Lotnisko we Lwowie...

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
stonoga
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: stonoga »

Sa wakacje...w tanim hoteliku może nie byc miejsc :( tak jak to było na ten majowy weekend. Spanko w hoteliku albo na kwaterze to było by najlepsze rozwiazanie. Jedzie 11 osób. Zastanawiam sie czy nie zamówić kurs na lotnisko busem z Przemysla

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Re: z Medyki na lotnisko

Post autor: roberT/TANAIS »

Jeżeli to nie pasuje to może pociąg przemyśl - lwów 1:15 - 4:45 (godziny do sprawdzenia na stronce pkp)

To naprawdę doskonały pomysł. Zgadzam się z autorem - bilcu. Pociąg nie będzie miał opóźnienia, chociażby dlatego że o ile się nie myle kurs do Kijowa. A z autobusem lub pzejsciem drogowym różnie bywa. AlboUkraińskim / albo Polskim celnikom cuś się nie spodoba i dowidzenia. Czekacie.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
Pogribow
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Pogribow »

Przy lotnisku w Symferopolu jest Hotel Paradise (nie wiem czemu akurat taka nazwa).

Pokój bez wygód (2 os) 80 UAH
Pokój z wygodami (TV, klima, prysznic i chyba wc) 290 UAH.

Warunki są Ok. Ważne, że blisko lotniska (3 min pieszo).

Pozdrawiam!

donkali
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: donkali »

Mam pytanie w związku z porannym wylotem z Lwowa do Symferopolu. Byłem we Lwowie w zeszłym roku, w związku z remontami sieci tramwajowej i brakiem rozkładów jazdy, system wydawał mi się trochę skomplikowany dla turysty. Mimo to planowałem w tym roku nocleg w okolicach Prospektu Swobody i poranny przejazd trolejbusem bądź marszrutką na lotnisko z centrum. Moje wątpliwości wzbudza masa zapytań o hotel przy lotnisku. Wyczytałem, że trolejbus nr 9 jedzie z uniwersytetu na lotnisko, ile należy przeznaczyć czasu na te 6 km podróży? Na lotnisku trzeba być o 8, ale o 9 też jeszcze wpuszczają :P Ja myślałem że jak o 7 rano będę na przystanku pod uniwersytetem to spokojnie pokonam tę trasę w godzinę, ewentualnie awaryjnie zawsze można wsiąść do taxi. Jak wygląda sytuacja z porannym korkami miedzy 7 a 8? Może ktoś już pokonywał tę trasę w ostatnim czasie, jak długo się jedzie? Może jest jakieś lepsze połączenie centrum z lotniskiem?
Lipiec 2007 Mysłowice-Przemyśl-Lwów-Kijów-Moskwa-Petersburg-Helsinki-Tallinn-Ryga-Wilno-Marianpole-Suwałki-Katowice
11-28.09.2008 - Krymskie wakacje

Awatar użytkownika
ivasik
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: ivasik »

już pisałem na forum oprócz trolejbusa, jescze z Prospektu Czornowola jest "marszrutka" nr 95.Korków o tej godzinie nie ma.Trolejbusy pierwsze zaczynają jezdzic od 6.30.Po prostu "marszrutka" szybszej :)

Awatar użytkownika
slawek_torun
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: slawek_torun »

Ja wsiadłem do taksówki na postoju przy operze ok. 7:30 i na lotnisku byłem w 30 min. - wygodnie i szybko! ;)

kami
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: kami »

"Ja wsiadłem do taksówki na postoju przy operze ok. 7:30 i na lotnisku byłem w 30 min. - wygodnie i szybko! ;) "

A ile Cie wyniosła ta taksowka? Pytam bo nie chcę potem dać się nabić w butelkę, wiadomo obcokrajowca najłatwiej przyciąć hehe

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

To co zaproponuje szafior przelicz na złotówki i porównaj do takiego samego kursu (pod względem odległości) u swoim mieście. Za kurs dworzec stryjski - dworzec kolejowy płaciłem 15 hrw, za kurs granica - dworzec kolejowy 100 pln
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
slawek_torun
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: slawek_torun »

Taksówka powinna kosztować ok. 8 UAH/km.

Awatar użytkownika
ivasik
Radca Stanu
Radca Stanu

dworzec stryjski - dworzec kolejowy płaciłem 15 hrw

to dobra cena, bo teraz sobie liczą 30hr

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

No to mam żyłkę do targowania się :D
pozdrawiam robert

mi
Tajny Radca
Tajny Radca

mi

Post autor: mi »

Polecam wszystkim hotel przy lotnisku. Za noc w bardzo ładnej jak na ukraiński standard dwójce z łazienką , TV i nawet lodówką płaciłam 105 hr. Bez łazienki jeszcze taniej. Z tego hotelu jest do lotniska jakieś 150m.

Peny
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: Peny »

Mi a jak jest z miejscami w tym hotelu, bo lecę za dwa tygodnie a rezerwacji dalej nie mam bo panie z recepcji kazały mi dzwonić dopiero po pierwszym. Mam nadzieję że faktycznie ten hotel nie jest tak oblegany jak w centrum miasta.

JDJK
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: JDJK »

Muwice oczywiscie o hotelu w lwowie??

JDJK
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

aha no i jeszcze taniej to jest ile??

mi
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: mi »

z tego co kojarzę to ten tańszy pokój bez łazienki kosztowal 40hr od osoby. Z miejscami to tak dziwnie, bo jak weszliśmy to pani powiedziała ze pokoi nie ma zadnych. A jak zaczęłam jęczeć, że my z Polski, zmęczeni, i co mamy teraz zdjełać itp itd. to się pani uśmiechnęła i powiedziala: to Wam dam taki fajny pokój. No i dała lux. Za 105 hr.

donkali
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: donkali »

ivasik pisze:już pisałem na forum oprócz trolejbusa, jescze z Prospektu Czornowola jest "marszrutka" nr 95.Korków o tej godzinie nie ma.Trolejbusy pierwsze zaczynają jezdzic od 6.30.Po prostu "marszrutka" szybszej :)
Od znajomego, który wrócił z Lwowa dowiedziałem się, że "na skrzyżowaniu pod operą jest wielka dziura" :) Czy 95 ma zmienioną trasę, czy jest tam jakiś przejazd i spokojnie można wsiadać koło hotelu "Lwów"?
Lipiec 2007 Mysłowice-Przemyśl-Lwów-Kijów-Moskwa-Petersburg-Helsinki-Tallinn-Ryga-Wilno-Marianpole-Suwałki-Katowice
11-28.09.2008 - Krymskie wakacje

Awatar użytkownika
ivasik
Radca Stanu
Radca Stanu

"na skrzyżowaniu pod operą jest wielka dziura"
nie wiem jak teraz jest.Wiem od Taty i żony (byłą na początku lipca we Lwowie) że remontują ulice Szpitalną.

szymek82
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: szymek82 »

mozna spokojnie wsiadać po "Lwowem", jak na całej długości prospektu Swobody

Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kwiatkowski11 »

Czy ktos wie ile powinien kosztowac kurs taxi z okolic lwowskiego rynku na lotnisko?Jakos,pomimo wielu postow,nie doszukalem tej informacji.Pozdrawiam wszystkich.

bilcu
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: bilcu »

Kwiatkowski11 pisze:Czy ktos wie ile powinien kosztowac kurs taxi z okolic lwowskiego rynku na lotnisko?Jakos,pomimo wielu postow,nie doszukalem tej informacji.Pozdrawiam wszystkich.
stawki ukrińskich taksówek to max 5 uah za 1 km

grabarz_tg
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: grabarz_tg »

My zapłacilismy z Prospektu szewczenki 60 hr ale jechalo nas 5 ososb w walizkami. Gdyby 4 to by było 50 hr.

hanutka
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: hanutka »

ja w środku nocy zapłaciłam 60 hr

JDJK
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Jesli masz lot poranny to lepiej ostatnia noc spedzic w simferopolu

skarbnikow
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: skarbnikow »

Odgrzebuję stary temat bo akurat ten się wyszukał.

Chciałbym prosic o informacje czy nic sie nie zmienilo jezeli chodzi o dojazd z dworca na lotnisko ? Ciagle nie ma bezposredniego dojazdu i obowiazuje marszrutka 95 ?

hrumek007
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: hrumek007 »

Nic się nie zmieniło, ciągle 95, potem tranwajem ale już nie pamiętam numery, chyba nr 2 przejeżdzający przez rynek.
Ostatnio zmieniony pt 17 lip, 2009 13:23 przez hrumek007, łącznie zmieniany 1 raz.

skarbnikow
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: skarbnikow »

Empirycznie, z pomocą pani motorniczej, sprawdziłem dzisiaj inną kombinację. Na kolejowym w tramwaj i chwilę później pod nowym (przynajmniej dla mnie) pomnikiem Bandery na trolejbus 9.

Trolejbus zaczyna w tygodniu o 6:37 (mniej więcej) a w soboty i niedziele o 7:01

Pozdrowienia z Sewastopola.

Awatar użytkownika
Zibi_UD
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: Zibi_UD »

Mam do Was bardzo ważne pytanko - 2 września mam lot ze Lwowa przez Kijów do Symferopola i w związku z tym chciałbym zapytać w jaki sposób będzie mi się najlepiej dostać na lotnisko we Lwowie? Około godziny 6.30 będę na granicy w Medyce, a później jadę bezpośrednio do Lwowa marszutką.

Ile jedzie się z dworca na lotnisko? Jest jakieś bezpośrednie połączenie, lub dojeżdzające w rejon aeroportu ?

erisson
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: erisson »

Zibi_UD pisze:Ile jedzie się z dworca na lotnisko? Jest jakieś bezpośrednie połączenie, lub dojeżdzające w rejon aeroportu ?
http://marshrutky.com.ua/

Awatar użytkownika
cristo
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: cristo »

Dzięki Euro 2012 we Lwowie powstał nowy międzynarodowy terminal:

http://stadion.lviv.ua/ua/International ... 12_04_2012

Jeśli ktoś był, mógłby zdać relacje, kontrola graniczna, strefa bezcłowa itp.

ODPOWIEDZ