Noclegi w Kamieńcu Podolskim

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
łukasz23
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Noclegi w Kamieł„cu Podolskim

Post autor: łukasz23 »

Poszukuję informacji na temat możliwości znalezienia noclegu w Kamieńcu Podolskim, w hotelu bądź kwaterze prywatnej (ceny, adresy, warunki). Czy na przełomie kwietnia i maja są problemy, czy trzeba rezerwować wcześniej? CZy w Kamieńcu ludzie znaja polski, podobnmie jak we lwowie?
Atado
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: Atado »

W kamieńcu mówi sie po rosyjsku! Hotel (ok. 100 zł za apartament 3-pokojowy) jest przy głównym parku. Pytaj o park i tam zobaczysz naopis hotel, albo pytaj o hotel. I staraj sie mówić po rosyjsku. To nie boli.
Atado
łukasz23
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Przepraszam, ale nie oczekiwałem impertyneneckich odpowiedzi. Z rosyjskim nie mam problemów. Porozumiewałem się w tym języku w petersburgu, tallinie, rydze, wilnie, mińsku, kijowie, a nawet we lwowie. Pytałem oientacyjnie o polską diasporę w kamieńcu. Myślałem o adresach prywatnych kwater. Wiem z doświadczenia, że nocleg u rodaka może być sprawą niezapomnianą.
Awatar użytkownika
mlody78
Kanclerz
Kanclerz
Kontakt:

Post autor: mlody78 »

łukasz23, tak jak zadasz pytanie, taką uzyskasz odpowiedź...
pytałeś też o hotel i taką odpowiedź otrzymałeś...
nie ma co zwracać uwagi na niepotrzebne dodatki innych forumowiczów...dalsza dyskusja w tym kieunku do niczego nie doprowadzi... 8)
będę wdzięczny za korzystanie na forum z funkcji Szukaj ...przed zadaniem pytania...
Atado
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: Atado »

Łukasz, przepraszam jesli poczules sie urazony. Mam nadzieje, ze mi wybaczysz. W kamieccu mieszkaja ludzie, ktorzy uwazaja sie za Polakow, jednak ich znajomosc jezyka polskiego jest dosc slaba, chociaz niektorzy sie bardzo staraja. Nie slyszalem, zeby przyjmowali na kwatery przyjezdnych, ale zawsze mozesz podejsc do taksowkarzy w centrum, ktorzy zwykle starsznie sie nudza i pogadac z nimi. Taksowkarze zawsze wiedza najlepiej i wszystkich znaja. I nie koniecznie beda chciELI cie tam wozic. Generalnie Kamieniec jest bardzo prowincjonalny, ale w dobrym slowie tego znaczenia. Ja wybieram sie tam, znow, gdy tylko zrobi sie cieplej. A jak zamierzasz tam dojechac? ja oststnio bylem tam samochodem.
Atado
łukasz23
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Nie ma sprawy. Z Lublina do Kołomyi jadę autobusem za 65 zł. Stamtąd jest kilka autobusów do Kamieńca. Telefon na kwaterę prywatną u Polaków w Kamieńcu znalazłem na forum gazety. A może wiesz coś o ciekawych miejscach w okolicy Kamieńca (oczywiście prócz znanego wszystkim Chocimia).
seven
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: seven »

W Kamieńcu jest polski kościół. Dwa lata temu, za nocleg na plebani, w skromnym ale czyściutkim pokoiku płaciłam 2 $. Jest łazienka, prysznic na korytarzu. Był tam bardzo sympatyczny proboszcz i siostry. :) Na wejściu już zostaliśmy nakarmieni wspaniałym drożdżowym ciastem i napojeni domowym kompotem :) Jedyny warunek, to uczestniczenie w porannej mszy, ale bez przymusu, tylko mile widziane :)
łukasz23
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

CZy wiecie coś na temat hotelu smotrycz - ceny, warunki?
Kresowiak
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: Kresowiak »

łukasz23, prosze o kontakt e-mail;ks-drohobycz@wp.pl tel. 502-947639
OJCZYZNA TO OJCOWIZNA ks-drohobycz@wp.pl 502 947 639
boral
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: boral »

W maju mogą być problemy - przyjeżdża sporo wycieczek z Polski, a Ukraińcy też mają długi weekend. Nocleg u sióstr przy katedrze jest chyba najlepszym wyjściem. Jak byłem w zeszłym roku miały wszystko zajęte, ale poleciły świetną i tanią kwaterę u miejscowych Polaków. Gdyby ktoś potrzebował to mam namiary.
Co do hotelu Smotrycz to był remontowany i wyglądało to dość partyzancko, ale może się wyrobili. Parę lat temu spałem w hotelu Ukraina – tanio, czysto, sympatycznie i na dodatek sowiecki dizajn.
Atado, mieszkańcy Kamieńca mówią po ukraińsku. A taksówkarzom raczej bym nie ufał i nie dotyczy to tylko Kamieńca :wink:
ekanclerz
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: ekanclerz »

Jest tez hotel "Ukraina" (zdaje się, na pewo znajdziesz w przewodniku "bezdroża") za 60 hrywien dla dwojga. Zimna woda, umywalka w pokoju i nieco solidniejsze ubikacje (czytaj jest na czym usiąść) na drugim etażu.

PS. 2 chwile od hotelu znajduje się restauracjodyskoteka "Strzelec". Polecam!!!

Edyta: W maju miejsc u sióstr i Paulinów nie było...
hanutka
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: hanutka »

hotel ukriana w zeszłym roku był zamknięty z powodu remontu. może teraz wygląda normalniej.
przy twierdzy jest nowy hotel. niestety nie pamietam jego nazwy a tym bardziej nie orientuję się w cenach noclegów :roll:
Cochise
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Cochise »

Jak byłem w Kamieńcu jesienią 2005 r., jedną noc spedłem w hotelu, którego nazwy nie pamietam. Był on jednak częściowo w remoncie, więc możliwe, że to wyżej wspomniany. Stoi on na rogu rynku, blisko siedziby władz miejskich. Płaciliśmy 80 hrywien za pokój dwuosobowy. Drugi nocleg u Paulinów. Płaci sie co łaska. Muszę powiedzieć, że mimo że im sie tam nie przelewa, to nocleg miał bardzo wysoki standard. Poza tym fajnei było pogadać z paulinem Polakiem. Mieliśmy wspólne tematy (pochodzę z Częstochowy 8) ). Opowiadał nam, że było ich wówczas 4 łącznie, wszyscy z Polski. Niebawem miało być ich jednak już tylko 3. Nie wiem, jak jest teraz.
Awatar użytkownika
michass
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: michass »

Byłem w Kamieńcu w zeszłym roku we wrześniu. Niestety dojechałem tam późnym wieczorem i nie miałem czasu na szukanie takich kwater, więc pojechałem do pierwszego lepszego hotelu. Było to w miejscu, gdzie położone są naprzeciwko siebie, po dwóch stronach ulicy, dwa hotele - jeden z nich to grand Hotel, ja nocowałem w tym drugim. Dwuosobowy pokój kosztował 190 hrywien, ale była ciepła woda, telewizja i ogólnie bardzo dobre warunki.
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

Polecam Hotel " Gala", warunki bardzo dobre. Pokoje czyściutkie i fajnie urządzone. Cena za 2 osobowy - 210 hrw ( tv, łazienka), 3 osobowy - 300 hrw, 4 os. - 380.
Gala-Hotel
Ul.Lesi Ukrainky, 84,
m.Kamieniec-Podolski 32300
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

skklub
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: skklub »

Witam,

Czy ktoś ma może namiary na ten polski kościół? Wybiera się do Kamieńca po raz kolejny tylko tym razem chciałbym się tam zatrzymać z noclegiem a nie tak jak dodychczas tylko przejazdem.
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

tel. 380 384923244 prosić siostrę Teresę ( rynek, siostry Urszulanki ),
tel. 380384923459 - nocleg u ojców Paulinów.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

skklub
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Witam,

roberT/TANAIS, serdeczne dzięki za informacje.
Angie
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: Angie »

Siostra Teresa proponuje noclegi u kamienieckich katolików z reguły są to Polacy cena z wyżywieniem 18 dol. od osoby warto skorzystać!!!
ddd
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: ddd »

Polecam dobra kwatere u jednej polskiej rodzinie - czysto, milo, przytulnie. (12 USD od osoby) +380977883423
Pomocnik Darka
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Pomocnik Darka »

W sierpniu 2009 nocowałem u Sióstr Urszulanek obok Katedry.Opłata od osoby/dobę ze śniadaniem - 40zł.Warunki dobre,łazienki na korytarzu,czysto i miło.Siostra Teresa-miód na serce.Polecam.Poza tym sam budynek usytuowany nad jarem, z pięknym widokiem na twierdzę-szczególnie w nocy.
Pomocnik Darka
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Pomocnik Darka »

Jeszce uwaga do Kamieńca, chociaż nie związana z noclegiem.
Jeśli ktoś wjeżdża na stare Miasto od strony Mostu Tureckiego to musi się przygotowac na to, że most przez większą część doby jest zamknięty.Przejazd jest otwierany tylko w godzinach od 06:00 do 09:00 oraz od 19:00 do 22:00.W pozostałych godzinach wjeżdżamy przez Nowy Most.
kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: kunek »

ja nocowałem w "komnatach otdycha" na dworcu - tanio i schludnie minusem brak ciepłej wody, ale za to rewelacyjne położenie jeśli chodzi o przyjazd i wyjazd
toma
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: toma »

Polecam hotel Gala w Kamiencu Podolskim- nowe budynki, czyste pokoje, dobre jedzenie. Cena za pokój (czyli 2 osoby za dobę łącznie 250 HR- tyle ja płaciłem, natomiast ceny były od 170 HR za pokój, do wyboru. Co do lokalizacji to każdy taksówkarz zawiezie. Ja dla przykładu nieco naprany wracałem dwa razy taxi do hotelu i zawsze taksiarze trafiali bezbłędnie po nazwie, pzd
anuska
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: anuska »

Wlasnie wrocilam z Kamienca. Spalam na kwaterze niedaleko od centrum (marszrutka 5 min -1,5 hr lub 30 min spacerkiem). pokoj u rodziny Polakow -bardzo goscinni i pomocni. warunki -nowa lazienka i kuchnia. w pokoju wynajmowanym: telewizor (kanaly polskie) wielkie lozko i chyba byl jeszcze fotel rozkladany... adres do nich: vkolanovski@gmail.com

przed wyjazdem znalazlam jeszcze stronke z hotelami w miescie. nie skorzystalam z zadnego, bo w przerwie majowej byly dostepne tylko najdrozsze pokoje...
Ostatnio zmieniony pn 03 maja, 2010 20:00 przez anuska, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski »

anuska pisze:Wlasnie wrocilam z Kamienca. Spalam na kwaterze niedaleko od centrum (marszrutka 5 min -1,5 hr lub 30 min spacerkiem). pokoj u rodziny Polakow -bardzo goscinni i pomocni. warunki -nowa lazienka i kuchnia. w pokoju wynajmowanym: telewizor (kanaly polskie) wielkie lozko i chyba byl jeszcze fotel rozkladany... adres do nich: vkolanovski@gmail.com

przed wyjazdem znalazlam jeszcze stronke z hotelami w miescie. nie skorzystalam z zadnego, bo w przerwie majowej byly dostepne tylko najdrozsze pokoje...
anuska, ile platilas??
mn2010
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: mn2010 »

Caritas koło katedry przyjmuje pielgrzymów. e-mail:caritas-kamieniec@ukr.net
Awatar użytkownika
micaj
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: micaj »

TIU Kamyanets Podilski Backpackers położony blisko starego miasta, na ulicy Gagarina 69. Hostel znajduje się w wieżowcu, piętro pierwsze. Kuchnia, wifi, łazienka i toaleta. Na głowę nie kapie. Cena ok. 100hr.

Spałem tam 3 dni. Jedyny minus to brak pokoju dziennego, poza tym wszystko o.k.
PKS Kasy Międzynarodowe Lublin
GG: 9594935
tel.: 81 747 74 42
hendryks
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: hendryks »

Witam
Własnie wróciłem z Kamieńca, niestety ceny bardzo podskoczyły zwłaszcza u ojców Paulinów. Pokoje, które kiedyś były 2 os. teraz są 3 os. (dostawili łóżka). Pojechałem w ciemno bez wczesniejszego zarezerwowania i za pokój bez okna z trzema razwalającymi się łązkami z łazienką na korytarzu przypominającą schowek na szczotki i chyba nie sprzataną od kilku miesięcy, zapłaciłem po wielkich targach z proboszczem 20 dolarów od osoby. Co do ceny to proboszcz nam ją oznajmił dopiero w momencie gdy przynieśliśmy wszystkie bambetle do pseudo pokoju. Byłem bardzo zdegustowany postawą proboszcza ale był już wieczór i nie było wyboru. Odradzam noclegi u ojców Paulinów, niestety oni już przeszli na komercję a miał być to dom pielgrzyma..
skklub
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Witam,

Z tyłu twierdzy patrząc od most jest hotel, nie pamiętam nazwy w tamtym roku za pokój 2 osobowy płaciłem 200 UAH.
ODPOWIEDZ