Wizzair oferuje loty po Ukrainie ;)

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: ARTURINGA »

WITAM

Do wizzair mam tylko kilka zastrzeżeń...
latają tylko okresowo od 7-lipca? i dlaczego piątek, sobota, niedziela?

Połączenie z polski na pewno byłoby tez ciekawą oferta ale... to dwa światy UE i Ukraina.
W każdym razie to ciekawa oferta....
Awatar użytkownika
ivasik
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: ivasik »

"to dwa światy UE i Ukraina".Na pewno powinni uruchomić takie połączenia, bo Ukraina to duży rynek.I wcześniej czy późnej dojdzie do tego.Po za tym nie dla tego teraz we Lwowie będą odnawiać lotnisko.Wiadomo ze zbliża sie EURO 2012, ale mistrzostwa trwają tylko 3 tygodnia, a drogi,hotele i odnowione lotniska zostaną dla turystów,którzy będą potem przyjeżdżać.Mistrzostwa Europy to dobry PR dla Ukrainy.To taki mój punkt widzenia
ellis
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: ellis »

dzieki za odpowiedzi, w koncu zaplacilem karta inteligo i wyszlo 921zl za 6 osob w dwie strony
dzieki, pozdrawiam
basiam
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: basiam »

Płaciłam kartą Inteligo. Nie została pobrana opłata manipulacyjna. Powinnam się cieszyć, czy jeszcze później gdzieś trzeba będzie dopłacić?
kruz7

Post autor: kruz7 »

Kolejna tania linia przymierza sie do lotów na Ukraine. Widac szanse na niezla konkurencje.
http://www.pasazer.com/czytaj2.php?lp=2977
Awatar użytkownika
ivasik
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: ivasik »

Jeżeli by wyszło :D to Germanwings byłby pierwszym przewoźnikiem tanich linii, który połączy UE z Ukrainą, bo Wizzair ma połączenia tylko wewnątrz Ukrainy. Powoli i zrobi się połączenia KRAKÓW-LWÓW :)
stgik
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: stgik »

Pochwalcie się proszę, jakie opłaty dodatkowe należy wliczyć oprócz opłaty podstawowej kupując bilet Wizzair'a Lwów-Symferopol-Lwów. Będę leciał ze znajomymi (4 osoby). Czy za bagaż płaci się ekstra?
kefas2
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: kefas2 »

Za każdą sztukę (20kg bagażu) płacisz coś koło 50 zł. Dodatkowo do kosztów trzeba doliczyć obsługę karty kredytowej - 3Euro za Mastercard lub 4Euro za Visa (koszt od osoby w jedną stronę). Cena podana na zakończenie transakcji (podana w hrywnach) jest już ceną pełną i końcową z podatkami, bagażem i obsłgą karty. Tak więc możesz śmiało rezerwować, ew. przed płatnością się rozmyślić.
ellis
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: ellis »

czy po zakupie biletów dostaliście na maila jakies potwierdzenie o rezerwacji??ja mam tylko nr potwierdzenia na koncie załozonym na stronie wizzair podczas dokonywania rezerwacji.Poza tym nie mam żadnej informacji na ten temat. Skontaktowanie sie z biurem obsługi klienta graniczy z cudem bo nr infolini podanej na stronie obsługuje tylko netia albo jakiś telkom :x no i oczywiście min. rozmowy to 3,60zł :shock: Mam nadzieje że z tymi biletami to pewna rzecz i że na lotnisku nie powiedzą nam że taka rezerwacja nie istnieje... :?
kefas2
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Dostajesz potwierdzenie rezerwacji na maila. Jest ono jednak identyczne jak te, które możemy sobie przeczytać po zalogowaniu na swoje konto na stronie Wizza. Tak więc brak maila o niczym nie świadczy, być może popełniłeś błąd w adresie, lub list został przez skrzynkę potraktowany jako spam. Na koncie, w rezerwacji masz kod, który należy zapisać i przedstawić na lotnisku. Ten kod jest jednoznaczny z rezerwacją.
romero
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: romero »

witam!
jesli ktoś jest zainteresowany kupnem biletów lotniczych lwów - simferopol 13.VII, simferopol - lwów 23.VII to mam do odsprzedania 4 bilety na te terminy,za wszystko jakies 300zł, plus pewnie jakies opłaty za przebukowanie nazwisk, niestety nie możemy w tym terminie lecieć. kontakt: romero2u@tlen.pl
misza1985
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: misza1985 »

Wiem że mamy XXI wiek ale czy podawanie tylu informacji z karty kredytowej nie jest niebezpieczne? Czy wie ktoś czy jest możliwość zapłaty przelewem? Bo tam w opisie strasznie namieszali z przelewami z banków poza Ukrainą i sprawą z telecentrum.
grabarz_tg
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: grabarz_tg »

Gdy kupowalem bilet na Krym nie mozna bylo zaplacic Visa Electron z Inteligo teraz juz mozna. Spokojnie minuta i masz bilet
stonoga
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

pł‚atnosc visa elektron za bilety

Post autor: stonoga »

zarezerwowałem bilety- podałem kartę visa elektron i co dalej? w jaki sposób mam to zapłacic?
kefas2
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Wszystko jest raczej proste i jesteś za rączkę prowadzony podczas rezerwacji, więc nie wiem co może być nie tak. W czym konretnie problem? Wpisałeś dane swojej karty, tak?
stonoga
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

juz ok - kasa poszła z konta poszło w złotówkach bank sobie zrobi przewalutowanie, nie myslalem ze to tak szybko mi z konta zabierze :) chwile po transakcji kol. do mnei zadzwoniła ze chyba jednak nie pojada z chłopakiem...trace cała kase za bilet czy zwracaja czesc?
kefas2
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Nic nie zwracają z tego co wiem. Zaloguj się na stronie, zobacz te bilety i tam popatrz w opcjach czy da się coś zrobić. Z tego co pamiętam można zmienić termin, ale i tak się nie opłaca. Co do całkowitej rezygnacji, nie jestem pewien.
stonoga
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

niestety nic sie nie da zrobic... zebym tylko jeszcze czegos nie musiał dopłacic bo pisze ze za rezygnacje pasazera 60 euro
poludniowiec
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: poludniowiec »

z tego co widze lot potrafi wyjść porównywalnie z pociągiem, ale jak wygląda sytuacja z połączeniem na ukraine. Pytam bo na forum na pewno jest wiele osób zorientowanych czy są jakieś tanie połączenia na ukraine [żeby potem przesiąść się do symferopola] najlepiej z katowic albo krakowa ?
Awatar użytkownika
Pogribow
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Pogribow »

No tak czasami wychodzi porównywalnie. Plusem jest to, że jesteś do przodu o 25h jeśli podróżujesz ze Lwowa do Symferopola (i odwrotnie). Minus to taki, że nie ma atmosfery pociągowej, ale ja wolę zyskać na czasie i być np. dłużej na Krymie jak w podróży.

Z Krakowa i Katowic (nie moja część kraju) to nie wiem, ale z Warszawy masz bezpośredni pociąg. 260zł i jedzie 38h z 5h postojem w Kijowie.
poludniowiec
Nadworny Radca
Nadworny Radca

mhm przyznam że myślałem bardziej o jakimś tanim połączeniu lotniczym, ale rada też przydatna
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

O jakich połączeniach myślisz - lotnicze, kolejowe. Oczywiście na jakiej trasie jeśłi możesz sprecyować. Oczywiście najtaniej wyjdzie koleją w płackarze.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

inostraniec1
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz
Kontakt:

Post autor: inostraniec1 »

a jakie tam samoloty latają ? Bo jakoś nie ma zaufania do rosyjskich i ukrainskich lini?
kefas2
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

inostraniec1 pisze:a jakie tam samoloty latają ? Bo jakoś nie ma zaufania do rosyjskich i ukrainskich lini?
Linie są obsługiwane samolotami Airbus A320. Jezeli ktos chce zobaczyc jak wygladaja samoloty, lotniska we Lwowie i Symferopolu oraz sam lot, polecam material wideo:
http://www.pasazer.com/in-3061-wizz,air ... rotera.php
Awatar użytkownika
Pogribow
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Pogribow »

Obrazek
Po prawej ląd, po lewej jeszcze kawałek Morza Czarnego

Obrazek
A320

Obrazek
Saki i Eupatoria
inostraniec1
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz
Kontakt:

Post autor: inostraniec1 »

Ja wsprawach technicznych.

Jak dostać się z pod dworca kolejowego pod którym zatrzymują się wszystkie marszrutki z Szegini na lotnisko?

Ile wcześniej trzeba być na lotnisku?

Czy na poranny lot o 10 lepiej być dzień wcześniej we Lwowie z noclegiem?
Jeśli tak gdzie nocujecie? Jest jakiś przydlotniskowy hotelik? Wskazówki?

Jakie jest połączenie lotniska w Symferopolu z dworcem kolejowym?
grabarz_tg
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Ja jechalem tramwajem do centrum a tam w marszttek nr 9 chyba (one jakos dziwnie sa oznaczane). trzeba byc wczesniej 2 h i na 40 min przed odlotem zamyknana jest odprawa. Leceac ze lwowa spotkalem kolesia który jechal cała noc i jakis bus sie zepsuł i sposnił sie 20 min i juz nie poleciał, kupił za 600 hr bilet na dzien pozniejszy wiec lepiej przekimac jedna noc we lwowie, my splaismy w Hostelu SUN - polecam
misza1985
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: misza1985 »

grabarz_tg gdzie jest ten hostel i ile kosztuje? My będzie starali się znaleźć ludzi, którzy wynajmą nam pokój na jedną noc, ale zobaczymy jak będzie.
grabarz_tg
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

http://www.hostelbookers.com/hostels/uk ... viv/23080/

Jechalismy w 5 osob i wg tej strony powinnismy spac w pokoju 12 i 14 osobowym a do jakies
trójki dostawilismy sobie 2 lożka i było spoko. Dziewczyna z recepcji dała nam na droge chyba z 6 piw i do tego bardzo dobrze mowi po Polsku.
poludniowiec
Nadworny Radca
Nadworny Radca

a jak wygląda sprawa z noclegiem "u babuszki", czyli na prywatnej kwaterze u kogoś. Chodzi mi głównie o cenę [orientacyjną] i o to jak zdobyć adres.
ODPOWIEDZ