By w Medyce turysci przechodzili granice godnie

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

By w Medyce turysci przechodzili granice godnie

Post autor: Kwiatkowski11 »

Wczoraj wracalem przejsciem pieszym w Medyce(nie pierwszy raz),po dluzszym pobycie na Ukrainie.Jedyny komentarz cenzuralny,ktory mi sie nasuwa,to taki ze,ukrainska obsluga byla bliska zepsucia nam,tych milych wspomnien,ktorych doswiadczylismy we Lwowie,Krymie itp.Na granicy jeden wielki balagan,korupcja i chamstwo w czystym wydaniu.Nie ma co liczyc na usmiech lub dobre slowo lub kompetentna informacje.Tłum przemytnikow oraz mlodych naszych z plecakami,jak i Ukraincow jadacych do pracy,do nas.Niestety,ale zrezygnowalem z tego podejscia.Wrocilismy na przejscie drogowe i zabralismy sie z czlowiekiem,ktory,jezdzi tedy kilka razy w tygodniu.Widzielismy jak wklada sie pieniadze do poszportu,podajac go,najpierw pogranicznikowi,szperaczowi a na koncu ukrainskiemu celnikowi.BO TO JEST TAKA SWIECKA TRADYCJA.
Nie wiem jak,wy,ale ja proponuje cos z tym zrobic i zakladam nowy temat.Prosze o relacje z przekraczanie tego przejscia,zdjecia,filmiki itp.Zrobmy dokumentacje tego procederu i wyslijmy wspolnie jako forumowicze portalu rosjapl.info do naszego MSWiA oraz Ambasady Ukrainy.CHODZI O TO BY TURYSTA Z PLECAKIEM BYL TRAKTOWANY GODNIE I NIE CISNAL SIE W CIZBIE PRZEMYTNICZO-MAFIJNEJ.
Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: ARTURINGA »

WITAM

Od razu powiem ze jestem przeciwny Łapówą, wzjatką! itd!!!!!

Ale...
mrówki na granicy Pracują!
Skoro sami tolerują taki układ? to trudno i ok!

NIEPISANA tradycja mówiła ze TURYSTA łapówy nie płaci!!!

Układ jaki na granicy jest? ... taki jest!!!
jeżeli zacznie się szczególnie na ten temat "mieszać" to na pewno sie nie polepszy a wręcz przeciwnie.... będą dokładnie "trzepani" wszyscy!!!

przemyt był, jest i będzie!!! taka pograniczna tradycja!!!
taka sama ze na Ukrainie: jak NIE DASZ? nie załatwisz! proste!
Dajesz "wkładkę do paszp." i Ukrainiec celnik nie kontroluje!
gdyby taki układ sie skończył? przez czyjeś... "mieszanie" myślę, że same mrówki "zjadłyby za to turystów"

widzę to tak, może brutalnie ale... realnie!:
Jeden niezadowolony turysta - kontra - praca mrówek!

kiedyś ktoś rozdmuchał aferę konsulatu we Lwowie? ze za wizę i kolejek trzeba "płacić" żeby było szybko...
zrobiła sie afera...!!!
I wszyscy zaczęli być traktowani jednakowo po 5-7 dni "Koczowania" pod konsulatem.
i podam wypowiedz jednej z osób po całej aferze:
"co za głupia D...a zrobiła aferę, przedtem "dało się" i zrobiło wizę szybko! a teraz ani "dać" ani szybko! ani nic nie załatwisz! a truskawki na polu "szlak trafi" bo robotnicy wiz nie dostaną do polski!"

układ jest i cieszmy sie ze jest! taki a nie gorszy!!!!
"Mądry nic nie powie (da i Ok!), a Głupi pomysli ze tak ma być!, a najgorsi są "dymiarze" ;-)
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

Ta świecka tradycja jest fatem i to nie tylko na granicy z Ukrainą. Jeszcze ciekawiej jest na przejściach z Białorusią czy Rosją. W Terespolu pokazywano mi celników, celniczki - tylko ryba nie bierze. Jeśi chcesz coś zmienić to jedź pociągiem albo pks - em. Nie gniewaj się ( nie zamierzam obrażać) ale turyści są za krótcy na taką sprawę. A ja z mafią nie chcę mieć problemów.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

No to dwoch mamy przeciw a ja czekam na wspoludzial ludzi dynamicznych i zorientowanych na osiaganie celow.A tak w ogole to pisanie czekokolwiek po to tylko by ukazala sie reklama biletow totalnie mi sie nie podoba.
Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

WITAM

To prawda, wszystkie granice wschodnie tak działają!
zresztą czy jak nie byliśmy w shengen w Cieszynie i na innych przejściach tak nie było?

Nie bardzo chciałem ten temat poruszać ale, granica-mrówki-celnicy-odbiorcy to jeden wielki "system" moze nie mafia ;-) ale dobrze prosperujący interes "szarej strefy" który daje ludziom i prace i zarobek i wszystkim pasuje!. z samymi "Mundurowymi" i łapaczami "Biorących" włącznie!

To pewnego rodzaju zabawa-wojna: "? albo my ich!, albo oni nas!"
Kijem Wisły nie zawrócisz... to płyń z prądem! i tyle!

jeżeli wyeliminować jeden element? to system sie zawali i nikt nie zarobi! przykład:
nie ma łapówek? -->> nie ma mrówek za to mamy +20% pogranicznych bezrobotnych z nowymi zasiłkami->> nie ma przemytu ->>> "fajki są droższe" -->traci zbyt hurtownik-odbiorca oraz jego "sprzedawcy"-->> robotę traci 30% celników na przejściu (bo co ma kontrolować?)--> robotę traci 10% etatów "łapaczy z CBŚ, Biura Wewnętrznego SG, Policjanci i nie wiadomo kto jeszcze..."bo kogo maja łapać? ...przecież nikt nie bierze!" ->> traci kontrakt firma która robiła pod zamówienie sprzęt do kontroli (wzierniki, skanery, itd) --> traci tez zamówienie firma która co "jakiś tam czas" te "fajki' niszczy -->> Niema Busa na Szeginie wiec i ... kierowca Bezrobotny .... itd. a to tylko po polskiej stronie!!!! doliczmy stronę UKR? BY? ROS?

ile ludzi puścisz na bruk?
I ty chcesz taki system ruszać???? (nie zabierajcie ludziom roboty!)

To nieco humorystyczna wyliczanka ale prawdziwa! ;-)
to ja już wole tam dać te parę hry! i "wszyscy mają robotę" i OK!
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Jeśli nie mafia to co. Kto przewozi panienki, szmugluje towar itd. A poza tym jeśli autorKwiatkowski11 : czeka na wspoludzial ludzi dynamicznych i zorientowanych na osiaganie celow no to sobie poczeka. Napisz chłopie list i sobie czekaj do ... śmierci na odpowiedź. I nie bądź taki obrażalski :D
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

Panowie,ja chce tylko tego by nasz rzad zapewnil mi i tysiacom mi podobnych mozliwosci przekroczenia tej granicy w godnych warunkach,Jesli do tej pory tego nie zrobil to trzeba to mu pokazac jak obecnie jest i domagac sie donosniej.Nie mieszajcie do tego Bialorusi,madrosci ludowych ani szarej strefy.Moze teraz bedzie to lepiej zrozumiane.
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

A wiesz gdzie nasz rząd ma takich szaraczków jak my. Cały czas się kłócą. A poza tym dlaczego mam nie mieszac w tą sprawę Białorusi. A co to inna granica. Jest tak samo. A na granicy z FR jeszcze weselej. Poza tym jak chcesz kultury to załatw aby UA była w Nato i Schengen wtedy wjedziesz spokojnie i wyluzowany jak panisko.
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

No ale pomyśl...

Kto to ma zrobić? jak kasa z granicy idzie na samą górę?
Na Ukrainie określają to KRYSZA ;-) i to prawda!

Podetniesz sobie gałąź na której siedzisz?
Myślisz, ze "nasi" na górze tez nie mają z tego korzyści?

A kto robi dziurawe prawo i po co? ;-)
Po to aby były "LUKI" którymi "kasę" wyprowadzi... legalnie i spokojnie!
Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

No to ja poczekam na kolejne opinie innych, majacych bardziej wyostrzone spojrzenie.
Janek19801119
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: Janek19801119 »

Nie wyjeżdzaj z paniskiem i nie kozacz.
Chodzi o to żeby tam było poprostu normalnie.
Ja sobie mogę stać z wielkim plecakiem w ścisku, spoko. Ty też. Brawo. Ale wyobraz sobie iż posiadasz dziewczyne albo koleżankę. Chciałbyś narazić kruchą istotę na mielenie i tłoczenie się w tym tłumie?
A zapewne normalnie nie będzie przez to, że ukraińskie biurwy, urzędasy i ludzie z służb mundurowych to zwykłe patałachy i homosovietikusy jeszcze większe niż ich nasze odpowiedniki.
W czasie ostrzeliwania Lwowa...pomagałem naszym żołnierzom, przynosząc im amunicję i żywność. Bardzo się nie bałem, ponieważ jestem Polakiem, a Polak rodowity niczego się nie boi, nawet śmierci.
Stanisław W. lat 9
Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

ściskali mi 4 letnia (rok temu córę!)
Myślisz ze ktoś sie przejął???

Polacy prawie ją stratowali jak sie bramka na celnie otwarła!
A po polskiej stronie tez staliśmy w kolejce i tez ścisk EU-rościsk! ;-)

no i powiedz co zrobisz? skargę napiszesz?
yester
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: yester »

Nam sie udalo np w sobote o 20. A ludzi z pol leja bylo. ktosa poradzil aby przejsc poza bramkami po lewej stronie i dalej poszlo. Standardowe pytanie czy mamy alkohol, bron i Medyka. Taki folklor sie wspomina i opowiada latami.
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Szanowny kolego forumowiczu ja nie kozaczę a poza tym pisałem wcześniej że nie mam nikogo zamiaru obrażać. Poza tym skoro twoja Pani jest tak cenna i krucha ( jak moja) to powinieneś zapewnić jej odpowiednie warunki. W moim przypadku jest ciekawiej gdyż moja trzódka liczy dodatkowo 2 małych rozrabiaków. I pytasz co robię. Ano jadę wygodnie nocnym pociągiem do Kowla w cupe. Wszyscy mają łóżko i smacznie śpią. Nad ranem kulturalna odprawa paszportowa i o 7.20 wysiadam na dworcu w Kowlu. Bez ścisku , nerwów, przepychanek . Za wszystkie 4 osoby płacę 300 pln. Zbytnio nie przepłacam a nie jestem narażony na sytuacje których równieżdoświadczałem na pieszych przejściach. A tak wogóle czy kogoś odwozili ukraińscy pogranicznicy :) Naszą paczkę tak . :wink:
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Popatrzcie na to z innej strony ;-)

Ukraina wejdzie do UE? --> shengen? ... i skończy sie folklor!

Co wtedy będziemy wspominać?
córka na wyciągniętą Łape celnika przybiła mu "piatkę!" ...On sie zmieszał!
Wszyscy w śmiech z Gościa!!! ;-)

"i też bywa wesoło"
ps przynajmniej młodsze roczniki! poznają zwrot: "STAĆ W KOLEJCE"
bo gdzie teraz są kolejki? po iPODA?

potraktujmy wszytko na wesoło bo i tak tego nie zmienimy ;-)
Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

Poniewaz sam zalozylem ten temat,bede przypominac o co tak naprade chodzi.Otoz szukam sprzymierzencow dzialaniu,by nasz rzad zapewnil mi i tysiacom mi podobnych mozliwosci przekroczenia granicy w Medyce w godnych warunkach n a piechote.Jesli do tej pory tego nie zrobil to trzeba to mu pokazac jak obecnie jest i domagac sie donosniej zmian.Moglibysmy tez wspolnie przugotowac jakas ewidencje tego problemu.Zapraszam serdecznie.Niestety ale forumowiczom o nastawieniu nihilistyczno-humorystycznym,tudziez wszystkowiedzacym,po to by sprzedac kilka biletow, dziekujemy za powstrzymanie sie w dalszych komentarzach.
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

No to na koniec z nihilistyczno-humorystycznym nastawieniem życzę powodzenia na nowej drodze w piśmiennictwie. A bilety to ja sam sobie załatwiam założycielu postu.
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

WITAM

Jak już sprzedamy te ogromne setki tysięcy biletów (o które wielu jest wyjątkowo zazdrosnych ;-) ) i nic, a nic sie nie podzielimy :D

To nie będziemy pisali petycji, listów tudzież donosów!
po prostu kupimy Ukrainę i włączymy ja do UE ;-)

A dla Turystów założymy spec GPK (Graniczny Punkt Kontrolny) tak jak np. CHARLI -POINT w Berlinie!
I nam to dopiero będziecie musieli płacić HARACz.. znaczy opłaty! ;-)
I też będą Kolejki! a co! I sami sie turyści będą pchali! po pieczątkę!!

Spec GPK "Medyka-Szegini" ... centrum przemytu! ;-)
pieczątke obiecuje dać z herbem Polski+Ukrainy i Paczką Malborasów!

I na tym zakończmy tą... groteskę ;-)
JDJK
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: JDJK »

Nie wiem nie bylem... Jade wiec powiem jak wróce - jednak jestem za tepieniem wszelkiego skur.... w naszym kraju jak i na jego granicach wiec... nie mowie nie inicjatywie jednak trzeba do sprawy podchodzic spokojnie i pragmatycznia.

Pozdrawiam autora tematu:)
Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

Ponizej artykul o przejsciu w Medyce z lipca 2006.Widac,ze nic sie prawie nie zmienilo.
http://www.spedycje.pl/aktualnosci/wiad ... ludzi.html
bbns
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: bbns »

My z dziewczyna przekraczalismy granice 22.08.08 po 3 tyg we Lwowie i na Krymie :) bylismy w Medyce po 9 czasu ukrainskiego, przechodzilismy pieszo, oczywiscie tlum mrowek (naprawde tlum agresywnych czesto i bardzo niewychowanych ludzi tzw element, ale byli tez niektorzy na poziomie ) ... mowili zeby zagadac z celnikiem i pusci nas wejsciem z ukraincami :) pierwsze podejscie nieudane ale po 15-20 min zawolal mnie i zapytal czy nas tylko dwoje ,a ja, ze tak no to idzcie tu i to bez zadnych pieniedzy ani nic :) potem do okienek z 2 paniami :) potem przez polskie tez przeszlismy bokiem bez mrowek tylko deklaracja ile czego i bylismy u nas :) wiec my zle nie mielismy :) pozdr
Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Obecnie nasze przejście graniczne już raczej spełnia normy UE. Zostało sprawdzone, przebudowane itd.

Problem jest taki ze "my" to część od Polski do LINII GRANICZNEJ! dalej to już sprawa Ukrainy!

Na naszej odprawie są dwa pasy dla "UE" i "NIE UE", na pewno niektórzy zasugerowali by pewnie podział pasa UE na: "Mrówki" , "Turystów". Ja osobiście podzieliłbym jeszcze na: "Turyści z Polski" i "Turyści z WARSZAWKI" (bo kiedys przechodziłem z takimi co robili "siarę" i wszyscy juz wiedzieli ze sa z Warszawy!)

Na granicy bywam często, i na większości GPK widzę ze są tylko 2 stanowiska "UE" i "NIE UE".

W Rosji są nawet większe podziały bo jest: "Dla Rosjan" "EX ZSRR" "Innych" (przy czym Ukraina + BAŁTYCKIE są jako Inni!)
I tez są kolejki!
Tu przykład z SZEREMIETJEWO 1, 2!

Powiem krótko: "nie chcesz? - nie stój~!! jedz na mazury!"
Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

Oto poglad n/t przejscia z innego forum internetowego:

"~momo~ 6.06.2008, 03:38 Wpis #2
Goście

To jest granica Unii Europejskiej a nie kolchozu! Ciekawe czy w kolejce na wjazd do RFN-u polskie cwaniaczki zachlewaly swe mordy i demolowaly obiekty graniczne. Zapomnieli! A! Strupy odpadly od dupy! Sloma z butow wystaje - a salony sie marza "

I ja tez pragne pokreslic(Kwiatkowski11),ze jest to przejscie nie tylko dla nas,ale dla obywateli EEC,ktorzy pewnie moga tego nie przezyc.Jesli nasi nie potrafia tego ucywilizowac,to moze Bruksela???
piotrek_g
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: piotrek_g »

Wróciłem kilka godzin temu z Ukrainy. Przekraczałem granicę na dwa sposoby:

1. na Ukrainę - autobusem PKS Przemyśl rel. Przemyśl- Lwów odj. 7.30 z Przemyśla.
Czas przeprawy granicznej to ok. 4 godziny z czego uwaga 3 godz 15 minut po Polskiej Stronie- mało celników, raz puszczają autobus, raz tira. Przeprawa Ukraińska to relaks w porównaniu do stania w upale na szosie przed szlabanem

2. z Ukrainy - pociąg 51 Kijów- Przemyśl. Cała przeprawa ok. 2 godziny - z czego Ukraińska na stacji Mościska II ok. 30 min. Miłe panie, żadnego chamstwa ani łapówek. Polska odprawa na dwa sposoby - w pociągu celna i paszportowa oraz na stacji Przemyśl Główny znowu celna. Czas tak długi u nas ponieważ wagon+dworzec robiło 3 celników i 2 strażników.Pociąg miał wagonów ok. 10 . W sumie nic do zarzucenia.

Nie podoba się przejście piesze jedź jednym z tych dwóch sposobów, Ukraińskim celnikom i pogranicznikom nie mam do zarzucenia nic, Polakom to że za mało ludzi tam pracuje. Moi znajomi najwięcej pretensji mieli do Polskich Służb za mozolność i opierniczanie się w pracy. Żadnych łapówek, ucisków, bluzgów.Kulturalnie i w porządku

A pieszego przejścia nie zmienisz choćby jeszcze podwojono i potrojono Szengena. Po zeszłorocznej pieszej podwójnej tyrce na Medyce wybrałem autobus i pociąg. Było super, a w pociągu to spałem oczekując na Polaków.
Misiek21
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Misiek21 »

Ja w tym roku postanowiłem wrócić pociągiem 51 by nie tłamsić się na "leju" - i niestety się nieco zawiodłem (w porównaniu do pociągów na przejściu Dorohusk/Jagodzin, gdzie jest pełna kulturka)
Już we Lwowie było widać grasujące mrówki - prowadnica przesadziła naszą grupę do innego przedziału niż mieliśmy miejsca, gdyż zapewne w tym właściwym była akurat skrytka na fajki.
W Mościskach nastąpił prawdziwy atak babć z siatami, co zresztą opóźniło odjazd o 20 min. (zanim odprawili je wszystkie). W Przemyślu powoli pozwalano wysiadać kolejnym wagonom, ale cała odprawa była prowadzona w budynku. W efekcie stała tam kolejka przypominająca Medykę - zbity tłum przemytników.
Na szczęście pogranicznicy wykazali zrozumienie dla turystów i puścili ich bokiem.
tomek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: tomek »

kto rano wstaje temu pan bog daje.miedzy 3 a 6 rano nie ma kolejek i mozna spokojnie przejsc.
Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

Według przemyskiej izby celnej z 2006, 97% osób przekraczających granicę pieszo to tzw. ”mrówki”.
Awatar użytkownika
jaco
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: jaco »

tomek pisze:kto rano wstaje temu pan bog daje.miedzy 3 a 6 rano nie ma kolejek i mozna spokojnie przejsc.
ta.. w Wielką Sobotę też nie ma, i co z tego?(żeby nie było przekraczałem wtedy)
Dobrze, że same 'mrówki' mówią zazwyczaj żeby iśc bokiem, bo to co się dzieje w lejach to jest istny chaos...
qwerty1
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: qwerty1 »

faktycznie makabra... wraz z przyjaciółmi aby wejsc na teren RP staliśmy w ostatnią niedzielę około 2 godzin... i to w kolejce dla ukraińców ( po lewej stronie ), bo w tej "normalnej" nie było szans... Mrówki; przepychające się, rzucające mięsem, tratujące wszystko co nawinie się pod nogi... Chaos, krzyk, obelgi, mdlejące kobiety... Czułam się jakbym oglądała jakiś reportaż, a nie była świadkiem faktycznej sytuacji; tak odległe cywilizowanym zachowaniom były te na granicy. Co najgorsze... tak się pokazują nasi rodacy, bo tylko obywatele RP stali w tej kolejce...
Celnicy... dla nich to był kolejny powód do śmiechu i ... wzięcia dolara w łapę - osobiście widziałam transakcję kilku "uprzywilejowanych", wchodzacych poza kolejnością...
Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

Dla tych,co nie widzieli leja-reportaz z GW:
http://gazetapraca.pl/gazetapraca/1,74785,5051562.html
ODPOWIEDZ