Weryfikacja informacji

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
JDJK
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Weryfikacja informacji

Post autor: JDJK »

Witam
Proponuje dodawać tu wszystkie info jakie wam się potwierdziły oraz te które nie były zgodne z prawdą a uzyskaliście na tym forum - oczywiście chodzi o wieści najnowsze czyli jeśli ktoś był w lipcu sierpniu i już wrócił niech pisze
Pozdrawiam

basiam
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: basiam »

Zdecydowanie odradzam powrót do Polski z pieszym przekraczaniem granicy. Spodziewaliśmy się, że trzeba postać trochę w kolejce, ale myśleliśmy o kolejce i STANIU, a nie ciśnięciu się w dzikim tłumie. "Kolejka" przypominała najgorsze kryzysowe czasy; a w dodatku mieliśmy pecha i ukraiński celnik nie pozwolił nam ominąć mrówek.
Nigdy więcej!

llark
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: llark »

Odradzam tak chwalone tu na forum Koktebel. Poza pięknym położeniem reszta jest tragiczna: tłum ludzi, brudna plaża, jeszcze brudniejsze miasteczko, wysokie ceny, wszędzie budowle i gruzowiska. Nadmorski bulwar pełen tandety i kiczowatych gadżetow, dyskotek i pijanej młodzieży. Dla mnie to kurort w najgorszym wydaniu.

mi
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: mi »

Nie wszędzie w tym roku opłata za nocleg jest w walucie dolar lub euro. W Gurzufie nikt nie chcial słyszeć o dolarach i latałam umęczona po kantorach żeby zapłacić w hrywniach. Natomiast w Jałcie wciąż dolar... :)

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: ARTURINGA »

Witam

Pomysł niezbyt trafny... samego tematu! (Tu oceniam osobiście!)

a- zmieniają sie czasy i pewne dane tez sie zmieniają...

b- co było dla jednego na granicy ok? niekoniecznie jest ok dla drugiego
(granica sprawa nie przewidywalna czasem 2 minuty? czasem ... 9 godzin?)

c- dane na forum (choć nie zawsze!!!) często są płytkie treściowo i niedokładne lub niesprecyzowane.

jeżeli będziemy poprawiali poprawki innych poprawek?... to zrobi sie... wiadomo co ;-)
... Bałagan!
(jak z ustawami w sejmie: nowa ustawa + 159.000 poprawek do niej ;-) )

Każdy ocenia przez pryzmat własnej osoby i mało jest obiektywnie patrzących...
dlatego temat uważam za niezbyt sensowny.
jeżeli chcemy coś "poprawiać" piszmy tam gdzie to zostało napisane w oryginalnym miejscu!!!

a tak zrobi sie książka "skarg i zażaleń"

Tu proponuje aby sam Moderator czy Admin się wypowiedzieli?

pozdrawiam

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

llark pisze:Odradzam tak chwalone tu na forum Koktebel. Poza pięknym położeniem reszta jest tragiczna: tłum ludzi, brudna plaża, jeszcze brudniejsze miasteczko, wysokie ceny, wszędzie budowle i gruzowiska. Nadmorski bulwar pełen tandety i kiczowatych gadżetow, dyskotek i pijanej młodzieży. Dla mnie to kurort w najgorszym wydaniu.
Z tą brudną plażą i całą resztą obsurnym kurnikiem to ci się chyba pomyliło z Ordźonikidze albo ze skrawkiem w Biostancji. Ja podobnych rzeczy w Koktebel nie widziałem a byłem tam codziennie.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

pocisk19
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: pocisk19 »

Przeczytałem na forum, iż praktycznie graniczy z cudem kupienie samemu biletów na parę dni przed odjazdem lub w dzień odjazdu. To albo mieliśmy masakryczne szczęście, że na cztery trasach najdłuższe wyprzedzenie miało cztery dni, a najkrótsze pięć godzin. Podkreślam, że jechaliśmy w pięć osób.

Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kwiatkowski11 »

Uwaga na mafie taksowkowa przy wyjsciu z przylotow w Symferopolu.Ceny ksiezycowe i szukaja naiwnych i zdesperowanych,przylatujacych wieczornym rejsem.Osobiscie radze,jesli ktos chce jechac dalej,korzystac z uslug ludzi sprawdzonych(co nie oznacza,ze trzeba tez negocjowac).Ten,ktory mnie wiozl to:
Andrej tel.80669663792 (tak sie wybiera z ukrainskiej mobilki,z naszej dodac 003)

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

pocisk19

z ciekawości jakie daty i jakie trasy?

z doświadczenia podam ze... biletów dzisiaj nie ma, wieczorem niema, jutro ... jest!
sam sie zaskakuje! kiedy np. niema na dany pociąg 28 dni!!! do przodu! a innym razem jest na 3 dni bez kłopotu!!!!

System kolejowy byłego ZSRR jest.... nie pojęty! chyba nawet dla samych twórców! ;-)
a poważnie... znajome ZelaznoDarozniczki zdradziły mi ze system niejako odświeża sie i aktualizuje co 15-30 minut! jeżeli ktoś oddał bilet? to system go przyjmie po 15-30 min dopiero!

System co najmniej niezwykły na tyle krajów!

pocisk19
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Proszę o to daty:

11 sierpnia: Lwów - Kijów 22.47 5 biletów na plackartę wszystkie koło siebie.
12 sierpnia: Kijów - Symferopol 23.05 5 biletów na plackartę 4 miejsca obok siebie jedna kawałek dalej
Bielty na oba kursy kupione 10 sierpnia we Lwowie w kasach na ulicy obok opery

20 sierpnia: Symferopol - Odessa plackarta godzina z tego co pamiętam 19.30 5 miejsc blisko siebie
21 sierpnia: Odessa - Lwów 18.07 wagony kupe z przyczyn czysto technicznych 4 osoby w jednym przedziale jedna obok
Bilet do odessy kupiony 16 sierpnia, a z Odessy na parę godzin przed odjazdem pociągu.

Jeżeli ktoś jedzie całą rodziną z dziećmi i koniecznie chce być razem to rzeczywiście może mieć problem, ale mówienie o tym, że się nie dojedzie chyba jest trochę przesadne, zawsze można kombinować...

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Jest trochę szczęścia w twoich biletach! fakt!
ale kijów-> Symferopol dopiero na nockę... wiec pewnie wcześniejszych nie było!
A z KUPE zawsze jest trochę lepiej!

a to przykład z 10 minut temu!
dzisiaj 25.08.2008 chcemy kupić na pociąg Lwów -> Moskwa na 28.08.2008
pociąg 8:37 miejsc NIE MA!!!

po prostu bywa różnie!!!

inny przykład bilety na 29.08.2008 kupowane: 10 sierpnia BRAK miejsc!! 1 ostatni LUX był! na trasie Symferopol->Lwów!

nie ma reguły jak na granicy! 2 min! a czasem godzin 9!
są bilety albo NIE ma! z tendencją: raczej nie ma!

pocisk19
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Co do Kijów - Symferopol to właśnie na noc miał być, bo w dzień miasto zwiedzaliśmy. No nie kłócę się, że to szczęście, ale sianie ogólnego przeświadczenia o braku biletów ( a wyczytałem to w niejednym poście) jest przesadą. Ja polecam ludziom którzy lubią mieć nie wszystko podane na tacy do próbowania zakupu o własnych siłach, zawsze to jakieś nowe doświadczenie:)

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Proponuje mały "zakład" :-)

Lipiec 2009!!!
Kup bilety:
1 Lipca ->> na 15! Lwów-> Symferopol 9:46? lub 13:50 ? Plackarte (w jednym kupe, 4 szt)
1 Lipca ->> na 15! Moskwa-> Irkuck 13:35 ? plackarte (w jednym kupe, 4 szt)

1 Sierpnia ->> na 15! Lwów-> Symferopol 9:46? lub 13:50 ? Plackarte (w jednym kupe, 4 szt)
1 Sierpnia ->> na 15! Moskwa-> Irkuck 13:35 ? plackarte (w jednym kupe, 4 szt)

zakład prosty! ;-) ewentualnie mogę zabrać ze sobą, podczas zakupów? Nie mówimy o Rezerwacjach internetowych tylko ORYGINALNYCH BILETACH!!! czy kupionych na UKR, ROS czy BY?

:roll: stawiam dobre MOŁDAWSKIE wino! jak kupisz wszystkie! ok?
przyjmujesz zakład?

To nie przesada! to realia ;-)

sam spędziłem kiedyś ładnych parę godzin na ZD, bo chciałem jechać do Kijowa "już"!!! ... to sobie... pojechałem :/

Awatar użytkownika
mlody78
Kanclerz
Kanclerz
Kontakt:

Post autor: mlody78 »

dyskusja idzie w złym kierunku... 8)
będę wdzięczny za korzystanie na forum z funkcji Szukaj ...przed zadaniem pytania...

pocisk19
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Zakład nie ma sensu, bo Ty masz sprawdzone informację co do tras i się w tym biegle orientujesz. Ja mogę dyskutować o tym co sam widziałem. Nie podważam Twojej teorii co do problemów z kupieniem biletów, ale tworzenie propagandy, która sugeruje wszystkim, iż kupienie biletów to zabieg tak możliwy jak podróż na marsa jest przesadą:)

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Myślę, że najlepiej ocenią to sami "siedzący" na dworcu!

Na marsa może i nie! ale ... powiedzmy istny Kosmos! Księżyc!

wątpię aby ktoś sie przyznał ze "koczował" na Dworcu bo biletów nie kupił! (polska duma nie pozwoli! ;-) )

Ale sam spotykam grupy które czasem kupują i wcale im to szybko nie idzie ;-)

kiedyś 3-4? polaków kupowało prawie 4 godziny? jedną trasę!
My za ten czas kupiliśmy połowę zamówień!!!

Na pewno do kupowania trzeba być... przygotowanym ;-)

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

A ja spokojnie i z ręka na sercu przyznam się - koczowałem na dworcu. Przyjechałem z Rostowa do Kijowa . A pani kasjerka z błogim uśmiechem stwierdziła , że biletów brak. Nawet powrotnych :D do Rostowa. Ale trzeba kombinować :D

ps.U koników na dworcu bilety są zawsze. Np. Kijów - Lwów - 350 hrw :!: :!: :!:
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

romario
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: romario »

Rozumiem Panowie, że takie problemy z dostaniem biletów dotyczą przede wszystkim okresu lipiec-sierpień, a przykładowo wrzesień już jest spokojniejszy w tym względzie?

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

WITAM

raczej tak... Wakacje, okresy świąteczne, Nowy rok, Ferie itd.

Ale na to reguły nie ma!

Podam prosty przykład z DZISIAJ! 25.sierpnia.
Potrzebny był bilet na 28.sierpnia Lwów->Moskwa.
25.08, nie było!
25.08, dzisiaj nie było! w nocy nie było!
26.08, 1:30 (nad ranem!) pojawił sie jeden! "1" szt.

I niech mi to ktoś realnie wyjaśni? :?
Istny KOSMOS! ale jaki "odlot" jak sie uda kupić ;)

ODPOWIEDZ