kąpiel z delfinami

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Dżusi
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

kę…piel z delfinami

Post autor: Dżusi »

Wybieram się na Krym. Chciałabym wiedzieć gdzie można popływać z delfinami? Czytałam że koło Jałty i przy wejściu na Ajudah czy tak jest w rzeczywistości? Jak długo trwa i ile kosztuje taka przyjemność? Czy bilety trzeba kupić wcześniej?
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

Co znaczy popływać z delfinami ? W delfinarium czy gdzieś na wybrzeżu? W każdym razie na taką atrakcję można nastawić się na trasie koktebel - biostancja.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

qwerty1
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: qwerty1 »

mnie nawet za dopłatą by mnie nie skusili na taką atrakcję... brrr/// ale pomysł niczego sobie :) serio można gdzieś popływac z tymi obślizgłymi (brrr...) ssakami? Moi znajomi pewnie byliby zachwyceni! :)
Dżusi
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Dzięki za info o biostacji. Miałam na myśli pływanie w delfinarium. A wiecie coś o delfinarium w okolicy Ajudaha?
hrumek007
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: hrumek007 »

W hotelu "Jałta" w Jałacie jest delfinarium, w poniedziałki można tam popływać z delfinami.
Dżusi
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

O dobrze wiedzieć. Dzięki. Wiesz może ile to kosztuje i czy trzeba dużo wcześniej kupować bilet?
ellis
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: ellis »

Dżusi pisze:O dobrze wiedzieć. Dzięki. Wiesz może ile to kosztuje i czy trzeba dużo wcześniej kupować bilet?
z tego co wyczytałem w necie to jakieś 120hrw za godzinę ale nie wiem czy ta cena jest aktualna
czy trzeba dużo wcześniej kupować bilet? :arrow: tego nie wiem ale wydaje mi się ze nie trzeba wcześniej rezerwowac biletów no chyba że będzie dużo chetnych..
rag
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: rag »

No niestety, ceny na Krymie i Ukrainie znacznie poszly w góre...Co do delfinow to zależy od miejscowości - bilet na pokaz 60- 80 hr. dla doroslych.Kąpiel z nimi to wydatek 200 do 300hr za 5 min.
hrumek007
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: hrumek007 »

We spomnianym delfinarium w hotelu Jałta pokaz do kwota 35 hrw za osobę dorosłą za dziecko do 140cm zwrostu 20 hrw, nie jest drogo, dodatkowa opłata za filmowanie 10 hrw - tj 5 zł.
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Namiar na pływanko z delfinami : http://www.1crimeatour.com/dolphin.html. Całośc organizuje firma. Organizują kilkudniowe tury. Ale jak zawsze idzie się dogadać.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

JDJK
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: JDJK »

no dobrze... ale ja nie moge znalesc tam cennika
mozesz podpowiedziec mi jaki jest obednie koszt poplywania z delfinami??
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Po prawej górnej strone jest odnośnik ceny/ serwis. Do wyboru jest kilka pakietów, z noclegiem , transferem, jedzeniem, i delfiny 790 Euro za pakiet ekonom
pozdrawiam robert

JDJK
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: JDJK »

no dobrze ale mnie nie interesuja zadne pakiety - chce 10 - 30 min poplywac z delfinami i jestem ciekaw ile za to zaplace...??
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

A to już na miejscu możesz się chyba dogadać, prawda. Bardzo grzecznie poprosić z uśmiechem na twarzy a wszystko się uda :D Można też zadzwonić i porozmawiac
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
CarlosRu
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: CarlosRu »

Chociaż autorce postu chodziło o delfinaria, to jest wiele miejsc na Krymie, gdzie można po prostu w morzu popływać z delfinami... Owszem, delfinaria też ciekawa alternatywa, zastanawiam się tylko skoro tak wielu z Was było i nadal jeździ na Krym, ile/ilu z Was pływało z delfinami w otwartym morzu? Ja podczas swoich wypadów nad Morze Czarne standardowo zaliczam pływanie z delfinami. Nie wiem, dokąd konkretnie wybiera się Dżusi, ale mogę polecić jedno miesjce, gdzie zawsze spotykałem delfiny (oczywiście w przypadku Krymu mówimy o odmianie delfina nazywanego "azowka") tzn. rejon rezerwatu jakieś 30 min. drogą morską od BAŁAKŁAWY (są tam plaże o nazwach ZŁOTA, SREBRNA, PIASKOWA itp.). Delfiny podpływały do łódki, którą płynęliśmy w stronę rezerwatu prawie na wyciągnięcie ręki. Podczas 2-3 tygodniowych pobytów na terenie rezerwatu przez lornetkę z gór, jakieś 100-150 metrów od brzegu widziałem wiele razy skaczące delfiny.
Z kolei w Soczi (to już rosyjskie wybrzeże Morza Czarnego) kilka razy, szczególnie przed sztormem (fala do 2 m, wtedy najlepiej się pływa) po odpłynięciu z jakieś 150 m od brzegu podpływały delfiny, które może myślały, że to tonący. I oczywiście, standard w Soczi (chyba za jakieś 300-500 rubli) co 2 godz. wyprawy na otwarte morze niedużymi stateczkami, aby popływać właśnie z delfinami w krystalicznie czystej wodzie (to cytuję za ich reklamą;), łódki odpływają od plaży "MAYAK", zaraz za amfiteatrem i delfinarium. Pozdrawiam i do zobaczenia na falach Morza Czarnego, prawdopodobnie z delfinami
Ostatnio zmieniony pn 28 lip, 2008 20:12 przez CarlosRu, łącznie zmieniany 1 raz.
grabarz_tg
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: grabarz_tg »

Bedac w Sudaku, pani siedzaca w budce od ekskursjii powiedziała ze mozna pływac w Koktebelu ale za 300 hr ale za.... 5 min. W okolicach złowych wrót widziałem skaczace za free ;)
Rusalka
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Rusalka »

POdbijam temat. Czy ktoś się orientuje jak to teraz wygląda? Ceny, miejsca, możliwość popływania w morzu :D ewentualnie delfinarium?
Czy podczas pływania w delfinarium jest dużo chętnych na 1 delfina?
Awatar użytkownika
jajeś
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: jajeś »

W lipcu tego roku koszt popływania z delfinami około 5 min. w miejscowości PARTENIT to 250 UAH. ROK TEMU BUŁO 200
Awatar użytkownika
jajeś
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: jajeś »

Pytanie dotyczy delfinarium w ODESSIE
1. Jakim numerem marszrutki lub tramwaju można tam dojechać na przykład sprzed dworca kolejowego.
2. Czy jest możliwość popływania z delfinarium i jeśli tak to jaki jest koszt takiej atrakcji.
Awatar użytkownika
MorgothV8
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: MorgothV8 »

1. Nie pamiętam
2. Jest możliwość, bodaj 200 czy 280 UAH? Też dokładnie nie pamiętam.
Były Polarnik na Polskiej Stacji Polarnej "Hornsund"
Teraz programista na swoim
Fuji GSW, Pentax 67, Nikon F4, FM2, D3, D3200 FS + cała szklarnia
pawulon
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: pawulon »

jajeś pisze:W lipcu tego roku koszt popływania z delfinami około 5 min. w miejscowości PARTENIT to 250 UAH. ROK TEMU BUŁO 200
SIERPIEŃ 2010 fajne delfinarium w KOKTEBEL, po pokazach pływanie z delfinami w cenie 500 hr za 5 minut, dzieciakom zakładają kapoki, bezpiecznie, dzieciak łapie za płetwę grzbietową i delfin go ciągnie dookoła basenu, Jak go zgubi to podpływa i wynurza płetwę aby dzieciak znowu się złapał. Świetnie wytresowane, kapitalne widowisko. Szwagier nagrał z pokazu parę minut, ale w HD i zajmuje całą płytkę DVD.
zdjęcie swoim aparatem jak pamiętam 80 hr- człowiek robi zazwyczaj ok. 4 ujęć
zdjęcie z fokami 50 hr ale chętnych nie było
pozdr
Awatar użytkownika
Martus ze Lwowa
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

Post autor: Martus ze Lwowa »

roberT/TANAIS pisze:Namiar na pływanko z delfinami : http://www.1crimeatour.com/dolphin.html. Całośc organizuje firma. Organizują kilkudniowe tury. Ale jak zawsze idzie się dogadać.
Oto namiary na rozne delfinaria na Krymie

http://www.crimea-kurort.com/side/146-delfinarii_krima/
ODPOWIEDZ