By w Medyce turysci przechodzili granice godnie

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Awatar użytkownika
Zeus
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Zeus »

chlorofil pisze:Odprawa piesza jak i samochodowa to porażka i niestety jesteśmy krajem trzeciego świata w tym zakresie. Cierpi na tym wymiana handlowa jak i turystyka. "Mądre "rady aby jechać pociągiem lub autobusem jako komentarz są poniżej pewnego standardu dyskusji i jedynie mogą słusznie zdenerwować.
no przepraszam 150 zeta o/w Krakow - Lwow? to paranoja! za 150 zeta to mam dojazd i jeden dzie w lwowie :lol:
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

Jeżeli " mądre rady " za autobus to moja zasługa to :

- mając dzieci nie stoję w kolejce, ale są inni więc :
- przekraczając granicę autobusem spędzam średnio 4 godziny i osobiście mi to nie przeszkadza. kwestia przyzwyczajenia.
- koszty od mojego miejsca zamieszkania to 90 pln bezpośrednio autobusem do Lwowa,

- przejazd pociągiem Przemyśl - Lwów to koszt w zależności od pociągu 100 / 113 w 3 osobowym. Więc coś za coś.

ps Czy przekraczaliście granicę Ukraińsko / Rosyjską w wariancie kolejowym lub drogowym. ? Standardy czasowe podobne do Medyki :)
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

roberT/TANAIS pisze:przekraczając granicę autobusem spędzam średnio 4 godziny i osobiście mi to nie przeszkadza. kwestia przyzwyczajenia.
Człowiek oczywiście do wszystkiego może się przyzwyczaić, jednak 4 godziny czekania na granicy to też nie jest prawidłowa sytuacja. Postój autobusu rejsowego na granicy powienien trwać max godzinę-półtorej
roberT/TANAIS pisze:- przejazd pociągiem Przemyśl - Lwów to koszt w zależności od pociągu 100 / 113 w 3 osobowym. Więc coś za coś.
A więc drożej niż autobus Warszawa-Lwów. Mankamemtem granicy poslko-ukraińskiej jest brak lokalnych, trransgranicznych połączeń kolejowych, na wzór pociągów Brześć-Terespol czy Grodno-Kuźnica na granicy białoruskiej. Tam odprawy odbywają się na stacjach, przed odjazdem pociągu lub po jego przyjeździe, każdy skład obrabia po kilku pograniczników i celników, i wszystko idzie dość sprawnie, mimo iż wśród podróźnych tez dominują przemytnicy
roberT/TANAIS pisze: ps Czy przekraczaliście granicę Ukraińsko / Rosyjską w wariancie kolejowym lub drogowym. ? Standardy czasowe podobne do Medyki
W wariancie drogowym nie przekraczałem, w kolejowym kilkakrotnie, przez Briańsk-Hutor Michajłowśky, na obu stacjach granicznych postój 30-40 minut, spokojnie wystarczający na wszystkie procedury. Przede wszystkim między Rosją a Ukrainą nie ma różnicy szerokości torów, jedynym mankamentem jest dość długi czas przejazdu między obiema odprawami
Awatar użytkownika
Zeus
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

pietia pisze: A więc drożej niż autobus Warszawa-Lwów. Mankamemtem granicy poslko-ukraińskiej jest brak lokalnych, trransgranicznych połączeń kolejowych, na wzór pociągów Brześć-Terespol czy Grodno-Kuźnica na granicy białoruskiej. Tam odprawy odbywają się na stacjach, przed odjazdem pociągu lub po jego przyjeździe, każdy skład obrabia po kilku pograniczników i celników, i wszystko idzie dość sprawnie, mimo iż wśród podróźnych tez dominują przemytnicy
ale czemu np na trasie Brzesc - Terespol nie widzialem dewastacje wagonu? Tylko w trasje Grodno - Kuznica to zauwazylem. A po drugiej, do jasnej jedzy, po cholere mamy tych SOKistow? zeby mnie wkurzac w Przemyslu, i chca sprawdzic moj paszport, bo torba za glosno brzecy? dajcie 2 do kazdego wagonu, to zobacimy kiedy skoncza sie dewastacje wagonow

ufff, wkurzylem sie :P
kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: kunek »

SOK nie jest od tego... przecież prościej jest złapać kogoś przechodzącego przez tory bądź pijącego piwko w pociągu...
chlorofil
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: chlorofil »

No przyzwyczaić się można do wszystkiego. W Korei Północnej ludzie są przyzwyczajeni do znacznie gorszych warunków na co dzień i na pewno sobie z nimi jakoś radzą. Tylko trudno się nie zdenerwować, kiedy ktoś sugeruje, że takie sytuacja to normalność. :)
pietia
Kanclerz
Kanclerz

Zeus pisze: ale czemu np na trasie Brzesc - Terespol nie widzialem dewastacje wagonu? Tylko w trasje Grodno - Kuznica to zauwazylem.
Zapewne dlatego, że Terespol to końcowa stacja (podobnie jak Brześć), po przejściu odprawy paszportowo-celnej pasażerowie wychodzą już z pociągu. Po odprawieniu wszystkich pasażerów, celnicy i pogranicznicy mają jeszcze sporo czasu na przjeście po pustych wagonach i spenetrowanie wszystkich zakamarków, więc jeśli ktoś schował gdzieś trefny towar, to zapewne zostanie on znaleziony. A nawet jak nie, to ponownie wsiąść o tego pociągu można dopiero, gdy zostanie on podstawiony w drodze do Brześcia
Natomiast składy z trasy Grodno-Kuźnica nieraz jadą później do Bialegostoku bądź Sokółki, wówczas w wypadku przeoczenia przez celników jakiejś dobrze ukrytej kontrabandy, jest szansa jej odzyskania już za Kuźnicą (albo i w samej Kuźnicy, już po kontrolach)
Poza tym, na trasie do Grodna jeżdżą "kible", czyli polskie EN57, a te ze względu na konstrukcje są bardziej podatne na demolkę niż białoruskie wagony, jeżdżące między Brześciem a Terespolem
Awatar użytkownika
Zeus
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

pietia pisze: Poza tym, na trasie do Grodna jeżdżą "kible", czyli polskie EN57, a te ze względu na konstrukcje są bardziej podatne na demolkę niż białoruskie wagony, jeżdżące między Brześciem a Terespolem
muahahahaha, juz wiem jak bede nazywac wieczorny pociag Bielsko - Krakow :D
Awatar użytkownika
Parparim
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: Parparim »

Sytuacja z wczoraj, dwudziestego trzeciego lutego. Granica na przejściu pieszym Medyka-Szegini. Pod budką ukraińską zero kolejek, pod "naszym" kołowrotkiem ludzi na trzy kupy.

Do kolejki stanąłem o 14.10, na polską stronę wyszedłem o 16.20 czasu ukraińskiego, sponiewierany, podduszony, dokładnie "wymacany" przez jakiegoś gówniarza w mundurze. Do sprasowanych cukierków dzieciaki przywykły, prezenty dla starszych przepakowałem już z pogniecionych pudełek.
...
Piotr Janusz
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: Piotr Janusz »

Fajnie, że sobie tutaj tak piszemy o sytuacji na przejściach granicznych z Ukrainą, ale wydaję mi się, że to nic nie daje. Czytamy nawzajem swoje wrażenia, refleksje i opinie i nic z tego nie wynika. Wygląda na to, że nikt naprawdę odpowiedzialny za sytuację na przejściach tego nie czyta i nie czuje się zdopingowany do zmian. Stąd mój apel. Trzeba pisać do prasy, TV, radia, posłów, senatorów. Bezpośrednio do Straży Granicznej i Służb Celnych - można, ale oni chyba mają nasze problemy gdzieś głęboko w czterech literach...
Dzisiaj wysłałem maila z krótkim opisem sytuacji i namiarami na nasze forum do Pani Anny Gorczycy z Rzeszowskiego wydania Gazety Wyborczej ( anna.gorczyca@rzeszów.agora.pl ).
Czekam na odpowiedź i jeśli otrzymam opublikuję na forum.
Kto następny?
Piotr
Piotr Janusz
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Fajnie, że sobie tutaj tak piszemy o sytuacji na przejściach granicznych z Ukrainą, ale wydaję mi się, że to nic nie daje. Czytamy nawzajem swoje wrażenia, refleksje i opinie i nic z tego nie wynika. Wygląda na to, że nikt naprawdę odpowiedzialny za sytuację na przejściach tego nie czyta i nie czuje się zdopingowany do zmian. Stąd mój apel. Trzeba pisać do prasy, TV, radia, posłów, senatorów. Bezpośrednio do Straży Granicznej i Służb Celnych - można, ale oni chyba mają nasze problemy gdzieś głęboko w czterech literach...
Dzisiaj wysłałem maila z krótkim opisem sytuacji i namiarami na nasze forum do Pani Anny Gorczycy z Rzeszowskiego wydania Gazety Wyborczej ( anna.gorczyca@rzeszów.agora.pl ).
Czekam na odpowiedź i jeśli otrzymam opublikuję na forum.
Kto następny?
Piotr
apollo12
Nadworny Radca
Nadworny Radca
Kontakt:

Post autor: apollo12 »

Piotr Janusz pisze: , ale oni chyba mają nasze problemy gdzieś głęboko w czterech literach...
nie chyba ale na pewno-mają to gdzieś, może warto byłoby założyć wątek protestacyjny-
może zgłosi się jakiś lider który weźmie opracowanie pisma do instytucji różnych- złożymy kto chętny podpisy,
nie liczę na to ze coś to da ale uspokoimy chociaż sumienia .
reasumując-kto jest chętny do działania ?
kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

równie dobrze można zadzwonić do Telewizji Nocą...
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

W TV podawali że na czas Euro 2012 mają ustawić osobne bramki na przejścia dla kiboli oraz wzmocnić personel . Ale po wszystko wróci do normy. Jeżeli ktoś chce coś trzeba napisać pismo do MSZ .
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

szaman
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: szaman »

Ole ole to my KIOBOLE :D
Ucieszyła mnie ta informacja niezmiernie:)
Пиймо друзі грай музико Нам вже все одно!
dyzieq
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: dyzieq »

na ukraińskim przejsciu w stronę Polski już ustawili płotek i barierki, żeby zygzakiem wchodzić i nie pchać się za bardzo...

z drugiej strony to przejściem pieszym niewielu polskich kiboli będzie szło...
większość z nich ma w głębokim poważaniu całe skomercjalizowane Euro...
a ci z zachodu to raczej przelecą wysoko samolotem nad tą granicą...
Awatar użytkownika
Zeus
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

roberT/TANAIS pisze: Jeżeli ktoś chce coś trzeba napisać pismo do MSZ .
acha, ja do tej pory czekam, rok, i wyszlalem 4 emaile i 2 pisma do nich.
Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski »

DOPIĘLIŚMY SWEGO!!!!

Ułatwienia na pieszym przejściu dla obywateli UE. (01-03-2013)
Autor: Rzecznik Prasowy
Pierwszego marca zgodnie z wcześniejszymi planami, w terminalu paszportowo-celnym, na kierunku wejściowym do Polski uruchomione zostały dwa dodatkowe stanowiska kontrolne. Aktualnie, na wejście do Polski funkcjonuje 5 stanowisk odpraw, a na wyjście z RP - trzy.
Nowo otwarte dwa stanowiska są przeznaczone dla powracających pieszo z Ukrainy do Polski obywateli Unii Europejskiej, wśród których dominują polscy studenci, uczniowie, turyści, osoby duchowne. W razie dużego natężenia ruchu ze stanowisk będą mogli korzystać także obywatele państw trzecich powracających pieszo z Ukrainy.

Docelowo - w pieszym terminalu w Medyce podróżni mogą być odprawiani nawet na 6 stanowiskach wejściowych do Polski.

http://www.bieszczadzki.strazgraniczna. ... 2=41#art41
pietia
Kanclerz
Kanclerz

No, wreszcie jakaś dobra wiadomośc z granicy PL/UA. Może w ślad za tym pójdzie otwarcie nowych przejść dla ruchu pieszego...
Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kwiatkowski11 »

fijalkowski pisze:DOPIĘLIŚMY SWEGO!!!!

Pierwszego marca zgodnie z wcześniejszymi planami, w terminalu paszportowo-celnym, na kierunku wejściowym do Polski uruchomione zostały dwa dodatkowe stanowiska kontrolne. Aktualnie, na wejście do Polski funkcjonuje 5 stanowisk odpraw, a na wyjście z RP - trzy.
Nowo otwarte dwa stanowiska są przeznaczone dla powracających pieszo z Ukrainy do Polski obywateli Unii Europejskiej, wśród których dominują polscy studenci, uczniowie, turyści, osoby duchowne. W razie dużego natężenia ruchu ze stanowisk będą mogli korzystać także obywatele państw trzecich powracających pieszo z Ukrainy.

Docelowo - w pieszym terminalu w Medyce podróżni mogą być odprawiani nawet na 6 stanowiskach wejściowych do Polski.

Czy jakis polski student, uczen, turysta lub osoba duchowna moze to potwierdzic na podstawie swoich doswiadczen?
Если сникнет парус,Мы ударим веслами...
Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Kwiatkowski11 pisze:
fijalkowski pisze:DOPIĘLIŚMY SWEGO!!!!

Czy jakis polski student, uczen, turysta lub osoba duchowna moze to potwierdzic na podstawie swoich doswiadczen?
jadę to wszystko w poniedziałek sprawdzić!!!
Congestus
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Congestus »

są 2 stanowiska, ale jak przekraczałem granicę pracowało tylko jedno.
Doczu
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Doczu »

Congestus pisze:są 2 stanowiska, ale jak przekraczałem granicę pracowało tylko jedno.
Ot szara rzeczywistość tego przejścia :)
Swoją drogą fajnie że stworzono możliwości do szybszej odprawy, tylko jak znam życie to o zwiększeniu stanów etatowych nikt nie pomyślał, tak więc nie oczekiwałbym nagle jakiejś drastycznej poprawy.
Piotr Janusz
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Przypadkiem natknąłem się w necie na dwie stronki: http://www.facebook.com/TurystycznaGranica oraz http://porteuropa.eu/ukraina/granica/50 ... ewamy-mity.
Zapowiada się ciekawie i może coś dobrego dla ucywilizowania przejść granicznych z Ukrainą z tego wyniknie :D
Myślę, że warto śledzić i popierać.
Piotr
Piotr Janusz
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Ten drugi link "nie działa". Może ten http://porteuropa.eu i dalej szukać w zakładce Ukrainia i Granica.
Piotr
Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

wczoraj (22.04.2013 rok-poniedziałek) przekraczałem granicę na pieszym przejściu w Medyce

wyjście z UE na Ukrainie godzina 08:35-czas przejscia przez granice ok.10 minut
przyjazd do UE z Ukrainy godzina 10:10-czas przejścia przez granicę ok.15 minut
wszystkie godziny-czas Warszawski

dla unitów pracowało tylko jedno z dwóch stanowisk na kierunku wjazdowym do UE

oraz na wyjazdowym z UE tylko jedno stanowisko dla wszystkich
kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

skoro można się przedostać w kwadrans, widocznie nie było potrzeby otwierania nowych kanałów... ja jestem ciekaw jak będzie przy zwiększonym obłożeniu przejścia...
no i niebawej jadę autem, aż się boję (w Medyce wolę iść pieszo niż autem)
półkresowianin
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: półkresowianin »

fijalkowski pisze:wczoraj (22.04.2013 rok-poniedziałek) przekraczałem granicę na pieszym przejściu w Medyce

wyjście z UE na Ukrainie godzina 08:35-czas przejscia przez granice ok.10 minut
przyjazd do UE z Ukrainy godzina 10:10-czas przejścia przez granicę ok.15 minut
wszystkie godziny-czas Warszawski

dla unitów pracowało tylko jedno z dwóch stanowisk na kierunku wjazdowym do UE

oraz na wyjazdowym z UE tylko jedno stanowisko dla wszystkich
Czy ludzie bez paszportów UE, dalej tłoczą się do stanowisk odprawy paszportowej UE i nie są przeganiani przez służbę graniczną do odpowiednich stanowisk (taka sytuacja zastała mnie w 2009 i w 2010 roku)?
Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

półkresowianin pisze:Czy ludzie bez paszportów UE, dalej tłoczą się do stanowisk odprawy paszportowej UE i nie są przeganiani przez służbę graniczną do odpowiednich stanowisk (taka sytuacja zastała mnie w 2009 i w 2010 roku)?

nie od tych ludzi spoza UE, jesteśmy odgrodzeni wysokim płotek/siatką, oni wogóle nie są z nami odprawiani wchodzą do terminalu innym wejściem i są odprawiani w innym pomieszczeniu terminala, więc nie mogą przejść do stanowisk odprawy dla obywateli UE
półkresowianin
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: półkresowianin »

fijalkowski pisze:
półkresowianin pisze:Czy ludzie bez paszportów UE, dalej tłoczą się do stanowisk odprawy paszportowej UE i nie są przeganiani przez służbę graniczną do odpowiednich stanowisk (taka sytuacja zastała mnie w 2009 i w 2010 roku)?

nie od tych ludzi spoza UE, jesteśmy odgrodzeni wysokim płotek/siatką, oni wogóle nie są z nami odprawiani wchodzą do terminalu innym wejściem i są odprawiani w innym pomieszczeniu terminala, więc nie mogą przejść do stanowisk odprawy dla obywateli UE
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Widać już jakieś "światełko w tunelu" co do odprawy paszportowo-celnej.
ODPOWIEDZ