Ukraińscy operatorzy sieci komórkowych

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Bodziu
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: Bodziu » wt 09 sie, 2011 23:22

Jutro ruszam w stronę krymu (na ok 2tyg.) i chcę się upewnić mam kupić starter lifa i włączyć "jedynyj svit" ?
A co jak będę chciał mieć dostęp do netu ? kupić drugi osobny starter??
ma ktoś może linka do ustawień modemu aby mieć dostęp do netu przez Lifa?

grzesioj0
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: grzesioj0 » śr 10 sie, 2011 14:01

Bodziu.
Jak jedziesz na Krym to nie kupuj lifa na zachodzie Ukrainy. Dzisiaj w nocy wróciłem i ma się to tak:

Life zachód - masz tanie połączenia do Polski tylko z zachodniej Ukrainy. (0,79 hr) Jak wjedziesz na Krym to zabiorą Ci 5 hr za minutę, nawet jak aktywujesz ten pakiet.

Lepiej kup starter life dopiero na Krymie za 60 hr. Wówczas po aktywowaniu pakietu zapłacisz 2 hr za minutę do Polski.

Jak ktoś ma pytanie to proszę pytać - mam "cieplutkie" jeszcze informacje. Przygoda fajna ale trzeba się trochę przygotować.
Grzegorz

Awatar użytkownika
micaj
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: micaj » śr 10 sie, 2011 18:51

Ostatnio gosc w sklepiku tlumaczyl mi ze na wschodniej pakiet dziala przez pierwszych 7 dni. Po tym czasie nalezy doladowac za 35 hr i znow bedzie pracowac. Ile w tym prawdy, nie wiem. Zrodla nie podam.

Shinzon
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: Shinzon » śr 10 sie, 2011 19:43

grzesioj0 pisze:Bodziu.
Jak jedziesz na Krym to nie kupuj lifa na zachodzie Ukrainy. Dzisiaj w nocy wróciłem i ma się to tak:

Life zachód - masz tanie połączenia do Polski tylko z zachodniej Ukrainy. (0,79 hr) Jak wjedziesz na Krym to zabiorą Ci 5 hr za minutę, nawet jak aktywujesz ten pakiet.

Lepiej kup starter life dopiero na Krymie za 60 hr. Wówczas po aktywowaniu pakietu zapłacisz 2 hr za minutę do Polski.

Jak ktoś ma pytanie to proszę pytać - mam "cieplutkie" jeszcze informacje. Przygoda fajna ale trzeba się trochę przygotować.
Jeśli chodzi o kupowanie starterów to może to tak działać jak opisał mój przedmówca. Ja Kupiłem starter we Lwowie a korzystałem w Odessie i ta promocja nie działała po mino ze uaktywniła mi to pani z hotelu w którym mieszkałem.
Absentem laedit, qui cum ebrio litigat

piastun
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: piastun » śr 10 sie, 2011 23:00

Ja mam pytanie :) o jaki pakiet chodzi ? NO i czy w tym pakiecie jest możliwość odpalenia pakietu danych do internetu no i jak to kosztowo wychodzi.

poludniowiec
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: poludniowiec » ndz 14 sie, 2011 01:41

mam prośbę w interpretacji zapisów taryfy Life "Maksimum Zachód" http://www.life.com.ua/index.php?area=m ... &page=1-30

Czy aby dzwonić do Polski za 0,79 hr (Услуга « Россия и Европа ») wystarczy, że aktywuję usługę nr *142*17# za 10 hrywien?

A może muszę najpierw aktywować pod *142*7# ogólnie taryfę максимум ЗАПАД za 20 hrywien, a dopiero później Moskwa i Europa?

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kshyhu » pn 15 sie, 2011 12:38

Bzdura.

Właśnie wróciłem z Krymu i Odessy, pakiet startowy za 10UAH kupiłem od chłopaka w czapce life:) na ulicy we Lwowie. Dostałem również od niego ulotkę z warunkami tej promocji.

Pakiety startowe naprawdę produkowane są jednakowe na całą Ukrainę :) :roll:

Jeśli aktywowałeś sobie usługę "Maksimum Zachód", to nie dziw się, że w Odessie czy na Krymie nie będzie działała.

Ulotka, którą otrzymałem od przedstawiciela life:) mówiła, iż w przypadku wyjechania poza teren obowiązywania promocji, rozmowy będą liczone nie po 0,79UAH/min, a po 1,99UAH/min i tak też było! Niczego dodatkowego nie włączałem! Żadne 5UAH/min!!
"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany
poglądów, bez podawania przyczyny".

Awatar użytkownika
M4rcin
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: M4rcin » pn 15 sie, 2011 14:41

Czy spotkał się ktoś z tym, że jak dzwoni się na UA w tym przypadku do osoby z kyivstar to mimo, że mam niezastrzeżony numer to u niej wywala prywatny? :shock: O co chodzi?

poludniowiec
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: poludniowiec » pn 15 sie, 2011 15:29

Kshyhu pisze: Właśnie wróciłem z Krymu i Odessy, pakiet startowy za 10UAH kupiłem od chłopaka w czapce life:) na ulicy we Lwowie. Dostałem również od niego ulotkę z warunkami tej promocji.

(...)

Ulotka, którą otrzymałem od przedstawiciela life:) mówiła, iż w przypadku wyjechania poza teren obowiązywania promocji, rozmowy będą liczone nie po 0,79UAH/min, a po 1,99UAH/min i tak też było! Niczego dodatkowego nie włączałem! Żadne 5UAH/min!!
a z której konkretnie taryfy skorzystałeś? Co i za ile aktywowałeś?

namnożyli tych taryf - kiedyś był Jeden świat i wystarczało :)

pioter77
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: pioter77 » pn 15 sie, 2011 17:53

Czy któryś z operatorów na Ukrainie posiada ofertę dzwonienia we własnej sieci za darmo? Będę potrzebował starter tylko po to aby kontaktować się z nie zmotoryzowanymi znajomymi w celu ustalenia miejsc spotkań.

mikouaj
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: mikouaj » pn 15 sie, 2011 21:15

W Life:) masz dzwonienie w sieci za darmo.

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kshyhu » pn 15 sie, 2011 21:48

poludniowiec pisze: a z której konkretnie taryfy skorzystałeś? Co i za ile aktywowałeś?

Włączyłem tę za 0,79UAH/min z Ukrainy Zachodniej. Po przejechaniu na Wschód (Krym/Odessa) automatycznie przełączało na 1,99UAH/min.

Aktywacja kosztowała 10UAH z kopiejkami (wliczając w to wszystkie ichniejsze podatki i składki na emerytów ;))

poludniowiec
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: poludniowiec » wt 16 sie, 2011 02:25

Kshyhu pisze:
poludniowiec pisze: a z której konkretnie taryfy skorzystałeś? Co i za ile aktywowałeś?

Włączyłem tę za 0,79UAH/min z Ukrainy Zachodniej. Po przejechaniu na Wschód (Krym/Odessa) automatycznie przełączało na 1,99UAH/min.

Aktywacja kosztowała 10UAH z kopiejkami (wliczając w to wszystkie ichniejsze podatki i składki na emerytów ;))
dzięki

pioter77
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: pioter77 » sob 03 wrz, 2011 23:58

Co prawda już wróciłem ale coś z tym lifem nie tak. z 10 hr jakie doładowałem zostało 2,88 przy czym dzwoniłem tylko pod jeden lifowy nr. Dla kumpla który miał tez w lifie i dzwonił do mnie też czasami pobierało kasę. Może darmowe rozmowy są tylko w określonych godzinach?

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: pwlzeb » ndz 04 wrz, 2011 08:47

pioter77,
Duzo zalezy od taryfy jaka miales....
Otworz sobie strone http://www.life.com.ua/index.php?area=m ... &page=1-26
masz napisane w cenniku:
Дзвінки на всі номери life:)*, 0 грн/хв

Ale jest gwiazdka, ktora oznacza:
* Дзвінки по 0 коп. на номери life:) і 0,35 грн/хв на інші номери надаються в рахунок плати 0,33 грн/день з основного рахунку. Якщо Ви не замовили послугу «Без поповнення» і не поповнюєте рахунок на 35 грн або більше кожні 25 днів тощо тариф на дзвінки на номери life:) становить 0,35 грн./хв, на номери інших операторів по Україні — 1 грн/хв. Вартість SMS-повідомлення по Україні – 0,49 грн. Під фразою «півлимона хвилин» мається на увазі 525 600 хвилин у році, коли Ви можете спілкуватись без обов’язкових умов поповнення.

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek » ndz 04 wrz, 2011 08:48

jeżeli miałeś podłączone tańsze rozmowy z Europą i należy samemu tę usługę wyłączyć,w przeciwnym wypadku z automatu każdy miesiąc idzie po 6hrv.
Poza tym bezpłatne wew. rozmowy masz przy doładowaniu za 35hrv na 25dni,doładowanie za 25hrv-5dni bezpłatnych wew. rozmów.
Niestety ukraińscy operatorzy znani są z tego że włączają dodatkowe usługi bez Twojej zgody i za każdą ciągną kasę,dotyczy to wszystkich sieci przy niejako milczącej akceptacji użytkowników.

Wladek87
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Wladek87 » pn 26 gru, 2011 20:28

Mam takie pytanie, czy oferty Life dotyczące internetu można włączyć mając starter prepaid, np. Maximum West. Chodzi mi o tę ofertę : http://www.life.com.ua/index.php?area=l ... page=15-33

mi
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: mi » śr 04 lip, 2012 18:33

odgrzewam temat :D

Co w tym roku jest najtańsze? Turist Life :) za 4,99 hr do Polski to jest tanio? czy niekoniecznie? Jak tam z cenami za połączenia i pakietami startowymi?

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kshyhu » śr 04 lip, 2012 18:38

Zobacz to: http://www.life.com.ua/uk/mylife/tariff ... onal_2012/

Nie wczytywałem się, ale wygląda meeeeega interesująco :) 0.12UAH/min na stacjonarne i 0.75UAH/min na komórki do Polski :) Koszt zmiany taryfy na "Міжнародний life:)" to 10UAH z VAT+ten ich fundusz emerycki ;)

Edit: jest jeszcze nieco tańsza taryfa (life:) Закордон): http://www.life.com.ua/uk/mylife/tariffs/3/abroad/
Stacjonarne: 0.10UAH/min; komórkowe: 0.75UAH/min. Koszty zmiany taryfy identyczne, jak wyżej.

mi
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: mi » śr 04 lip, 2012 18:59

Ja na to patrzyłam, ale czy to nie jest czasami dla tych co mają telefon w life na abonament? Można sobie byle jaki startowy pakiet kupić i tą taryfę włączyć? jakoś nie umiem tego wyczytać...

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kshyhu » śr 04 lip, 2012 19:30

mi, dobrze mówisz... nie zwróciłem na to uwagi. Zaraz się w to wczytam :)

EDIT: Cholera, tam są rozpisane oddzielnie pre-paidy, oddzielnie taryfy abonamentowe i oddzielnie te właśnie międzynarodowe. Rzeczywiście to jest niejasne. Mam znajomą Ukrainkę, napuszczę ją jutro na salon life:) i może się czegoś dowiemy :)

mi
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: mi » śr 04 lip, 2012 19:49

super :D bo właśnie zaczęłam się zastanawiać nad swoim rozgarnięciem. :roll: czytam czytam i niby wiem, a nie wiem... :wink:

apollo12
Nadworny Radca
Nadworny Radca
Kontakt:

Post autor: apollo12 » czw 05 lip, 2012 06:29

mi pisze:. :roll: czytam czytam i niby wiem, a nie wiem... :wink:
nadal najlepsza taryfa do Polski ma operator BEELINE ( pod skrzydłami KYIVSTAR-podsieć)
0,79 uah/min!!
0,50 po Ukrainie
i tyle..
ukłony

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kshyhu » czw 05 lip, 2012 08:29

apollo, jeśli da się włączyć te taryfy międzynarodowe w life:) również w przypadku prepaida, to sam przyznasz, że są one lepsze od Beeline... postaram się wywiedzieć jak najszybciej :)

apollo12
Nadworny Radca
Nadworny Radca
Kontakt:

Post autor: apollo12 » czw 05 lip, 2012 11:47

Kshyhu pisze:apollo, jeśli da się włączyć te taryfy międzynarodowe w life:) również w przypadku prepaida, to sam przyznasz, że są one lepsze od Beeline... postaram się wywiedzieć jak najszybciej :)
szczerze przyznaje że lepsze, choć różnice minimalne-niech żyje konkurencja:)
tym bardziej że trudno kupić startery beeline.
wracam więc do LIEFE:)
z należytym szacunkiem-ukłony

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » czw 05 lip, 2012 19:23

apollo12 pisze:tym bardziej że trudno kupić startery beeline.
Na kilku ulicznych stoiskach obok dworca kolejowego w Kijowie widziałem "pszczele" startery, choć nie tak eksponowane jak Kyivstar czy MTS. Sam ze 2 lata temu z niego korzystałem (głównie ze względu na tanie rozmowy międzynarodowe), jednak gdy po kilku miesiacach pojechałem znowu na Ukrainie, karta była już nieaktywna (a np. w MTS jest ona aktywna przez rok od ostatniej rozmowy lub uzupełnienia stanu konta)

Alexander_K
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Alexander_K » pn 09 lip, 2012 16:51

pietia pisze:
Na kilku ulicznych stoiskach obok dworca kolejowego w Kijowie widziałem "pszczele" startery, choć nie tak eksponowane jak Kyivstar czy MTS. Sam ze 2 lata temu z niego korzystałem (głównie ze względu na tanie rozmowy międzynarodowe), jednak gdy po kilku miesiacach pojechałem znowu na Ukrainie, karta była już nieaktywna (a np. w MTS jest ona aktywna przez rok od ostatniej rozmowy lub uzupełnienia stanu konta)
Słyszałem, że nie ma już beeline'a....
Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było...

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » pn 09 lip, 2012 21:15

Alexander_K pisze:
pietia pisze:
Owszem miało już nie być beeline'a bo to jest jedna całość z Kyivstar ale coś im się odwidniło i narazie zostawili tę markę...
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » wt 10 lip, 2012 08:45

gorodok pisze:
Alexander_K pisze:
pietia pisze: Na kilku ulicznych stoiskach obok dworca kolejowego w Kijowie widziałem "pszczele" startery, choć nie tak eksponowane jak Kyivstar czy MTS. Sam ze 2 lata temu z niego korzystałem (głównie ze względu na tanie rozmowy międzynarodowe), jednak gdy po kilku miesiacach pojechałem znowu na Ukrainie, karta była już nieaktywna (a np. w MTS jest ona aktywna przez rok od ostatniej rozmowy lub uzupełnienia stanu konta)
Owszem miało już nie być beeline'a bo to jest jedna całość z Kyivstar ale coś im się odwidniło i narazie zostawili tę markę...
Ja się nie zdziwię, jeśli za jakiś czas dojdzie do odwrotniej sytuacji, tj. marka Kiyvstar zostanie zastąpiona przez bardziej "międzynarodowy" Beeline. Tak, jak swego czasu marka UMC została zastąpiona przez MTS

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » wt 10 lip, 2012 12:30

pietia pisze:
gorodok pisze:
Alexander_K pisze: Słyszałem, że nie ma już beeline'a....
Ja się nie zdziwię, jeśli za jakiś czas dojdzie do odwrotniej sytuacji, tj. marka Kiyvstar zostanie zastąpiona przez bardziej "międzynarodowy" Beeline. Tak, jak swego czasu marka UMC została zastąpiona przez MTS
Nigdy nie mów nigdy ale Ukraina to nie jest Rosja - jak narazie Kyivstar tutaj jest najbardziej używaną i lubianą marką dlatego Beeline się do tej pory nie udało...
http://biz.liga.net/keysy/all/stati/204 ... kraine.htm
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

ODPOWIEDZ