Hotel dworcowy w Simferopolu ?

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
bbns
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Hotel dworcowy w Simferopolu ?

Post autor: bbns »

Jest jakis hotel w Symferopolu blisko dworca ? Jaki koszt dla 2 osob ? Bede tam o 22, wiec mysle, ze babuszek juz tam nie bd to musze czegos poszukac :) dziekuje za odpowiedz
Ostatnio zmieniony śr 05 sie, 2009 19:38 przez bbns, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

Jak na każdym większym dworcu kolejowym na Ukrainie są płatne "komnaty oddycha" i pokoje hotelowe. Również i w Simferopolu. Wejście znajduje się w budynku vis a vis parkingu . Pokoje max 300 hrw.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

bbns
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

a w czym taniej ?
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

W zależności czym przyjedziecie. W jednym z postów podano namiary na hotel w pobliżu lotniska ( jest tańszy ). Ten dworcowy jest zaraz w obrębie stacji. Wewnątrz jest miło i przyjemnie. Podałem cenę max , którą zapamiętałem . A gdzie dalej jedziecie - może coś się poradzi. Jeśłi macie zarezerwowany nocleg na Krymie to może lepiej wziąść taxi i pojechać bezpośrednio
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
Pogribow
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Pogribow »

Na przeciwko dworca jest jakaś baza noclegowa "ARTEK", podobno jest tania i warunki są tanie.
piotrek_g
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Re: hotel dworcowy symferopol ?

Post autor: piotrek_g »

bbns pisze:Jest jakis hotel w Symferopolu blisko dworca ? Jaki koszt dla 2 osob ? Bede tam o 22, wiec mysle, ze babuszek juz tam nie bd to musze czegos poszukac :) dziekuje za odpowiedz

A kiedy jedziesz? Ja tez będę miał podobny dylemat w niedziele 17.08 też dojeżdżam tym nieszczęsnym 256 na 21.50 chyba. W zeszłym roku wyjeżdżałem z Symferopola około 21.30 to babuszki jeszcze były, więc kto wie może o 22 też się uda znaleźć jakąś babuszkę - tylko że zawracać głowę babuszce na 1 noc ? nie wiem czy jest sens i czy by chciała. Dlatego wydaje mi się ten hotel dworcowy dość niezłym pomysłem.ale 300 hrywien za pokój w hotelu dworcowym? Chyba że są to pokoje 4-6 osobowe, to można jakoś zdzierżyć. 300-400 hrywien to chyba się w Jałcie za mieszkanie płaci, co porównując to z hotelem dworcowym w Symferopolu jest chyba dużo lepsze.:) Mimo iż dworzec w Symferopolu jest piękny to chyba zbyt duży wydatek.

A czy ktoś wie czy w Symferopolu na dworcu kolejowym jest jakaś zamknięta,płatna i wygodna z fotelami poczekalnia, gdzie ewentualnie można przenocować? Jaki jest jej koszt?Słyszałem ze w takich dworcach jak Kijów czy Lwów coś takiego funkcjonuje, czy również w Symferopolu coś takiego jest?
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Poczekalnia z fotelami to oczywiście jest. Wejścia pilnują panie ( sprzedadzą np. herbatę) są nawet monitory ale lecą głównie reklamy. Wejscie na podstawie biletu - można pokazać bo i tak nie sprawdzają. Wejcie tylko jedne od strony kas - więc na upartego można przekimać.
pozdrawiam robert

piotrek_g
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: piotrek_g »

A czy przejdzie numer jak przyjadę tym paniom i pokaże bilet z pociągu którym zajechałem do Symfer ? Czy tylko dla tych co będą jechać z Symferopola i mają bilety Symferopol-gdzieś?
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Ty im nie pokazuj tych biletów tylko pomachaj przed nosem i idź dalej . Poza tym za siedzenie musiałbyś zapłacic 5 hrw. Ogólna reguła : kto ma plecak ten jedzie pociągiem więc bilet ma. Poza tym sala jest ogromna.
pozdrawiam robert

bbns
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Kurcze, bo szukam czegos taniego w sumie na 1 gora, 2 noce ale cena mnie troche odstraszyla :P hehe piotrek_g jedziemy 04.08.08, wiec bd 5 ok 22 :) :P za cholere mi nie pasuje ta godzina ale nie dalo rady innej, a chcialem poranny ale coz ... z tego, co mi wiadomo w tym miescie nie ma zbyt wielu rzeczy do ogladania z tych najbardziej interesujacych to Neapol Scytyjski i Meczet Kebir-Dżami czy jest jeszzce cos oprocz muzeow godnego uwagi ? A z Simferopola chyba do Bakczysaraju nie wiem jeszcze :) chce zaczac od zachodniego wybrzeza w kazdym badz razie moze Eupatoria ? oby byly babuszki na dworcu :)
Awatar użytkownika
Pogribow
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Pogribow »

Eupatoria jest spoko. Warto tam skoczyć by poplażować (oczywiście plaże poza miastem).
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

bbns :
Jak rozumiem będziecie późno w Simferopolu. Z połączniami krucho o tej porze. Może lepiej już zarezerwować nocleg np. w Bakczysaraju na ul. podpolszczikow ( były już posty w tej tematyce - z adresem ) - za 25 hrw. Można zamówić wyżywienie- jest pyszne. A dojechać o tak późnej porze to jedynie taxi. W pobliżu sporo ciekawostek. Później przenosisz się gdziekolwiek ale już za dnia.
pozdrawiam robert

kefas2
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: kefas2 »

Rzeczywiscie o tej porze z polaczeniami krucho. W samym Bakczysaraju rowniez bedzie problem z dostaniem sie na Kom. Podpolszczikow pozno wieczorem, chyba ze natrafimy na jakies taxi, lub je sobie zamowimy. Aha, noclegi na Kom. Podpolszczikow w sezonie wzrosly do 35 hrw. Ale to i tak okazja.
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

35 HRW / noc taka cena bo w sezonie. Ale naprawde nie ma co marudzić - wychodzi jakies 17 pln. Z simferopola od razu lepiej brac taxi - przywiezie bezpośrednio . Cena około 100 hrw
pozdrawiam robert

bbns
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

tak tak ale jak chcialbym zostac z 1 dzien w simferopolu i pozwiedzac :) dlatego szukam czegos taniego, bo bd zwiedzac od rana nastepnego dnia i chcemy tak pod wieczor sie moze wydostac z tamtad :) da rade ogarnac tam do wieczora zabytki od rana ? :)
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

No to zostają dwa rozwiązania : miejscowi ( wynajem kwartir), hotel przy lotnisku.
pozdrawiam robert

bbns
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

lotnisko pewnie daleko od dworca kolejowego ?
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Albo załapiecie się na ostatni bus, albo taxi . Bez przesady z tą odległością.
pozdrawiam robert

bbns
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

mam nadzieje :) thx
robsom
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: robsom »

Ja wyczytałem w necie ,że odległość od lotniska w symferopolu do centum to ok. 12-15 km. Lecę z żoną 02.09.2008r. ( przylot 21 55).Mamy wstępnie zarezerwowane mieszkanie
( dla 4 osób) na jedną noc za 40 USD oraz odbiór z lotniska za 20 USD.ale jak na 2 osoby to trochę grubo chyba ,że ktoś leci w tym terminie i chce dokoptować do tego mieszkania.Dlatego jestem zainteresowany noclegiem w tym hotelu paradise przy lotnisku o którym pisze się na forum ,jednak za cholere nie moge znalezc info o tym hotelu cena 80 UAH za dwójke bez wygód wydaje się atrakcyjna ale czy to nie lipa ta informacja.
lima
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: lima »

Witam,
Spałem w hotelu Paradise w czwartek, przyjemnie,czysto, łazienka na korytarzu
ale ok. W hotelu jest bar/restauracja czynna od 6 do 23. Do lotniska 4 minuty piechotą,
do dworca autobusowego/kolejowego 12 km - można z lotniska dojechać trolejbusem
za 75 kopiejek - koncza kursować wcześnie wieczorem, nie pamiętam kiedy.

Pozdrawiam
JDJK
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: JDJK »

A ile placiles za nocleg??
lima
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: lima »

80 UAH za pokój dwuosobowy.
Pozdrawiam
basiam
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: basiam »

W tym hotelu nie zawsze są wolne miejsca (potrzeba nam było osiem miejsc), ale pani z portierni skierowała nas do sąsiedniego hotelu - chyba Profilakticzeskij. Ceny za 2-osobowy pokój od 42 UAH.
JDJK
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: JDJK »

basiam pisze:W tym hotelu nie zawsze są wolne miejsca (potrzeba nam było osiem miejsc), ale pani z portierni skierowała nas do sąsiedniego hotelu - chyba Profilakticzeskij. Ceny za 2-osobowy pokój od 42 UAH.
To jeszcze tanszy hotel:) gdzie on sie znajduje?? jak do niego dojsc z lotniska?? jakie warunki??
dziekuje:)
basiam
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Oj, przepraszam wprowadziłam w błąd: 42 UAH to cena za osobę. Wg cennika jest to pokój 4-osobowy, a w rzeczywistości są to 2 2-osobowe pokoje ze wspólną łazienką. Pokoje takie sobie, ale pościel nowa, czyściutka. Na jedną noc wystarczy.
Hotel jest blisko hotelu Paradise. Na lotnisko chodziliśmy piechotą.
Awatar użytkownika
maxim_24
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: maxim_24 »

basiam pisze:Oj, przepraszam wprowadziłam w błąd: 42 UAH to cena za osobę. Wg cennika jest to pokój 4-osobowy, a w rzeczywistości są to 2 2-osobowe pokoje ze wspólną łazienką. Pokoje takie sobie, ale pościel nowa, czyściutka. Na jedną noc wystarczy.
Hotel jest blisko hotelu Paradise. Na lotnisko chodziliśmy piechotą.
O:-) mam pytanie. Samolot z Symferopolu mam o 8:10, wiec nie bede ryzykował i z Eupatorii bede wracal 27 go po poludniu. Jak dojechac ( ewentualnie jak pamietasz to jaka linia ) do tego hotelu? a i czy dadza mi pokoj na jedna noc ? jestem sam
Johnny Cash
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Johnny Cash »

czesc. ja rowniez mam pytanie
czy w wyzej wspomnianych hotelach niedaleko lotniska w Symferopolu (Paradise, Profilakticzeskij) nie bedzie problemu z noclegiem okolo 10 wrzesnia, tak "od reki" dla 7 osob? czy raczej jest uczeszczany ?

dzieki,
pozdrawiam
Johnny Cash
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Johnny Cash »

chodzi o jedna noc
basiam
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Trzeba jechać po prostu na lotnisko.
W hotelu powiedzieli, że nie prowadzą wcześniejszych rezerwacji, nocleg na jedną noc dla 8 osób dostaliśmy od razu.
ODPOWIEDZ