Kurs hrywny - zakup !

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
elwirocka
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: elwirocka »

shinden, mi zawsze znajomi z Ukrainy radzą jechać na Ukrainę z dolarami bądź euro - tak ponoć bardziej opłaca sie wymieniać, niż w Polsce złotówki na hrywny. Warto jednak trochę hrywien ze sobą mieć.
Z moim obserwacji wynika, że na Ukrainie ciężko wymienić złotówki. Większość kantorów ma tylko dolary i euro, czasem też ruble rosyjskie.
hanutka
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: hanutka »

Na Zachodniej Ukrainie, w większych miastach takiego problemu nie ma. Gorzej rzecywiście z wymianą złotówek jest już na Wschodzie...
dami47
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: dami47 »

wie ktos gdzie moge wymienic złotówki na hrywne w puławach bądz niedaleko puław bardzo proszę o pomoc
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

Najbliżej to pewnie w jednym z kantorów w Lublinie. A już na pewno w Warszawce :wink: po kursie 0.44 - o.47.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

dami47
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: dami47 »

mugłbyś podac mi ulice kantoru w którym napewno wymienia się hrywna bo nie zbyt znam warszawę i to kawałek drogi no ewentualnie w lublinie. a i jeszcze jedno czy w kantorze na okenciu mozna wymienic złotówkę na hrywne prosze o pomoc
będe wdzięczny
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

W samym centrum pod Hotelem Mariott ( Jerozolimskie 65/79) jest galeria Lim - szukaj kantoru 777, w jego pobliżu idąc w kierunku peronów dworca jest kolejny kantor. Tylko tam są dobre kursy jeżeli chodzi o okolice dworca.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

zajec33
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: zajec33 »

A ile dziasiaj we Lwowie mozna dostac hrywien w kantorze za 1 zł?
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

USD доллар США 8.1573 8.2769
EUR ЕВРО 10.3858 10.7963
RUB русский рубль 0.2098 0.2449
PLN польский злотый 2.1250 2.6875
Ostatnio zmieniony wt 17 lut, 2009 19:05 przez roberT/TANAIS, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam robert

NowaAnia
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: NowaAnia »

roberT/TANAIS pisze:W samym centrum pod Hotelem Mariott ( Jerozolimskie 65/79) jest galeria Lim - szukaj kantoru 777, w jego pobliżu idąc w kierunku peronów dworca jest kolejny kantor. Tylko tam są dobre kursy jeżeli chodzi o okolice dworca.
Jakby coś się nie udało w LIMie to polecam również Polres na Grójeckiej - całodobowy i nie pamiętam żeby kiedyś zabrakło im jakiejś waluty, gdy robiłam zakupy.
http://www.kantor-polres.pl/
zajec33
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: zajec33 »

Bardzo Dziekuje za informacje:). Pozdrawiam
joova85
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: joova85 »

Czyli reasumując dyskusje lepiej zamieniać walutę na Ukrainie niż w Polsce. A druga sprawa to czy lepiej jest wsiąść ze sobą złotówki i je zamienić na UAH czy może lepiej jest mieć przy sobie Euro albo dolary? Wiem, że z wymianą złotówki może być problem, ale pomijając ten fakt, to co bardziej się opłaca? Z góry dziękuję za odpowiedź
elwirocka
Tytularny Radca
Tytularny Radca

hm. no ja już pisałam, że mi zawsze Ukraińcy radzili, aby brać dolary/euro. Ale czy naprawdę to jest korzystniejsze: musiałbyś sobie policzyć :D na poprzedniej stronie są kursy walut. powodzenia! :)
mi
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: mi »

Zawsze brałam dolary i wymieniałam na hr na miejscu. W zeszłym roku zabrakło nam dolarków (szaleństwo :)) i wybierałam pieniądze z bankomatów. Po powrocie do kraju okazało się, że była to najkorzystniejsza opcja!! (karta multibank) W tym roku na tę właśnie opcję się nastawiam.
GM
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: GM »

Ja także polecam korzystanie z bankomatów w zeszłym roku pojechałem bez jedenej hrywny w kieszeni. Korzystałem z karty inteligo oraz mbanku w przypadku tej pierwszej prowizja od 1000 hr wynosila jakieś 10 zł a przy korzystaniu z karty mbanku prowizji nie było wcale .
Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: ARTURINGA »

WITAM

Z BANKOMATAMI... zalecam ostrożność!!!
Były ograniczenia w wypłatach lub blokady wypłat!!!

co gotówka - to gotówka!
mi
Tajny Radca
Tajny Radca

Napisz coś więcej o tych blokadach. Kiedy to było?? Słyszałam o tym na początku kryzysu, teraz podobno sytuacja wróciła do normalności. Czy blokowane wypłaty nie dotyczyły raczej kont w konkretnych bankach? I to chyba raczej z tego co pamiętam były sumy dzienne takie, że przeciętny turysta żyje za to trzy miesiące..? Ale może masz jakieś nowe wieści, podziel się proszę.
Awatar użytkownika
Martus ze Lwowa
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

Post autor: Martus ze Lwowa »

Podróż z kartą w kieszeni jest dużo bezpieczniejsza. I nie ma na Ukrainie żadnych problemów z bankomatami (wiem to napewno, z pierwszej ręki :) ). Bankomatów też jest mnóstwo. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony sob 21 mar, 2009 19:37 przez Martus ze Lwowa, łącznie zmieniany 1 raz.
GM
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: GM »

martus dobrze prawi hehe ja też korzystałem z najróżniejszych bankomatów z żadnymi blokadami się nie spotkałem. No chyba że właśnie teraz coś sie zmieniło to ja nie wiem heh
Ostatnio zmieniony sob 21 mar, 2009 19:38 przez GM, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Martus ze Lwowa
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

Post autor: Martus ze Lwowa »

GM pisze:martus dobrze prawi hehe ja też korzystalem z najrozniejszych bankomatow z zadnymi blokadami sie nie spotkalem. no chyba że własnie teraz cos sie zmienilo to ja nie wiem heh
2 godziny temu nie bylo z tym problemu :)
g-matwiej
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: g-matwiej »

Byłem na Krymie aż dwa razy i zamierzam trzeci raz w tym roku...bankomat to jest super sprawa...i tanio wychodziło. zobaczę jak będzie teraz...
mi
Tajny Radca
Tajny Radca

A kiedy jedziesz?
elwirocka
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Z wypłacaniem pieniędzy z bankomatu to i ja się zgodzę. Zawsze byłam miło zaskoczona, gdy po sprawdzeniu konta okazywało się, że zjadło mi o wiele mniej pieniędzy, niż liczyłam. A w mbanku nie płaci się prowizji za wypłacenie pieniędzy za granicą.
Komarowski
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Komarowski »

Orientuje się może ktoś czy w Użgorodzie gdzieś w okolicach dworca będe w stanie kupić hrywny po godzinie 17?
qyon
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: qyon »

Moi drodzy,

jak wygląda obecnie sytuacja z wymianą waluty? lepiej wymienić u nas w kraju (kurs około 0,45) czy być może na miejscu powiedzmy w Lwowie - złotówki na UAH czy być może $ na UAH?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba »

a ktos sie moze orientuje czy gdzies we wroclawiu mozna kupic hrywny?? wiem ze bedzie gorszy kurs niz gdzies blizej granicy ale by sie przydalo.. pytalam w paru kantorach to patrzyli na mnie jakbym chciala nabyc walute zimbabwe i to za polowe ceny ;)
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/
jubus83

Post autor: jubus83 »

najlepiej wziąść euro albo od biedy dolary i wymienić zaraz za przejściem, praktycznie na każdym jest ciąg "kantorów", i z tego co pamiętam w zeszłym roku to kurs był lepszy niż w Lublinie.
Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: pwlzeb »

mbank 20.04.2009

1hrn= 0,433zl

kantory shehini, mostyska
1 hrn 0,434 zl

nie ma jak plastik :)
yanas
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: yanas »

z kartą Visa Electron też nie ma problemu? chciał bym wypłacić pieniadze na lotnisku Boryspol w Kijowie..
mi
Tajny Radca
Tajny Radca

Nie miałam żadnych problemów z wypłacaniem z bankomatów. To chyba najkorzystniejsza opcja. :)
ADiKO
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: ADiKO »

jubus83 pisze:najlepiej wziąść euro albo od biedy dolary i wymienić zaraz za przejściem, praktycznie na każdym jest ciąg "kantorów"
Na UA nie trzeba nawet wymieniać w kantorach, przy przejściach stoją przeważnie ludzie którzy wymieniają waluty (łatwo ich zlokalizować) albo w sklepach zaraz za granicą trzeba się pytać czy wymianiają.
ODPOWIEDZ