Wizzair oferuje loty po Ukrainie ;)

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Awatar użytkownika
Pogribow
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Pogribow »

poludniowiec pisze:a jak wygląda sprawa z noclegiem "u babuszki", czyli na prywatnej kwaterze u kogoś. Chodzi mi głównie o cenę [orientacyjną] i o to jak zdobyć adres.
Poszukaj w innym temacie, ten temat jest o Wizzair.
Awatar użytkownika
ivasik
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: ivasik »

grabarz_tg pisze:Ja jechalem tramwajem do centrum a tam w marszttek nr 9
marszrutka "9" Wysoki Zamek- Dworzec Główny
może chodziło o "95' Prospekt Swobody - Lotnisko.Pozdrawiam
inostraniec1
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz
Kontakt:

Post autor: inostraniec1 »

Witam
Dzis zakupilem bilet ze Lwowa do Symferopola. Placilem kartą debetową przez internet poszło gładko. Natomiast do ceny łącznej obejmującej (cene biletu, podatki i opłaty) w dalszej części zamawiania należy podać ilośc bagazu. Ponieważ bieżemy walizke czyli jeden bagaż i dolicza nam jeszcze 77 hrywien i przy płatności karty w zależnośći od karty chyba od 15 - 25 zł. Wiec bilet przy cenie wyjsciowej 206 hrywien kosztował mnie w dwie strony 260 zł :D
katia32
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: katia32 »

inostraniec1 pisze:Witam
Dzis zakupilem bilet ze Lwowa do Symferopola. Placilem kartą debetową przez internet poszło gładko. Natomiast do ceny łącznej obejmującej (cene biletu, podatki i opłaty) w dalszej części zamawiania należy podać ilośc bagazu. Ponieważ bieżemy walizke czyli jeden bagaż i dolicza nam jeszcze 77 hrywien i przy płatności karty w zależnośći od karty chyba od 15 - 25 zł. Wiec bilet przy cenie wyjsciowej 206 hrywien kosztował mnie w dwie strony 260 zł :D
Napewno placiles karta debetowa?mnie za licha nie wchodzi :roll:
donkali
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: donkali »

Niektóre banki wydają karty debetowe, którymi można płacić w internecie. Można je poznać po trzech cyfrach do autoryzacji. Znajdują sie one koło podpisu z tyłu karty.
Lipiec 2007 Mysłowice-Przemyśl-Lwów-Kijów-Moskwa-Petersburg-Helsinki-Tallinn-Ryga-Wilno-Marianpole-Suwałki-Katowice
11-28.09.2008 - Krymskie wakacje
katia32
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

donkali pisze:Niektóre banki wydają karty debetowe, którymi można płacić w internecie. Można je poznać po trzech cyfrach do autoryzacji. Znajdują sie one koło podpisu z tyłu karty.
Wlasnie mam taka karte o ktorej piszesz probowalam dziesiatki razy nic z tego :roll:
wowi5
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: wowi5 »

donkali napisał/a:
Niektóre banki wydają karty debetowe, którymi można płacić w internecie. Można je poznać po trzech cyfrach do autoryzacji. Znajdują sie one koło podpisu z tyłu karty.
Wlasnie mam taka karte o ktorej piszesz probowalam dziesiatki razy nic z tego :rol
l: Jeżeli nie mozesz zapłacić kartą to może nie masz ustawionych limitów płatności przez internet , ja też nie mogłem zapłacić za bilety, okazało się w moim przypadku karta Mbank nie miałem ustalonych limitów płatności zadzwoniłem do Mbanku tam ustawiłem limity płatności i potem poszło szybciutko i bez problemu . Pozdrawiam :)
lenate
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: lenate »

ja dzis tez kupilam bilety na Lwow-Simferopol na 16 sierpnia, drożeją niestety wiec zabulilam, w 2 strony ze wszystkimi oplatami wyszlo 330zł, ale cóż....za gapowe sie płaci..:(
katia32
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

wowi5 pisze:
donkali napisał/a:
Wlasnie mam taka karte o ktorej piszesz probowalam dziesiatki razy nic z tego :rol
l: Jeżeli nie mozesz zapłacić kartą to może nie masz ustawionych limitów płatności przez internet , ja też nie mogłem zapłacić za bilety, okazało się w moim przypadku karta Mbank nie miałem ustalonych limitów płatności zadzwoniłem do Mbanku tam ustawiłem limity płatności i potem poszło szybciutko i bez problemu . Pozdrawiam :)
Faktycznie nie mam limitow platnosci :lol: czyli b.o ,chce leciec we wrzesniu do znajomych w Ałuszcie mam nadzieje ,ze zakup sie powiedzie po ustaleniu tego limitu:)dzieki :roll:
donkali
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: donkali »

Mam pytanie odnośnie taktowania bagażu przez służby lotniskowe. Kiedyś słyszałem, że wschodnie systemy do transportu bagażu nie są "delikatne". Czy plecak turystyczny posiadający wiele zwisających pasków powinien być jakoś dodatkowo zabezpieczony przed lotem, np. przez owinięcie folią? Jakie są wasze doświadczenia z plecakami na lotniskach? Należy się tym przejmować czy na tak małych lotniskach jak we Lwowie i w Symferopolu problem nie istnieje?
Lipiec 2007 Mysłowice-Przemyśl-Lwów-Kijów-Moskwa-Petersburg-Helsinki-Tallinn-Ryga-Wilno-Marianpole-Suwałki-Katowice
11-28.09.2008 - Krymskie wakacje
krymek
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: krymek »

donkali pisze:Mam pytanie odnośnie taktowania bagażu przez służby lotniskowe. Kiedyś słyszałem, że wschodnie systemy do transportu bagażu nie są "delikatne". Czy plecak turystyczny posiadający wiele zwisających pasków powinien być jakoś dodatkowo zabezpieczony przed lotem, np. przez owinięcie folią? Jakie są wasze doświadczenia z plecakami na lotniskach? Należy się tym przejmować czy na tak małych lotniskach jak we Lwowie i w Symferopolu problem nie istnieje?
Myślę, że nie ma co się przejmować. mój plecka przeżył lot z Lwowa do Simferopola i z powrotem :) I nawet butelki z winem ocalały :)
Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kwiatkowski11 »

14/08/08 tez lecimy z plecakami i bedziemy miec ten sam problem.Na wszelki wypadek owiniemy plecaki folia typu stretch.Mozna tez wlozyc je do jakiegos worka.
JDJK
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: JDJK »

hehehehe no i ukraincy pomysla ze jestes z rumuni;)

No a tak serio to zastanaiwam sie jaki jest sens owijania... owszem paski trzeba pochowac to standard ale nie ma chyba co przesadzac...
stonoga
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: stonoga »

Ja właśnie wróciłem z Krymu. We Lwowie jest waga coby kontrolnie zwazyć swój "ruksak" traktowanie bagażu uważam ze jest bardzo dobre. Leciałem do Londynu na Stansed i tam to dobiero była przewalanka plecaków

Pozdrawiam Grzesiek
piast
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: piast »

Witam. 24-go (niedziela ) mamy wylot z Lwowa do Symferopola. Mam mały problem bo czytałem że podróż autobusem to loteria, której chce uniknąć. Natomiast wspomniany przez kogoś w innym temacie pociąg z Przemyśla do Lwowa o 1:17 ( we Lwowie o 4:47) w niedziele nie jeździ. Stąd moje pytanie. Jak w takim razie ( biorąc pod uwagę że jest to niedziela ) dojechać do Lwowa tak żeby nie spóźnić sie na odprawę? Z góry dziękuję za odpowiedź i przepraszam jeżeli w jakimś innym temacie jest odpowiedź na moje pytane, a ja tego nie zauważyłem
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
maxim_24
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Tak, kupilem taki bilet 14 sierpnia na Lwów-Symferopol .

Post autor: maxim_24 »

Tak, kupilem taki bilet 14 sierpnia na Lwów-Symferopol .na lot 24 sierpnia o 10:25. Cena z podatkami i oplatami manipulacyjnymi 442 UAH co dało 206 zł. a zamówisz przez internet...
roberT/TANAIS pisze::idea:

Jestem ciekaw w jakiej cenie. pojawiające sie na forum informacji o kwocie 500 pln za 5 osob są dziwne. Wowczas cała ukraina latała by na krym samolotami. wiarygodna wydaje mi sie cena 260 dolarow tuda i abratna. ale jestem ciekaw jak jest w rzeczywistości.

robert :D
Awatar użytkownika
maxim_24
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Też lece tym lotem w niedziele

piast pisze:Witam. 24-go (niedziela ) mamy wylot z Lwowa do Symferopola. Mam mały problem bo czytałem że podróż autobusem to loteria, której chce uniknąć. Natomiast wspomniany przez kogoś w innym temacie pociąg z Przemyśla do Lwowa o 1:17 ( we Lwowie o 4:47) w niedziele nie jeździ. Stąd moje pytanie. Jak w takim razie ( biorąc pod uwagę że jest to niedziela ) dojechać do Lwowa tak żeby nie spóźnić sie na odprawę? Z góry dziękuję za odpowiedź i przepraszam jeżeli w jakimś innym temacie jest odpowiedź na moje pytane, a ja tego nie zauważyłem
Pozdrawiam
Ja też lecę tym samolotem. Skąd jesteście? Jadę autem w sobote rano. Ja jestem z Katowic. Nie wiem skąd jestescie. Jakby Wam pasowało to moj numer 508322748, gg:3274944
Awatar użytkownika
maxim_24
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Grocer pisze:tylko czemu te bilety raz kosztują 68 a raz ponad 200 UAH? Od czego to zależy?
Bo to jest Wizz - tanie linie. u nich zeby miec cos tanio , to jak cos upolujesz , zaraz klep przez internet, bo za godzine moze byc inna juz cena. to jest ich polityka, ale jak sie dobrze zakrecisz to tanio polecisz. Ja lece 24go sierpnia Lwow-Symferopol w obie strony z wszystkimi oplatami za 206zł:-)
Awatar użytkownika
maxim_24
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

piast pisze:Witam. 24-go (niedziela ) mamy wylot z Lwowa do Symferopola. Mam mały problem bo czytałem że podróż autobusem to loteria, której chce uniknąć. Natomiast wspomniany przez kogoś w innym temacie pociąg z Przemyśla do Lwowa o 1:17 ( we Lwowie o 4:47) w niedziele nie jeździ. Stąd moje pytanie. Jak w takim razie ( biorąc pod uwagę że jest to niedziela ) dojechać do Lwowa tak żeby nie spóźnić sie na odprawę? Z góry dziękuję za odpowiedź i przepraszam jeżeli w jakimś innym temacie jest odpowiedź na moje pytane, a ja tego nie zauważyłem
Pozdrawiam
Ja też lecę tym samolotem. Skąd jesteście? Jadę autem w sobote rano. Ja jestem z Katowic. Nie wiem skąd jestescie. Jakby Wam pasowało to moj numer 508322748, gg:3274944
Awatar użytkownika
maxim_24
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Jak to jest z tę… wagę…?

stonoga pisze:Ja właśnie wróciłem z Krymu. We Lwowie jest waga coby kontrolnie zwazyć swój "ruksak" traktowanie bagażu uważam ze jest bardzo dobre. Leciałem do Londynu na Stansed i tam to dobiero była przewalanka plecaków

Pozdrawiam Grzesiek
Jak to jest z tą wagą? do 20kg ? czy do ilu jest bez dopłaty? Lece tym Lwow symferopol. Jak to tam wygląda?
Awatar użytkownika
maxim_24
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

inostraniec1 pisze:Witam
o zesz mada faka. ale mam teraz problem. co tu zrobic? kupilem bilet na lot Lwów symferopol. ale nie zaznaczylem tego bagazu, bo myslalem ze do 20 kg jest w bilecie, jak wszedzie w Wizzairze....Tyle razy nim latam i jakos tego problemu nie bylo. Na UK jest inaczej? kurde lece tylko na 3 dni . moze zmieszcze wszystko jako " podreczny"?hih ale jaja
Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kwiatkowski11 »

Wczoraj wrocilem tym samolotem.O bagaz sie nie czepiaja i raczej dobrze obchodza.Masz 2 mozliwosci:
1.zarejestrowac bagaz dodatkowo i oczywiscie doplacic.Przy platnossci Visa Elektron nie ma oplaty manipulacyjnej.
2.ograniczyc bagaz do ca 12kg,W plecaku ca 50l i wziasc jako hand luggage na poklad bez zadnych dodatkowych oplat.Widzialem,ze tak robia oszczedni.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
maxim_24
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

I ja tak zrobilem:-) nawet mialem wiecej ale jakos upchałem do plecaka. Nie czepiali sie w ogole:-) A na Krymie było cudownie:-)
Podróże kształcą .. Ooooj tak, szczególnie te na wschód:-)
irkolo
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: irkolo »

czy są jakieś informacje o lotach z Polski na Krym?
hanutka
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: hanutka »

w sezonie lata ukrainski czarter z warszawy (raz w tygodniu!). o miejsca ciezko, bo rzucaja sie na nie biura podrozy a jak cos zostanie to w wysokich cenach :roll:
basiam
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: basiam »

Dzisiaj czytałam (chyba w G. Wyborczej), że Wizzair planuje loty z polski na Ukrainę
hanutka
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: hanutka »

byłoby bardzo fajnie. tylko... ciekawe w jakiej cenie :roll:
irkolo
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

rzeczywiście jest duża szansa :)
GW - 17-09-2008
- Jestem przekonany, że w ciągu 2 lat będziemy latać pomiędzy Polską i Ukrainą - zapowiada József Váradi, prezes Wizz Air, największej taniej linii lotniczej w Polsce.
Wizz Air w tym roku chce przewieźć w Polsce około 3,7 mln pasażerów, czyli o ponad 30 proc. więcej niż w zeszłym. Ogółem przewoźnik planuje przewiezienie 5,8 mln osób - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

- Staniemy się największą linią lotniczą w naszym regionie - zapowiedział Váradi na konferencji w Warszawie.

Zamierza też rozwijać nowe połączenia, m.in. pomiędzy Polską i Ukrainą. - Obecnie staramy się o otworzenie połączeń międzynarodowych. Jestem przekonany, że w ciągu najbliższych 2 lat będziemy latać na linii Polska - Ukraina. I tak musimy być gotowi na Euro 2012 - mówi Váradi.

Obecnie linie lotnicze borykają się ze sporymi problemami. Wysokie koszty paliwa i spowalniająca gospodarka światowa znacznie pogarszają ich sytuację finansową.

- W kwietniu zamknęliśmy rok finansowy zyskiem operacyjnym po raz drugi z rzędu - twierdzi Váradi. Ale nie chce zdradzać dokładnych liczb, zasłaniając się tym, że Wizz Air jest spółką prywatną. Prezes zdradził tylko, że firma ma blisko 80 mln euro na rachunkach bankowych.
Awatar użytkownika
kjt
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: kjt »

od stycznia połączenie Katowice - Kijów!! Ceny w promocji 80 zł w jedną stronę.
irkolo
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

teraz czekamy na loty z Polski na Krym ;)
ODPOWIEDZ