Lwów - noclegi w kwaterach

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Barlog
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Lwów - noclegi w kwaterach

Post autor: Barlog »

Witam wszystkich,

Przeglądałem trochę to forum oraz inne zasoby w sieci szukając informacji o kwaterach we Lwowie. Znalazłem trochę informacji jednak mam jeszcze kilka pytań, na które odpowiedzi nie znalazłem.
1. Czy kojarzy ktoś pokoje, które oferuje Pani Anna Michailewna (ul. Braci Rogatyńców 21/2). Chodzi czy ktoś z Was tam był. Jeśli tak to czy możecie się wypowiedzieć na temat standardu pokoi. Czy w pokojach jest łazienka ? ... Może ktoś ma fotki...
2. Czy jadąc własnym samochodem do Lwowa można go spokojnie zaparkować na ulicy nie bojąc się o niego... np w pobliżu w.w. miejsca ?
tomek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: tomek »

2.auto lepiej gdzies zostawic na parkingu.albo gdzie daleko zeby ktos niewidzial.
1.mozna sie przespac tanio namostyskach na kimnatach widpoczynku a auto zostawic gdzies w zagrodzie albo zadzownic do kogos ze lwowa jak bedzaie nie chetny to trzeba zaproponowac litra SV i i nocleg jest)))))).
a tak bez zartow na mosciskach sa kimnaty widpoczynku.jest czysto!zlew jest woda caly czas i do lwowa nie daleko.to jest najtansza opca i najlepsza.nie wierzcie tam nikomu we lwowie bo wszsyscy znajomi ze lwowa mowia ze juz na polakow zeby ich wy.... z kasy to jes duzo osob-przepraszam ze tak nie kulturalnie ale inaczej nie umie tego powiedziec po polsku kulturlanie )))
Barlog
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Zakładając, że jednak będę nocować we Lwowie to gdzie mogę bezpiecznie zostawić samochód.
Znacie jakieś parkingi strzeżone ? Czy można zostawić auto na parkingu hotelowym (płacąc oczywiście za parking) a spać np. u Pani Anny ?
Awatar użytkownika
slawek_torun
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: slawek_torun »

Kolego, lepiej nie oszczędzać na parkingu strzeżonym. Nie jest drogo, a przynajmniej autko stoi bezpiecznie. Ja zostawiam zawsze na parkingu przy ulicy Чорновола numer ok. 80, tj. zaraz za rondem po lewej stronie jadąc od centrum.
Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: ARTURINGA »

JA mam sprawdzony nocleg ale to nie ta kobieta ;-)

pokoje 2+4 u polskiej rodziny. ceny ok!

Pozdrawiam!
Barlog
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

ARTURINGA - jeśli możesz daj namiary, jeśli masz fotki to też bardzo chętnie...
Jak jest z łazienką w takich kwaterach (jest jedna wspólna, czy może każdy pokój ma osobną) ?
Czy we Lwowie są jakieś problemy ze znalezieniem parkingów strzeżonych ?
Będę wyjeżdżał około 16:00 z Krakowa, na którą powinienem być (zakładając wariant optymistyczny) we Lwowie ?
I czy w nocy będzie kłopot ze znalezieniem parkingu ?
Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: ARTURINGA »

Wieczorem raczej będzie kłopot!

Granica rzecz nie przewidywalna!
Kwatery to na maila lub prywatnie!
Za dużo osób chce, tak! zamawiam a potem... a bo sie rozmyśliłem! :-(

Łazienka wspólna!
We Lwowie sa kłopoty z woda raczej w dzien! tak po 10:00 ?- 11:00?
Wieczorem sie kąpiesz ile chcesz ;-) do 24:00

W centrum nawet bywają kłopoty z wodą!
Awatar użytkownika
slawek_torun
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Na dużych osiedlach – blokowiskach (podobnie jak w Polsce) nie powinno być problemu ze znalezieniem parkingu strzeżonego, dużo ludzi ma drogie auta, a garaży jest mało. Ja pomieszkuje kilometr od centrum i woda bieżąca jest rano i wieczorem w godzinach 6.oo-9.oo, więc aby się odświeżyć po podróży należy planować przyjazd przed 21 ;)
...chyba, że osoba, u której się zatrzymasz ma bojler. :D
Barlog
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

A czy ktoś z Was kojarzy może hotel George ?
http://www.lviv.uar.net/~geoh/index.htm
Awatar użytkownika
ivasik
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: ivasik »

Woda w centrum Lwowa już całodobowo :D( ale to na razie tylko od pól roku)
grabarz_tg
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: grabarz_tg »

Zna ktos ten hostel? Jakiews wrazenia opinnie? Cena jest spoko a i standar europejski.
http://www.hostelbookers.com/booking/in ... teldetails
Awatar użytkownika
Pogribow
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Pogribow »

Hotel Lwów wymiata z Panią etażową która wtrąca swój nos ;)
grabarz_tg
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: grabarz_tg »

Zastanawialem sie nad Arena bo mega tania ale te opnie.... ja bym sie jeszcze zgodził bo to jedna noc ale reszta paczki juz nie. Ten hostel zna ktos?
Awatar użytkownika
Pogribow
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Pogribow »

Serio polecam Ci Hotel Lwów. Miejscówka może nie zachwyca pod względem jakości lokalu: pokoje ze starym wystrojem - ale klimatyczne, z umywalką, łazienka na korytarzu, wc jak to na wschodzie dawno nie remontowany, cena za dwójkę bez łazienki (numer bez wygód) 35zł. Pojechałem w ciemno, wlazłem z buta do Hotelu, było to w sierpniu 2007.

Co najważniejsze Hotel Lwów jest w bardzo dobrym miejscu. Można w Recepcji dogadać się po polsku, jednak trzeba uważać na drzwi windy bo o mało mnie nie zabiły. Ale było super! :D :D
Awatar użytkownika
ivasik
Radca Stanu
Radca Stanu

(A czy ktoś z Was kojarzy może hotel George ?
http://www.lviv.uar.net/~geoh/index.htm )

chciałem przeczytać opinie ,ale link nie otwiera się.

podaję link : hotel "GEORGE" we Lwowie

:arrow: http://georgehotel.ukrbiz.net/
Awatar użytkownika
slawek_torun
Tytularny Radca
Tytularny Radca

ivasik pisze:Woda w centrum Lwowa już całodobowo :D( ale to na razie tylko od pól roku)
To już wiem dlaczego cena wody idzie w górę (m3 będzie droższy o 3.72UAH). :roll:

Львівська вода від сьогодні стала ціннішою
Від сьогодні вода у Львові подорожчає. Таке рішення ще минулого тижня прийняв львівський міськвиконком. Від сьогодні львів’яни платитимуть за водопостачання та водовідведення 3 гривні 72 копійки за кубометр.

„На тариф, який буде з 1 липня до 1 січня, водоканалом підготовлені розрахунки – 2.58 грн. для води і 1.14 грн. для водовідведення”, - повідомив РадіоМан перший заступник мера Олег Синютка”, - повідомив РадіоМан перший заступник мера Олег Синютка.

У мерії вже запланували, що з січня вода знову б мала подорожчати. При чому тарифи планують зробити диференційованими: сума, зокрема, залежатиме від поверховості квартири.

Możliwe, że po ostatniej burzy uszkodzony został wodokanał i podwyżki wprowadzili ze względu na duże koszty naprawy. Ciekawe, czy wodę włączyli też poza starówką, jadę za 2 tygodnie to się przekonam. ;)
Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski »

Tani nocleg u pani Stefani we Lwowie przy ulicy Teatralnej 7/2b tel. +380.322.742911
Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Nocleg u pani Sofii przy Rynku we Lwowie (6$) telefon: dom:+380 32 274 61 81, kom:+380 96 373 59 23
Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

yussy
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: yussy »

Czy ktoś może korzystał z noclegów oferowanych na stronie http://www.lwow.totalh.com/ i może coś na ten temat powiedzieć?
Awatar użytkownika
ivasik
Radca Stanu
Radca Stanu

witam,
tutaj masz opinię osoby, która z tego korzystała, forumowiczka kate6404

viewtopic.php?t=2567&postdays=0&postorder=asc&start=80
pozdrawiam
majak
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: majak »

fijalkowski pisze:Tani nocleg u pani Stefani we Lwowie przy ulicy Teatralnej 7/2b tel. +380.322.742911

pani Stefania zmieniła numer telefonu :) 00380 678 456 953

i poszerzyła ofertę o dostęp do internetu

polecam, bo niedawno u niej nocowałam - wyremontowane osobne mieszkanie pod klucz, świetna miejscówka (Teatralna to ścisłe centrum)
no i pani Stefania bardzo miła
fiona22.23
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: fiona22.23 »

Witam, polecam serdecznie kwaterę w mieszkaniu prywatnym u pani Julii - bardzo sympatycznej, pomocnej i uczciwej Polki :) Mieszkanie blisko centru, ciepła woda cały dzień, cena za osobe - 30 zł. telefon stacjonarny: 00380322722206, telefon komórkowy: 080990291165.
kosa1964
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: kosa1964 »

Mieszka się z nią? Czy dostaje klucz do kwatery i jest ona "nasza"? Ile jestm tam miejsc do spania?
jadwiga
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

tanie noclegi we Lwowie

Post autor: jadwiga »

Oferujemy Państwu noclegi na prywatnych kwaterach w samym centrum Lwowa. Gospodarstwa prowadzone są przez miejscowych Polaków, gdzie oprócz samego noclegu będą mieli Państwo okazję poznania tajników kuchni lwowskiej oraz ciekawostek z historii Kresów Wschodnich
Intymność zapewnią Państwu niezależne pokoje, łazienka oraz WC. Istnieje również możliwość skorzystania z pełnego lub częściowego wyżywienia. Osobom podróżującym samochodem zapewniamy miejsce na bezpiecznym parkingu.
www.tylkowelwowie.com
krymka
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: krymka »

kosa1964: Jeśli chcesz samodzielne pod klucz polecam 5-pokojowe mieszkanie na ul. Łyczakowskiej. Klucz otrzymasz u Polki pracującej w schronisku turystycznym przy polskim Kościele Św. Antoniego (również ul. Łyczakowska). W mieszkaniu jest kuchnia gazowa, łazienka z całodobowo ciepłą wodą. W czerwcu ubiegłego roku płaciłam 30 zł za nocleg od osoby. Stamtąd blisko do centrum. Polecam.
Awatar użytkownika
Martus ze Lwowa
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

Post autor: Martus ze Lwowa »

Namiary na noclegi w kwaterach prywatnych we Lwowie http://noclegi.com.ua/search/?order_by= ... &price_to=
krzewa
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: krzewa »

fijalkowski pisze:Nocleg u pani Sofii przy Rynku we Lwowie (6$) telefon: dom:+380 32 274 61 81, kom:+380 96 373 59 23
Kontakt sie przydal, dzieki :) Bylam w ten weekend, placilam 30 zl. Miejsce super, a widok z okna na sam Rynek :) Dostalismy pokoj p. Sofii ;) Drugi pokoj jest duzy i chyba przeznaczony dla wiekszej (kilku?) liczby osob. Miejsce u p. Sofii naprawde warte polecenia :)
anetas
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

namiary na nocleg u Polki ul. łyczakowska

Post autor: anetas »

"kosa1964: Jeśli chcesz samodzielne pod klucz polecam 5-pokojowe mieszkanie na ul. Łyczakowskiej. Klucz otrzymasz u Polki pracującej w schronisku turystycznym przy polskim Kościele Św. Antoniego (również ul. Łyczakowska). W mieszkaniu jest kuchnia gazowa, łazienka z całodobowo ciepłą wodą. W czerwcu ubiegłego roku płaciłam 30 zł za nocleg od osoby. Stamtąd blisko do centrum. Polecam."

Cześć bardzo proszę podaj mi namiar na Polkę pracująca w schronisku turystycznym przy ul. Łyczakowskiej.. Będę bardzo wdzięczna.

Pozdrawiam
Aneta
fafa1234
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: fafa1234 »

Witam ostatnio nocowałem we lwowie polecam tanią kwatere u polaka,ciepła woda, klucz do ręki, centrum, w mieszkaniu gospodarz nie mieszka i do tego...
bardzo bardzo tanio więcej informacji na jarekwrk@vp.pl - podam namiary
ODPOWIEDZ