Hostele - Lwow

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

Old Ukrainian Hostel, Łepkoho 12. 5 min. od opery i 1-2 min od uniwersyetu. Za 3 noce w pokoju wieloosobowym zapłaciłem 207 UAH, w cenie jest śnidanko (musli+crossant). Firma prowadząca ma jeszcze ponoć drugi hostel, bardziej w radzieckim stylu (ten jest stylizowany, jak sama nazwa wskazuje, na tradycyjną ukraińską chatę), na Drukarskiej
Awatar użytkownika
Martus ze Lwowa
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

Post autor: Martus ze Lwowa »

Z nowych hosteli, które narazie nie są promowane w internecie - hostel Wojaż, hostel Art. Majbliższym czasem otiwera się jeszcze kilka nowych hosteli. Wszystkie o wysokim standardzie, przystępnej cenie i blisko w centrum lub w samym sercu Lwowa.
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

Polecam od siebie " Mister" Hostel , który posiada wszystkie pozytywy aby się tu zatrzymać. Fachowa i miła obsługa, położony w centrum, czyste pokoje , kuchnia do dyspozycji, internet.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
Martus ze Lwowa
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

roberT/TANAIS pisze:Polecam od siebie " Mister" Hostel , który posiada wszystkie pozytywy aby się tu zatrzymać. Fachowa i miła obsługa, położony w centrum, czyste pokoje , kuchnia do dyspozycji, internet.
ul. Bankowa 5, 2/3 piętra
kosa1964
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: kosa1964 »

Polecam "Hostel na Kurmanovicha 9", który reprezentuje tutaj na forum użytkowniczka Martus ze Lwowa.

Standard bardzo dobry jak na hostele. Dwie łazienki z sześcioma prysznicami (w każdej po trzy stanowiska). Lokalizacja nie tak daleka od samego centrum (jak się może wydawać z mapy) - jeżdżą maszrutki, taryfy, a spacerek zajmuje niecałe 1,5 godziny (spokojnym tempem). Obsługa i pracownicy - mili i pomocni. Wszystko nowe, czyste, ciepłe i spokojne - naprawdę polecam.

Z uwag to może dobrym pomysłem byłoby zrobienie kabin prysznicowych zamiast stanowisk bo często jedna osoba blokuje nad ranem dwa pozostałe prysznice (zamykając się na klucz). No ale to naprawę taka "pierdółka".
belgrano
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: belgrano »

Fajnie by jeszcze podawać ceny do polecanych Hosteli aby wiedzieć jakie ceny i za co.
kosa1964
Radca Stanu
Radca Stanu

Nas trzy noce w terminie 30.12.2010-2.01.2011 dla siedmiu osób (2 pokoje czteroosbowe, jedno łóżko wolne) wyszło 2500 UAH w Hostelu na Kurmanovicha 9. Załatwiane na wariackich papierach i na ostatnią chwilę (zaraz przed świętami).
Awatar użytkownika
jajeś
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: jajeś »

kosa1964 pisze:Nas trzy noce w terminie 30.12.2010-2.01.2011 dla siedmiu osób (2 pokoje czteroosbowe, jedno łóżko wolne) wyszło 2500 UAH
Ja na wakacjach płaciłem na Kurmaniewicia (nocleg godny polecenia) 60 UAH za osobę ale wiadomo sylwester WSZĘDZIE ceny idą w górę.
:D :D :D :D :D
Ostatnio zmieniony śr 05 sty, 2011 20:17 przez jajeś, łącznie zmieniany 1 raz.
kosa1964
Radca Stanu
Radca Stanu

Dlatego zaznaczyłem okres pobytu ;)
Awatar użytkownika
Jedi
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Jedi »

Ja nocowałem w hostelu Kryjivka, który znajduje się nad restauracją-pubem o tej samej nazwie (wystrój nawiązuje do UPA - przy wejściu wita nas mężczyzna przebrany w mundur UPA, niby trzeba powiedzieć mu hasło Sława Ukrainie, aby wpuścił, ale na szczęście obeszło się bez tego). Sam hostel znajduje się w kamienicy z XVI wieku przy placu Rynek. Warunki w środku są bardzo dobre, czysto, po remoncie, jedynym mankamentem były wiszące przy łóżkach zdjęcia Bandery i innych bandytów 8)
Fajnie, że wszędzie bardzo blisko. Spod dworca kolejowego pod sam hostel dojeżdża tramwaj 1 i 9.
Pokoje są 4-osobowe, na sylwestra płaciliśmy d osoby 100 hrywien za noc. W cenie jest śniadanie w knajpie poniżej.
belgrano
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Widze że hostele i motele wychodzą taniej niż kwatery prywatne. I mają ten plus że nie siedzisz z kimś w domu, nie przechodzisz im po pokoju i masz większą swododę bo kwatery prywatne chodzą po ok. 30-35zł.
Awatar użytkownika
Martus ze Lwowa
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

kosa1964 pisze:Polecam "Hostel na Kurmanovicha 9", który reprezentuje tutaj na forum użytkowniczka Martus ze Lwowa.

Standard bardzo dobry jak na hostele. Obsługa i pracownicy - mili i pomocni. Wszystko nowe, czyste, ciepłe i spokojne - naprawdę polecam.
Dziękuję serdecznie za dobrą opinię
Co do cen: w hostelu Na Kurmanowicza cena dla klientów indywidualnych to 60 UAH od osoby na dobę, dla grup od 20 osób jest cena grupowa z rabatem.
Wszystkie szczegóły i aktualne informacje co do hostelu będą już wkrótce na stronie www.hostelkurmanovich.com.ua

Tam też klienci hostelu mogą zostawiać swoje komentarze i uwagi.
Awatar użytkownika
J-ST
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: J-ST »

Hostel Szewczenko nocował ktoś w nim .Jakie warunki ?.Jak dojechać z dworca.
Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kshyhu »

Zdania są podzielone, ja tam nocowałem 3-krotnie i zawsze byłem bardzo zadowolony. Poczytaj dokładnie forum, o tym hostelu było dosyć często pisane. Dojazd z dowolnego miejsca w mieście jest prosty, jako że hostel jest w ścisłym centrum. Wystarczy kogokolwiek zapytać, jak dojechać do Opery lub na Prospekt Svobody. Stamtąd to kilka minut piechotką :]
"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany
poglądów, bez podawania przyczyny".
Awatar użytkownika
Martus ze Lwowa
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

W okolicach hostelu Szewczenko otworzył się nowy hostel na 40 miejsc. Pod nazwa Klasyczny Warunki bardzo dobre. Dla zainteresowanych podam wszystkie kontakty.
belgrano
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

A który można polecić dla 2 dorosłych i dziecka? Chodzi oto by była łazienka i w miarę schludnie. Wystrój nieistotny.
Awatar użytkownika
marcin815
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: marcin815 »

Co do Hostelu na kurmanowycza to bylem tam kilka dni w lipcu i polecam go . Marszrutka z medyki staje w pobliżu wystarczy przejść kawałek przez tory i już jesteśmy. Obok hostelu znajduje się dobrze zaopatrzony sklep spożywczy 8) . Co do samego hostelu standardami nie odbiega od tego typu obiektów w których nocowałem w innych krajach (np.czechy). Hostel jest spokojny dobrze utrzymany i w przystępnej cenie. :D
Awatar użytkownika
Martus ze Lwowa
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

Teraz pojawiły się też nowe hostele w centrum - hostel Del Pozitiff (od firmy-włąsciciela hostelu Na Kurmanowicza :) informacja http://hostelkurmanovich.com.ua/hostel- ... ek?lang=pl) oraz Hostel Teatralny. Dwa hostele świeżo po remoncie oraz w bardzo dobrym standardzie. No a ceny - jak wszędzie :) nie więcej niż zaplacisz w jakimkolwiek hostelu w centrum :)
ksuba
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: ksuba »

Mam pytanie do osób, które są orientują się w temacie lwowskich hosteli, szczególnie chodzi mi o Retro Hostel Szewczenko (просп. Шевченка, 16).
Kilka dni temu zarezerwowałem w nim za pośrednictwem Hostelword.com 2 noclegi na 2-4 września dla 3 osób w pok. 3-osobowym. Wszystko poszło gładko, z karty pobrało 3,60 euro (10% wartości noclegów) + 2 euro opłaty, którą bierze Hostelword.com. Dostałem od razu potwierdzenie rezerwacji. Na drugi dzień dostałem maila od Retro Hostel Szewczenko (?), że mam w ciągu 48h wpłacić całość za noclegi, bo "w przeciwnym razie nasza rezerwacja jest niepotwierdzona i w dniu przyjazdu zaoferują nam (inny?) dostępny pokój lub nasza rezerwacja zostanie anulowana". To niejasne zdanie jest na końcu maila:
Good afternoon !
You`ve made a reservation in our hostel via hostelworld! According to the new rules, we need a full prepayment. We`ve already sent a corresponding request to that site (you can see it in attachment).

Please, do the payment during 48 hours of receipt this message in the amount of 90% of the total sum of your reservation. Here is the bank account number:

6762 4620 5387 7301
Shevchenko A.V.
swift code: PBANUA2X

At the other way your reservation is not confirmed and on the day of your arrival we"ll offer the free room that will be available or in the other case we`ll cancell your reservation

Best regards,
Retro Hostel Shevchenko
Zignorowałem tego maila i wczoraj przyszedł kolejny o podobnej treści, z informacją, że mają dane mojej karty i jeśli chcę, to ją obciążą.
W mailu napisano, że zmieniły się reguły rezerwacji, ale nie znalazłem ich ani na Hostelword.com, ani nie przysłano mi ich. Dziwne jest, że opłata za rezerwację jest pobierana na "starych zasadach", a później "zaleca się" zapłacenie z góry za wszystko. To po co jest ta rezerwacja, jak jej tak naprawdę nie ma?

Jeśli ktoś może napisać, czy spotkał się z taką sytuacją i co w ogóle mam robić, to będę bardzo wdzięczny.
really
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: really »

Z tego co wiem to zawsze działało to tak (w sensie ogólnie na Hostelworld, tego hostelu nie znam), że w przypadku, gdy ktoś nie pojawił się w hostelu naliczana była kwota noclegu na jedną noc, ew. można było wykupić zabezpieczenie, które pozwalało anulować rezerwację nawet chwilę przed planowanym przybyciem...więc trochę to jest podejrzane, chociaż ostatni raz korzystałem z HW w maju.
pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

Korzystałem wielokrtonie z hostelworld, ostatnio nawet w zezłym tygodniu, i nigdy nie spotkalem się z koniecznością wcześniejszej wpłaty całej sumy. Zabezpieczeniem dla hostelu jest właśnie te 10% opłaty rezerwacyjnej, resztę wpłaca sie po przyjeździe, o czym zresztą zawsze piszą w potwierdzeniu. Jeśli zatem hostel żąda wcześniejszej wpłaty, to jest to dość podejrzane, i na waszym miejscu zastanowiłbym się, czy warto korzystać z tego akurat hostelu. Niewykluczone też, ze podszywa się pod nich jakiś oszust. Ewentualnie spróbuj zadzwonić do nich i wywiedzieć się, w czym rzecz
Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kshyhu »

Ja się z nimi (Retro Hostel Shevchenko) kontaktowałem wielokrotnie poprzez komunikator gmaila - nie musisz ponosić kosztów rozmów międzynarodowych. Wyszukaj kontakt sun.hotel.2007@gmail.com :)
"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany
poglądów, bez podawania przyczyny".
Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

Hostele - Lwow

Post autor: Kwiatkowski11 »

Dzisiaj na booking.com miejsce do spania w hostelu we Lwowie od 3 Euro, przyznam ze z taka cena jeszcze sie nie spotkalem. Tak wiec bakpackersi i milosnicy hardkoru do boju!
http://www.booking.com/hotel/ua/kava-ho ... children=0&
Если сникнет парус,Мы ударим веслами...
wafel9
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Hostele - Lwow

Post autor: wafel9 »

Lepiej wynająć we Lwowie mieszkanie. Jest wiele ukraińskich stron z ogłoszeniami o wynajem. Nie raz udało mi się wynająć duże mieszkanie w centrum za śmieszne pieniądze, raz nawet na samym Rynku.
ODPOWIEDZ