Pogoda Koniec września

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
kami
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Pogoda Koniec wrzeł›nia

Post autor: kami »

Witam! Przeglądałam forum i wielokrotnie powracała już ten temat, jednak w żadnym nie ma tak naprawdę odpowiedzi ;) Jak myślicie, czy jest sens jechać na Krym 20.09 i do 5.10?? Czy jest szansa na kąpiel w morzu? Właściciel kwatery, gdzie chcielibyśmy się zatrzymać zapewnia, że on pływa niczym rybka w M. Czarnym do końca października, ale nie wiem czy mi nie wkręca, żeby zarobić. Z góry dzięki za odp!! :)
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

Też jadę w tym terminie i pogodą się nie przejmuje. W tym roku m.in byłem na Krymie na wielkanoc. W ocieplanych kurtkach wysiedliśmy w Simferopolu , który przywitał nas prawie 30 stopniowym ciepełkiem :D Potem było śmiechu co nie miara z tego jak wyglądaliśmy. Tylko raz zastała nas śnieżyca na Czufut Kale. A tak było żarka. Co ciekawe jak padał deszcz w Bakczysaraju to zaraz za miastem było pięknie, śłoneczko itd. Ja bym nie patrzył na pogodynkę tylko jechał.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

kami
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Dzięki za odpowiedż. A gdzie jedziesz dokładnie jeśli można spytać? Bo my chcemy samolotem do Simferopola własnie, a potem to jeszcze nie wiemy...rozważamy opcje różne. Ale generalnie sami studenci, wiec chcielibyśmy poplażować, poimprezować i trochę pozwiedzać. Z tego co widzę na forum, często bywasz na Ukrainie, więc może byś polecił jakąś miejscowośc:)
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Ja będę siedział w Kerczu. A na imprezę to najlepszy Sewastopol. :D
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

kami
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Sewastopol byłby super...zwłaszcza, że chyba dobry dojazd jest z lotniska w Simferopolu hmm?
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Dojazd bardzo dobry i to na wszystkie możliwe sposoby: elektriczka, marszrutka, taxi :D
pozdrawiam robert

żel
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: żel »

Robert, a jakie najlepsze lubisz kluby w Sevastopolu?
Ja polecam znane CALYPSO :)
Planetakrym.pl
Marek z Wrocławia
JDJK
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: JDJK »

znane z czego??;)

A tak wogle to na krymie jakie sa najlepsze kluby imprezowe?? nie takie z popijawa tylko z tancem itd

a dodatkowo czy sa tam jakies kluby z tancem go go a jak tak to po ile wjazd??
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Niestety w sprawie klubów nie zabieram głosu bo to nie moja działka. Nie rajcuje mnie takie spedzanie czasu. Poza tym " JDJK" o pigalakach to chyba nie znajdziesz tu informacji. Jeśli interesują ciebie takie imprezki to odwiedź sobie klub 117 ( ale to Teodozja ). Pełno było reklam na mieście z panienkami we frywolnych pozach. No i zabezpieczenie to podstawa :)
pozdrawiam robert

JDJK
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: JDJK »

nie tak ostro;) hehe nie interesuja mnie dziewczyny za kase ale striptiz to mogl bym ogladnac
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

No to wpadnij do "117"
pozdrawiam robert

donkali
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: donkali »

Ja jadę z kumplem, lot Wizzairem 12 września, powrót 28 września. Myślałem że uda się zebrać większą ekipę, ale wszyscy pracują. Też planuje trochę poplażować, trochę pozwiedzać. Przeszukuje forum, żeby ułożyć jakiś ciekawy plan wycieczki, to będzie druga wyprawa za wschodnią granicę, pierwsza na Krym. Może się gdzieś zintegrujemy na miejscu?
Lipiec 2007 Mysłowice-Przemyśl-Lwów-Kijów-Moskwa-Petersburg-Helsinki-Tallinn-Ryga-Wilno-Marianpole-Suwałki-Katowice
11-28.09.2008 - Krymskie wakacje
kami
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Witam:) My bedziemy na Krymie 21.09 czyli jeden tydzień nam się nakłada...możnaby wymienić się kontaktami. Zwłaszcza, że jedziemy bez zarezerwowanego noclegu, więc jakbyście mieli coś fajnego to chętnie byśmy się dołaczyli. Nas będzie 5 osób - sami studenci:)
OSMENCKO
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: OSMENCKO »

HEJ. WYBIERAM SIE 8 WRZESNIA NA KRYM Z MOIM FACETEM.MOZE MOGLIBYSMY SIE DOLACZYC?W KUPIE RAźNIEJ:-)
OSMENCKO
donkali
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: donkali »

Pewnie, że razem raźniej. Wstępnie planuję pobyt w Bakczysaraju, Sewastopolu, Jałcie i Sudaku. Planuje też nabyć ukraiński numer prepaid, będzie możliwość zdzwonienia się. Na razie brak konkretów, muszę oddać pracę dyplomową i obronić się przed wyjazdem, a czas goni. Mam nadzieję, że uda się jakoś nam poumawiać, pewnie też ktoś będzie leciał tym samym samolotem a nie wie o istnieniu tego forum. O dokładnych planach podróży napiszę do zainteresowanych na PW na początku września. Do zobaczenia na Krymie!
Lipiec 2007 Mysłowice-Przemyśl-Lwów-Kijów-Moskwa-Petersburg-Helsinki-Tallinn-Ryga-Wilno-Marianpole-Suwałki-Katowice
11-28.09.2008 - Krymskie wakacje
stgik
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Re: Pogoda Koniec wrzeł›nia

Post autor: stgik »

kami pisze:Witam! Przeglądałam forum i wielokrotnie powracała już ten temat, jednak w żadnym nie ma tak naprawdę odpowiedzi ;) Jak myślicie, czy jest sens jechać na Krym 20.09 i do 5.10?? Czy jest szansa na kąpiel w morzu? Właściciel kwatery, gdzie chcielibyśmy się zatrzymać zapewnia, że on pływa niczym rybka w M. Czarnym do końca października, ale nie wiem czy mi nie wkręca, żeby zarobić. Z góry dzięki za odp!! :)
Od tubylców poznałem jedną zasadę (poniewczasie trochę niestety) - we wrześniu na Krymie jest tzw. babie lato, co objawia się w znacznym pogorszeniu pogody, deszczach, wiatrach, etc. My przyjechaliśmy 15.09 i przez tydzień pływaliśmy... w strugach deszczu. Później w dzień było słońce, a deszcze w nocy, aż w końcu - gdy już trzeba było wyjeżdżać (ok. 25.09) zrobiła się pełna plaża i ciepła woda... :( warto więc się liczyć z takimi zawirowaniami pogody, nie wierzyć za bardzo prognozom pogody oraz mieć nadzieję i cierpliwość - a zapewne uda się nie raz poopalać i popływać nawet w październiku!
Awatar użytkownika
mlody78
Kanclerz
Kanclerz
Kontakt:

Post autor: mlody78 »

moi znajomi z Kijowa jutro wybierają się na Krym i twierdzą, że będzie +25 oraz woda w morzu nagrzana po lecie..."tubylcom" chyba trzeba wierzyć :wink:
będę wdzięczny za korzystanie na forum z funkcji Szukaj ...przed zadaniem pytania...
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

W zeszłą niedzielę wróciliśmy z Krymu. Podczas pobytu mieliśmy wszelkie możliwe dostępne warianty pogody. Były burze, ulewy, mżawki, ciepło, gorąco i skwar. Ale dało się wytrzymać. Grunt to nie marudzić na pogodę. Kiedy w Bakczysaraju było nieciekawie ( lało ) to w Sudaku był upał itd. Pogoda jest zmienna ale to nie powód żeby nie jechać.
pozdrawiam robert

ODPOWIEDZ