By w Medyce turysci przechodzili granice godnie

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kwiatkowski11 »

antarex pisze:Ludzie, wyluzujcie. Ci z nas, którzy często bywają na Ukrainie wiedzą w jak ciężkich warunkach przychodzi nam często przekraczać granicę.
Przepraszam,ale ja sie na to nie godze.To jest akceptacja dla polskiej i ukrainskiej bylejakosci, co jak pokazuje moj post-zalozyciel moze trwac lata.Przyklad naszego lotnictwa wojskowego dowodzi,ze skutki takiego podejscia beda oplakane.Prosze raczej podkreslac,ze taki stan trzeba ukrocic bo to nam sie obywatelom RP nalezy ! :idea:
Если сникнет парус,Мы ударим веслами...

chlorofil
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: chlorofil »

micaj pisze:
chlorofil pisze:Generalnie przemawia przez Ciebie pogarda dla innych ludzi, zapewne "gorszych", na pewno uboższych, których chce się coś robić, wykonując zresztą pożyteczną pracę w kiepskich warunkach. Po tym co tu przeczytałem uważam, że zasługujesz na takie same warunki na granicy i traktowanie na granicy, jakich życzysz tym ludziom.
Poproszę o cytaty. Wskaż gdzie życzę komukolwiek "złych warunków bytowania i traktowania". Jeżeli Ci się nie uda, to proszę o grzeczne, publiczne przeprosiny, bo wydaje mi się, że nigdzie nie nawoływałem do braku szacunku dla innych ludzi. Ba! Wydaje mi się, iż pozwoliłem sobie wspomnieć o nagannym braku szacunku Polskich celników względem Ukraińców. :)
Micaj, cytaty, czego życzysz "nieturystom" znajdziesz kilka postów wyżej a esencję tego poniżej. Cytujesz wpis Antarexa, który chce segregacji i lepszych warunków dla siebie kosztem gorszych warunków dla innych i ten pomysł popierasz, próbując szukając uzasadnienia dla dyskryminacji.
micaj pisze:
antarex pisze:
chlorofil pisze: Wnioskujesz o lepsze traktowanie dla siebie przy jednoczesnym zachowaniu obecnej "gehenny" dla innych? Aż się przestraszyłem szczerości wypowiedzi. :)
Ależ to ich zawód, oni z tego żyją, ciągną zyski, ze stoją w kolejkach,, łamią często przepisy celne, na tym polega ich "praca".
Dokladnie. Taka praca. Hartownik pali sobie rece, peka mu kregoslup. Spawacz wdycha pierwiastki. Kierowca TIRa ma hemoroidy.
A turyscie trzeba ulatwiac, bo on nie zarabia, a daje zarabiac :-)
Cieszę się jednak, że wreszcie dostrzegasz absurd całości obecnego stanu - idziesz w lepszym kierunku.
antarex pisze:Ludzie, wyluzujcie. Ci z nas, którzy często bywają na Ukrainie wiedzą w jak ciężkich warunkach przychodzi nam często przekraczać granicę. Wiemy też, że jest to spowodowane głównie małym ruchem granicznym
Antarex. Litości! Powodem przeładowanych pociągów po zmianie rozkładów było to, że za dużo ludzi chciało nimi podróżować czy może jednak PKP podstawiło za mało wagonów?
antarex pisze:którego lwią część generują niestety przemytnicy, gdyż po wprowadzeniu niskich limitów bezcłowych na alkohol i papierosy dla mieszkańców terenów przygranicznych legalne "mrówkowanie" stało się nieopłacalne.
Widzę, że trochę się na tym tak krytykowanym mrówkowaniu znasz.
antarex pisze:Oprócz tego warto jednak wydzielić osobny pas dla małego ruchu granicznego, aby turyści i kibice nie grzęźli w kolejkach. Inna jest bowiem sytuacja mieszkańców rejonów przygranicznych, a inna - turystów, którzy maja za sobą często ponad tysiąc przejechanych kilometrów i jeszcze kilkaset km przed sobą.
Z pewnością obecna sytuacja - meczenie nas wielogodzinnymi oczekiwaniami na granicy i narażanie na wymuszenia łapówek - jest sytuacją patologiczną wymagającą pilnych zmian. Myślę, że to dla nikogo nie ulega wątpliwości. Jeśli jednak ktoś ma pomysł w jaki inny sposób nie pociągający za sobą znacznych wydatków można osiągnąć udrożnienie przejść niż poprzez wydzielenie pasa dla mieszkańców terenów przygranicznych, to proszę o propozycje.
Sytuacja faktycznie jest inna, tzn. dla kogoś kto granicę przeznacza codziennie ma diametralnie znaczenie szybkość obsługi, a dla kogoś takiego jak Ty który granicę przekracza raz na ruski jak to tylko kwestia większego komfortu i wygody. Dlatego podtrzymuję zdanie, że zwolennikom segregacji należy się taki sam poziom obsługi jakiego życzą innym.

kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: kunek »

[quote]
W niedalekiej przyszłości (głównie do Euro2012 r.) otworzone mają zostać dodatkowe przejścia graniczne: Dołhobyczów-Uhrynów • Budomierz-Hruszów • Malhowice-Niżankowice • Smolnik-Boberka • Budynin-Bełz • Bystre-Mszaniec • Wołosate-Łubnia • Kryłów-Krecziw
[quote]

a wiadomo jak będzie tam rozwiązana kwestia przekraczania piesz bądz połączeń transgranicznych?

a tak w ogóle czy NA PEWNO powstaną? ( te dwa pierwsze raczej tak, ale pozostałę?)

Awatar użytkownika
micaj
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: micaj »

chlorofil pisze:
micaj pisze:
chlorofil pisze:Generalnie przemawia przez Ciebie pogarda dla innych ludzi, zapewne "gorszych", na pewno uboższych, których chce się coś robić, wykonując zresztą pożyteczną pracę w kiepskich warunkach. Po tym co tu przeczytałem uważam, że zasługujesz na takie same warunki na granicy i traktowanie na granicy, jakich życzysz tym ludziom.
Poproszę o cytaty. Wskaż gdzie życzę komukolwiek "złych warunków bytowania i traktowania". Jeżeli Ci się nie uda, to proszę o grzeczne, publiczne przeprosiny, bo wydaje mi się, że nigdzie nie nawoływałem do braku szacunku dla innych ludzi. Ba! Wydaje mi się, iż pozwoliłem sobie wspomnieć o nagannym braku szacunku Polskich celników względem Ukraińców. :)
Micaj, cytaty, czego życzysz "nieturystom" znajdziesz kilka postów wyżej a esencję tego poniżej. Cytujesz wpis Antarexa, który chce segregacji i lepszych warunków dla siebie kosztem gorszych warunków dla innych i ten pomysł popierasz, próbując szukając uzasadnienia dla dyskryminacji.
[OT]

Chlorofil: kilka postów wyżej cytowałeś Antarexa, który chce segregacji i lepszych warunków dla siebie kosztem gorszych warunków dla innych...
Cytowanie kogoś, nie oznacza, iż zgadzasz się z tą wypowiedzią. Ruszmy głową wreszcie. Nie popieram dyskryminacji i nie wtykaj tego w moje usta. Wypraszam sobie. :) Jednocześnie ponowię prośbę: czytaj to co inni piszą raz, dwa razy to co sam napisałeś. :)

martini
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: martini »

Ja mam taki pomysł, w sumie parę razy to popełniłem i przynosiło efekt

na portalu www.petycje.pl trzeba skonstruować petycję w językach polskim i ukraińskim i wysłać do ministrów odpowiedzialnych po obu stronach granicy

my się podpisujemy, każdy kto może podkręca to gdzieś w znajomych redakcjach i zobaczymy co z tego wyjdzie

ps. ja ukraińskiego nie znam:P

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski »

martini pisze:Ja mam taki pomysł, w sumie parę razy to popełniłem i przynosiło efekt

na portalu www.petycje.pl trzeba skonstruować petycję w językach polskim i ukraińskim i wysłać do ministrów odpowiedzialnych po obu stronach granicy

my się podpisujemy, każdy kto może podkręca to gdzieś w znajomych redakcjach i zobaczymy co z tego wyjdzie

ps. ja ukraińskiego nie znam:P
jestem za!!

chlorofil
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

micaj pisze:Chlorofil: kilka postów wyżej cytowałeś Antarexa, który chce segregacji i lepszych warunków dla siebie kosztem gorszych warunków dla innych...
Cytowanie kogoś, nie oznacza, iż zgadzasz się z tą wypowiedzią. Ruszmy głową wreszcie. Nie popieram dyskryminacji i nie wtykaj tego w moje usta. Wypraszam sobie. :)
Cytatowanie kogoś nie, ale jak ktoś pisze pod cytatem "Dokładnie", to już zmienia postać rzeczy.

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

hej, ktoś ostatnio przechodził granice pieszo w Medyce? czy bramka UE na wjazdowym kierunku pracuje już normalnie???

Awatar użytkownika
micaj
Radca Stanu
Radca Stanu

Co znaczy normalnie?
Dziala jak od dawna. Podzialu na UE i all pass. nie ma.
PKS Kasy Międzynarodowe Lublin
GG: 9594935
tel.: 81 747 74 42

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

micaj pisze:Co znaczy normalnie?
jest, są dwie bramki, na wjazdowym do PL :shock:

Awatar użytkownika
micaj
Radca Stanu
Radca Stanu

chlorofil pisze:
micaj pisze:Chlorofil: kilka postów wyżej cytowałeś Antarexa, który chce segregacji i lepszych warunków dla siebie kosztem gorszych warunków dla innych...
Cytowanie kogoś, nie oznacza, iż zgadzasz się z tą wypowiedzią. Ruszmy głową wreszcie. Nie popieram dyskryminacji i nie wtykaj tego w moje usta. Wypraszam sobie. :)
Cytatowanie kogoś nie, ale jak ktoś pisze pod cytatem "Dokładnie", to już zmienia postać rzeczy.
[OT] Bez sensu. Walczymy o pietruszkę. A wuzetka i kawa dla każdego obowiązkowa. Jek chcesz kolego dalej dyskutować zapraszam na PM. :)
fijalkowski pisze:
micaj pisze:Co znaczy normalnie?
jest, są dwie bramki, na wjazdowym do PL :shock:
Wchodziłem w czwartek ok. 5 rano. Cóż z tego, że są dwie bramki (podpisane UE i all) jak każdy idzie gdzie mniejsza kolejka. Podobnie na powrocie do Polski (w niedzielę). Mało tego, celnicy otworzyli sobie dodatkowe drzwi (te dla niepełnosprawnych, bagażu i rowerów) celem wentylacji pomieszczenia odpraw, więc każdy szedł przez te właśnie drzwi. :)

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

micaj pisze:Wchodziłem w czwartek ok. 5 rano. Cóż z tego, że są dwie bramki (podpisane UE i all) jak każdy idzie gdzie mniejsza kolejka. Podobnie na powrocie do Polski (w niedzielę). Mało tego, celnicy otworzyli sobie dodatkowe drzwi (te dla niepełnosprawnych, bagażu i rowerów) celem wentylacji pomieszczenia odpraw, więc każdy szedł przez te właśnie drzwi.
aha, czyli jak się jedzie do Polski to są dwie kolejki/bramki, ale każdy staje gdzie chce :?: :!:

Awatar użytkownika
micaj
Radca Stanu
Radca Stanu

fijalkowski pisze:
micaj pisze:Wchodziłem w czwartek ok. 5 rano. Cóż z tego, że są dwie bramki (podpisane UE i all) jak każdy idzie gdzie mniejsza kolejka. Podobnie na powrocie do Polski (w niedzielę). Mało tego, celnicy otworzyli sobie dodatkowe drzwi (te dla niepełnosprawnych, bagażu i rowerów) celem wentylacji pomieszczenia odpraw, więc każdy szedł przez te właśnie drzwi.
aha, czyli jak się jedzie do Polski to są dwie kolejki/bramki, ale każdy staje gdzie chce :?: :!:
Mówimy o pieszym? Tak. Każdy staje gdzie chce. Z mojego doświadczenia taki bałagan jest również na przejściach drogowych. Dotyczy to nie tylko granicy PL-UA, ale innych krajów również.

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

micaj pisze:
fijalkowski pisze:
Mówimy o pieszym? Tak. Każdy staje gdzie chce. Z mojego doświadczenia taki bałagan jest również na przejściach drogowych. Dotyczy to nie tylko granicy PL-UA, ale innych krajów również.
tak mówimy o pieszym, pomiędzy bramką wyjazdową z Polski dla wszystkich, jest bramka wjazdowa do PL dla UE, a obok niej wjazdowa dla ALL PASSPORT, czyli pomiędzy wyjazdową z Pl, a wjazdową do PL dla ALL PASSPORT :D

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

Bez urazu ale dla mnie cały temat służy tylko nabijaniu ilości postów / mi również :) / Nikt nic nie wskóra , żadna petycja nie pomoże. A swoją drogą mi ten kloimacik nie przeszkadza.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

roberT/TANAIS pisze:Bez urazu ale dla mnie cały temat służy tylko nabijaniu ilości postów / mi również :) / Nikt nic nie wskóra , żadna petycja nie pomoże. A swoją drogą mi ten kloimacik nie przeszkadza.
denerwujesz mnie z tym tematem od początku, już po jednym moim mailu ktoś mówi że zaczynają puszczać, a ja w pon i pt widzę że do PL są dwie kolejki, to on mówi że nic nie zdziałamy, mętalność POLAKA :lol: :lol:

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

Jak cie kolego denerwuje to kropelki nerwosol się przydadzą nam . A jak nie lubi się piszych przejść granicznych to jedzie się autokarem.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
micaj
Radca Stanu
Radca Stanu

Na początku lipca przechodziłem na Ukrainę, gdy była awaria systemu komputerowego. Podział na UE i ALL PASS. polegał na tym, że do tłumu ponad 100 osób w pewnym momencie wyszedł celnik i krzykną, że Polacy mogą przechodzić. Zaczęła się walka, rozlała się śmietana, pękły guziki na koszuli niejednego jegomościa.
Rzecz była w tym, iż obywatele UE nie musieli być odprawiani przy wyjściu z UE, a Ukr. tak.
Dodam, że do wejścia dotrzeć nie było łatwo. Zabawne były babuszki próbujące przecisnąć się boczkiem, boczkiem. Takie są najgorsze. Tylko się odwrócisz i już trzy są przed Tobą... :twisted:
PKS Kasy Międzynarodowe Lublin
GG: 9594935
tel.: 81 747 74 42

chlorofil
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Wracając do tematu, nie ma żadnego uzasadnienia dla rzeźni na granicy, żaden "klimacik" nie jest powodem aby tolerować taki stan. Wysyłanie kogoś do autobusu czy pociągu jest nonsensem, bo nigdzie napisane że taki ktoś podróżujący różnymi środkami transportu miałby być traktowany lepiej od pieszych. Taką rzeźnię dla autobusu czy pociągu, czyli podobny "klimacik" też można łatwo stworzyć. W interesie obywateli obydwu krajów jest by przejście granicy państw było równie lub prawie tak łatwe i szybkie co granicy województw, by można iść sobie na piechotę czy autobusem na drobne lub większe zakupy i bez problemowo szybko wrócić. Za to się płaci coraz większe podatki i tego trzeba wymagać od urzędników, których jest coraz więcej, bo inaczej będzie coraz gorzej i gorzej.

kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: kunek »

chyba nie rozwiążemy tego bez uruchomienia dodatkowych przejś, rozbudowy istniejących i wprowadzenia ruchu pieszego na każdym... może całkiem lekko nie będzie, ale się trochę rozładuje...
pomarzyc dobra rzecz...

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

roberT/TANAIS pisze:Jak cie kolego denerwuje to kropelki nerwosol się przydadzą nam . A jak nie lubi się piszych przejść granicznych to jedzie się autokarem.
Za nervosol podziękuję, chce świadomie podróżować.

A nie rozumiem dlaczego mam podróżować autokarem jak mam kaprys na nóżkach :shock: :shock: :shock:

Awatar użytkownika
Jedi
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Jedi »

roberT/TANAIS pisze: Bez urazu ale dla mnie cały temat służy tylko nabijaniu ilości postów / mi również :) / Nikt nic nie wskóra , żadna petycja nie pomoże. A swoją drogą mi ten kloimacik nie przeszkadza.
Z jednym się zgodzę - wypowiedzi osób za zachowaniem tego jak jest służą tylko nabijaniu postów. Proponuję więc im zamilknąć, bo nie wnoszą nic do tematu.

Ręce tylko załamuję jak czytam takie posty. Nie znoszę, takiego podejścia, że nic się nie da zmienić. Rzeczywiście, jeśli nikt nie będzie zgłaszał swoich uwag to będą mogli wnioskować, że jest ok, i że nie trzeba wprowadzać zmian.

I to nie jest żaden "klimacik". Większość osób podróżujących za granice chce przekroczyć ją w normalnych warunkach, a nie jak uchodźcy z ogarniętego kraju wojną.

Komu podlega przejście graniczne? Wojewodzie?
Ostatnio zmieniony wt 09 sie, 2011 23:49 przez Jedi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: pwlzeb »

wojewodzie. Wysłałem tej Pani film z przejścia na konto w serwisie społecznościowym. Jak słyszę ostatnio zmiany na lepsze, więc zobaczymy

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba »

Jedi pisze:Z jednym się zgodzę - wypowiedzi osób za zachowaniem tego jak jest służą tylko nabijaniu postów. Proponuję więc im zamilknąć, bo nie wnoszą nic do tematu.
czyli co?? cenzura?? tylko zwolennicy jednej strony maja prawo sie wypowiadac?? :shock:

Albo kochasz partie albo masz zamilknac... to juz bylo.. :evil:
roberT/TANAIS pisze:A swoją drogą mi ten kloimacik nie przeszkadza.
Jedi pisze:I to nie jest żaden "klimacik". Większość osób podróżujących za granice chce przekroczyć ją w normalnych warunkach, a nie jak uchodźcy z ogarniętego kraju wojną.
To nikt ci nie kaze jezdzic na ukraine... Mozesz wybrac inne kierunki jak ci ten nie odpowiada. Jest wiele krajow ktorych granice przekroczysz w normalnych warunkach. (nawet zupelnie bez kontroli i kolejek) Wybor nalezy jedynie do ciebie... Kazdy sobie przeciez wybiera kierunek gdzie jezdzi..
roberT/TANAIS pisze:Nikt nic nie wskóra , żadna petycja nie pomoże
Popieram cie , robercie... Ale teraz taka moda ze kazdemu sie wydaje ze jest "panem istnienia", "ze mu sie nalezy" i ma prawo "żądac"...
Ostatnio zmieniony wt 09 sie, 2011 15:39 przez buba, łącznie zmieniany 7 razy.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/

półkresowianin
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: półkresowianin »

A co myślicie o wysłaniu listu do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji?? I do polskiego ministra
i do ukraińskiego?

Awatar użytkownika
Jedi
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Jedi »

buba pisze:czyli co?? cenzura?? tylko zwolennicy jednej strony maja prawo sie wypowiadac??
Wasze posty po prostu nic nie wnoszą do tematu. Jak chcecie to załóżcie sobie temat "Chcemy być traktowani odpowiednio - jak bydło" i sobie piszcie, nikt Wam nie broni.
buba pisze: To nikt ci nie kaze jezdzic na ukraine... Mozesz wybrac inne kierunki jak ci ten nie odpowiada. Jest wiele krajow ktorych granice przekroczysz w normalnych warunkach. (nawet zupelnie bez kontroli i kolejek) Wybor nalezy jedynie do ciebie... Kazdy sobie przeciez wybiera kierunek gdzie jezdzi..
Swoje cenne rady schowaj sobie w kalosze. Doradzanie komuś nie jest w dobrym tonie.
Przed kolejnym postem proponuje zapoznanie się z :
http://www.savoir-vivre.pl/
http://savoir-vivre.wieszjak.pl/
Mam prawo jeździć gdzie chcę i mam prawo wymagać pewnych standardów powszechnie uważanych za właściwe, szczególnie od europejskiego państwa aspirującego do UE. Myślę, że i po tamtej stronie granicy chcą tego samego.
buba pisze: Popieram cie , robercie... Ale teraz taka moda ze kazdemu sie wydaje ze jest "panem istnienia", "ze mu sie nalezy" i ma prawo "żądac"...
A wiecie co to jest społeczeństwo obywatelskie? Państwo tworzą obywatele i będziemy je mieli takie jakie sobie wywalczymy. Niestety niektórzy wciąż żyją w poprzednim systemie i uważają, że to obywatel jest dla państwa i państwo ma zawsze rację.
A co myślicie o wysłaniu listu do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji?? I do polskiego ministra
i do ukraińskiego?
Nie zaszkodzi. Radzio wygląda na poważnego człowieka, tym bradziej, że przewodzimy teraz w UE.

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Jedi pisze:Swoje cenne rady schowaj sobie w kalosze
Tak samo jak ty swoje rady kto sie ma wypowiadac a kto nie...
Jedi pisze:i mam prawo wymagać pewnych standardów powszechnie uważanych za właściwe,

Masz prawo tez sie wybrac na Syberie w lutym i wymagac zeby bylo cieplo. Nikt ci tego zabronic nie moze.

Jedi pisze:Niestety niektórzy wciąż żyją w poprzednim systemie
Niestety w niektorych kwestiach nic sie nie zmienilo od poprzedniego systemu... Albo popierasz glowny nurt polityczny (tzn teraz w modzie na kolanach w strone Europy, zachodu i standardow) albo jestes wrog i masz zamilknac...

Skadinad przy lekturze wielu postow zastanawiam sie nad "wymaganiami" naszych rodakow jezdzacych na wschod.. Ma byc "godne" przejscie granicy, potem rowniutko wyasfaltowane drogi, wygodne odnowione hotele, opisy ,informacje i mozliwosc dogadania sie po angielsku, szlaki i dobra infrastruktura w gorach, europejskie kible i galerie handlowe zamiast nieestetycznych bazarow.. Tylko co wtedy pozostanie z klimatu dawnego wschodu?? Nic... Bedzie tak jak wszedzie...Totalna unifikacja.. Po co tam bedzie jechac jak bedzie tak samo jak u nas, jak na zachodzie, jak nad morzem srodziemnym..
A my niby chcemy podrozowac, chcemy poznawac nowe miejsca- a chcemy zeby wszedzie bylo tak samo...
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kwiatkowski11 »

Mam taka propozycje:kto lubi bylejakosc,chamstwo,lapowkarstwo i hardcore (czyli nieeuropejskosc) najlepiej niech juz tutaj nic nie wypisuje, bo intencja rozpoczecia tego watku bylo wspolne zadzialanie forumowiczow w taki sposob by je wyeliminowac (przynajmniej po polskiej stronie).Stad ponawiam wniosek do moderatora(ktory w zasadzie od poczatku jest tu strona) by posty,ktore opisuja,ze tak musi byc kierowac do nowego watku,ktory mozna by nazwac:dlaczego to nas kreci?W tym miejscu powinny byc tylko posty:dokumentujace,demaskujace,alarmujace,a to wszystko by wschodnie granice przekraczac z godnoscia !
Если сникнет парус,Мы ударим веслами...

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

A ja myslalam ze jak ktos zalozy watek "Piekne gory na Krymie" to ten, komu sie owe gory nie podobaja, tez ma prawo sie wypowiedziec.. Ale widac bylam w bledzie.

Myslalam ze watki sa do dyskusji na dany temat dla obu stron a nie tylko dla jednej.. Ale jesli tak chcecie- ok.. Zycze milego poklepywania sie po plecacah i podsycania jedynej wlasciwej wizji..

Na przyszlosc proponuje aby juz w pierwszym poscie autor zaznaczal komu (z jakimi pogladami) nie wolno sie wypowiadac w watku. Mozna tez wprowadzic ten zapis do regulaminu. Nie bedzie potem niepotrzebnych sporow i roboty dla moderatora...

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

ARTURINGA pisze:Popatrzcie na to z innej strony ;-)

Ukraina wejdzie do UE? --> shengen? ... i skończy sie folklor!

Co wtedy będziemy wspominać?
córka na wyciągniętą Łape celnika przybiła mu "piatkę!" ...On sie zmieszał!
Wszyscy w śmiech z Gościa!!! ;-)
jakos mi ten post wczesniej umknal!! zarabista chwila! Dzielna dziewczynka!! Bedzie co wspominac w przyszlosci. Za to uwielbiam Ukraine!!

ODPOWIEDZ