Kurs hrywny - zakup !

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Kurs hrywny - zakup !

Post autor: roberT/TANAIS »

Ostatnia zwyżka kursu dolara miała wpływ na hrywnę. Ale ta sytuacja nie będzie trwać wiecznie. Obecnie w kantorach hrywna stoi po 0.42-44. Daje to w porównaniu do np. września czy czerwca ok. 60 - 80 pln oszczędności na każdym 1000 hrw !!!. Rozejrzyjcie się u siebie i przemyślcie zakup. Jestem ciekaw po ile hrywnę u was sprzedają. Dzisiaj zakupiłem po 0.42 :)
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
jaco
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: jaco »

roberT/TANAIS pisze:Dzisiaj zakupiłem po 0.42 :)
Gdzie?
W Krakowie kurs waha się od 0,49 do 0,60. Zazwyczaj około 0,50 ale zależy od kantoru.

Katiush
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Katiush »

Mam takie pytanie.Mieszkam w Białymstoku i nie widziała,żeby tu w kantorach można było wymienić pieniądze polskie na hrywnę.Może ktoś wie,w którym kantorze mogłabym wymienić???
Россия.

hanutka
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: hanutka »

ciężko mi jest powiedzieć w którym kantorze w białym stoku możesz hrywnyzakupić. ale wydaje mi się, że jakiś na pewno jest. trzeba tylko dobrze poszukać :wink:

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Prawie wszystkie kantory prowadzą sprzedaż waluty ukraińskiej. Tak samo można je kupić jak dolary, euro, ruble itd. Zobacz czy jest na tablicy kurs kupna i sprzedaży hrywien i jeśli jest korzystny to po prostu bierzesz :)
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

hanutka
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

roberT/TANAIS pisze:Prawie wszystkie kantory prowadzą sprzedaż waluty ukraińskiej
ale może zalezy gdzie :wink:
u mnie we wro jest tylko jeden punkt gdzie mogę hrywny nabyć. może gdzieś i są jeszcze jakieś, o których nie wiem, ale większość kantorów, które przeszlam sprzedaży hrywien nie prowadzi

Katiush
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Katiush »

roberT/TANAIS pisze:Prawie wszystkie kantory prowadzą sprzedaż waluty ukraińskiej. Tak samo można je kupić jak dolary, euro, ruble itd. Zobacz czy jest na tablicy kurs kupna i sprzedaży hrywien i jeśli jest korzystny to po prostu bierzesz :)
U nas ciężko z rosyjskimi rublami i litami.Mało jest kantorów,które sprzedają taką walutę.Hrywien nie widziałam,bo przejeżdżając przez miasto lubię czytać tablice.Dlatego pomyślałam,że może ktoś to wie lub może jest jakiś sposób by sprawdzić to na necie.
Россия.

Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kwiatkowski11 »

A moze ktos napisze jaki jest dzisiejszy kurs kantorowy hrywny do zlotowki ,ale we Lwowie?Dopiero wtedy okaze sie czy to jest za tak korzystne.Po sierpniowym pobycie,wydaje mi sie,ze najkorzystniej jest poslugiwac sie na Ukrainie karta kredytowa/do 30 lat bez prowizji/ a zlotowki wymienic we Lwowie.Jeszcze jedno-wwoz na Ukraine hrywien jest sprzeczny z ichniejszym prawem dewizowym.Lepiej zastanowic sie czy warto zabrac ze soba np.3000 hrywien dla iluzorycznej oszczednosci np.150 zlotych???Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Zapomniałem wpisać , że omawiana sytuacja dotyczy w-wa. Co do izulorycznej oszczędnośći to nie wynosi ona 150 a 240 pln ( przy kursie 0.42 ) . Tak w ogóle to górką mam ponad 770 hrw w porównaniu do np. czerwca - czyli jest to odpowiednik biletu dla 2 osób w cupe ( tam + powrót ) na trasie Lwów - Simferopol . A jadąc w płackarcie starczy jeszcze na coś niecoś więcej. Dla mnie to dużo. Jak ktoś z forumowiczów fajnie napisał : jadę odpocząć a nie latać po kantorach. Co do wwozu waluty ukraińskiej nie spotkałem się negatywną postawą pograniczników. Poza tym odwracając kota ogonem - czy wwóz do Polski złotówek jest legalny ? Na granicy obywatel UA musi okazać celnikowi , że posiada ok. 200 pln na dzień. No zresztą jakoś hrywny muszą wracać do domu :) Nie uważam , że w przypadku mojego pobytu na cudownej Ukrainie ponosi ona straty. Zostawiam tam a nie gdzie indziej swoje ciężko zarobione pieniążki.
pozdrawiam robert

firmin
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: firmin »

Nie wydaje mi sie,zeby kupno hrywni w Polsce bylo dobrym interesem.Ukrainska waluta leci "na leb na szyje" i wedle niektorych analitykow dolar moze kosztowac wkrotce ok 10 hrywni.

firmin
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: firmin »

Kurs pln/uah na Ukrainie to ok 2,51(39 groszy za 1 uah),wiec chyba znacznie lepiej wymienic zlotowki na miejscu ;)

Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

firmin pisze:Kurs pln/uah na Ukrainie to ok 2,51(39 groszy za 1 uah),wiec chyba znacznie lepiej wymienic zlotowki na miejscu ;)
No to chyba wyjasnia wszystkie dylementy.Zaproponowany przeze mnie wariant jest chyba bezpieczniejszy i bardziej praktyczny.Wariant z zakupem waluty ukrainskiej/mysle o konkretnej ilosci/ w Polsce spelni sie tylko wtedy gdy:kurs hrywny do zlotowki wzrosnie/malo realne/,nikt Cie/Tanaisa/nie okradnie po drodze,a celnicy nie beda dociekliwi.I jeszcze jedno,zlotowki wymienia sie bez problemow na starym miescie we Lwowie/gdzie jest sporo kantorow/w oczekiwaniu na lot samolotem,ktory moze byc tanszy niz plackarta/.
Jesli ktos skorzysta z mojej rady i bedzie zadowolony prosze o pozytywa.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Zibi_UD
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: Zibi_UD »

Panowie i Panie nie opłaca się za żadne skarby kupować hrywni w Polsce ponieważ na Ukrainie jest lepszy kurs.. W sklepie za granicą na przejsciu granicznym w Krościenku za 100złotych na dzień dzisiejszym otrzymamy 230hrywien. Taki sam kurs jest we Lwowie.

hanutka
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Zibi_UD pisze:Panowie i Panie nie opłaca się za żadne skarby kupować hrywni w Polsce ponieważ na Ukrainie jest lepszy kurs.. W sklepie za granicą na przejsciu granicznym w Krościenku za 100złotych na dzień dzisiejszym otrzymamy 230hrywien. Taki sam kurs jest we Lwowie.
pewnie, ze się bardziej opłaca. tylko ktoś z drugiego końca polski nie będzie jechał po to, by sobie pieniązki wymienić :wink:

Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

No to uporzadkujmy te rady:
1.Aktualnie kurs wymiany hrywny do zlotowki jest korzystniejezy we Lwowie i miejscowosciach lezacych przy granicy z Polska.
2.Zawsze mozesz poszukac dobrego kursu w kantorach w Polsce/szczegolnie jesli mieszkasz na jej drugim koncu/,ale pamietaj,ze wwoz narodowej waluty na Ukraine moze byc ryzykowny,bo jest to w sprzecznosci z ich przepisami.
3.Zawsze mozesz tez skorzystac z karty kredytowej.wybierajac pieniadze w bankomacie lub placac rachunki.W tym przypadku zastosowany kurs przez bank jest do zniesienia,jesli poslugujesz sie kontem "under 30"

I tak zaopatrzony, ruszaj na wschod, bo naprawde warto !!!

Awatar użytkownika
marcin815
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: marcin815 »

ostatnio u mnie w kantorze hrywny były po 0,50gr sprzedaż 0,30 kupno,opłaca się ???

Misiek21
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Misiek21 »

marcin815 pisze:ostatnio u mnie w kantorze hrywny były po 0,50gr sprzedaż 0,30 kupno,opłaca się ???
Bardzo duży rozrzut, jednym słowem nie opłaca się. Kurs NBP z piątku to 0,4119 zł, im wyższe odchylenie, tym mniej opłacalna wymiana.

Awatar użytkownika
Parparim
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: Parparim »

.. na tę chwilę 8.12.2008 r. po południu, w centrum Lwowa, za 100PLN można dostać ok. 230UH .. w zależności od kantoru +/- 5 hrywien .. :)
...

stgik
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: stgik »

Dla zainteresowanych kursem UAH/PLN podaję namiar na bieżący kurs wg NBP: http://stooq.pl/q/?s=uahpln.nbp

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: ARTURINGA »

WITAM

Tu aktualny kurs hrywny, przypominam ze jest to ŚREDNI czyli suma sprzedaży i kupna.
Według NBP można się rozliczać z delegacji wyjazdów itd.
Faktyczny kurs w kantorach jest zawsze nieco inny.

KURS NBP.... (ŚREDNI!!!!)

pozdrawiam

shinden
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: shinden »

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Jeden z kantrów w Warszawie sprzedaje hrywny po 0.38 -0.40. Ciekawe co będzie dalej. A sytuacja na Ukrainie staje się poważna. To bardzo zła wiadomość !
pozdrawiam robert

Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

Tannais napisal:

Jeden z kantorów w Warszawie sprzedaje hrywny po 0.38 -0.40. Ciekawe co będzie dalej. A sytuacja na Ukrainie staje się poważna. To bardzo zła wiadomość !
Z tego co sie orientuje to wczoraj zalamal sie kurs hrywny.To niedobra wiadomosc przede wszystkim dla Ukraincow i bardzo dobra dla polskich turystow.
Forumowicze pewnie napisza dokladnie,ale w tej chwili za PLN 100 mozna dostac ca UAH 270,a jak bylem w 2 pol.sierpnia dostawalem 208UAH za PLN 100.Pozdrawiam.
Если сникнет парус,Мы ударим веслами...

Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

W piątek NBU opanował sytuację - zaczął skupować ukraińską walutę, dolar znowu spadł do 8 hrywien. Ale większość ekonomistów nie ma wątpliwości, że w styczniu dolar będzie kosztował już 12 hrywien.Więcej:
http://wyborcza.pl/1,75477,6086419,Bank ... aina_.html

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Może wszystko zakonczy się pozytywnie. Sprawdzałem kursy usd i euro na Krymie i powoli wzrasta kurs hrywny. Pamiętajcie że na Ukrainie i w Rosji jest oprócz normalnych ludzi liczna grupa która straci najwięcej jeśli nie opanują kryzysu. Magnaci i oligarchowie czy nowobogaccy mogą jeżeli już nie wyszli na kryzysie jak zabłocki na mydle :)
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
marcin815
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: marcin815 »

dziś w kantorze w częstochowie 100 hrywien kupno 30zl sprzedaż 45zl

Awatar użytkownika
Zibi_UD
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: Zibi_UD »

Ostatnio było chwilowe załamie hrywny za 100zł dostawało się 320UAH

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

29/12/2008 zl=hrn 3,929

Post autor: pwlzeb »

Korzystajac z karty Visa Elektron mbanku po tranzakcji 100 UAH moje konto w dniu dzisiejszym obciaza na:
100 UAH = 9.2731 EUR
+ 2% przewalutowanie: 0,185462
czyli: 9,4586
i na zlotowki: 39,29 zl

innymi slowy, za 100 zl = 254,52 uah

kantor w przemyslu za 100 UAH sprzedawaje za 42 zlote.

Karta Maestro Alior bank.
100 UAH = 12.9870 USD
na zlotowki: (kurs USD Alior 3,066) = 39,82

no i ostatnia rzecz, czyli skup zlotowki na Ukrainie:
Kijow i Czerniowce, srednio:
2.3050,
czyli 100 zloty - 230,5 UAH
a 100 UAH - 43,38 zl

shinden
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: shinden »

Witam
wybieram sie 8 lutego na narty do bukovela noclegi beda w worchocie, czy wymienie tam zlotowki na hrywny ? jesli tak czy daja wmiare dobry kurs. Czy tez lepiej bedzie zakupic hrywny w polsce (na dzien dzisiejszy okolo 45-50 gr za 1 hr)

Awatar użytkownika
ivasik
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: ivasik »

we Lwowie kurs złotego wobec hrywny wahał się miedzy 2.70 a 2.55

ODPOWIEDZ