Włodzimierz Wołyński

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Cochise
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Wł‚odzimierz Woł‚ył„ski

Post autor: Cochise »

Witam,

mam pytanie, czy ktoś był może w tym miasteczku. Chodzi mi o podzielenie się spostrzeżeniami, ewentualnie istotnymi informacjami, które moga być akurat tam przydatne. W szczególności chodzi mi o dojazd. Czym najkorzystniej i przez które przejście graniczne najlepiej się przebijać? Przez Hrebenne jest zdaje się tylko linia hutniczo-siarkowa, więc nie da rady.
tomek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: tomek »

od lwowa a potem elektryczka ze lwowa.
Cochise
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

no tak, tylko jak bym jechał np. z Przemysla, to miałoby sens, ale ja bede jechal od Warszawy i to wtedy jest robienie dużego koła
hanutka
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: hanutka »

ale chcesz tam jechać własnym pojazdem czy raczej liczysz na transport publiczny?
Cochise
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Rozważam obie opcje. Ale samochodem to nie problem. Bardziej mi chodzi o transport publiczny. I tu też bardziej mnie interesują wskazówki kogoś, kto już tam jechał i mógłby coś podpowiedzieć, bo znaleźć połączenia w rozkładzie jazdy to sobie potrafię. :D
Jasio
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Jasio »

Jedziesz z Wawy pociągiem do Kijowa (ale tym Berlińskim), z Poznania wyjeżdża o 19.50; i wysiadasz w Kowlu po 9 rano. Zaraz przy dworcu masz awtostancije i jedziesz autobusem na Wolodymir(może być na Novovolinsk, Cervonhrad, Lviv). Jedzie około 1.15. Dodam, że jest dużo połączeń koszt chyba 12hrn. Autobus odjeżdża jakoś po 10 więc spokojnie. A i idź kupić bilet w kasie bo możesz stać całą drogę (drożej 1-2hrn niż u wodija ale masz pewne miejsce) a na tej linii raczej ciasno!
Szerokiej drogi
ODPOWIEDZ