Jak wrocic najszybciej z Ukrainy??

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Alicja1
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Jak wrocic najszybciej z Ukrainy??

Post autor: Alicja1 »

Witajcie. Wybieram się na wekend do Lwowa - wczesniej jechałam z Krakowapolskim autobusem a w droge powrotną wybrałam się ukraińskim - i to był koszmar. Celnicy przetrzymali nas 2 godziny. wczesniej godzine zajeło upychanie towaru. Nie mogłam nawet zrezygnowac z przejścia granicy piesza bo wzieli mi paszporty autobus odstwalili do sprawdzania i sobie poszli.

Czy wszystkie autobusy jadace ze Lwowa to autibusy Ukraińskie które sa tak szczegółowo sprawdzane. Niestety nie moge wracac polskim autokarem o 22 poniewaz musze byc wczesniej w Krakowie. Czy jest jakiś normalny autobus ( najlepiej polski ) ktorym bez problemu wyjdae ze Lwowa w godzinach popołudniowych.

Z góry dziękuje za pomocne rady
Żyrafa
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: Żyrafa »

2 godziny na granicy w Medyce to na serio nie tak dużo!
My ostatnio staliśmy całą noc DOSŁOWNIE! W sam raz by złapać pociąg do Krakowa o 7 rano!
W kwietniu granicę przekraczałam in piedes, bardzo sobie chwalę tę formę powrotu do Polski. Czyli do granicy marszrutką za 9,5 UAH, od granicy bus do Przemyśla za 2 PLN.

Granica Szegini/Medyka ma to do siebie, że nigdy nie można przewidzieć co się na niej wydarzy! Jak pewnie wszystkie inne wschodnie przejścia graniczne.... :roll:
Życie jest podróżą!
Awatar użytkownika
gevo4ka
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: gevo4ka »

Ja polecam rezygnację z autobusu i powrót pociągiem... taniej, wygodniej (no, może nie zawsze :wink: ). Połączeń z Przemyśla do Krakowa jest trochę, więc nie powinno być problemu.

pozdrawiam
dasiek
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: dasiek »

Żyrafa ma racje,najlepiej busem na granice i przejsc ja pieszo,mozna to zrobic nawet w 20 minut a potem w 15 dojechac do Przemysla.
Awatar użytkownika
Lotiwi
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Lotiwi »

Busem jest najszybciej (ukraińskim oczywiście) nie trzymają tak na granicy
bogdan12
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: bogdan12 »

Żyrafa pisze:Czyli do granicy marszrutką za 9,5 UAH, od granicy bus do Przemyśla za 2 PLN.

Czy możesz rozwinąć skąd,jaką linią ze Lwowa a później z granicy.
Jadę pierwszy raz .
Mirosjur@interia.pl
woś
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: woś »

We Lwowie marszrutki do granicy odjeżdzają z przed dworca. Trzeba szkuać takiej z tabliczką Szegini. Dojeżdzają do granicy, a po polskiej stronie busy do Przemyśla odjeżdzaja z pod samej granicy. Jadą na dworzec PKS, który jest tuż obok PKP.
burdzia
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: burdzia »

Żyrafa pisze:Czyli do granicy marszrutką za 9,5 UAH, od granicy bus do Przemyśla za 2 PLN. :roll:

witam!
orientuje się ktoś jak wygląda przejazd ww. sposobem w niedziele? potrzebujemy być o godzinie 14 w przemyślu,

z góry dziękuje i pozdrawiam
Awatar użytkownika
michass
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: michass »

burdzia pisze:
Żyrafa pisze:Czyli do granicy marszrutką za 9,5 UAH, od granicy bus do Przemyśla za 2 PLN. :roll:

witam!
orientuje się ktoś jak wygląda przejazd ww. sposobem w niedziele? potrzebujemy być o godzinie 14 w przemyślu,

We wrześniu przekraczałem granicę w niedzielę około 5 rano i od razu złapałem busa do Przemyśla. One tam kursują co chwilę.
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

2 godziny na granicy to bardzo mało. Ale jeśli i to za dużo polecam samolot. Ale to za drogo więc zostaje jedna opcja - pociąg. Do Przemyśa kursują pociągi ze Lwowa. Albo kupujesz w kasie bilet i czekasz na pociąg , albo łapiesz pierwszy lepszy dajesz prowadnikowi 20 usd i szybciutko jesteś w ukochanej RP.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

burdzia
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

michass pisze:
burdzia pisze:

witam!

We wrześniu przekraczałem granicę w niedzielę około 5 rano i od razu złapałem busa do Przemyśla. One tam kursują co chwilę.

czyli rozumiem, że w niedziele spokojnie idzie się wydostać ze lwowa do szegini marszrutką?
znalazłem jeszcze pociąg o 7.18 lwów - przemyśl, czy ktoś korzystał z tego połączenia?
elwirocka
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: elwirocka »

Ja również polecam marszrutkę. 9,5 UAH? ja w październiku płaciłam 15 UAH ;)
Mi nigdy przejście przez granicę nie zajęło więcej niż pół godziny. Warto uśmiechnąć się do celnika, pokazać legitymację studencką, wtedy puszczają bez kolejki :D
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

7.18 - pociąg 51 k Kijów - Lwów - Wrocław

Ja korzystałem z takiego wariantu przy połączeniach z Kijowa i Odessy. W żadnym przypadku prowadnicy nie sprawiali kłopotu. Do Przemyśla przybywałem około 10.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

burdzia
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

roberT/TANAIS pisze:7.18 - pociąg 51 k Kijów - Lwów - Wrocław

Ja korzystałem z takiego wariantu przy połączeniach z Kijowa i Odessy. W żadnym przypadku prowadnicy nie sprawiali kłopotu. Do Przemyśla przybywałem około 10.
dzięki!
czyli rozumiem, że we Lwowie kupuje bilet do Przemyśla, a dopiero w Przemyślu na dalszą część trasy ?
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Jak najbardziej. Tyle tylko , że albo kupujesz w kasie albo bezpośrednio rozmawiasz z konduktotem.
pozdrawiam robert

burdzia
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

roberT/TANAIS pisze:Jak najbardziej. Tyle tylko , że albo kupujesz w kasie albo bezpośrednio rozmawiasz z konduktotem.

witam, probowalismy wrocic tym wariantem, jednak z powodu kolejek w kasie poszlismy od razu do "naczelnika", który krzyknal cene 100 hrywien za osobe!
nasza riposta byla taka, ze mamy 70UAH na dwa bilety :mrgreen:
na to on ile mamy zlotowek..
pozniej jeszcze byla proba w kasie dostac bilety, najpierw pani przekierowala nas do kasy nr2, tam oznajmiono ze bilety tylko u "naczelnika" :)

wiec powrot marszrutka - 15 UAH, dla zainteresowanych dwójka w hotelu lwów 160UAH

pozdrawiam!
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

burdzia:

No i wszystko się zgadza. Takie jest wpisowe u prowadnika. Po aktualnym kursie wychodziło 42 pln / osoba. Z takiego wariantu korzystam jadąc z pociechami - szybko i przyjemnie omijam przejście graniczne. Morał z tego jest następujący : zaskurniaki zatrzymać na szybki przejazd powrotny. Zawsze można też jechać do Polski rejsowym autobusem np. z dworca stryjskiego.
pozdrawiam robert

burdzia
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

roberT/TANAIS pisze:burdzia:

No i wszystko się zgadza. Takie jest wpisowe u prowadnika. Po aktualnym kursie wychodziło 42 pln / osoba. Z takiego wariantu korzystam jadąc z pociechami - szybko i przyjemnie omijam przejście graniczne. Morał z tego jest następujący : zaskurniaki zatrzymać na szybki przejazd powrotny. Zawsze można też jechać do Polski rejsowym autobusem np. z dworca stryjskiego.
hmmm, ja myslalem ze chca z nas zwyczajnie zedrzec! spodziewalem sie jakichs groszy za ten przejazd.
jesli chodzi o czas przejazdu marszruta+przejscie pieszo+bus to bylismy w przemyslu pol godziny przed tym pociagiem :) jednak przejscie nie bylo zawalone - niedziela.

byla tez opcja z tym rejsowym, owszem, jednak wyczytalem ze odprawy roznie trwaja, a my troche dalej niz do przemysla.. :)
Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Chcialbym rozwiac kilka mitow.

Post autor: pwlzeb »

1. Nie kursują pociągi na trasie Lwów - Przemyśl!!! www.bahn.de
2. Podróż z Lwowa do Шегині może trwać ponad 2 godziny, gdyż mocno zakorkowany jest Lwów w godzinach szczytu, szczególnie dojazd do dworca.
3. Bilet Lwów - Шегині kosztuje 15 UAH (30.12.2008), czyli 6 złoty.
4. Przejście graniczne dla pieszych jest dobrym sposobem na podróżowanie pod warunkiem, że jesteście studentami, albo parą mieszaną Polak - Ukraina, czy na odwrót. W pozostałych przypadkach można stać ponad godzinę.
5. W Medyce oprócz busów (często zapchanych) kursują spod marketu autobusy miejskie.
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Podobno nie kursują pociągi na trasie Lwów - Przemyśl ? W takim razie jakim środkiem lokomocji jechałem ? Przyjeżdżając do Lwowa z Kijowa lub Odessy mam do wyboru jazdę pks albo kolej. Jadąc z dzieciakami wybieram opcję kolejową. Standardowo grzecznie rozmawiam z prowadnikiem i za 20 usd przejeżdżam do Przemyśla. Podobnie jest odwrotnie. Można kupić bilet na taki przejazd do Lwowa. Co do reszty nic dodać nic ująć. Poprostu tak jest.
pozdrawiam robert

tomek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: tomek »

podroz do lwowa trwa ponad dwie godziny prawie zawsze.a elektryczka 2godziny rowne i to jeszcze 3 razy taniej i wygodniej niz zlomobusami:))) choc ostatnio sie troche standard poprawil.
hanutka
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: hanutka »

złomobusy też są fajne i swój urok też mają :wink:
Misiek21
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Re: Chcialbym rozwiac kilka mitow.

Post autor: Misiek21 »

pwlzeb pisze:1. Nie kursują pociągi na trasie Lwów - Przemyśl!!! www.bahn.de

Bzdura. Fakt, że obecnie jest to zaledwie jeden pociąg na dobę, ale chcąc rozwiewać mity nie twórz kolejnych.
pwlzeb pisze: 5. W Medyce oprócz busów (często zapchanych) kursują spod marketu autobusy miejskie.
Tak, ale częstotliwość ich kursowania jest bardzo "atrakcyjna" - co 1,5-2,5 godziny
http://www.mzk.przemysl.pl/rj/wg_lini2. ... &wariant=J
Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: pwlzeb »

roberT/TANAIS pisze:Podobno nie kursują pociągi na trasie Lwów - Przemyśl ? W takim razie jakim środkiem lokomocji jechałem ? Przyjeżdżając do Lwowa z Kijowa lub Odessy mam do wyboru jazdę pks albo kolej. Jadąc z dzieciakami wybieram opcję kolejową. Standardowo grzecznie rozmawiam z prowadnikiem i za 20 usd przejeżdżam do Przemyśla. Podobnie jest odwrotnie. Można kupić bilet na taki przejazd do Lwowa. Co do reszty nic dodać nic ująć. Poprostu tak jest.
A przepraszam. Jest jedna linia TLK. Piszac, ze nie kursuja, mialem na mysli ten Przemysl - Czerniowce, ktory wycofalia z powodu wandalizmu.
wypzyp
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: wypzyp »

Może się komuś przyda.
Parę osób musiało wracać do Polski 3 stycznia i zapłaciło 190 UAH za pociąg odjeżdzający o 7 rano do Przemyśla.
Oczywiście nie zdążyli na pociąg :lol:
Awatar użytkownika
marcin815
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: marcin815 »

Tak, ale częstotliwość ich kursowania jest bardzo "atrakcyjna" - co 1,5-2,5 godziny
cenowo też nie wypadają atrakcyjni bus w podobnej cenie albo tańszy
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Bilety na Ukrainie zdrożały . Nie zmienia to jednak faktu , że za 20 usd można przejechać ze Lwowa do Przemyśla. Służą do tego pociągi z np. Kijowa, Odessy. Wystarczy porozmawiać z obsługą wagonu polskiego albo ukraińskiego :)
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
marcin815
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: marcin815 »

20 usd na osobe ???
Misiek21
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Misiek21 »

roberT/TANAIS pisze:Służą do tego pociągi z np. Kijowa, Odessy
Pociągi? To ileż to jest tych pociągów?
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Jest ich tyle że mi wystarcza. Wracając z Krymu czy Tanais ( Rosja ) zatrzymuje się w Kijowie lub Odessie - zależy od połączenia. A dalej do Lwowa jadę nocnym pociągiem. Na miejscu jestem rano i tak jak pisałem wcześniej w zależności od okoliczności wysiadam albo wcześniej rozmawiam z prowadnikiem i wysiadam dopiero w Przemyślu. Co do 20 usd - tyle dałem za osobę (dzieciaki w promocji ).
pozdrawiam robert

ODPOWIEDZ