Wymiana waluty we Lwowie czy na Krymie

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Awatar użytkownika
dubaj
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: dubaj »

barteek666 pisze:Z tego co wiem to kurs w kantorach koło granicy jest po 0,35-0,36 więc w banku jest zawsze trochę wyższy czyli 0,37-0,39.
Tu jest link do jednego z kantorów w Przemyślu można sprawdzić kurs w tym mieście:
Kantor Przemyśl
Z tego co wiem, a byłem osobiście pare dni temu, kurs wygląda tak 0,35-0,40. Kilka kantorów zwiedziłem i tak samo to wyglądało.

Fajną stronę zapodałeś...ale na logikę: jak myślisz, z czego ten kantor żyje? Zarabia na hrywnie 1 grosz, na euro 3 grosze?

Albo właściciel jest organizacją charytatywną, albo... trzeba zwrócić uwagę na adnotację "w celu potwierdzenia kursu walut prosimy o kontakt telefoniczny" - coś mi się zdaje, że ta strona ma ściągnąć klientów po prostu.
Jak Ty taką stroną sprawdzasz "kurs w mieście" to gratulacjone.
RTS Widzew Łódź!

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski »

Dzięki Robert za info

LordSlimak
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: LordSlimak »

dubaj pisze: Albo właściciel jest organizacją charytatywną, albo... trzeba zwrócić uwagę na adnotację "w celu potwierdzenia kursu walut prosimy o kontakt telefoniczny" - coś mi się zdaje, że ta strona ma ściągnąć klientów po prostu.
Oj zdziwiłbyś się ile jest w tym prawdy. Na początku sierpnia jechałem do Lwowa, sprawdzałem kurs przez internet w tym kantorze. We wszystkich kantorach w okolicy dworca kurs hrywny, euro i dolara był identyczny jak ten podany na stronie.

Awatar użytkownika
dubaj
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: dubaj »

LordSlimak pisze:
dubaj pisze: Albo właściciel jest organizacją charytatywną, albo... trzeba zwrócić uwagę na adnotację "w celu potwierdzenia kursu walut prosimy o kontakt telefoniczny" - coś mi się zdaje, że ta strona ma ściągnąć klientów po prostu.
Oj zdziwiłbyś się ile jest w tym prawdy. Na początku sierpnia jechałem do Lwowa, sprawdzałem kurs przez internet w tym kantorze. We wszystkich kantorach w okolicy dworca kurs hrywny, euro i dolara był identyczny jak ten podany na stronie.
Na prawdę dziwię się bardzo bardzo.

Otóż i na samym początku sierpnia i po 10 sierpnia też byłem w Przemyślu i w ogólnodostępnych kantorach kus był dokładnie taki: 0,35-0,39(0,40)

Mijasz się Lordzie z prawdą i nie wiem jaki masz w tym interes by takie kity tu wciskać.

Do tego powtórze: zarabiać na hrywnie 1 grosz, na Euro 3 grosze może tylko chyba organizacja charytatywna, nie normalny przedsiębiorca płacący złodziejski zus, czynsz i podatki.
RTS Widzew Łódź!

badluck13
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: badluck13 »

fijalkowski pisze:Ale mi chodzi o kursy dolara we Lwowie na Ukrainie :!:
We Wtorek rano kurs był 8.20 hr za dolara

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

A jak to jest z tą wymianą starych dolarów, przyjmują czy nie, bo ja slyszłem że w kantorach nie przyjmuja starych dolców, tylko nie wiadomo z którego roku niektorzy mówią że nie przyjmują już z przed roku 2000, inni zaś że przed roku 1996, a jeszcze inni że 1991 roku. Znowu jeszcze tak slyszłem że banki przyjmują wszystkie dolce, a nie którzy mowią znowu inaczej że też nie przyjmują starych. Ja tyle razy bylem na Ukrainie i otym nie wiedzialem, dopiero nie dawno przeczytalem to w przewodniku oraz w kilku innych żródlach i poszlem dziś do kantoru i wymienili mi na nowe. Czy dobrze zrobilem jakie są Wasze doświadczenia z wymianą dolarów na Ukrainie :?: :?:

kosa1964
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: kosa1964 »

My płacąc za kwatere daliśmy dolary chyba z 1993 roku. Pani trochę się zmartwiła ale obiecała pochodzić po Lwowie i sprawdzić czy jej wymienią.

Na drugi dzień przyszła uśmiechnieta mówiąc, że nie był problemu. Wszyscy byliśmy zdziwieni - my sytuacją, że mogli nie przyjąć dolarów, a pani że bez problemu je przyjęli.

Pewnie w mniejszych miejscowościach (albo dalej na wschód) byłoby trudniej.

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: pwlzeb »

mbank, wczoraj... Jestem troche w szoku
wyszlo 0,356 za hrn :)
Nie pamietam, kiedy bylo tak tanio...

LordSlimak
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

dubaj pisze: Otóż i na samym początku sierpnia i po 10 sierpnia też byłem w Przemyślu i w ogólnodostępnych kantorach kus był dokładnie taki: 0,35-0,39(0,40)

Mijasz się Lordzie z prawdą i nie wiem jaki masz w tym interes by takie kity tu wciskać.
Dokładnie byłem w piątek 7 sierpnia. Sprzedaż 38 (nie kupowałem w tym Bolku, w sumie nie mam pojęcia gdzie on jest) skupowali po 35. Sam kupiłem 4000 hrywien, chwile wcześniej Ukrainka wymieniała jakąś kwotę. Wszystko zajęło może ze 2 minuty (troszkę trwało liczenie banknotów). Jeżeli ona by sprzedała mu dokładnie tyle hrywien co ja kupiłem to w ciągu dwóch minut zarobiłby 120zł. Fajna akcja charytatywna.

Jaki mogę mieć interes w mówieniu ludziom prawdy? Nie mam żadnego. Taki wrodzony altruizm. Jestem z Krakowa. Tu hrywny sprzedają po 45gr (jeżeli w ogóle je mają...) w Przemyślu obok dworca zawsze są niższe kursy oraz nie ma problemów z większą ilością...

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek »

info dla Kamila(fijalkowski)
dolar po 1996r. w dobrym stanie,miewałem starsze i banki odmawiały wymiany na hrv.Oczywiście można spróbować sprzedać na ulicy ale to ryzykowny sposób.Tzw. kantory to nic innego jak filia banku więc nie wspominam o tym rozwiązaniu(prywatnych kantorów na Ukrainie nie ma-tak stanowi prawo UA),ja swoje wydałem na tzw mandaty i problem znikł sam,pozdr

Nail
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Nail »

No właśnie co z walutą wymieniaćw kraju czy w Lwowie?, Byłem ostatnio w kantorze to podał mi jakiś kosmiczny przelicznik coś koło 0,42

kosa1964
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: kosa1964 »

Zawsze lepiej we Lwowie albo inaczej mówiąc na Ukrainie.

stiepan
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: stiepan »

dubaj pisze:
barteek666 pisze:Z tego co wiem to kurs w kantorach koło granicy jest po 0,35-0,36 więc w banku jest zawsze trochę wyższy czyli 0,37-0,39.
Tu jest link do jednego z kantorów w Przemyślu można sprawdzić kurs w tym mieście:
Kantor Przemyśl
Z tego co wiem, a byłem osobiście pare dni temu, kurs wygląda tak 0,35-0,40. Kilka kantorów zwiedziłem i tak samo to wyglądało.
To jak to jest z tymi kantorami - podają na stronie prawdę czy nie do końca? (dzwoniłem do http://www.kantor-przemysl.pl/ i http://www.as-soft.com.pl/dega/ i podali cenę jak na stronie). Sprawdził to ktoś na własnej skórze?

wowi5
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: wowi5 »

Witam kurs dolara w Sevastopolu z dzisiaj skup 8.40 mozna znalesc po 8.45 / euro 11.80 jak sie poszuka to po 11.85 a z bankomatu wyplata z karty m Bank#

27-08-2009

03-09-2009

34,36 PLN za 100UAH

Pobedy av.,45a SEVASTOPOL

stiepan
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: stiepan »

Wychodzi na to, że bardziej opłaca się po prostu zabrać kartę :)
Wracając do mojego pytania - zna ktoś te kantory, które wymieniłem w poprzednim poście? Podają realne kursy na stronie czy to "chłyt makertingowy"?

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: pwlzeb »

26-08-2009
mbank: 0,3564 zl

LordSlimak
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

wowi5 pisze:Witam kurs dolara w Sevastopolu z dzisiaj skup 8.40 mozna znalesc po 8.45 / euro 11.80 jak sie poszuka to po 11.85 a z bankomatu wyplata z karty m Bank#

27-08-2009

03-09-2009

34,36 PLN za 100UAH

Jakim cudem wypłaciłeś pieniądze 03-09-2009? :)

Takie małe porównanie:
Kantor w Przemyślu (07.08.09) 100UAH - 38PLN
mBank (08.08.09) 100UAH - 38,02PLN
kilka godzin później 200UAH - 75.99PLN
06.08.09
1 USD w Krakowie - 2,9 PLN
1 USD we Lwowie - 8 UAH (czyli przy wymianie hrywna wychodziła 0,3625 PLN)

wowi5
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: wowi5 »

LordSlimak pisze:
wowi5 pisze:Witam kurs dolara w Sevastopolu z dzisiaj skup 8.40 mozna znalesc po 8.45 / euro 11.80 jak sie poszuka to po 11.85 a z bankomatu wyplata z karty m Bank#

27-08-2009

03-09-2009

34,36 PLN za 100UAH

Jakim cudem wypłaciłeś pieniądze 03-09-2009? :)

Takie małe porównanie:
Kantor w Przemyślu (07.08.09) 100UAH - 38PLN
mBank (08.08.09) 100UAH - 38,02PLN
kilka godzin później 200UAH - 75.99PLN
06.08.09
1 USD w Krakowie - 2,9 PLN
1 USD we Lwowie - 8 UAH (czyli przy wymianie hrywna wychodziła 0,3625 PLN)

Pieniadze wyplacilem 27 .08 a do 30go byla blokada bo jeszcze nie zaksiegowali , po zaksiegowaniu zabralo mi 35,68 PLN za 100 UAH

Awatar użytkownika
barteek666
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: barteek666 »

dubaj pisze:
Kantor Przemyśl

Fajną stronę zapodałeś...ale na logikę: jak myślisz, z czego ten kantor żyje? Zarabia na hrywnie 1 grosz, na euro 3 grosze?

Albo właściciel jest organizacją charytatywną, albo... trzeba zwrócić uwagę na adnotację "w celu potwierdzenia kursu walut prosimy o kontakt telefoniczny" - coś mi się zdaje, że ta strona ma ściągnąć klientów po prostu.
Jeżeli chodzi o ten kantor to nie wiem z czego żyje właściciel:)
A tak poważnie to właśnie wrociłem z Krymu i wymieniałem złotówki właśnie w tym kantorze.
Cena hrywny była w nim i w paru innych najniższa w przemyślu (nie mówiąc już o Medyce gdzie nie opłaca się wymieniać bo kurs był -nieznacznie ale jednak-gorszy).
Podając tą stronę można śledzić jaki jest obecnie najniższy kurs Hrywny w przemyślu. Gwarantuje sam sprawdzałem.
SOULSHINE

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Lepiej wymienieac na Krymie wyzszy kurs na wschodzie Ukrainy, a nizszy na Zachodzie

ODPOWIEDZ