Jak wrocic najszybciej z Ukrainy??

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

marcin815:

W hali dworca lwowskiego wisi tablica z cenami biletów na połączenia międzynarodowe. Przejazd na trasie Lwów - Przemyśl : 116 hrw ( stan za 2008 rok), czyli wychodzi na te 20 usd - z rączki do rączki bez czekania tylko wsiadasz i jedziesz.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Misiek21
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Misiek21 »

roberT/TANAIS pisze:Jest ich tyle że mi wystarcza. Wracając z Krymu czy Tanais ( Rosja ) zatrzymuje się w Kijowie lub Odessie - zależy od połączenia.
Rozmawiamy o połączeniach Lwów - Przemyśl, jakie znaczenie w tej dyskusji ma jakiś Tanais? Odrobinę precyzji, bo ludzie nie będący zapoznani z tematem potem się gubią w tym bełkocie...
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Szanowny kolego Misiek21 wg. mnie wysławiam się precyzyjnie a nie bełkotliwie. Ale
może to tylko moja opinia. A więc aby było w 100 % precyzyjnie podaję numery i relację pociągów którymi można dostać się ze Lwowa do Przemyśla jadąc z Kijowa lub Odessy:

1- nr 51 k Kijów - Wrocław.

2- nr 108 Odessa - Warszawa.
Ostatnio zmieniony pt 09 sty, 2009 12:34 przez roberT/TANAIS, łącznie zmieniany 1 raz.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Inny sposób naszybkie przekroczenie granicy:

W 4 osoby wzieliśmy taryfę . Za 100 pln dojechaliśmy do przejścia granicznego gdzie złapaliśmy stopa przez granicę ( za 1 flaszkę ) a dalej polskim pks.

ps. metoda testowana w sierpniu 2008. Koszt powrotu do domu 60 pln
pozdrawiam robert

hanutka
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: hanutka »

znajomi wylądowali kiedyś na granicy w okolicach północy. niestety na żaden środek lokomocji, by dostać się do przemyśla liczyć już nie mogli. ale złapali na przejściu stopa. koleś bez większych problemów wziął ich ze sobą. nie zapłacili za to nic. jedynie zapomnieli śpiwora z bagażnika tego człowieka i była to jedyna strata :wink:
tomek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: tomek »

busy w relacji medyka-przemysl maja taka czestotliwosc jak nie ma chyba zaden bus w polsce))))).choc ostatnio jest ich mnie to mozna liczyc na busa o kazdej godzinie dzien i noc oprocz swiat bozego narodzenia wielkanocy i sylwestra)
Misiek21
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

roberT/TANAIS pisze:A więc aby było w 100 % precyzyjnie podaję numery i relację pociągów którymi można dostać się ze Lwowa do Przemyśla jadąc z Kijowa lub Odessy:

1- nr 51 k Kijów - Wrocław.

2- nr 108 Odessa - Warszawa.
OK, tyle, że jeśli brać pod uwagę relację Lwów - Przemyśl, to jest to tak naprawdę jeden pociąg - do pociagu 51 Kijów - Przemyśl (Wrocław) we Lwowie doczepiane są wagony z Odessy i Kiszyniowa do Warszawy (latem także Odessa-Gdynia).

Twój pomysł na pokonanie odcinka Lwów - Przemyśl jest oczywiście sensowny i atrakcyjny, tylko warto podkreślić, iż ów pociąg kursuje raz na dobę, odjeżdzając ze Lwowa o 7:18 - i o to mi chodziło, bo z liczby mnogiej mogło wynikać, iż te pociągi kursują cały dzień na okrągło
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Generalnie jak się chce to do Polski można wrócić o każdej porze. Trzeba jednak zrozumieć , że nie zajmie to 5 minut. Wariantów jest dużo i każdy ma swój patent.
pozdrawiam robert

piotrek_g
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: piotrek_g »

Można tak :

1) na stopa i swoim autem przez granicę przez każde przejście
2) można jednym z dwóch pociągów jadących przez przejście Jagodin-Dorohusk ( albo Kijów-Warszawa, albo Kijów- Berlin). Moim zdaniem najlepsza opcja dla wracających z tzw. " dalszej Ukrainy" i jadących do "dalszej Polski". Dalsza Ukraina to dalej niż Lwów, Dalsza Polska to dalej niż Przemyśl ( z wyjątkiem Krakowa)
3) można autobusem Lwów- Warszawa przez Rawę Ruską
4) można przez Medykę :
a) taksa/marszurtka/(elektriczka+marszrutka) do granicy + pieszo
b)można pociągiem Kijów- Przemyśl z wagonami do Krakowa i Wrocławia ( opcja zalecana dla Krakowian i Ślązaków, no i dla " dalszej Polski" jak akurat nie ma miejsc na kurs Warszawski przez Dorohusk)
c)można PKSem Przemyśl lub podobnymi ( Rzeszów, i Kraków chyba jeszcze jeżdżą ze Lwowa)
5. można jednym z dwóch pociągów osobowych z Chyrowa do Sanoka - opcja super poznająca granicę - z tym że dojazd Lwów- Sambor- Chyrów może być trudny na odcinku Sambor- Chyrów. Ciekawostką jest że ludzie z Sambora nie wiedzą że z Chyrowa jeździ pociąg do Polski :)
6. i na koniec - Można samolotem - obecnie chyba latają Lwów-Warszawa i Lwów- Kijów

wszystkie 6 punktów zajmuję dużo czasu i należy zrozumieć że to nie przelewki jak się wkracza do kochanej Polski a i w dodatku do strefy Szengen. To że POLSCY CELNICY zechcą dwa razy Cię skontrolować pod względem celnym i paszportowym i to że będziesz stał jak w klatce na dworcu w Przemyślu w zamkniętej części i obserwował jak z normalnych Polskich pociągów odjeżdżają Ci planowane przez Ciebie pociągi :) czekając na PANÓW CELNIKÓW celem odbycia drugiej takiej samej kontroli- bo POLSKIM CELNIKOM NIE ŚPIESZY SIĘ zejść z kontroli wagonów pociągu co wjechał z Ukrainy. A poza tym POLSKICH CELNIKÓW jest STRASZNIE MAŁO. No ale trzeba to też zrozumieć bo POLSCY CELNICY zarabiają strasznie mało.
A Ukraińscy Celnicy podobno biorą w łapę.- nie wiem bo mnie to nie spotkało. Podobno biorą od kierowców samochodów. Ja jadąc przez Chyrów , Dorohusk i Medykę pociągami nie płaciłem nigdy. Raz podobno kierowca PKS Przemyśl musiał dać 20 hr bo czepiali się że ma nieważne badania miski olejowej :) Ale to chyba PKS Przemyśl wlicza w cenę biletów?
Acha w Medyce pieszej też nie płaciłem, ale się namęczyłem niemiłosiernie stojąc tam ze 4 godziny i od tego czasu wolę pociąg ( lepiej że plecy od leżenie bolą niż nogi) lub autobus ( lepiej że d...od siedzenia boli niż nogi)
Pozdro miłej podróży i powortu
Misiek21
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

piotrek_g, i to jest konkretna informacja :)
piotrek_g pisze:6. i na koniec - Można samolotem - obecnie chyba latają Lwów-Warszawa i Lwów- Kijów
Pewnie miałeś na myśli Warszawa - Kijów. Oprócz tego, 3 razy w tygodniu lata WizzAir z Kijowa do Katowic, ceny niskie, zwłaszcza jak się kupi odpowiednio wcześniej.
piotrek_g pisze:czekając na PANÓW CELNIKÓW celem odbycia drugiej takiej samej kontroli- bo POLSKIM CELNIKOM NIE ŚPIESZY SIĘ zejść z kontroli wagonów pociągu co wjechał z Ukrainy.
Ja akurat w Przemyślu miałem dobre doświadczenia, choć z pociągu wysypały się spore tłumy mrówek to przepuszczono nas bez kolejki bokiem i odprawiono w kilka minut.
piotrek_g
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Misiek21 pisze:Ja akurat w Przemyślu miałem dobre doświadczenia, choć z pociągu wysypały się spore tłumy mrówek to przepuszczono nas bez kolejki bokiem i odprawiono w kilka minut.
To miałeś fajnie, ja akurat wręcz odwrotnie. Wracałem z Kijowa, nie załapaliśmy się na wolne miejsce w pociągu Kijów-Warszawa ani Kijów-Berlin więc wracaliśmy pociągiem Kijów- Przemyśl.
W Przemyślu na peronie sceny normalnie dramatyczne- widziałem jak odjechały dwa pociągi do Krakowa. "Zony" pilnował jeden niemiły POLSKI pogranicznik do którego argumenty że " jedzie się do Gdyni i jak nas nie przepuścicie tak by na pociąg o 11.25 odjechać z Przemyśla to nie zdążymy na Inter City z Krakowa do Gdyni za które sporo zabuliliśmy" i " po co ta kontrola przecież już była na wagonach" odpowiadał " Trzeba czekać aż reszta strażników zejdzie z wagonów". Na argument zdenerwowanej koleżanki " Jak wy nas traktujecie jesteśmy przecież w Unii Europejskiej " ów niemiły pan odpowiedział " Do Unii Europejskiej to dopiero pani wejdzie". Na widok jak mój pośpieszny odjeżdżał i wyciągnąłem sobie papierosa , pan powiedział " Proszę tu nie palić". I oczywiście staliśmy w kolejce ze wszystkimi mrówkami. Na pociąg o 11.25 zdążyłem ale nie zdążyłem nic zjeść w Przemyślu ani wymienić reszty hrywien na PLN. Zrobiłem to w Krakowie po złodziejskim kursie- 0,30 zł za 1 hr. Podczas gdy w Przemyślu po około 0,45 zł za 1 hr stały. Wielkie dzięki Polskim pogranicznikom!

Ukraińska kontrola paszportowo celna z kolei na stacji Mościska II trwała góra 30 min. Najpierw jedna ładna pani pogranicznik wzięła paszporty i wbiła pieczątki. Potem druga pani celnik Ukraińska spytała się skąd jedziemy - na odpowiedź że z Jałty i z Kijowa, spytała jakie "pamiątki" mamy z Jałty. My że wisiorek,wachlarz, zestaw kart do gry, muszelkę ozdobną, alkohol i papierosy się zaśmiała. Spytała się czy obrazów jakiś nie wywozimy, my że nas na obrazy nas stać nie było. Uśmiechnęła się i poszła. Wot kontrola.

P.S Chodziło mi o Warszawa-Kijów oczywiście, dzięki za zwrócenie uwagi:)
paka
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Być może coś przeoczyłem w poście który napisał - piotrek_g . Ale też często korzystam z połącznia kolejowego na trasie Lwów - Przemyśl. Najpierw wchodzą celnicy Ukraińscy potem Polacy ale u mnie jest kultura. Bez taki akcji jak powyżej. Wysiadam w Przemyślu i nie miałem jak dotąd jakiejkolwiek kontroli. Nie stałem ani razu z mrówkami czy w innych kolejkach. Za pierwszym razem zapytałem czy mam stawać do odprawy na co otrzymałem odpowiedź: ma Pan coś do oclenia ? Nie to dalej proszę .
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
marcin815
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: marcin815 »

Czy na ukrainie karty Euro 26 i ISIC są akceptowane i uprawniają do jakiś zniżek przy zakupie biletów kolejowych itp ??
hanutka
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: hanutka »

marcin815 pisze:Czy na ukrainie karty Euro 26 i ISIC są akceptowane i uprawniają do jakiś zniżek przy zakupie biletów kolejowych itp ??
wątpliwe :roll:
ale najlepiej sprawdzić w necie
piotrek_g
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

marcin815 pisze:Czy na ukrainie karty Euro 26 i ISIC są akceptowane i uprawniają do jakiś zniżek przy zakupie biletów kolejowych itp ??
Chyba nie - jeśli chodzi o kolej. W ogóle tam jest tak fajnie że ukraińscy studenci i uczniowie mają ulgi ale tylko w okresie roku akademickiego/szkolnego. Jeśli chodzi o "innostrańców" to tam raczej na żadne ulgi nie ma co liczyć. Info od ukraińskiego kolegi z podróży Symferopol- Lwów plackartą:)
Wydaje mi się że może gdzieś się trafić zniżka na hotel, ale też pewności nie mam.
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Karty Isic i Euro 26 są akceptowane przez np. placówki muzealne ( Czufut, Chersones). A bileciki to kupujemy normalne. Poza tym 40 pln za płackar do simferopola to nie jest olbrzymia kwota. Wiecej płacimy za śmierdzący pociąg do Zgorzelca.
pozdrawiam robert

ODPOWIEDZ