Wizzair oferuje loty po Ukrainie ;)

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
hanutka
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: hanutka »

pewnie z warszawy będą

:roll:
Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kwiatkowski11 »

kjt pisze:od stycznia połączenie Katowice - Kijów!! Ceny w promocji 80 zł w jedną stronę.
Kto jeszcze nie latal ta linia powinien rowniez wziac od uwage fakt,ze do ceny biletu dojda dodatkowe oplaty-ponizej tabela,ale jesli wszystko zagra to i tak jest relatywnie tanio.Pozdrawiam.
http://book.wizzair.com/useful_informat ... vice_fees/
Misiek21
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Misiek21 »

Kwiatkowski11 pisze:
kjt pisze:od stycznia połączenie Katowice - Kijów!! Ceny w promocji 80 zł w jedną stronę.
Kto jeszcze nie latal ta linia powinien rowniez wziac od uwage fakt,ze do ceny biletu dojda dodatkowe oplaty-ponizej tabela,ale jesli wszystko zagra to i tak jest relatywnie tanio.Pozdrawiam.
http://book.wizzair.com/useful_informat ... vice_fees/

Podana cena 80 zł zawiera już te opłaty - sam bilet kosztuje 1 zł, do tego 63 zł podatki i opłaty lotniskowe no i 15 zł opłaty manipulacyjnej - 1+63+15 = 79 PLN :)

rozkład prezentuje się następująco:
Kijów 18:30 -> Katowice 19:00
Katowice 19:30 -> Kijów 22:30
loty we wtorki, czwartki, soboty
Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kwiatkowski11 »

Misiek21 napisal:
"Podana cena 80 zł zawiera już te opłaty - sam bilet kosztuje 1 zł, do tego 63 zł podatki i opłaty lotniskowe no i 15 zł opłaty manipulacyjnej - 1+63+15 = 79 PLN :)
[/quote]

Jesli jednak oddasz do luku tzw.bagaz rejestrowy.-np.walizke do 20 kg,1 szt.-to do lacznej ceny dojdzie PLN 36.Razem PLN 116.Zgadza sie ?Pozdrawiam.
Misiek21
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Misiek21 »

Zgadza się, ale nie ma obowiązku zabierania walizek, jak się zapakujesz w niewielki plecak to płacisz 79 zł :)
hanutka
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: hanutka »

a z resztą... zapłacenie w zaokrągleniu 120 złotych za to, że po 2 godzinach jest się w kijowie to nie jest aż tak wielki wydatek...
joova85
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: joova85 »

Witam.
W zeszłe wakacje moja koleżanka leciała ze Lwowa na Krym Wizzairem i zapłaciła za bilety w obie strony niecałe 300 zł. Teraz jak patrze na ceny to w połowie Lipca nie ma tańszych biletów niż 400 UAH, a wiec w obie strony plus bagaż trzeba liczyć okuło 500 zł. To i tak nie dużo, ale mogło być lepiej. Mam takie oto pytanie: kiedy najlepiej rezerwować bilety na wylot w połowie lipca. Z reguły im wcześniej tym lepiej, ale ze swojego doświadczenia wiem, ze nie zawsze tak jest. Może ktoś was śledzi ceny połączeń lotniczych? Na ile miesięcy wcześniej najlepiej kupić bilet? Czy spieszyć się z tym i już teraz kupować? Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedz:)
Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: ARTURINGA »

Ceny biletów są nie przewidywalne, bywa ze kilka miesięcy przed wylotem masz dobrą cene, ale i w ostatnim momencie "dopełniają" samolot i cena tez jest niska.

Bywają też promocje chwili... np od 2-6 nad ranem ;-) ? bo wiadomo ze o tej godzinie mało kto kupi ;-)

Słowem Reguły nie ma.
Awatar użytkownika
kjt
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: kjt »

Druzja, leciał ktoś do Kijowa z Katowic? Chodzi mi o to, że jak ten samolocik przylatuje o 23:15, to jest jakaś opcja w miarę sprawnie wydostać się do centrum publicznym transportem, czy taxi?
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

oj, zabył ty:
Z lotniska na wakzał ( autobus jedzie 40 - 60 minut w zależności od kursu )

23.35, 0.10, 0.40. 01.40, 02.35, 4.00

www.airport-borispol.kiev.ua
www.latajznami.pl/lotniska,1199,lotnisko_kijow_kbp.html

Dojazd autobusem:
Transfery na trasie z Kijowa na lotnisko Borispol. Połączenia obsługiwane są przez firmę Atass. Autobusy kursują przez całą dobę. Z Placu Pobeda na lotnisko można dojechać jedynie od 4.00 do 23.50.
Busy kursują również do drugiego kijowskiego lotniska Zhulyany.
Z portu lotniczego odjeżdżają również autobusy do wielu miast na Ukrainie (Jałta, Charkow, Lwów, Odessa, Lugansk, Zaporoże, Rovno, Poltava).

Dojazd taksówką:
Taksówka do centrum Kijowa kosztuje około 100 UAH. Czas przejazdu wynosi około 20-40 minut.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
kjt
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

O, podziękował bardzo!
prezes
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: prezes »

dodam że kurs na wakzał z lotniska z tą firmą kosztuje 25UAH
wk

Post autor: wk »

Z tym rozkładem jazdy z lotniska to może być różnie.
Osobiście jechałem marszrutką (polit), która odjechała o jakiejś dziwnej godzinie w momencie gdy cała była już wypełniona. Było to późnym wieczorem po przylocie z Katowic.
borysa
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: borysa »

Jak w końcu jest z tym bagażem podręcznym?? Ja nie zapłaciłam za bagaż, bo myślałam, że mój plecak ma 50 litrów, a okazało się że 55. Czy wielką wagę przywiązują do pojemności plecaka nawet jeśli będzie ważył około 12 kg?? Nie wiem co o tym wszystkim myśleć.
Mam lot na 15-stego czerwca i już się boję, że coś może być nie tak. Tym bardziej, że moja koleżanka właśnie dowiedziała się (i to sama, bo nikt z wizzair wcześniej jej nie powiadomił), że zarezerwowany przez nią wrzesniowy lot został odwołany i przeniesiony na sierpień (a to miałą być podróż poślubna). Hmmm...
prezes
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: prezes »

borysa pisze:Jak w końcu jest z tym bagażem podręcznym?? Ja nie zapłaciłam za bagaż, bo myślałam, że mój plecak ma 50 litrów, a okazało się że 55. Czy wielką wagę przywiązują do pojemności plecaka nawet jeśli będzie ważył około 12 kg?? Nie wiem co o tym wszystkim myśleć.
bagaż podręczny ma okreśone wymiary i wagę ("Pasażer może wnieść na pokład jeden bagaż podręczny o wadze nie przekraczającej 10kg i ogólnych rozmiarach nie przekraczających 115cm (55x20x40 cm).") te wymiary mogą być troche większe, nie sprawdzają dokładnie, ale waga musi być do 10kg... dodam jeszcze że dodatkowo można mieć luzem śpiwór (jest traktowany jak np.poduszka)
mi
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: mi »

W zeszłym roku na lotnisku we Lwowie nikt nie biegał z miarką i nie mierzył wymiarów (może mają miarkę "w oczach"), ale każdy bagaż obowiązkowo lądował na wadze, nawet ten rejestrowany. To samo było w Symferopolu. Potem bagaż zostaje prześwietlony. Nam akurat kazano otworzyć bagaż podręczny, gdyż mini statyw fotograficzny na rentgenie wyglądał jak bagnet do AK47 :) Musieliśmy wyjąć aparat i pokazać, że ten "bagnet" pasuje do aparatu :) wtedy chyba zajarzyli co to jest, bo niestety z ubolewaniem nad moim językiem rosyjskim nie wiedziałam jak powiedzieć "statyw".
wtak
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

butla gazowa campingaz w bagażu rejestrowanym

Post autor: wtak »

Wybieram sie przelotem wiązanym katowice-kijów, kijów-symferpol z wizzairem.
Mam pytanie, czy butla gazowa campingazu przejdzie w bagażu rejestrowanym, czy musze szukać alternatywnych źródeł energii ? :)
pozdrówka :)
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Marne szanse z tą butlą. Jak by nie patrzeć istnieją duże ograniczenia w ruchu lotniczym w przypadku np. bagażu. A takie urządzenie to zagrożenie. Pół biedy jeżeli była by pusta. Ale przy odprawie nawet nowa może nie zostać dopuszczona.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

marysja
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: marysja »

borysa pisze:(...)Tym bardziej, że moja koleżanka właśnie dowiedziała się (i to sama, bo nikt z wizzair wcześniej jej nie powiadomił), że zarezerwowany przez nią wrzesniowy lot został odwołany i przeniesiony na sierpień (a to miałą być podróż poślubna). Hmmm...
Mój lot na wrzesien (Lwow -Symferopol) takze zostal zmieniony bez mojej wiedzy ze wzgledu na zmiane rozkladu, nie odpowiadal mi termin na jaki zmienili wylot, w zwiazku z tym zadzwonilam do wizzar, w tym wypadku mozna dzwonic na zwykly numer stacjonarny (22 351 94 92) i mozna bezplatnie zmienic lot na inny termin zgodny z nowym rozkładem.

Pozdrawiam
M.
Ostatnio zmieniony śr 13 maja, 2009 13:49 przez marysja, łącznie zmieniany 1 raz.
borysa
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: borysa »

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. No i cieszę się, że spiwór mogę wnieść jako poduszkę, to duże udogodnienie:)). Jeśli się nie zmieszczę w 10 kg, to najwyżej ubiorę na siebie kilka warstw ubrań heheh (tak na cebulę).
gregor
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: gregor »

quote="mi"]W zeszłym roku na lotnisku we Lwowie nikt nie biegał z miarką i nie mierzył wymiarów (może mają miarkę "w oczach").[/quote]
Zeszłym latem leciałem za Lwowa 2 razi i nikt bagażu podręcznego się nie czepiał , ale gdy leciałem w lutym 2009 to rozkręcili nowy biznes - wyłapywali ludzi ze zbyt dużymi torbami i kazali je "przepakować" , czynnoś ta polegała na włożeniu bagażu w worek foliowy i już było OK. Opłata za usługę "zmiejszanio/pakowania" :D 20-25 UAH - scena jak z "Misia". Lecących tylko z bagażem podręcznym uczulam na przestrzeganie jego rozmiarów i wagi. Jak trafi się na służbistę to koszt nadania za dużej torby na normalny bagaż może być droższy niż sam przelot.
Gdy wracałem w lutym z Simferopola nie wpuszczali z bagażem w którym były płyny pow. 100 ml . Miałem farta bo pozwolili mi zanieść flaszki do bagażu ale jakbym nie miał bagażu to musiał bym flaszki nadać jako bagaż , a to drogi sport.
nie imiej sto rubliej - imiej sto druziej
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

"Gdy wracałem w lutym z Simferopola nie wpuszczali z bagażem w którym były płyny pow. 100 ml . Miałem farta bo pozwolili mi zanieść flaszki do bagażu ale jakbym nie miał bagażu to musiał bym flaszki nadać jako bagaż , a to drogi sport"
Czyli wszystko w jak najlepszym porządku. To co można przewozić w transporcie lotniczym regulują stosowne przepisy. W każdym razie nie są one jeszcze tak restrykcyjne jak u nas. Dlatego osobiście doradzam zakup trunków, perfum, areozolów itd np. : po przylocie powrotnym do Lwowa.
pozdrawiam robert

mi
Tajny Radca
Tajny Radca

"to najwyżej ubiorę na siebie kilka warstw ubrań heheh (tak na cebulę)"

Z tymi ubraniami to naprawdę nie ma co przesadzać, człowiek nabierze 10 kg szmat, a potem na miejscu ubierze 30% z tego (to najcieńsze). Letnie ciuszki mało ważą na szczęście, myślę że po trzeciej "selekcji" zmieścisz się w 10 kg bez problemu. :)
emto
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: emto »

roberT/TANAIS pisze:"Gdy wracałem w lutym z Simferopola nie wpuszczali z bagażem w którym były płyny pow. 100 ml . Miałem farta bo pozwolili mi zanieść flaszki do bagażu ale jakbym nie miał bagażu to musiał bym flaszki nadać jako bagaż , a to drogi sport"
Czyli wszystko w jak najlepszym porządku. To co można przewozić w transporcie lotniczym regulują stosowne przepisy. W każdym razie nie są one jeszcze tak restrykcyjne jak u nas. Dlatego osobiście doradzam zakup trunków, perfum, areozolów itd np. : po przylocie powrotnym do Lwowa.
Mówicie również o bagażu rejestrowanym? W takim razie co z przewozem żelu, szamponu, olejku do opalania, bądź co bądź to są płyny. W takim razie do bagażu rejestrowanego nie można będzie wrzucić flaszki wina z Krymu? Chyba, że pisaliście o bagazy podręcznym wnoszonym na pokład.
Na stronie Wizzair napisali, że bagaż rejestrowany nie może zawierać płynów, leków, aparatów fot. Czyli leki, aparat, nalezy wnieść na pokład z bagażem podręcznym?

Jeszcze jedna kwestia, na Wizzair jest napisane "Dozwolonej wagi bagażu rejestrowanego i podręcznego nie można łączyć.". Rozumiem, że w sumie bagaż rejestrowany i podręczny mają ważyć nie więcej niż 20 kg, tak?

Może pytam o głupoty, ale to mój pierwszy lot samolotem i nie za bardzo orientuję się co wolno, a czego nie.
mi
Tajny Radca
Tajny Radca

dopuszczalna łączna waga bagażu rejestrowanego wynosi 20 kg. Podręcznego 10 kg
"Dozwolonej wagi bagażu rejestrowanego i podręcznego nie można łączyć" tzn. nie możesz sobie wziąć 15 kg na pokład, bo Twój rejestrowy waży np 12kg
Kosmetyczka, aparat, kamera na pokład. Flaszka nie może się znaleźć w rejestrowanym bagażu.
qyon
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: qyon »

emto pisze:Mówicie również o bagażu rejestrowanym? W takim razie co z przewozem żelu, szamponu, olejku do opalania, bądź co bądź to są płyny. W takim razie do bagażu rejestrowanego nie można będzie wrzucić flaszki wina z Krymu? Chyba, że pisaliście o bagazy podręcznym wnoszonym na pokład.
Na stronie Wizzair napisali, że bagaż rejestrowany nie może zawierać płynów, leków, aparatów fot. Czyli leki, aparat, nalezy wnieść na pokład z bagażem podręcznym?
To może ja się wypowiem, bo akurat trafiło mi się 3 krotnie latać wizzairem w maju.

Do bagażu rejestrowanego, a wykupiłem 20 kg władowałem około 13 kg. Na Krym w bagażu miałem m.in. szampon, deo w spray`u, zaś moja dziewczyna asekuracyjnie wykupiła takie specjalne pojemniczki na różnego rodzaju specyfiki.

W drodze powrotnej do mojego plecaka władowaliśmy 1 litrów wódki, butelkę wina Koktebel, 2 litry piwa w plastiku oraz litr kwasu chlebowego. Nie było żadnych problemów przy odprawie, ba powiem, że bardziej obawiałem się "zalanego" plecaka :)

Z podręcznym również nie powinno być problemu. Na lotnisku w Kijowie dokupilismy jeszcze 0,5 Hortycji i nie było żadnych problemów z transportem :)

Dodam jeszcze, że moja dziewczyna wrzuciła sok z granatów w butelce 0.7 do plecaka :)
gregor
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: gregor »

Problemy jakie miałem to wniesienie w bagażu podręcznym koniaku na pokład. Kazali mi zanieść koniak do mojej torby którą miałem nadaną na bagaż i po kłopocie. Spotkało mnie to w lutym w Symferopolu. Może to mieć związek z tym , że odprawa odbywała się w części lotniska przeznaczonej do lotów międzynarodowych. Próbowałem z ochroną dość ostro dyskutować ale nic to nie dało "nielzia i wsio". Zaraz po mnie na odprawę przyszedł młody rosjanin u którego zapiszczał wykrywacz metalu , okazało się że w kieszeniach miał kilkanaście nabojów do dubeltówki , chyba wracał z polowania - wyrzucił je do baniaka na bramce i poleciał z nami. W stanach zabrali by go do Guantamano . Ukraina wciąż mnie zadziwia.
nie imiej sto rubliej - imiej sto druziej
Awatar użytkownika
kjt
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Przypomina mi się, jak ze dwa lata temu odprawiałem się z Irkucka do Moskwy. W podręcznym każdy po 2-3 szklane butelki koniaku, wszystko przeszło przez kontrolę bezpieczeństwa, ale koledze wyciągnęli z plecaka aerozol na komary i dezodorant (puchy tej samej pojemności) i oświadczyli mu, że z "jednego musi zrezygnować" :P.
Wynik musi być!!
wtak
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: wtak »

Nowość w Wizzair. Dla nowych rezerwacji.
Bagaż rejestrowany obniżony z 20 do 15 kg !!!!
pozdrówka :)
krymka
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: krymka »

Szanowni starzy oblatywacze, prosze o interpretację hasła "cena łączna". Interesuje mnie lot Lwów Symferopol dla 2 dorosłych osób i 2 dzieci (w dwie strony) na dzień 04 lipca i powrót 17. Czy jest to cena podstawowa za 4 osoby j.w., czy do tego należy jeszcze doliczyć jakieś inne opłaty. Dzięki za info :?: :D:D
ODPOWIEDZ