie pelno lwowskich studentow.
warte odwiedzenia:
na poczatek - Dzyga-po naszemu to "bączek" galeria i swietnie miejsce na male plynne "conieco" z alk. lub bez. i do tego tanio.
jesli ktos bedzie mial jakies ciekawe informacje o tym miescie to piszcie prosze bo pisze o nim prace mgr. (o barach tez ;) )
dzieki
Awatar użytkownika
zajonc
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: zajonc »

heh
dzienki za przydatne info. bo za rok mam zamiar jechac do Rosji wlasnie przez Ukraine
Piecka

Post autor: Piecka »

Ja wyruszam już jutro.Czy tylko Lwów Cię interesuje?
Butrus
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Butrus »

Polecam jazde tramwajem o wschodzie słońca z dworca kolejowego do centrum. Spokój i wspaniała gra świateł + kawa z termosu... :)

Znacie może jeszcze jakieś miejsca warte zobaczenia w tym mieście?
Szuakm dobrych i obszernych informacji o religiach we Lwowie (najlepiej współczesne informacjie) plis help
Kosmaty
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Kosmaty »

W Lalce koniecznie trzeba spróbować specjalność klubu "Salo Szokoladi" 8) .Tak się wymawia. Kto był ten wie :lol:
Ponadto jest mnóstwo kościołów, kamienic, muzeów i oczywiście cmentarz Łysakowski. Spotkałem dziewczynę z Polski, która spędziła tam 5 dni i nie zobaczyła wszystkiego.
Przenocować można przy kościele św. Antoniego, 6$ za noc. Można negocjować. Można też popytać przy Rynku. Ludzie wynajmuja pokoje.
Tomek

Post autor: Tomek »

Szukam towarzysza (towarzyszki) wyjazdu do Lwowa.
Chciałbym wyjechać w takim okresie: 27.10 - 4.11.
Najpóźniej 7.11 wieczorem muszę być w domu.
Możliwy inny termin wyjazdu: każda środa, powrót do poniedziałku.
Długość pobytu: 3 noclegi we Lwowie.
Wariant: mocno oszczędnościowy (zarówno transport jak i noclegi).
Mile widziana osoba, która była już we Lwowie i zna miasto, choć chętnie także pojadę z kimś kto nigdy nie był na Ukrainie (tak jak ja :) ).
Wszelkie propozycje proszę kierować na nr GG: 9090675.
Acha, jeszcze coś o sobie. Mam 23 lata. Jestem studentem z Górnego Śląska.
pozdrawiam wszystkich
Awatar użytkownika
lusac
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: lusac »

Tomek pisze:Chciałbym wyjechać w takim okresie: 27.10 - 4.11.
Najpóźniej 7.11 wieczorem muszę być w domu.
heh, fajnie. wyjazd do 4.11, ale dopiero 7.11 wieczorem musisz byc w domu... ;) studenckie zycie, tez bym tak jeszcze chcial... :D

mialem pomysl, zeby wybrac sie tam na wszystkich snietych i pozapalac troche swieczek, ale to bardziej marzenie niz plan. jesli cos sie w sprawie ruszy, postaram sie odezwac. tez jestem ze slaska i bylem tam juz... pare razy (w tym roku :D).
Tomek

Post autor: Tomek »

Hehe, chodziło mi o to, że z Polski chcę wyjechać najpóźniej 4.11, a siódmego wieczorem być z powrotem :) .
Awatar użytkownika
lusac
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

a to sorry, nie skumalem :) w takim razie i tak bysmy sie pewnie rozjechali.
powodzenia zycze i wrazen milych :)
ilona

wyjazd do lwowa

Post autor: ilona »

hej! jade z kolezanka do lwowa 15.11 ,prawdobodobnie nocnym pociagiem.jesli ktos tez sie tam wtedy wybiera niech da znac :) moze bedziemy mogli wymienic sie informacjami na temat ukrainy.moj gg 6368636
kazik

Post autor: kazik »

Jak dobrze pujdzie to jadę do Lwowa na sylwestra . Mamy tam mieszkanie które będzie puste przez całe święta. Czy ktoś zna takie prawdziwe małe odjechane knajpy? Albo jakieś inne odjechane miejsca ? bary mleczne , stare kina , fajne parki . Podobno Lwów to miasto widmo a która dzielnica jest najbardziej widmowa? czy łatwo kupić zioło? gdzie grają ska ?... i wiecie takie fajne warzne informacje , rady i porady :) dzięki
Szulik
Administrator

Post autor: Szulik »

zamiast w zioło zainwestuj w słownik ortograficzny - to inwestycja na długie lata.
ralf

Post autor: ralf »

wybieram sie do lwowa, szukam jakies przyjemnego noclegu, z wodą:) jesli ktos dysponuje adresem i telefonem to prosze o podeslanie go na rafal567@poczta.onet.pl
laik

Post autor: laik »

czy bedac w Przemyslu okolo godziny 12-13 jest szansa na dojechanie do Lwowa i zalatwienie sobie noclegu w prywatnej kwaterze tego samego dnia? chodzi o to czy dojezdzajac do Lwowa nie bedzie juz za pozno (ciemno). termin to pierwsza polowa grudnia. mieszkam na stale daleko od granicy z Ukraina i w zaden ze znanych mi sposobow (pkp, pks)nie mam mozliwosci dostac sie do Przemysla wczesniej, a nocowanie na lwowskiej ulicy czy dworcu w czasie zimnego grudnia chyba niczym przyjemnym nie jest. na jakies drogie hotele w miescie tez mnie raczej nie stac a chetnie obejrzaloby sie co nieco :wink:
Awatar użytkownika
mlody78
Kanclerz
Kanclerz
Kontakt:

Post autor: mlody78 »

wejdź na stronę lwowski oddział gazety aviso http://www.aviso.com.ua/a/?p=236 i poszukaj w ogłoszeniach kwater do wynajęcia na doby..
Нерухомість
Квартири та кімнати - ОРЕНДА

jeśli w Przemyślu będziesz o 13, to do Lwowa podróż może zająć ze staniem na granicy ok. 2,5 - 3 godziny...oraz należy dodać 1 godzinę do naszego czasu...
na miejscu powinieneś być ok. 17-18..więc będzie już się ściemniało...

inna możliwość to znajdź w necie Polskie Towarzystwo we Lwowie...w różnych przewodnikach o nim piszą...i się z nimi skontaktuj...
załatwiają nocleg u rodzin (zapewne Polaków)...kosztuje to ok. 5$...nie wiem czy o taką formę noclegu w kwaterze prywatnej ci chodziło..
będę wdzięczny za korzystanie na forum z funkcji Szukaj ...przed zadaniem pytania...
Awatar użytkownika
lusac
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

jak chcesz, to na priva moge ci podac tel. do polakow mieszkajacych w scislym centrum miasta i bioracych 6$ za noc. miejsce sprawdzone, bardzo fajni ludzie.
nie bardzo wiem, gdzie mozesz mieszkac, by nie moc jechac nocnym pociagiem z wroclawia ;)
laik

Post autor: laik »

no faktycznie moge jechac nocnym pociagiem Wroclaw-Lwow tyle ze to troche drogo wychodzi :wink:
w takim razie prosze o podanie kontaktu do tych ludzi ktorzy wynajmuja kwatery. denhrt2@op.pl
pozdrawiam i dzieki :D
Awatar użytkownika
lusac
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

niekoniecznie wroclaw-lwow. ale wroclaw-przemysl, potem busem do medyki itd. jest sie bardzo wczesnie i polaczenie jest dosc wygodne, trzeba tylko w pociagu uwazac na kieszonkowcow (pod wzgledem bezpieczenstwa to pkp jeszcze daleko do uzd, niestety... :|)
namiary wysle, jak tylko znajde swoja ukrainska karte, bo gdzies posialem. mam nadzieje, ze odkopie ja niebawem... :|
Awatar użytkownika
ponur
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: ponur »

Mam namiar na pewny, bezpieczny i bardzo wygodny nocleg we Lwowie (cały dzień ciepła woda - co w centrum miasta jest rzadkością) u bardzo sympatycznej Polki Pani Teresy Panowej, nr tel.: 755667. Polecam
.................................................................
Butrus
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Butrus »

Fajnie, że się forum kręci... Ja we Lwowie będę pod na początku lutego. Jadę szperać po bibliotece uniwersyteckiej we lwowie. mam papiery z uczelni aby tam wejsc - piszę mgr. Jeśli ktoś czegoś potrzebuje to dajcie znać. przy okazji poszukam. temat na który teraz zbieram informacje to teatry, galerie i kluby muzyczne tzw. podziemia(undergroundu). jeśli ktoś ma jakieś informacje na ten temat to... dawać je tu. Z góry dzięki.
Kaja
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Kaja »

Gdy po raz pierwszy jechałam do Lwowa takie informacje m.in.dostałam:
Jedzenie
knajma "U Stefy"obok kościoła Jezuitów niedzleko pomnika Mickiewicza.
Kawa najlepsza:
przy Katedrze,obok kaplicy Boimów.
Sprawdziłam - polecam.
moniau

Post autor: moniau »

a ja w czwartek jade do Lwowa na Jazz bez :) na 4 calutkie dni, mam dobrze sie tam bawic :)

jakie tam maja ceny zywnosci, ubran? nie wiem czy nastawiac sie ze cos sobie kupie czy tez nie.....bo nie wiem jak duze sa roznice i czy sie to oplaca...
Awatar użytkownika
ewa
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: ewa »

Jest trochę taniej niż u nas,sprawdź kursy walut. Napewno tańsze są płyty! Różnice na niektórych produktach są naprawdę opłacalne.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Anna888r
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Anna888r »

bar Mleczny (krowka) jest przed palacem Potockich, tez mozna dosyc tanio zjesc (i wziac 50 gramm :lol: )
co prawda wyposazenie wewneczne nie jest ladne :cry:
Жить, как говориться, хорошо!
tomek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: tomek »

lalka jest dobry klub tak wszyscy mowia,fajnie tam nawet jest.z barow to ten kolo makdonalda i ten kolo akademikow jest taki fajny kolo baranowskoho.jest tez fajny na petlury dawniej chyba ribałko czy jakos tak:) przedobre kotlety tam sam i nie drogo i wodka zimna:) plac jest obok to mozna pochodzic i cos fajnego kupic.
tomek
Tajny Radca
Tajny Radca

50 hramm mozna prawie wszedzie kupic:)
Awatar użytkownika
Anna888r
Tajny Radca
Tajny Radca

tylko JAKIE i PO ILE...
wien ze 50 gr koniaku w barze Suputnyk (hotel suputnyk) kosztuje - najtaniej- 24 grywni = jak butelka w sklepie...
tomek
Tajny Radca
Tajny Radca

stolowa jest zawsze tania:) i nawet ujdzie a z tym sokiem winogronowo-jablokowym to przechodzi bardzo dobrze:)
Awatar użytkownika
Anna888r
Tajny Radca
Tajny Radca

Kaja pisze:Gdy po raz pierwszy jechałam do Lwowa takie informacje m.in.dostałam:
Jedzenie
knajma "U Stefy"obok kościoła Jezuitów niedzleko pomnika Mickiewicza.
Kawa najlepsza:
przy Katedrze,obok kaplicy Boimów.
Sprawdziłam - polecam.
nie, no kawa jest swietna, obok kaplicy Boimów - ale kosztuje jak obiad :wink:
Awatar użytkownika
Anna888r
Tajny Radca
Tajny Radca

tomek pisze:stolowa jest zawsze tania:) i nawet ujdzie a z tym sokiem winogronowo-jablokowym to przechodzi bardzo dobrze:)
wlasnie, teraz jest moda robic koktajle 1/2 koniak+sok winogronowy czy jablkowy.
nawet mozna powiedziec ze jest smaczne :lol:
ODPOWIEDZ