Pociągi Lwów - Moskwa

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Blackwind
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Pocię…gi Lwów - Moskwa

Post autor: Blackwind »

Ktoś może jechał kiedyś lub czasem jeździ do Rosji przez Ukrainę i mi powie...
Czy bilety na pociągi ze Lwowa do Moskwy rozchodzą się tak, jak legendarne bilety na Krym, czy też możma je spokojnie kupić w dniu wyjazdu?
I czy koleje ukraińskie posiadają jakiś system uprzedniej rezerwacji biletów?
Szulik
Administrator

Post autor: Szulik »

nie wiem jak teraz ale jeszcze 3 lata temu regularnie jezdzilem ze lwowa do moskwy i zawsze udawalo sie kupic bilety na ten sam dzien, czasem byl wiekszy problem ale zawsze udawalo sie cos wykombinowac
Blackwind
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: Blackwind »

Em, rozumiem, że te większe problemy to w szczególności w lipcu? :?:
Bo widzisz, w Moskwie przesiadamy się w transsyba i głupio byłoby się dowiedzieć we Lwowie, że na najbliższy pociąg do Moskwy bilety już wyszły, ale są na ten jutrzejszy.
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

W sezonie wakacyjnym zawsze będa problemy. Od czego jednak są "koniki" . Z całą pewnością na "stolicznyj express " kiev-moskva miejsca zawsze będą. A to dlatego , że miejsca sa luksusowe, bardzo wygodne i nie na każdą kieszeń ( np. moją oczywiście :shock: ). No i firmienne .

robert
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

olek14
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Kijow-Moskwa

Post autor: olek14 »

Włąśnie w ostatniej chwili zostalem zmuszony do przejazdu przez ukraine. Powiedzcie prosze czy jest problem dostac w kijowie bilet na trasie kijów-moskwa "od reki". Pytanie glupsze; Kupuje sie je w kasach miedzynarodowych? Czy jest mozliwosc kupic bilet przez internet?
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

A kiedy masz ten wyjazd w "ostatniej chwili" ? Luxy będą na pewno. Bilety kupisz w hali postronie okienka ze zwrotami.
np. na jutro zostało:

022К київ пас -москва кив 17:04 + + 0 0 0 0 0 9 0 134 0 0
( 9 lux, 134 cupe)

004К київ пас -москва кив 21:17 + + 0 0 0 0 0 24 0 59 1 0
( 24 lux, 59 cupe, 1 płackar)
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

olek14
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Nie no sie znaczy w sobote wyjezdzam a pewno w niedziele bede juz w kijowie. W ostatniej chwili bo caly czas planowalem przez bialorus ale sie wkurzylem na problemy wizowe:D
A jak jeszcze wyglada mozliwosc kupn aprzez internet (cos jak na rzd.ru zeby np se odebrac na dworcu :? )?
olek14
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Bardzo ale to bardzo Was przosze, czy mozecie wyjasnic czy istnieje mozliwosc kupic przez internet bilet na trasie Kijów-Moskwa? No a przede wszystkim czy faktycznie w dzien odjazdu moge liczyc tylko na klase LUX (i ile takowa przyjemnosc kosztuje)?
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

olek:

Co prawda jeżdże zwykle w kerunku na Rostów ale reguła pozostaje ta sama. Jeśli będziesz rano w Kijowie - bilet zakupisz , po południu szanse na bilet maleją. W każdym razie na tablicach wyświetlane są ilości biletów do nabycia. Można też czatować pod kasą ze zwrotami. Również sprawdza się sposób : banan na twarzy (promienny uśmiech ) grzecznie prosić panią z okienka o bilet i pomoc w załatwieniu , wspomnieć wypada od "kanfietach" - czy lubi. Ceny biletów:
lux 989.42 , cupe 498.60, plackar 285.95 . Na stronie www.uz.gov.ua możesz śledzić ile jest biletów. Np. na jeden z pociagów było 150 cupet.
pozdrawiam robert

sarin
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: sarin »

Ile trwa podróż lwów-moskwa i lwów-kijów, kijów-moskwa?
Wiem już, że z granicami bywa różnie(jak chcieli 20 euro na granicy białorusko-rosyjskiej to zrozumieli słowa(po polsku) kolegi, że ani grosza nie da i od razu wyszli i było 4,5 godziny stania , a najśmieszniejsze było to, że przewodnik miał już kasę przygotowaną dla nich :P), ale tak orientacyjnie :D
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

sarin :
czas podróży zależy m.in : od pociągu którym chcesz jechać. proponuje wejdź na stronę: www.uz.gov.ua i wybierz sobie połączenienp.:
- київ москва 96К czas przejazdu 13godzin 11 minut,
- київ львів 91К ("львiв" ) jedzie 8godzin 17 mint
- львів москва 74Л jedzie 23 godziny 31 minut
generalnie trzymają się rozkładu. Jeśli jade akurat sam wzywają mnie do przedziału prowadnika i pytają : po co , jak , dlaczego , co mam, i czy mam polskie pieniądze- więc pokazuje i ofiaruję bilon którego zabieram woreczek w groszach i 10 groszówkach. A jak chcą zobaczyć gotówkę i portfel odpowiadam - nie widzieliście pieniędzy ? Zawsze działa. Generalnie nie pokazujcie gotówki - never !!!
pozdrawiam robert

drakke
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: drakke »

Hmm, odbiegam troche od tematu i odgrzewam post, ale
Dlaczego miałbym komu kolwiek pokazywac ile i jakich pieniedzy mam?
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

" Jaki kraj takie obyczaje ". Przekraczając granicę celnicy zadają różne pytania : po co, jak, gdzie , kiedy i ile. Dozwolona jest określona suma wwozu waluty Usd, Euro. Może się już zmieniło ale istniał zakaz posiadania rubli przed wjazdem do Rosji. Poza tym innaczej jechać w grupie a inaczej samemu. Nadal jest ( moje widzimisię ) atrakcją innostraniec w wagonie. Co prawda nie robi mi to zbytnio różnicy ale celnikom zawsze. Być może to moja karma ale za każdym razem - jadąc sam do Rosji - jestem wzywany do pakamery prowadnicy na rozmowę z celnikiem :). No ale całe szczęście mogę swobodnie porozumieć się w pięknej mowie Puszkina. Co sądzę: chodzi o wyciągnięcie pary dolców. Ot tak jak na naszej granicy z Ua . Chcesz szybciej jechać włóż w paszport 20 hrw.
pozdrawiam robert

skklub
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: skklub »

Witam,

roberT/TANAIS czy coś się zmieniło od jesieni bo zawsze chcieli tylko 10 UAH może kryzys wpłynął na podwyzki na granicy Ukraińskiej.

Pozdrawiam
wk

Post autor: wk »

Jechałem kilka razy na tej trasie i choć nie miałem sugestii dotyczących "dodatkowych opłat" to rzeczywiście zdarzyło mi się kiedyś być poproszonym to pomieszczenia prowadnic gdzie jacyś tacy cywile wypytywali skąd, gdzie po co i dlaczego.
Generalnie lepsze tzn. bardziej profesjonalne i uprzejme traktowanie jest ze strony rosyjskich celników, znajomość języka ma tu też bardzo duże znaczenie.

Przytaczam to w ramach ciekawostki..
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Paszport z 20 hrw dotyczył granicy Ukrainy i Polski - przejście drogowe. Cała reszta to już przejścia kolejowo/drogowe z Rosją. Ostatnimi laty natrafiam na kolekcjonerów monet i banknotów :). Oczywiście na korzyść przemawia znajomość języka. Np. Wysiadam na dworcu w Rostowie a tu patrol Omonu prosi o mój paszport a potem pada pytanie o nasze pieniądze. Numizmatyk się znalazł :).
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: ARTURINGA »

Mnie tez kiedyś Kirgiski pogranicznik poprosił o Monety z Polski.... Faktycznie był kolekcjonerem pokazał Japońskie, i jeszcze jakieś... Jak dostał 1 Hrywne w Monecie az podskoczył .... bo to unikat.

Ale... czasami niby zbiera sie monetki a... Mandat czy łapówę ... wyłudzą ;-)

W pociągach Ukraińskich obecnie nawet Pościel i 1Herbata jest w CENIE biletu!!!

PS Z LWOWA nie ma do Moskwy LUXÓW!!!! tylko KUPE są!
Awatar użytkownika
bober41
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: bober41 »

nie orientuje sie ktos jak teraz stoi bilet do Moskwy z Lwowa w PLN?

Niech nam żyje Towarzysz Stalin,On usta słodsze ma od malin.
!!! LEOPOLIS SEMPER FIDELIS TIBI POLONIAE !!!
Awatar użytkownika
philip
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: philip »

Kupe - ok. 270zł (679 hrywien)
Plackarta - ok. 156zł (393 hrywny) zgodnie z dzisiejszym średnim kursem NBP
Oczywiście chodzi mi o pospieszny Ze Lwowa do Moskwy nr 074 :)
Awatar użytkownika
bober41
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

philip pisze:Kupe - ok. 270zł (679 hrywien)
Plackarta - ok. 156zł (393 hrywny) zgodnie z dzisiejszym średnim kursem NBP
Oczywiście chodzi mi o pospieszny Ze Lwowa do Moskwy nr 074 :)
a ile czasu jedzie? i jak ma sie sprawa z wizami?

Awatar użytkownika
philip
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: philip »

Jedzie ok. 24 godz. - odjazd 8.40 ze Lwowa i 9.08 jest w Moskwie na Kijowskim dworcu (czas miejscowy, różnica między UA i europejską częścią Rosji 1 godzina). Na Ukrainę obywatele UE jeżdżą bez wiz (do 3 miesięcy pobytu), a do Rosji trzeba się postarać o wizę.
Awatar użytkownika
bober41
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

na internecie widzialem wiele biur pomagajacych zdobyc wizy. czy tak trudno jest ja zdobyc samemu?

bvnor
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: bvnor »

Nie jest trudno, ale wygodnie. Ja rosyjskie wyrabiam przez firme, bo nie chce mi sie tam chodzić. Białoruska sam, bo mam bliziutko do ambasady w Wilanowie. :D :D
Awatar użytkownika
bober41
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

bvnor pisze:Nie jest trudno, ale wygodnie. Ja rosyjskie wyrabiam przez firme, bo nie chce mi sie tam chodzić. Białoruska sam, bo mam bliziutko do ambasady w Wilanowie. :D :D
czyli nie trzeba chodzić po ambasadach? możesz podać nazwę firmy?

prezes
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: prezes »

to ja odświeże:
jak sie teraz kształtują ceny lwów-moskwa i kijów-moskwa ??
i które z pociągów mają najlepszy stosunek cena/jakość/czas ?

z góry dzięki :)
Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: ARTURINGA »

W kwietniu zmiana jest Rozkładu jazdy Ukrainy .... co będzie? nie znajem ;-)
prezes
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: prezes »

uu, to bardzo niedobrze... bo chciałem to połączyć z tanim wizzem z katowic... ale cóż, trzeba czekać. W takim razie bardzo prosze o info jak bedzie już coś wiadomo.
kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: kunek »

zaglądaj na www.uz.gov.ua
szaman
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: szaman »

Z biletami na Krym problem latem jest. A jak z biletami do Budapesztu? Jak często kursuje ten pociąg i w jakiej jest cenie? Macie może jakieś "Znajome" dobre forum o Węgrzech? W tym roku niestety Ukrainy nie będzie tylko Węgry. Czy korzystał ktoś z was z tego przewodnika? http://www.allegro.pl/item974853672_bud ... owiec.html
Пиймо друзі грай музико Нам вже все одно!
tuliusz1971
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: tuliusz1971 »

Lwów-Moskwa (płackarta)-304,87 hrywny.Cena,którą płaciłem 31.01.2010r.Wyjazd był o 08:37,natomiast przyjazd ok.09:00.Trzeba liczyć,że podróż trwa ok.24 godzin.
ODPOWIEDZ