Najtańszy bilet?

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Herman
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Najtał„szy bilet?

Post autor: Herman »

Witajcie, nie znam za dobrze rosyjskiego i trudno mi cokolwiek znaleźć na internetowych rozkładach jazdy. Dlatego piszę z prośbą o odpowiedź na pytanie ile kosztuje najtańszy bilet z Lwowa na Krym? Z góry jestem wdzięczny
fruzia
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: fruzia »

ale gdzie na krym? do symferopola zapewne?
Misiek21
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Misiek21 »

Na chwilę obecną jest to 98,32 UAH.
fruzia
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: fruzia »

na stronie www.rzd.ru znalazlam cene 1054.5 rubli do symferopola - plackartnym, numer pociagu 086Л. mozliwe, ze w sezonie beda kursowaly tez inne pociagi - nie wiem, bo nie moge tego sprawdzic - ceny pojawiaja sie na 45 dni przed odjazdem pociagu. pozdrawiam!
Misiek21
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Misiek21 »

Korzystanie z tej strony nie ma sensu w przypadku relacji wewnątrzukraińskich, bo bilet jest naliczany wg innej, znacznie wyższej taryfy (widać zresztą na załączonym obrazku).
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

witaj

Je zeli nie znasz rosyjskiegoczy ukraińskiego to z góry proponuje abyś napisał do wadi.pl - załatwiaja bilety. A co do cen bilet cupe Lviv-Simferopol 147 hrw.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

albo można wejść na stronę www.uz.gov.ua. Z całą pewnością podane są ceny z kijowa. :D
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

rospit
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: rospit »

Kilka dni temu kupiłam bilety na pociąg relacji Lwów- Symferopol. Plackartnyj: 98 hrywien z małym hakiem.
bilcu
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: bilcu »

rospit pisze:Kilka dni temu kupiłam bilety na pociąg relacji Lwów- Symferopol. Plackartnyj: 98 hrywien z małym hakiem.

hej rospit a gdzie kupiłaś ten bilet przez wadi czy jakoś inaczej???

mam pytanie jak to jest z tymi plackartami,

ma się przydzielone miejsca w tych przedziałach?
czy tak kto pierwszy ten lepszy?
Są problemy z miejscami czy ogólnie tylko z kupnem biletów?
Awatar użytkownika
jaco
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: jaco »

bilcu pisze:mam pytanie jak to jest z tymi plackartami,

ma się przydzielone miejsca w tych przedziałach?
czy tak kto pierwszy ten lepszy?
Są problemy z miejscami czy ogólnie tylko z kupnem biletów?
Masz przydzielone miejsce. 'Kto pierwszy ten lepszy' jest w wagonach zahalnych.
rospit
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Bilety kupiłam we Lwowie. Jeżeli chodzi o plackarty to tak jak post wyżej. Co się tyczy problemu z miejscami- to w sezonie bywają, także najlepiej wcześniej się w nie zaopatrzyć (z tego co wiem to już na 90 dni prze odjazdem można je nabyć). Problemu z kupnem biletów nie ma żadnych (o ile jeszcze są miejscówki :):):) ). W ostateczności należy uderzamy do prowadnika, odpowiednio z nim rozmawiamy i miejsce zazwyczaj się znajduje.

PS. Wybieram się pod koniec maja na Krym, więc w razie pytań po powrocie jestem do dyspozycji.
:D
Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: ARTURINGA »

WITAM

Bujda na resorach!!!! :D

Obecnie tj. 07.maja nie ma biletów na krym na 12/13 14 już resztki... 17/18 słabo!
22-25 wcale nie lepiej! "Polskie Boze ciało!"

Jak ktoś mówi ze kupi sobie w ostatnim momencie? to zycze mu szczęscia!!!
sam raz koczowałm na dworcu kilka godzin bo tez tak myślałem... kupie w ostatnim momencie! acha!.... jasne! :?
rospit
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Heh,

Chodziło mi o to, że nie ma problemu z kupnem biletu przy kasie (tzn. nie trzeba mieć już paszportów itd.)- o ile są jeszcze miejscówki :).
A i kilkugodzinne oczekiwanie na dworcu bywa niekiedy inspirujące (szczególnie w Brześciu na dworcu, kiedy mieszka się 20 km od tej miejscowości tylko po polskiej stronie).
Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: ARTURINGA »

Miejscówki?... nie ma właściwie czegoś takiego jak miejscówka!
No bo co sprzedadzą Ci bilet bez Plackarty? hahhahahaa
Albo bilet jest ... albo nie ma!

Miejscówki są tylko na MIĘDZYNARODOWE!
Mongolia, Chiny, Polska... (w rozumieniu "Kolejowym": WNP to nie zagranica!)

Na Ukrainie! W Kwietniu?

Po kłótni z naczelniczką hali sprzedaży, dali mi wreszcie bez Paszportów...
Bo akurat ja znałem lepiej ich własne przepisy niż... oni sami!
A jak sie to dla mnie skończyło?... to już inna historia.
I dlaczego musiałem gonić pociąg Marszutką...

Sorry ale ja tam zawsze wole mieć na wszelki wypadek skany!
Czasem sie trafi jakaś "KASOWA-Flądra" i co zrobisz?

Inna sprawa pociągi mieszane! np. Kijów-Mińsk-Petersburg...
Tez lepiej mieć skany!

reasumując:
Niby nie trzeba a jednak... można sie zdziwić :-/
Blackwind
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: Blackwind »

ARTURINGA pisze:Obecnie tj. 07.maja nie ma biletów na krym na 12/13 14 już resztki... 17/18 słabo!
22-25 wcale nie lepiej! "Polskie Boze ciało!"

Jak ktoś mówi ze kupi sobie w ostatnim momencie? to zycze mu szczęscia!!!
sam raz koczowałm na dworcu kilka godzin bo tez tak myślałem... kupie w ostatnim momencie! acha!.... jasne!
Ciekawe, że już w maju nie ma...
Jakby co, to we Wrześniu we Lwowie dostałem bilet do Simferopola na 3 godziny przed odjazdem.
Ponadto, podobno zawsze da się te jeszcze pół dnia wcześniej kupić bilety u koników na dworcach. Kurde, widziałem kiedyś w necie stronke, na której gościu opisuje swoje doświadczenia odnośnie lewego załatwiania biletów do Simfero w dniu odjazdu, ale jakoś nie mogę jej znaleść w tej chwili :(
witonk
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: witonk »

Witam. Nie za bardzo sie orientuje w jezyku rosyjskim i mam problemz wyszukiniem interesdujacego mnie polaczenia kolejowego ze Lwowa na Krym.
Pod tym linkiem http://www.pz.gov.ua/askpp/exprt.php?lid=2&mid=31
tylko opcja "wyczysc" nie jest wyszarzona. Dlaczego to nie dziala? Gdzie musze kliknac, zeby moc wyszukac polaczenie?
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

No to zobacz:

www.uz.gov.ua :

86Л львів сімферополь цілий рік щоденно львів 9.45 сімферополь-пас. 9.50
13 безпересадочний вагон ужгород сімферополь 27.05-16.06.07 і 17.09.07-25.05.08 щоденно львів 8.25 9.45 сімферополь-пас. 9.50

604 безпересадочний вагон чернівці сімферополь 16.09.07-24.05.08 щоденно львів 8.05 9.45 сімферополь-пас. 9.50

256Л львів сімферополь 17.06-16.09.07 щоденно; призначено 25.04.08 від ст.київ, відпр.23:30 львів 13.52 сімферополь-пас. 15.04

295 ів.-франківськ сімферополь 20.06-15.09.2007 щоденно; призначено 25,26.04.08 від ст.київ, відпр.1:40 львів 15.19 15.46 сімферополь-пас. 17.10
pozdrawiam robert

witonk
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: witonk »

Skad to wziales? Ja nic takiego nie mam! Jak juz pisalem, te dwie opcje sa wyszarzone, a tylko "wyczysc" jest podswietlona! Nic z tego nie rozumiem.
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

:D
Tak jak pisłem www.uz.gov.ua. Po prawej stronie jest znaczek "rozkład ruchu pojezdov", wcisakamy a potem po lewej pierwszy z gry rozkład ruchu pociągow. Wciskamy i ukazuje się stronka na ktrej wpisujemy nazwy miast : skąd - dokąd. A jeśli nie masz cyrylicy poniżej jest funkcja - poszuk. Rozwija się na ważniejsze stacje - wciskasz i masz rozkłady lwiv, kiev, simferopol, di-pi itd

robert
pozdrawiam robert

lukasz.p
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: lukasz.p »

nie wiem czy dobrze rozszyfrowuje cyrylice (dopiero sie jej naucztylem, poza tym nie znam rosyjskiego) ale czy ktos moglby mi powiedziec czy dobrze patrze na tej stronie pociagow? tzn czy ze Lwowa do symferoplola jste pociag o oznaczeniu 86л i odjezdza o godz. 9.45 rano przyjazd do simferopola 9.50? czy to jest jedyny w takim razie pociag? a powrotny o oznaczeniu 86п o 13.57??
czy na trasie lwow-odessa (11.06)i potem odessa-symferopol (14.06) beda problemy z kupieniem biletow dzien-dwa przed odjazdem? aha no i na powrot symferopol-lwow na 20.06 gdybym kupowal juz w Lwowie jakiegos 10.06?
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Tak zgadza się . W sezonie letnim są dodatkowe składy. Bilety powinny być np. plackary. Kupety mogą być pojedyńcze w róznych wagonach. Ale 100 % pewności nie ma . Pamiętaj o autobusach z Odessy do Simferopola.

robert :wink:
pozdrawiam robert

JUSTYNA_NS
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: JUSTYNA_NS »

CZY KTOS WIE JAKIE PAPIERY SA POTRZEBNE DO WYJAZDU NA UKRAINE??? PROSZE O SZYBKA ODPOWIEDZ Z GORY DZIEKUJE JAK CO NA NR GG 10848220
Awatar użytkownika
ivasik
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: ivasik »

JUSTYNA_NS pisze:CZY KTOS WIE JAKIE PAPIERY SA POTRZEBNE DO WYJAZDU NA UKRAINE??? PROSZE O SZYBKA ODPOWIEDZ Z GORY DZIEKUJE JAK CO NA NR GG 10848220
Paszport :D , a na granicy dostajesz kartę migracyjną. Jeżeli jedziesz samochodem to na forum znajdziesz sporo informacje na ten temat. Powodzenia
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Z tą imigracyjną kartką bywa różnie. Raz dają a raz nie. Jedną część koniecznie musisz zachować i oddać przy wyjeździe :wink:
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
ivasik
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: ivasik »

roberT/TANAIS pisze:Z tą imigracyjną kartką bywa różnie. Raz dają a raz nie. Jedną część koniecznie musisz zachować i oddać przy wyjeździe :wink:
Powinni dać :arrow: kartę migracyjną. ,jak nie dają to trzeba upominać cię.Bo później jak nie ma przy wyjeździe to płacisz kare.Byłym przy taki sytuacji i ukraiński celnik powiedział ze: "kara 100 zł za zgubienia dokumenta".Humor mają nie tylko polscy celniki :) .
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Jechałem bezpośrednio nocnym do kijowa z warszawy. Pytałem ukraińskiego celnika o kartkę migracyjną a on mi na to : nie lzia. Z powrotem pytali się gdzie karytka a ja im na to : nielzia :D - nie otrzymałem chociaż prosiłem\. Zgadzam się jednak że trzeba o nią zapytać.

robert
pozdrawiam robert

ODPOWIEDZ