Lwów - dojazd z dworca autobusowego na kolejowy.

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
elwirocka
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Lwów - dojazd z dworca autobusowego na kolejowy.

Post autor: elwirocka »

Jak w temacie :)
W jaki sposób najłatwiej i najszybciej dojechać z dworca autobusowego na kolejowy?
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

Z którego dworca we Lwowie. Jadąc euolines z warszawy najpierw podjeżdża pod dworzec kolejowy :!: :!: Najszybciej taxi. Ze stryjskiego jechałem o ile pamięć mnie nie myli 22 a potem tramwajem.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

tomek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: tomek »

jedzie marszrutka nr 18 bodajze.i to jest jedna jedyna jaka jedzie.i rzadko jezdzi tak co 20-30 min
Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: ARTURINGA »

Z pod dworca STRYJSKIEGO. (AUTOBUSOWEGO)

Marszutki: 37, 57... cena 1,5hry (Płacisz kierowcy jak wsiadasz!)
jadą do miasta jak zobaczysz dworzec i pociągi (PO LEWEJ!) w tej okolicy wysiadaj, najpierw jest dworzec PODMIEJSKI.
KOLEJOWY GŁÓWNY to ten z FLAGĄ... kieruj się w lewo jak wysiądziesz z marszutkii!! na FLAGĘ!, .... widać z daleka!!!

Jak zobaczysz z lewej Dworzec, dalej Kopułę z Flagą, a Na wprost Szarą Katedrę WYSIADAJ!!!
PYTAJ ludzi o: "ŻeDe WAGZAŁ"
;-)

PS 18stka już dawno nie kursuje!!!
tomek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: tomek »

nie wiem czy dawno bo ja nia dwa miesiace temu jechalem.
raczej powinno byv-żede vokzal) albo zalizno doroznyj) albo po ukrainsku-zaliznycznyj)
Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Rozkłady Marszutek to jedna wielka zagadka..
wiem ze każdy kierowca ma swój własny rozkład ;-)

Zawsze warto zapytać kierowców oni wiedzą czy np. Kumpel jeździ czy nie? i jaka linia jest a jakiej nie ma. ;-)

W Październiku i Listopadzie, 18stki nie było już (Info od Samych kierowców) bo byśmy sobie czekali.... do wiosny :lol:

A WAGZAŁ jest po polsku zrozumiały (Ps w Polskim nie ma V którego nie lubię, a czytanie O? czy O jako A? :-) nie każdy wie!... "WAGZAŁ" i tyle! a "Że De" też każdy rozumie i na tym zostańmy ;-) Bo Właściwie to: "жд вокзал" dla wnikliwych :lol: ;-

A chodzi o to miejsce:
OBEJRZEĆ!
elwirocka
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: elwirocka »

dziękuję Wam bardzo! :)
Cochise
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Cochise »

Pewnie nieaktualne już, ale może komuś sie przyda. Kilka lat temu chciałem przedostać się z kolejowego na autobisowy. To bylo przed południem. Powiem tylko, że każda marszrutka jadąca w kierunku, który mnie interesował, była przepełniona i już nawet się nei zatrzymywała po kolejnych podróżnych. W efekcie z jakiegoś miejsca leżącego pomiędzy wagzałem a centrum Lwowa wsiadłem do taksówki. Zapłaciłem 20 hrywien. Spod kolejowego chieli 30. Niedrogo, szybko i pewnie. Polecam.
Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Częściowo Aktualne...

20 wołają ale w DOLARCH ;-) i do 100 nawet!
Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: pwlzeb »

odświeżam wątek....

ceny taksowek podano na stronie www.lviv.ua/pl/listcontent/442/page437.htm
podano tez numery telefonow. dlatego najlepiej zadzwonic, zapytac ile wyniesie przejazd i mamy swiety spokoj.

Powinni zaspiewac kolo 60 hrn
Ostatnio zmieniony pn 13 lip, 2009 13:22 przez pwlzeb, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ