Ukraina - Bilety kolejowe

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Stasiu47
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Ukraina - Bilety kolejowe

Post autor: Stasiu47 »

Tym razem chcę się wybrać do Rostowa pociągiem. Kombinuję dostać się bezpośrednim wagonem z Rzepina do Charkowa, stamtąd odbiorą mnie znajomi Rosjanie. Jednak powrotnego bezpośredniego pociągu z Charkowa do Polski nie ma. Należy się przesiadać w Kijowie. I tu moje pytanie: czy na Ukrainie istnieje taki system rezerwacji biletów, że mogę w Charkowie kupić bilet z rezerwacją przedziału sypialnego do końca podróży? Czy może będę musiał kupić bilet do Kijowa, a tam dopiero do Rzepina (czy do innego miasta w Polsce)? Czy jest kłopot z uzyskaniem miejscówek i trzeba to robić z wyprzedzeniem?
Stasiu47
tomek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: tomek »

na ukrainie bilet kupujesz na okreslony numer pociagu i trase.bilety mozesz sobie kupic juz we lwowie na wszystkie odcinki.z biletami na wschod nie ma problemu we lwowie(gorzej ze wschodu do lwowa).jak nie bedzie plackarty to mozna kupic i od biedy kupe.najlepiej do lwowa dojechac i tam juz bilet kupic do charkowa.tak wyjdzie taniej i szybciej.a zpowrotem najprosciej pojechac do lwowa(gdzies kolo 80hrywni) i stamtad juz do polski wiele mozliwosci dojazdu.
Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: ARTURINGA »

WITAM

stasiu47
Ja tam nie mam problemów z Biletami ;-)
Ale... my juz chyba telefonicznie rozmawialiśmy???
tomek
Tajny Radca
Tajny Radca

ja tez nie mam)))) ale niznego miejsca w dniu odjazdu ciezko kupic))
Misiek21
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Misiek21 »

Stasiu47 pisze:Tym razem chcę się wybrać do Rostowa pociągiem
Do Rostowa nad Donem? To chyba lepiej się kierować na Donieck, a nie Charków.

Stasiu47 pisze:. Jednak powrotnego bezpośredniego pociągu z Charkowa do Polski nie ma. Należy się przesiadać w Kijowie
Jest bezpośredni wagon:

Charków 18:35 - Warszawa Cent. 23:19 nastepnego dnia, Poznań 2:48, Rzepin 5:03. Odjazd z Charkowa we wtorki i piątki

Charków 18:35 - Warszawa Cent. 6:50 dwa dni pozniej. Odjazd z Charkowa w poniedziałki i środy.

Tyle, że kupić na niego bilet w Polsce to skomplikowana sprawa...
Stasiu47 pisze:Czy jest kłopot z uzyskaniem miejscówek i trzeba to robić z wyprzedzeniem?
NA te międzynarodowe pociągi między Polską a Ukrainą większych kłopotów nie powinno być, chyba, że będzie to jakiś szczyt przewozowy (np. święta). Bilety są w nich stosunkowo drogie, zwłaszcza jak na ukraińskie realia - dlatego tłumy nie jeżdżą. Pamiętaj, że na Ukrainie bilety do Polski kupisz tylko w kasach międzynarodowych, znajdujących się jedynie w większych miastach.
tomek
Tajny Radca
Tajny Radca

tylko ze z charkowa moze byc wiecej pociagow bo charkow lezy na glownej lini wlasnie do rostowa.ale z doniecka to faktycznie juz rzut beretem.moze i mozna z jedna przesiadka i elektryczkami dojechac.a miedzynarodowy pociag drogi i dlugo stoji na granicy,no moze oprocz tego do kijowa o 21.35 z krakowa.a najlepiej to jechac elektryczkami)).fajna sprawa.ale nie wiem czy do doniecka to bym dojechal))
Misiek21
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Misiek21 »

tomek pisze:tylko ze z charkowa moze byc wiecej pociagow bo charkow lezy na glownej lini wlasnie do rostowa
Zgoda, ale Stasiu pisał, że odbiorą go znajomi Rosjanie - ja to zinterpetowałem tak, że przyjadą samochodem z Rostowa. Jeśli tak, to lepiej przyjechać do Doniecka czy jakiegoś innego miasta Donbassu - 300 km bliżej.
tomek pisze:moze i mozna z jedna przesiadka i elektryczkami dojechac.
No tam przez granicę akurat elektryczki nie jeżdżą, zresztą skoro Stasiu chce jechać bezpośrednim sypialnym to znaczy, że zależy mu na komforcie i minimalizacji liczby przesiadek.

tomek pisze:a najlepiej to jechac elektryczkami)).fajna sprawa.ale nie wiem czy do doniecka to bym dojechal))
Bez przesady z tymi elektryczkami, na dłuższe dystanse to nie ma sensu - ze Lwowa do Doniecka jechałbyś pewnie 3 doby, bo na niektórych odcinkach są po 2-3 pociągi dziennie. A więc co z tego że zaoszczędzisz te pare zł na bilecie jeśli wydasz więcej na noclegi - chyba, że spać na ławkach, ale jaki to sens się męczyć, jeśli bilety na plackarty kosztują stosunkowo niewiele (zwłaszcza przy lecącym na łeb na szyje kursie grzywny)
tomek
Tajny Radca
Tajny Radca

ja do kijowa jechalem 1,5 doby)) bilet(bilety) wychodzi z 25 hrywni.trzeba sobie obmyslic wczesniej
przesiadki i jest wszystko dobrze.mysle ze przez kijow i poltawe nie bylo by problemu z przesiadkami-to zart wiadomo ze do doniecka nikt nie jedzi elektryczkami,chociaz slyszalem ze babcie jezdza elektryczkami po calej ukrainie bo maja za darmo.
tak masz racje lepiej do doniecka jechac bo tam duzo blizej niz do charkowa z rostowa.
ale co to komfort lepsza przygoda!
a jak komfort to najlepiej jechac pociagiem prydniprowskiej zalyznyczi.a w zadnym wypadku nie donieckiej))pelna patologia)))co tam sie dzieje,juz nawet ludzie sie oburzali.
Stasiu47
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Do Rostowa

Post autor: Stasiu47 »

Dzięki za wszystkie informacje.
Ja mieszkam koło Żar - lubuskie. Do Lwowa mam prawie 800 km. Zależy mi na pociągu bezpośrednim od naszej zachodniej granicy (najlepiej z Rzepina lub Wrocławia) do Charkowa lub jak sugeruje Misiek do Doniecka. Znajomym nie robi różnicy gdzie wyjadą - tam odległości postrzega się inaczej niż u nas. Z Charkowa są pociągi do Rostowa, ale musiałbym kilka godzin czekać na przesiadkę. Poza tym znajomy to taki obrotny facet i łatwiej z nim przekroczę granicę ukraińsko-rosyjską - a raczej dwie granice bo przecież tam wszystko odbywa się osobno w odległości kilkuset metrów (albo i dalej). Dzięki Miśkowi za informacje o pociągu powrotnym.

Jeśli można to proszę jeszcze o informacje o warunkach (czystość, posiłki, napojei tp.) podróżowania - nie jestem już harcerzem i wolałbym warunki chociaż trochę lepsze biwakowe.
Stasiu47
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

WITAJ

NA ODPOWIEDŹ JEST PEWNIE ZA PÓŹNO , ALE CO TAM. Z LVOVA JEŻDZI BEZPOŚREDNIO POCIĄG PRZE ROSTOV NAD DONEM ( POCIĄG NA ADLER ). W SEZONIE LETNIM WYJEŻDZAŁ O 14.50. Z KIJOWA W ZALEŻNOŚCI OD DNIA - PARZYSTY ALBO NIE - PARZYSTY JEŻDZĄ POCIAGI DO KISLAVODSKA, LUB NA ADLER. BILET CUPE KOSZTUJE OKOŁO 270 HRW. MOŻNA JECHAĆ DO CHARKOWA NOCNYM POCIĄGIEM, A POTEM OKOŁO 9.25 JEST POCIAG DO ROSTOWA. TAKI PRZEJAZD ŁĄCZONY CUPE + PLACKARTNY KOSZTOWAŁ 190 HRW. Z CHARKOWA JEDZIE 13/14 GODZIN. ZE LVOVA PONAD 24 , Z Z KIJOWA OKOŁO 18 GODZIN.

:lol: MIŁEJ PODRÓŻY
cuathemoc
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: cuathemoc »

Z kilku źródeł otrzymałem, że ceny biletów kolejowych na Ukrainie mają wzrosnąć od 1 kwietnia. Czy coś o tym wiecie, czy to prawda? tym postem witam się z wszystkimi na forum.
Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

witam

Tam to prawda jest planowana podwyżka od 1 kwietnia ile? nie wiadomo!
cuathemoc
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: cuathemoc »

dzis prima aprilis ale pytanie nie jest żartem :D wie ktoś jaka jest ta podwyżka cen? czy w ogóle nastąpiła?
Karolajna88
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Karolajna88 »

Witam!wybieram się do Doniecka 4 lub 5 lipca i stąd mam pytanie: Czy ktoś wie może jak najlepiej i najbezpieczniej dostać się z Nowego Sącza lub Przemyśla do Doniecka i w miarę tanio?Jadę na ukrainę pierwszy raz i nie ukrywam że denerwuję się, bo tak naprawdę nie mam żadnych "praktycznych" rad odnoszących się do samej podróży w Ukraińskich kolejach.Słyszałam że najlepiej kupić купейный билет i to z wyprzedzeniem bo później może nie być miejsc. Za wszystkie porady i odpowiedzi z góry dziękuję! :)
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Nic prostszego. Na trasie Przemyśl-Lwów kursują autobusy, możesz też pieszo przekroczyć granicę w Medyce i dalej marszrutką do Lwowa. Jeżeli jedziesz pierwszy raz ( nerwy zbyteczne :) ) to lepiej wybrać wariant pierwszy czyli pks z dworca w Przemyślu. Rozkład połączeń jest na forum. A dalej ze Lwowa wsiadasz do pociągu i bezpośrednio jedziesz do Doniecka. Ponieżej masz połączeńia bezpośrednie Lwów-Doneck:

- 22Л Lwów - Donieck 16.23 - 16.50 ( dni nieparzyste )

- 70Л 17.47 - 16.50 ( dni parzyste )
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Karolajna88
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Dzięki, ale jeszcze muszę "wykorzystać" lekko twoją wiedzę :) Ja studiuję na drugim roku Filologię rosyjską i mam jeszcze trzy pytania :) po pierwsze czy można się dogadać z konduktorami i służbami granicznymi czy raczej mają podejście olewające do Polaków (bo i tak słyszałam) i co oznaczają te połączenia 22 Л i to drugie to są godziny tak? nie orientujesz się ile mniej więcej taki bilet kosztuje? i ile tak teoretycznie wziąźć pieniędzy aby przeżyć "standardowo" dwa tygodnie?
Ostatnio zmieniony pn 25 maja, 2009 18:49 przez Karolajna88, łącznie zmieniany 1 raz.
tomek
Tajny Radca
Tajny Radca

z konduktorami da sie dogadac tylko ceny moga byc rozne wszystko zalezy od konduktora.
22-to znaczy szwydkyj.
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Zarówno służby graniczne jak i na wewnętrznych trasach jest bez zastrzeżeń . Takie jest przynajmniej moje zdanie. Nigdy nie miałem problemów.
22Л - to numer pociągu , dalej jest godzina odjazdu i oczywiście przyjazdu. Bilet na plackara powienien kosztować około 116 hrw. Odnośnie kasy na dwa tygodni to trudno mi powiedzieć. Wszystko od tego jak chcesz balować :). Jeżeli sama będziesz przyrządzać posiłki to ok. 30 pln na dzień powinno starczyć.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Łukasz Piotrowski
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: Łukasz Piotrowski »

Co do przekraczania granicy to najszybszy wariant to, wbrew pozorom, bus do granicy + przejście pieszo + bus od granicy ;) Odprawa w stronę Ukrainy idzie szybko a samochody i autobusy czasami stoją sobie w kolejce :P No ale co kto woli. W razie takiego wariantu nie dawaj się namówić panu taksówkarzowi ;) który będzie chciał Cię wieźć do Lwowa za 100-200 złotych swoim samochodem, zapewniając, że żadna komunikacja publiczna tam nie jeździ! :P Żółte autobusiki odjeżdżają co około 40 minut a taka przyjemność kosztuje kilka złotych na nasze ;)
Co do rozmów na granicy czy w pociągu - w sumie za bardzo nie ma okazji do takich dyskusji ;) Chyba, że będziesz chciała poderwać pana prowodnika no to już inna historia. Jeżeli obsługa pociągu będzie ze Lwowa to raczej po rosyjsku z nimi nie pogadasz. Jak dobrze pójdzie to Ty będziesz mówić po rusku a oni po ukraińsku odpowiadać ;) Jeżeli będą z Doniecka - problem znika :P
Kupiejnyj jest w sumie najwygodniejszy i nie taki drogi. Płackartnyj dla niewymagających - powszechna integracja, wszyscy się na Ciebie patrzą no i dłuższa kolejka do pewnego małego pomieszczenia na końcu korytarza ;) O spalnym nie mówię, bo to dla burżujów tylko :D
Счастливого пути! :)
tomek
Tajny Radca
Tajny Radca

eno za 30pln tez sie da dobrze zabalowac.jedzenie mozna przeciez jesc swoje w barach na ukrainie.od biedy kupic chleb kielbase pomidor jakis czy ogorek za reszte wodki albo piw nakupowac i bedzie dobrze rano sie posilic jajkiem surowym wiejskim:))
i mozna balowac od nowa:)
dxman
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: dxman »

Witam wszystkich znawców. Chciałbym wybrac się na Ukrainę, byc może już za tydzień.
Byłem rok temu, tylko okolice Doliny, Iwano-Frankowsk, itp.
Teraz chciałbym trochę dalej: Odessa, Cherson, Krym.
Odessa i Krym to na pewno lokalne elektriczki jeżdżą.
Pytanie takie: Pociąg Lwow-Odessa - ile się jedzie, ile kosztuje tzw plackarnyj, jakie ceny itp.
O której godzinie odjeżdża, jak kupic bilet no i jak jest z powrotnym.
Czy da się kupic bilet od ręki w kasie ?

pozdrawiam
Karolajna88
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Dzięki wam doradcy bardzo dużo mi się rozjaśniło od waszych uwag i trochę zmniejszył się mój lęk dotyczący samej podróży :) a czy ktoś z was był już w Doniecku?jak tak jest, może znacie jakieś miejsca godne посещения ;)) raczej wybiorę wersję właśnie pieszo przez granicę i później oczywiście marszrutką do Lwowa. Aha i czy są tam jakieś bazarki z tanimi ciuchami? Co do jedzenia to ja należę do tych którzy jedzą by żyć a nie żyją by jeść heh ;) więc nie powinnam mieć chyba problemu, chyba..?
p.s Łukaszu co do podrywania to chyba muszę podszlifować jeszcze język, ale może z powrotem bo jadę na kurs biznesu to coś prędzej pogadam:))
Dzięki wam za porady i wybaczcie jeśli jeszcze was pomęczę jakimiś pytaniami niedługo:)
pozdrawiam wszystkich!
Łukasz Piotrowski
Nadworny Radca
Nadworny Radca

dxman - Lwów-Odessa jedzie ok. 11-13 godzin, zależy od pociągu. Pytanie czy da się kupić bilet od ręki jest odwieczne i odwiecznie nie można na nie jednoznacznie odpowiedzieć :) Jak się uda to kupisz ;) Chociaż myślę, że przynajmniej pojedyncze miejsca będą, tym bardziej, że jeszcze sezonu nie ma. Wiesz, co jest fajne na ukraińskich dworcach? Masz taki elektroniczny telewizorek, na którym wyświetlają Ci się pociągi i ilość wolnych miejsc na dany kurs :) W Odessie to było na bank, we Lwowie nie pamiętam.
Karolajna88 - filolożka jesteś, więc sobie poradzisz! ;) Ja po drugim roku rosfila już podyskutowałem sobie z panią prowodnicą - niestety obsługa lwowska, więc ja po rusku, ona po ukraińsku i czasami ciekawe rzeczy wychodziły :]
Jeszcze co do granicy - jeżeli z powrotem zdecydujesz się też na pieszo to przygotuj się na cyrki niestety... W tamtą stronę idzie gładko, ale z powrotem to film można nakręcić o tym, co tam się dzieje ;)
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

dxman, :

Zobacz aktualizację połączeń do/z Odessy w temacie : Odessa - podstawowe informacje na bieżąco.

cupe - 124.74 hrw,
płackar - 95.12 hrw,
lux- 479.68 hrw

ps Proponuje od razu zakupić bilet tuda i abratna ( można )
Ostatnio zmieniony wt 26 maja, 2009 16:19 przez roberT/TANAIS, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam robert

Karolajna88
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Привет всем:) to znowu ja ale tylko z jednym pytankiem które sobie właśnie przypomniałam! Chodzi o to czy można przewieźć leki bez problemu czy trzeba mieć jakieś zaświadczenia od lekarza lub nie wiem tłumaczyć wszystkim co to jest i po co potrzebne?takie przeciwbólowe, inne na krążenie i ewentualnie relaksacyjne ;))
p.s Łukaszu a co co chodzi z tymi cyrkami? pewnie rewizja tzw. "osobista" ? :shock: pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Na leki zabronine lub na Receptę... powinno się mieć KWITKI...

Długo chodzi opowieść ... jak w Medyce GAIGERY zaczęły działać bo Pani leczyła Tarczyce i miała w Torebce izotopik....

Wez jakiś kwitek... i jedz spokojnie!

Ojca oszukasz, Matkę oszukasz, Życie oszukasz... ale Celnika - Nie ma szans!!! :-)
grabarz_tg
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: grabarz_tg »

W połowie lipca chce jechac na Krym ale przez Kijów (wizzair) czy moze mi ktos podac stronke z rozkładem jazdy tych pociagów gdyż nie wiem na jaki dzien wziasc samolot i ile dni musze ew nocowac w Kijowie. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Ta nieśmiertelna stronka z rozkładem to : www.uz.gov.ua. A na wszelki wypadek to poniżej masz wykaz pociągów Kijów - Simferopol:

- 1200 безпересадочний вагон варшава сімферополь цілий рік по вівторках, суботах київ-пас. 10.27 12.52 сімферополь-пас. 4.15

- 40К київ севастополь цілий рік щоденно київ-пас. 12.52 сімферополь-пас. 4.15 4.30

- 231 київ сімферополь 19.06-30.08.09 (крім 31.07.09) щоденно київ-пас. 14.03 сімферополь-пас. 7.25

- 146 київ сімферополь 1.06-19.10.09 щоденно київ-пас. 16.05 сімферополь-пас. 10.55

- 182 киев сімферополь 12.06-30.08.09 по парних київ-пас. 16.42 сімферополь-пас. 10.15

- 650 безпересадочний вагон барановичі сімферополь 13.06-13.09.09 по непарних київ-пас. 16.22 16.42 сімферополь-пас. 10.15

- 130 брест сімферополь 6.06-18.09.09 по парних київ-пас. 16.22 16.42 сімферополь-пас. 10.15

- 237К київ сімферополь 2.06-30.08.09 щоденно, 2.09-16.09.2009 по парних київ-пас. 16.53 сімферополь-пас. 9.27

- 441 безпересадочний вагон берлін сімферополь 20.10-12.12.09 по вівторках, суботах київ-пас. 16.48 17.51 сімферополь-пас. 8.50

- 12К київ сімферополь цілий рік щоденно київ-пас. 17.51 сімферополь-пас. 8.50

- 28К київ севастополь з 1.09.09 щоденно київ-пас. 20.21 сімферополь-пас. 11.06 11.24

- 28К київ севастополь 31.05-31.08.09 щоденно київ-пас. 20.21 сімферополь-пас. 11.06 11.24

- 345 безпересадочний вагон берлін сімферополь 2/06-16/10.2009 по вівторках, п"ятницях київ-пас. 21.12 22.49 сімферополь-пас. 13.30

- 282К київ сімферополь 31.05-19.10.09 щоденно київ-пас. 22.49 сімферополь-пас. 13.30

- 298 київ севастополь 26.06-31.08.09 щоденно київ-пас. 23.05 сімферополь-пас. 13.21 13.45

- 146 київ сімферополь з 20.10.09 щоденно київ-пас. 23.05 сімферополь-пас. 17.50
pozdrawiam robert

qyon
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: qyon »

A ja jeszcze polecam tą stronkę :

http://www.poezda.net/en/index
Łukasz Piotrowski
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Karolajna88 pisze: p.s Łukaszu a co co chodzi z tymi cyrkami? pewnie rewizja tzw. "osobista" ? :shock: pozdrawiam :)
Приветик! :)
Nie, nie, nie o rewizję osobistą chodzi ;) W skrócie mówiąc to ilość tzw. mrówek na cm kwadratowy i sposób, w jaki przekraczają ukraińską granicę... :P Po polskiej stronie chwała Bogu takie rzeczy nie mają miejsca i wszyscy stoją grzecznie w ogonku do odprawy ;)
ODPOWIEDZ