ubezpieczenie

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
adalbert
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

ubezpieczenie

Post autor: adalbert »

Witam, jekie proponujecie ubezpieczenie na ok 2 tyg.dla jadacego na krym?
Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: ARTURINGA »

WITAM

Ja proponuje dwa:
EUROPA
GAMMA

takie sobie warunki ale niskie opłaty!
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

Wszędzie są stawki podobne lub bardzo zbliżone. Sprawdzałem w kilku różnych. Ja zawszę biorę Warte (mam najbliżej :D ) Poza tym warunki są identyczne. No i lepiej nie chorować - te szpitale.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

kono
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: kono »

Ja zawsze kupuję ubezpieczenie/karta EURO 26 z Signal Iduna do kupienia w każdym biurze podróży. W tym roku płaciłem 65 zł. za cały rok. Niestety ubezpieczenie tylko dla osób do 26 roku życia.
stgik
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: stgik »

Tak, a spróbuj później odzyskać jakiekolwiek ubezpieczenie z tego Signal Iduna.. Nas olali strasznie, kilka lat już nic, odsyłają od Annasza do Kajfasza.. Nie polecam!!
kono
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: kono »

stgik pisze:Tak, a spróbuj później odzyskać jakiekolwiek ubezpieczenie z tego Signal Iduna.. Nas olali strasznie, kilka lat już nic, odsyłają od Annasza do Kajfasza.. Nie polecam!!
Kiedyś w poprzedniej pracy miałem do czynienia z ludźmi z tej firmy i muszę powiedzieć, że "bił" od nich profesjonalizm. Nigdy na szczęście nie musiałem korzystać z tego ubezpieczenia, chociaż co roku je kupuję, więc w kwestii wypłacalności świadczeń nie mogę sie wypowiadać.
Pozdrawiam
stgik
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

witam ponownie,

po małym rekonesansie znaleźliśmy bardzo fajna ofertę w Interrisk. Za 89 zł mamy dla 3 osób:

NW-5 000 euro
leczenie - 20 000 euro
oc - 20 000
A więc ubezpieczenie wyjdzie ok. 30 zł/osobę nieuczącą się.

ubezpieczenie bagazu (m.in. aparat) moze wyjsc ok. 10 zl drozej na osobe.
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Ale leczenie ambulatoryjne !? Z tym bagażem to niepewne. Inne molochy niechcą ubezpieczać albo dają ogromne stawki.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

stgik
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Nie wiem, czy ambulatoryjne to jest to samo, co szpitalne (dla mnie tak) :) więc myślę, że nie są to najgorsze stawki. O szczegółach będę mógł powiedzieć, gdy już nabędę to ubezpieczenie...

A póki co moje kolejne odkrycia - TU Europa za 33 PLN/osobę. Szczegóły można przeczytać tutaj: http://www.waldekr.prv.pl/pl/008/003/
Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Tak
Europa ma również obejmujące ubezpieczenie na Ukrainie.
60pln np na 30 dni!

Warunki nie są super atrakcyjne ale... ceny są niskie :-)
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Równie dobrze można wykupić ubezpieczenie w PZU, które ma swoje przedstawicielstwa na Ukrainie.
pozdrawiam robert

joova85
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: joova85 »

Witam. W wakacje chce z narzeczoną jechać na 2 tygodnie na Krym. Czy ubezpieczenie jest obowiązkowe?
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Ubezpieczenie jest obowiązkowe jeśli jedziesz do Rosji. Jadąc na Ukrainę niespotkałem się z żadną informacją aby było to obowiązkowe. Nie mniej jednak dla świętego spokoju możesz przeznaczyć 50 pln na najtańsze ubezpieczenie ( koszty leczenia ).
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

WITAM

NIE, NIE JEST Obowiązkowe.
Polskie konsulaty ZALECAJĄ JEDNAK ubezpieczać się.
Pokrycie ewentualnych kosztów leczenia, bez ubezpieczonka są.. ogromne!!!!
(Nie ma żartów!)

"Przezorny zawsze ubezpieczony... jak to głosiła reklama" ;-)
mi
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: mi »

Szczerze mówiąc nie bardzo sobie wyobrażam jakie dokumenty należałoby przedstawić ubezpieczycielowi, żeby cokolwiek dostać. Zawsze kupuję ubezpieczenie, ale jeszcze ani razu nie starałam się o jakikolwiek zawrot. Mam niestety pecha i za każdym razem zmuszona byłam korzystać z pomocy lekarskiej, z tygodniowym pobytem w szpitalu z dzieckiem włącznie. Nie starałam się z dwóch powodów, po pierwsze koszty nie były porażające, a po drugie miałam kłopot z uzyskaniem nawet wypisu ze szpitala (czekałam dwa dni) na odręczny wypis bez żadnej pieczątki. Tam raczej nikt nie uznaje pieczątek, a nasi ubezpieczyciele bez stempla z pewnością wysłaliby mnie na drzewo. Rachunki z apteki?? Wielkie zdziwienie ze strony farmaceuty. Recept nie mają. Jakie leki kupić wiedziałam, bo mi pani doktor na zwykłej kartce napisała odręcznie, potem się je deponuje u pielęgniarek i tyle. Nie wyobrażam sobie jaką dokumentację należałoby przedstawić w takiej sytuacji.
Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

W przypadku przewiezienia do Polski, lub ODPUKAĆ!!! zwłok?
Koszty są ogromne słowo!

Dokumenty:
Wypis ze szpitala,
zaświadczenia lekarskie,
z Pogotowia,
nawet z Polskiego Konsulatu jak trzeba...

Pieczątki... co jak co ale byłe ZSRR kocha się w pieczątkach, wiec dają ile ich mogą (chyba ze sie boją?) co ciekawe pieczątki są NIEBIESKIE!
Im ktoś ważniejszy tym większa ilość pieczątek! ;-)
Dokumenty sie Tłumaczy na polski i do Ubezpieczyciela....

(CZEGO NIKOMU NIE ŻYCZĘ ze zdrowej ludzkiej dobroci serca!)
Jednak Ubezpieczać się... powinno! :-)
mi
Tajny Radca
Tajny Radca

tak ubezpieczać trzeba się obowiązkowo. Nie mam co do tego wątpliwości. Dlatego zawsze kupuje ubezpieczenie. I TEORETYCZNIE dokumenty są logiczne, wypisy, zaświadczenia... Tylko że w praktyce troszkę inaczej to wygląda. Nikomu nie życzę niczego złego. Oby nikt nie musiał korzystać z jakiekolwiek pomocy. Ale może mi się tak "udało", że nie były to poważne koszty. Nie mam i nie chcę mieć doświadczeń z poważniejszymi wypadkami. Więc nie wiem jak to wygląda. Na wypis czekałam uparcie, bo chciałam żeby polski lekarz miał obraz przebiegu leczenia (choć i tak miał, bo bez ustanku wisiałam na telefonie) Tak, gorąca linia z polskim szpitalem i lekarzem to najpoważniejszy koszt. :)
Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Niektóre ubezpieczenia zapewniają pokrycie nawet "telefonicznej pomocy lekarskiej"
ale to już różne standardy.

Reasumując jak w powiedzeniu: "nosił Wilk razy kilka... "
Ubezpieczać się NALEŻNY... 1-2-3-nawet -4 razy się uda ale... kiedy się już nie uda? Koszty są na prawdę duże (bo któż nie chce zarobić na cudzoziemcu? przecież pewnie jest ubezpieczony!?)

Największe koszty to chyba? poszukiwanie i ratownictwo np. w Ukraińskich Karpatach?
lub na morzu?... śmigłowce,... paliwo... ratownicy...
Myślę, ze taki rachunek na kilanaście!!!! TYSIĘCY PLNków... w stosunku do: "a mogłem dać głupie 6-dych (60pln)" raczej Matematycznie przekonuje wszystkich. ;-)

60? pln <--> 20.000 ? pln
mi
Tajny Radca
Tajny Radca

Posiadaczom kart kredytowych proponuję sprawdzić, co obejmuje ubezpieczenie przy karcie. Bo może się okazać, że nie trzeba dodatkowego ubezpieczenia kupować, tylko wystarczy użyć karty w miejscu pobytu. Multibank tak ma. Wykupiłam dodatkowe ubezpieczenie, a po powrocie mi się przypomniało, że chyba przy kredytówce też coś jest i okazało się, że tak, jest i w takim samym zakresie jak polisa. :)
Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: pwlzeb »

kono pisze:Ja zawsze kupuję ubezpieczenie/karta EURO 26 z Signal Iduna do kupienia w każdym biurze podróży. W tym roku płaciłem 65 zł. za cały rok. Niestety ubezpieczenie tylko dla osób do 26 roku życia.

Nie jest tak zle. Ubezpieczenie jest dla osob, ktore nie ukonczyly 30 roku zycia. Jesli wiec ktos bedzie konczyl 29 rok zycia, moze byc ubezpieczony do 30 urodzin.

Polecam.

Chyba najtanszy sposob ubezpieczenia.
ZAKRES UBEZPIECZENIA SUMA UBEZPIECZENIA oraz górne limity
odpowiedzialności
Koszty leczenia
koszty leczenia wraz z assistance do 60.000 EUR
leczenie ambulatoryjne, koszty lekarstw i środków
opatrunkowych
do 1.000 EUR
leczenie szpitalne do wysokości sumy ubezpieczenia kosztów leczenia
koszty pobytu w szpitalu do wysokości sumy ubezpieczenia kosztów leczenia
koszty transportu ubezpieczonego do szpitala do wysokości sumy ubezpieczenia kosztów leczenia
koszty naprawy i zakupu okularów, naprawy protez do wysokości sumy ubezpieczenia kosztów leczenia
koszty leczenia stomatologicznego do 800 zł
koszty transportu ubezpieczonego do kraju do wysokości sumy ubezpieczenia kosztów leczenia
koszty podróŜy osoby towarzyszącej do wysokości sumy ubezpieczenia kosztów leczenia
koszty wyŜywienia i zakwaterowania osoby
towarzyszącej do 100 EUR za dzień
koszty transportu zwłok ubezpieczonego do kraju
zamieszkania lub pogrzebu za granicą do wysokości sumy ubezpieczenia kosztów leczenia
koszty zakupu trumny do wysokości sumy ubezpieczenia kosztów leczenia
koszty osoby wizytującej do 100 EUR za dzień, nie dłuŜej niŜ 7 dni
koszty rekonwalescencji ubezpieczonego do 100 EUR za dzień, nie dłuŜej niŜ 7 dni
koszty transportu ubezpieczonego w celu kontynuacji
podróŜy do 500 EUR
Następstwa nieszczęśliwych wypadków
trwały uszczerbek na zdrowiu 20.000 zł
śmierć w następstwie nieszczęśliwego wypadku 15.000 zł
dzienne świadczenie szpitalne 40 zł, od 10 do 60 dnia pobytu w szpitalu
Odpowiedzialność Cywilna – 50.000 EUR
OC osobowe 40.000 EUR
OC rzeczowe 10.000 EUR
krymka
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: krymka »

Mam przed sobą polisę PZU Wojażer, jaką wykupiłam na 4 dni jadąc z córką do Lwowa. Całkowity koszt za nas dwie to 40 zł. Zakres ubezpieczenia to: koszty leczenia i assistance Standard 50 000 EUR/osobę oraz następstwa nieszczęśliwych wypadków: 4 000 EUR/osobę.
Obliczyła mi Pani również koszty ubezpieczenia na Ukrainę dla 2 dorosłych + 2 małych dzieci na 17 dni i do zapłaty jest 40,46 EUR, a w zamian 25 000 EUR koszty leczenia/osobę + 4 000 EUR NW/osobę. Aha: ubezpieczenia działa od momentu i do momentu przekroczenia granicy, czyli wyłącznie na obczyźnie. Są to jedyne pieniądze związane z wakacjami na Krymie, które chętnie wyrzucę w błoto, czytaj: STRZEŻONEGO PAN BÓG STRZEŻE!
Awatar użytkownika
jajeś
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: jajeś »

MBANK proponuje obezpiecznie 14 dla rodziny 2+2 w cenie 95,20 składa się na nie:
Ubezpieczenie kosztów leczenia 35000zł
Ubezpieczenie transportu medycznego 30000zł
Ubezpieczenie transportu zwłok 30000zł
Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków 15000zł
Ubezpieczenie pomocy natychmiastowej Assistance
SA tez droższe wersje (164zł i 275zł), które różnią się kwotami ubezpieczania i dodatkowo mają ubezpieczanie bagażu i Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej.
Jest to najtańsza oferta jaka znalazłem na rynku a czy dobra to każdy niech sam rozstrzygnie.
Zieluny
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Zieluny »

A może karta EURO<26 albo ISIC? koszt mniej niż 70zł...
krymka
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: krymka »

jajeś: jest to atrakcyjna oferta, jednak jak fizycznie załatwić formalności. Proszę o radę. Będę wdzięczna 8)
Zibi
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: Zibi »

Krymka, wydaje mi się, że to co zaproponował jajeś działa tak, że musisz mieć konto w mbanku. Ja mam konto w multibanku (ta sama firma) i kupowałam w zeszłym roku ze swojego konta polisy dla koleżanki.(dla nas przed Krymem oczywiście także, cena jest atrakcyjna). Jeśli jesteś z Opola, daj znać na priv, możemy to zrobić nie wstając od komputera i drukarki. Pozdrawiam mi

PS. Posta napisała mi.... :D (to mówiłem ja, Jarząbek.:)) Nie zauważyłam, że piszę zalogowana jako mój mąż :roll:
Awatar użytkownika
jajeś
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: jajeś »

Musisz być klientem któregoś z klonów PRE BANK to co pisała mi odnośnie składania wniosku przez neta potwierdzam. POZDRAWIAM
mi
Tajny Radca
Tajny Radca

Ten sam zakres ubezpieczenia o którym pisał jajeś na 14 dni 2 dorosłych powyżej 26 lat+dwójka dzieci kosztuje w multibanku 70,40 zł.
Droższa opcja 121,60 ( ma wyzsze sumy ubezpieczenia oraz dodatkowo ubezpieczenie bagażu i OC)
Karolajna88
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Karolajna88 »

A mam takie pytanie? jeśli chciałabym ubezpieczyć tylko np laptopa i aparat to jest to możliwe w którymś towarzystwie ubezpieczeniowym?jaka jest ewentualna cena? dzięki z góry! :)
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Zapomnij z takim ubezpieczeniem sprzętu. Jest jedno rozwiązanie trzeba uważać żeby nie zgubić. Swojego czasu dowiadywałem się o to w Warcie i PZU nie chcieli słyszeć a jeżeli zaczęli rozmowę ( z wielką łachą ) to w bardzo dużych kwotach za samo ubezpieczenie. Istnieje jednak ubezpieczenie bagażu osobistego.
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Ubezpiecza sie caly bagaż ;-)

istnieją ubezpieczenia na Sprzęt Wodny, lub narciarski ale... na laptopa? chyba nie ;-)
ODPOWIEDZ