Wymiana waluty we Lwowie czy na Krymie

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
misza1985
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Wymiana waluty we Lwowie czy na Krymie

Post autor: misza1985 »

Witam, wybieram się na Krym i nie wiem czy lepiej wymienić od razu wszystkie dolary na hrywny we Lwowie czy bardziej się opłaca wymiana już na Krymie. Może był ktoś i wie gdzie zwykle dolar jest droższy.

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

Weź na drogę pare hrywien na picie :D , a większość wymień już na krymie. Średni kurs to 4.60 - 4.68 za dolara
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

piotrek_g
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: piotrek_g »

Ceny są raczej podobne. Ja bym nie wymieniał całej waluty od razu na hrywny tylko część we Lwowie i część na Krymie- w razie potrzeb. Kantorów na Wschodzie tak jak narodu, naprawdę mnogo.

grabarz_tg
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: grabarz_tg »

Wypłacilem z bankomatu w Sudaku 200 hr za 94.2- zł

JDJK
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: JDJK »

Witam
A w jakim banku masz konto i jaka masz karte? visa czy maestro?

grabarz_tg
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: grabarz_tg »

PKO inteligo karta Visa. Sam bylem w szoku. Tylko bankomatów jest mało tzn. tylko w głownych punktach czasami tylko obsluguja maestro albo brak kasy.

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

grabarz_tg : mało bankomatów !!! Widziałem je nawet tuż obok wejścia na plażę, bazarqach. Poza tym trzeba miec taką kartę jak twoja - nalepka visa, electron. a najlepsze są karty kredytowe.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

JDJK
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

no dobrze czyli jak mam vise elektron w mbanku to jest ok?? i bedzie sie dalo wyplacac kasiorke?? tak??

Peny
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: Peny »

A czy w sklepach można bez problemu płacić kartą ?

Awatar użytkownika
mlody78
Kanclerz
Kanclerz
Kontakt:

Post autor: mlody78 »

Peny, jeśli sklep ma naklejkę na drzwiach "visa electron" to bez problemów...i bez prowizji...
będę wdzięczny za korzystanie na forum z funkcji Szukaj ...przed zadaniem pytania...

Peny
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: Peny »

Dzięki Młody, to świetnie.

JDJK
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

prosze o aktualne kursy waluty na krymie

prosze dodawac na bierzaco chcialbym poznac tendenje i przeliczyc co mi sie najbardziej oplaca

Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kwiatkowski11 »

JDJK pisze:prosze o aktualne kursy waluty na krymie

prosze dodawac na bierzaco chcialbym poznac tendenje i przeliczyc co mi sie najbardziej oplaca
Chlopie nie kombinuj,tyle bo naprawde nie warto.Zlotowki wymien we Lwowie,wez troche dolarow lub euro oraz karte kredytowa,plac nia lub wybieraj pieniadze w bankomatach.Zamiast studiowania kursow walut na Krymie,lepiej pocwicz polska ortografie.

krymek
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: krymek »

JDJK pisze:no dobrze czyli jak mam vise elektron w mbanku to jest ok?? i bedzie sie dalo wyplacac kasiorke?? tak??
Bankomatów jest wszędzie bardzo dużo. Ja miałem vise electron z mBanku i wypłacałem bez problemu. No i co ważne, w mBanku nie ma prowizji za wypłaty z bankomatów za granicą, więc wypłacasz kiedy chcesz...według potrzeb, nie przejmując się, że każda wypłata to 5 czy 10 zł prowizji.

mi
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: mi »

Wróciłam 28.07 kurs 4,52 Gurzuf, Jałta, 4,48 Ałuszta.
Chyba najbardziej opłaca się wybierać z bankomatu.... (karta multibanku)

JDJK
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Kwiatkowski11 pisze:

Chlopie nie kombinuj,tyle bo naprawde nie warto.Zlotowki wymien we Lwowie,wez troche dolarow lub euro oraz karte kredytowa,plac nia lub wybieraj pieniadze w bankomatach.Zamiast studiowania kursow walut na Krymie,lepiej pocwicz polska ortografie.
Chloptasiu mam dyslekcje i dlatego pisze z bledami... zreszta mam to gdzies bo jakos w osiaganiu sukcesow nie to nie przeszkadza. A kombinowac bede bo lubie tym bardziej ze przy takich kwotach jakie chce wymienic ma to sens wiec poszukaj sie tam gdzie cie nie ma delikatnie mowiac...

Panowie a jaki kurs wam wychodzil placac karta?? lub wyciagajac z bankomatu bo... bo visa nalicza 2% prowizji i chcialem wiedziec jaki tern kurs wyjdzie przez bankomat - zreszta myslalem o tym juz wczesniej...

Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kwiatkowski11 »

JDJK pisze:
Kwiatkowski11 pisze:

Chloptasiu mam dyslekcje i dlatego pisze z bledami... zreszta mam to gdzies bo jakos w osiaganiu sukcesow nie to nie przeszkadza. A kombinowac bede bo lubie tym bardziej ze przy takich kwotach jakie chce wymienic ma to sens wiec poszukaj sie tam gdzie cie nie ma delikatnie mowiac...

Z tego co piszesz w swoich postach,to nie masz zielonego pojecia ani o Ukrainie,ani tez Rumunii,do tego ta swojska nutka polskiego cwaniactwa i poczucia wyzszosci nad innymi nacjami.Powinienes jednak czytac uwaznie to co pisza ludzie doswiadczeni i obyci.Pamietajac o tym, z pewnoscia pomnozysz swoje sukcesy.

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Wydaje mi się , że zrobiło się nieprzyjemnie - wyluzujcie chłopaki. Uwaga o nie kombinowaniu jest słuszna bo duża różnica wyjdzie ale przy np. 100 000 hrw no i można przekombinować :D
Pamiętajcie jednak , że przy kupowaniu hrw w Polsce można negocjować cenę zakupu. Można też rozejrzeć się za kantorami w których będzie dobry kurs hrywny do złotówki. Jeśli chcesz śledzić kursy walut na Krymie : www.crimea.ua - podawane są codzienne kursy USD, Euro , rubel.
pozdrawiam robert

JDJK
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Kwiatkowski11 pisze:
JDJK pisze:
Kwiatkowski11 pisze: Chlopie nie kombinuj,tyle bo naprawde nie warto.Zlotowki wymien we Lwowie,wez troche dolarow lub euro oraz karte kredytowa,plac nia lub wybieraj pieniadze w bankomatach.Zamiast studiowania kursow walut na Krymie,lepiej pocwicz polska ortografie.

Z tego co piszesz w swoich postach,to nie masz zielonego pojecia ani o Ukrainie,ani tez Rumunii,do tego ta swojska nutka polskiego cwaniactwa i poczucia wyzszosci nad innymi nacjami.Powinienes jednak czytac uwaznie to co pisza ludzie doswiadczeni i obyci.Pamietajac o tym, z pewnoscia pomnozysz swoje sukcesy.
Calkiem mozliwe... jednak z Rumunia byl to zart... ale nie wszyscy maja poczucie humoru...

JDJK
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

roberT/TANAIS pisze:Wydaje mi się , że zrobiło się nieprzyjemnie - wyluzujcie chłopaki. Uwaga o nie kombinowaniu jest słuszna bo duża różnica wyjdzie ale przy np. 100 000 hrw no i można przekombinować :D
Pamiętajcie jednak , że przy kupowaniu hrw w Polsce można negocjować cenę zakupu. Można też rozejrzeć się za kantorami w których będzie dobry kurs hrywny do złotówki. Jeśli chcesz śledzić kursy walut na Krymie : www.crimea.ua - podawane są codzienne kursy USD, Euro , rubel.
super:) dziekuje za linka:))

stgik
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: stgik »

krymek pisze:
JDJK pisze:no dobrze czyli jak mam vise elektron w mbanku to jest ok?? i bedzie sie dalo wyplacac kasiorke?? tak??
Bankomatów jest wszędzie bardzo dużo. Ja miałem vise electron z mBanku i wypłacałem bez problemu. No i co ważne, w mBanku nie ma prowizji za wypłaty z bankomatów za granicą, więc wypłacasz kiedy chcesz...według potrzeb, nie przejmując się, że każda wypłata to 5 czy 10 zł prowizji.
Nie do końca nie przejmujesz się prowizjami - w mBanku biorą właśnie 2% za transakcję!! Z powodu podwójnego przewalutowania. Patrz: http://www.mbank.pl/forum/read.html?f=1 ... ply_845783

tomek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: tomek »

tak dolary i euro to mozna badz gdzie.ale np funty to juz jest problem,w zasadzie tylko we lwowie i troche w kijowie

stgik
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

roberT/TANAIS pisze:Weź na drogę pare hrywien na picie :D , a większość wymień już na krymie. Średni kurs to 4.60 - 4.68 za dolara
Najnowsze dane: tydzień temu sprzedawaliśmy dolara za 5.00 UAH. Najlepsze kursy oferował Privat Bank (zieolne logo) - tej marki jest chyba najwięcej na Krymie.

Hrywna słabnie, bo takie są tendencje na świecie (awersja do ryzyka inwestycyjnego, a Ukraina jest traktowana jako kraj wysokiego ryzyka). Ponadto dolar jest słaby i nie wiadomo jak skończy (kryzys kredytowy).

W związku z tym praktyczna rada: nie opłaca się kupować dolarów, szybciej już euro, a najlepiej jest:
1. założyć darmowe konto w mBanku ( http://www.informator-finansowy.money2m ... _osob.html ),
2. pieniądze wybierać w dowolnym bankomacie (setki ich we Lwowie, na Krymie i innych miastach) za pomocą darmowej karty Visa Electron.

Jedyna opłata za taką transakcję to 2% wybieranej sumy (opłatę tą pobiera VISA za podówjne przewalutowanie: z PLN na EUR i z EUR na UAH). To najbardziej opłacalny obrót gotówką na Ukrainie (o krajach strefy Euro już nie mówiąc - tam całkowicie za darmo...). Znikomość tej opłaty pokazuje prosta symulacja: wybierając 1000 UAH płacimy za to... 5PLN prowizji :)

Korzyść z tego wynika taka, że:
1. łapiemy aktualny kurs hrywnej, który w najblizszym czasie będzie raczej niski,
2. przewalutowujemy po o wiele lepszym kursie [ http://www.mbank.pl/przewodnik/kurs_walut/ ] niż jakikolwiek z kantorowych! (transfery bezgotówkowe są po prostu tańsze).
Ostatnio zmieniony śr 01 paź, 2008 21:53 przez stgik, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Kurs hrywny do dolara jest zmienny. Z moich obserwacji wynika iż im dalej od centrum miasta tym lepszy przelicznik. We wrześniu ( 2 i 3 tydzień ) w Simferopolu wymieniłem za 4.85. Ale średnia sie utrzymała :D . Dzięki za wyczerpujące info dotyczące mBanku.
pozdrawiam robert

stgik
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

roberT/TANAIS pisze:Kurs hrywny do dolara jest zmienny. Z moich obserwacji wynika iż im dalej od centrum miasta tym lepszy przelicznik. We wrześniu ( 2 i 3 tydzień ) w Simferopolu wymieniłem za 4.85. Ale średnia sie utrzymała :D . Dzięki za wyczerpujące info dotyczące mBanku.
dodam również, że im dalej od dworca tym lepszy przelicznik :) np. w Simferopolu wystarczy przejść się jakieś 200-300m ulicą Lenina, a znajdziemy kursy wyższe o 25 UAH/100$ !!

sagun
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: sagun »

stgik pisze:
roberT/TANAIS pisze:Weź na drogę pare hrywien na picie :D , a większość wymień już na krymie. Średni kurs to 4.60 - 4.68 za dolara
Najnowsze dane: tydzień temu sprzedawaliśmy dolara za 5.00 UAH. Najlepsze kursy oferował Privat Bank (zieolne logo) - tej marki jest chyba najwięcej na Krymie.

Hrywna słabnie, bo takie są tendencje na świecie (awersja do ryzyka inwestycyjnego, a Ukraina jest traktowana jako kraj wysokiego ryzyka). Ponadto dolar jest słaby i nie wiadomo jak skończy (kryzys kredytowy).

W związku z tym praktyczna rada: nie opłaca się kupować dolarów, szybciej już euro, a najlepiej jest:
1. założyć darmowe konto w mBanku ( http://www.informator-finansowy.money2m ... _osob.html ),
2. pieniądze wybierać w dowolnym bankomacie (setki ich we Lwowie, na Krymie i innych miastach) za pomocą darmowej karty Visa Electron.

Jedyna opłata za taką transakcję to 2% wybieranej sumy (opłatę tą pobiera VISA za podówjne przewalutowanie: z PLN na EUR i z EUR na UAH). To najbardziej opłacalny obrót gotówką na Ukrainie (o krajach strefy Euro już nie mówiąc - tam całkowicie za darmo...). Znikomość tej opłaty pokazuje prosta symulacja: wybierając 1000 UAH płacimy za to... 1PLN prowizji :)

Korzyść z tego wynika taka, że:
1. łapiemy aktualny kurs hrywnej, który w najblizszym czasie będzie raczej niski,
2. przewalutowujemy po o wiele lepszym kursie [ http://www.mbank.pl/przewodnik/kurs_walut/ ] niż jakikolwiek z kantorowych! (transfery bezgotówkowe są po prostu tańsze).

Niestety , ale nie masz racji tutaj , z VISĄ.....:)
KURS EURO 3,34 - kantorowy z 23.09.
VISA przewalotowuję zatem zlote na euro po kursie 3,38 !!!! następnie euro na hrywny, jutro powiem jak mi rozliczą transakcję.
patrz po jakim kursie przewalutowuje, nie po kursie roliczeń z bankami w transakcjach na rynku międzybankowym i tu jest ich zarobek...
hrywna zaś dzisiaj się umocniła 3 %, uciekają dolary z ukrainy.
inwestorzy kupują dolary,

stgik
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Niestety , ale nie masz racji tutaj , z VISĄ.....:)
KURS EURO 3,34 - kantorowy z 23.09.
VISA przewalotowuję zatem zlote na euro po kursie 3,38 !!!! następnie euro na hrywny, jutro powiem jak mi rozliczą transakcję.
patrz po jakim kursie przewalutowuje, nie po kursie roliczeń z bankami w transakcjach na rynku międzybankowym i tu jest ich zarobek...
Hmm, zawiłe te kalkulacje, nie wiem, czy dobrze zrozumiałem tą korektę, ale nie zgadzam się z nią w świetle informacji z mBanku: http://www.mbank.pl/forum/read.html?f=1 ... 758#845783

Wynika z nich, że Euro na PLN jest przeliczane wg kursu BRE Banku, a ten raczej jest korzystniejszy niż kantorowy...

stgik
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

hrywna zaś dzisiaj się umocniła 3 %, uciekają dolary z ukrainy.
inwestorzy kupują dolary,
aktualne notowania hrywny w przliczeniu na PLN wg NBP: http://stooq.pl/q/?s=uahpln.nbp

hanutka
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: hanutka »

z mojego doświadczenia to lepiej wymienić we lwowie

Takayuki
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Takayuki »

Bankomaty na krymie co kawałek, w mBanku wygląda to tak:

WYPŁATA GOTÓWKI W BANKOMACIE ZA GRANICĄ DN00/Moskovskaya str.,11 -700,00 UAH -325,65 PLN
PROWIZJA OD WYPŁATY GOTÓWKI W BANKOMACIE ZA GRANICĄ -10,00 PLN -10,00 PLN

Nawet doliczając te 10 PLN prowizji przelicznik lepszy niż w kantorze we Lwowie, gdzie dawali 2.08 hrywny za 1pln.

ODPOWIEDZ