tanie loty

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
EWita

tanie loty

Post autor: EWita » ndz 20 lis, 2005 21:33

czy są jakieś tanie linie lotnicze z Kijowa do Warszawy? Tanie. Nie chodzi tu o LOT itp. Moze jakis ukraiński przewoźnik?

Awatar użytkownika
mlody78
Kanclerz
Kanclerz
Kontakt:

Post autor: mlody78 » ndz 20 lis, 2005 22:34

nie ma nic takiego na razie...a szkoda...
jest jednak nadzieja:

Centralwings jako pierwsza tania linia lotnicza będzie latać na Ukrainę. ULC przyznał jej trasy do 3 ukraińskich miast. Po stronie ukraińskiej nie powinno być problemów i wystarczy przedłożyć odpowiednią dokumentację.
Z Polski loty będą się odbywac z Krakowa i Warszawy. Bilety powinny kosztować z granicach 169zł bez opłat lotniskowych w jedną stronę.
Niestety na dalszą ekspansję np. w Rosji Centralwings nie ma co marzyć. Rosja nie ma otwartego nieba i umowy między Polską, a Rosją szczegółowo regulują wszystkie kwestie. Przewoźnik może być jeden po każdej ze stron (obecnie LOT i Aerofłot), a możliwe jest wejście trzeciego dopiero, gdy zdolności przewozowe dwóch obecnych zostaną wyczerpane.

W obecnej chwili do Moskwy będą latać niemieckie tanie linie Germanwings, które sprzedają już bilety na połączenia z Berlina i Kolonii do Moskwy.

Na pasażerów z Ukrainy liczy także Ryanair, ale chce on wykorzystać Rzeszowskie lotnisko z połączeniami do Londynu i Frankfurtu (Hahn).

Z ostatniej chwili:
Loty zostaną uruchomione najwcześniej dopiero 2006 roku. Formalności ze strony Ukraińskiej nie są tak proste jak napisaliśmy. W tej chwili oczekujemy na więcej informacji z Centralwings

Źródło: Gazeta Wyborcza, 2005-07-27

Wschodnie niebo bardziej dostępne (2005-11-02 17:47)

Władze Polski i Ukrainy uzgodniły nowe zapisy umowy o komunikacji lotniczej. Umożliwi to zwiększenie liczby przewoźników i ilości lotów na Ukrainę. Będzie możliwe również wykonywanie lotów do portów regionalnych. Do tej pory z Polski można było latać tylko do Kijowa, Lwowa i Odessy i to w ograniczonej liczbie rejsów na tydzień.

Nowe przepisy pozwalają na zwiększenie lotów do Kijowa o 3 tygodniowo, a także bardziej optymalne wykorzystanie oferowanej zdolności przewozowej w przypadkach Odessy i Lwowa.

Przedstawiciele obu krajów dyskutowali również o europejskich wymaganiach bezpieczeństwa w wybranych ukraińskich zakładach realizujących obsługę techniczną samolotów oraz przewozy lotnicze. Współpraca władz lotniczych Polski i Ukrainy powinna w krótki czasie przynieść korzyści i dostosować ukraińskie przepisy do międzynarodowego prawa, co otworzy w pełni przestrzeń powietrzną naszego wschodniego sąsiada.

Mariusz Miśkiewicz
źródło http://www.pasazer.com/czytaj2.php?lp=1125

Więcej połączeń z Warszawy do Kijowa - 2005-11-03 09:01:38

Władze lotnicze Polski i Ukrainy uzgodniły nowe zasady rejsów między Polską a Ukrainą informuje Rzeczpospolita

Według Urzędu Lotnictwa Cywilnego zliberalizują one przewozy. Dla PLL LOT to porażka, bo samoloty tej linii nie będą mogły kursować z Warszawy do Charkowa, Dniepropietrowska i Doniecka.

Według Urzędu Lotnictwa Cywilnego (ULC) zmiany uzgodnione z władzami ukraińskimi umożliwią uruchomienie rejsów z Polski na Ukrainę przez większą liczbę linii lotniczych. Obecnie na tych trasach latają tylko maszyny PLL LOT i ukraińskiego Aerosvitu. Jako jedną z najważniejszych zmian ULC wymienia zniesienie wymogu podpisywania porozumień handlowych przez linie obu stron. Brak porozumienia blokował dotychczas liniom z Polski i Ukrainy dostęp do rynku. LOT ma takie porozumienie z Aerosvitem.

Porozumienie władz lotniczych zakłada też, że linie będą mogły swobodnie latać między polskimi i ukraińskimi portami regionalnymi. Do uruchomienia takich rejsów przymierza się Sky Express, która chce uruchomić rejsy z Łodzi do Lwowa.

Z tej części porozumienia nie jest zadowolony LOT. Polski przewoźnik od dawna zabiega o zgodę na uruchomienie bezpośrednichlotów z Warszawy do Charkowa, Dniepropietrowska i Doniecka. Porozumienie jednak tego nie umożliwia. Liberalizacją objęto wprawdzie trasy między lotniskami polskimi i ukraińskimi, ale z wyłączeniem Warszawy i Kijowa.

Marek Grabarek, prezes spółki, nie chciał komentować tych ustaleń.

Pracownicy firmy nieoficjalnie mówią, że ULC w negocjacjach z władzami ukraińskimi nie osiągnął najważniejszego, czyli zapewnienia polskim liniom dostępu do nowych portów regionalnych na Ukrainie.

- Liberalizacja połączeń między portami regionalnymi to żaden sukces. To tak, jakby ktoś powiedział, że możemy latać znikąd donikąd. Wiadomo, że linie austriackie i niemieckie otrzymały zgodę na uruchomienie nowych połączeń - powiedział "Rz" jeden z pracowników LOT.

Porozumienie uzgodnione przez ULC zakłada też, że przewoźnicy z każdego kraju będą mogli zwiększyć liczbę lotów z Warszawy do Kijowa z 7 do 10 w tygodniu. Nadal obowiązują ograniczenia w liczbie rejsów z Warszawy do Lwowa i Odessy.

Władze lotnicze ustaliły, że linie latające między Polską a Ukrainą będą mogły korzystać z własnej obsługi samolotów i pasażerów, a nie narzuconej z zewnątrz.

źródło http://www.przeloty.com.pl/news.php?id=118

P.S. swego czasu mówiło się też o połączeniach z Łodzi do Kijowa..ale pomysł jak na razie chyba umarł... :cry:
a szkoda, bo na lotnisko mam 10 min piechotą...:wink:
będę wdzięczny za korzystanie na forum z funkcji Szukaj ...przed zadaniem pytania...

Awatar użytkownika
mlody78
Kanclerz
Kanclerz
Kontakt:

Post autor: mlody78 » pn 21 lis, 2005 19:04

Z Łodzi do Lwowa i Kijowa

Linia lotnicza Sky Express dostała koncesję na wykonywanie regularnych przewozów towarów i pasażerów samolotami Saab 340 Pierwszy lot może się odbyć już w poniedziałek. Na początek mają to być przewozy towarowe, w niedalekiej przyszłości firma regularne rejsy pasażerskie na Ukrainę. Spółka nie ma jeszcze certyfikatu bezpieczeństwa Europejskiego Stowarzyszenia Bezpieczeństwa Lotnictwa (EASA) zaświadczającego, że w pełni kontroluje swoje samoloty. Od 28 września wszystkie linie w Unii Europejskiej muszą mieć ten certyfikat, ale dopuszczalne są odstępstwa. Tak też się stało w przypadku Sky Express. Urząd Lotnictwa Cywilnego dał firmie jeszcze dwa miesiące na zdobycie świadectwa.

Sky Express ma dwa 30-miejscowe saaby 340, które chce wykorzystywać do przewozu towarów i poczty w Europie Środkowej. Mogą też wykonywać loty z pasażerami. Firma rozważa uruchomienie rejsów z Łodzi do Lwowa i Kijowa. Według przedstawicieli spółki połączenia te mają spore szanse powodzenia, ponieważ duża grupa klientów hal targowych z odzieżą pod Łodzią to Ukraińcy.

źródło http://www.airport.lodz.pl/index.php?op ... iso-8859-2

P.S. w sobotnio-niedzielnej GW 19-20.XI.2005 był artykuł mówiący o lotach do Lwowa i Kijowa z Łodzi od stycznia...1 raz w tygodniu...
od marca loty miałyby odbywać się regularnie każdego dnia...
coś wierzyć mi się nie chce...ale już zaczynam planować weekendowy wypad do Kijowa :lol: :lol: :lol:
będę wdzięczny za korzystanie na forum z funkcji Szukaj ...przed zadaniem pytania...

EWita

Post autor: EWita » wt 22 lis, 2005 00:50

mlody78
Bardzo dziekuje. Szoda, ze to tak się wlecze. Ale my musimy podrozowac w grudniu tego roku. Jeszcze raz dzięki.

Awatar użytkownika
mlody78
Kanclerz
Kanclerz
Kontakt:

Post autor: mlody78 » wt 22 lis, 2005 07:41

no to raczej w tym roku się nie uda...
ale i tak jest postęp...przez ostatnie 12 miesięcy ceny biletów z W-wy do Kijowa spadły w Locie prawie o 50%...
obecnie bilet kosztuje ok. 950 zł...w 2 strony...
Ostatnio zmieniony wt 22 lis, 2005 10:10 przez mlody78, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
lusac
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: lusac » wt 22 lis, 2005 09:08

obecnie bilet kosztuje ok. 950 zł...
to rzeczywiscie grosiaki, zwazywszy na te ich okropnie drogie pociagi... ;)

Awatar użytkownika
mlody78
Kanclerz
Kanclerz
Kontakt:

Post autor: mlody78 » wt 22 lis, 2005 10:47

wiesz lusac..jeśli ktoś nie ma ochoty na przesiadki i kombinowaną podróż, to cena przelotu w porównaniu z ceną biletu na pociąg Warszawa-Kijów-Warszawa (około 120 EUR) nie wypada aż tak niekorzystnie..
a podróż trwa nie 15 czy 17 godzin (z przesiadkami około 20) a 1,5 h...

Awatar użytkownika
lusac
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: lusac » wt 22 lis, 2005 15:27

jasne, wiem. ale to na razie nie dla mnie, szmaciarza ;) nadal troche za duzo :)
poza tym, jakby to rzec. ja lubie te ich ekspresowe pociagi... ;)
cala radosc w podrozowaniu, nie w dotarciu do celu :)

Awatar użytkownika
mlody78
Kanclerz
Kanclerz
Kontakt:

Post autor: mlody78 » wt 22 lis, 2005 23:09

podzielam twoje zdanie...podróż do Kijowa pociągiem, to interesujące przeżycie... :lol:
ale planując wypad na weekend (co mi ostatnio po głowie chodzi, jak będą już te samoloty) pociąg odpada...
wracając do tematu...to czytałem, że przelot w 1 stronę miałby kosztować ok. 160 zł + opłaty lotniskowe - pewnie ok. 100 zł...tak więc w 2 strony wyszłoby tyle ile za pociąg...

Awatar użytkownika
lusac
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: lusac » wt 22 lis, 2005 23:53

...bezposredni :) bo laczonymi, zwlaszcza przeskakujac granice bez cudacznych stawek, mozna sporo oszczedzic :) a nie jest znowu tak wiele dluzej, wiec ja na razie pozostane przy pociagu. i dluzszym pobycie ;)

Awatar użytkownika
mlody78
Kanclerz
Kanclerz
Kontakt:

Post autor: mlody78 » śr 23 lis, 2005 00:17

oczywiście, że o bezpośrednim mówimy..chociaż ostatni raz takim jechałem w 2002 roku... :wink:
potem już tylko różne opcje łączone...
ale ostatnio szkoda mi zdrowia (latka lecą...he-he) i ciągłego przesiadania się...
podróż do Kijowa ograniczyłem do 1 przesiadki...bezpośrenio jadę autobusem PKS do Lwowa i potem w pociąg do Kijowa...
w 2 strony wychodzi gdzieś 50% ceny biletu na pociąg bezpośredni..tak więc nie jest tak źle...
cena mnie satysfakcjonuje i jak najmniej kombinowania...ale każdy lubi co innego...

P.S. nie mam już żadnych zniżek w PKP czy PKS więc dużo zaoszczędzić nie mogę...

Awatar użytkownika
lusac
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: lusac » śr 23 lis, 2005 00:33

ano, pks dobra koncepcja jest. ja ze slaska mam szybkie ciopagi do przemysla, a dalej to juz wiadomko, medyka i te rzeczy, ale i pks byc moze. zwlaszcza, ze kolej mnie juz tez jakis czas (ech, starosc...) nie piesci znizkami :(
latka leca... tia, a tylek rosnie :P
ale ostatni raz bezposrednim to jechalem chyba... eee... jeszcze do zwiazku radzieckiego :D choc tez na granicy sie przesiadalismy w sumie na szerokie wozki... ;)

Awatar użytkownika
mlody78
Kanclerz
Kanclerz
Kontakt:

Post autor: mlody78 » śr 23 lis, 2005 17:05

aaaaaaaaaaa....блин! блин! блин! :evil: :evil: :evil:
nie będzie tanich lotów z Łodzi...będą kosztowac normalnie..tyle tylko, że z Łodzi...
w 1 stronę bilet do Lwowa ma kosztować ok. 130 $...do Kijowa "trochę więcej"...cena będzie niższa jeślipasażer wykupi od razu bilet w 2 strony...

od 15 stycznia 2006 r. zaczną latać czarterowe samoloty z lotniska Lublinek (Łódź dla niewtajemniczonych) do Lwowa i Kijowa - 3 razy w tygodniu - sobota, niedziela, wtorek lub czwartek. Od 1 marca samoloty mają odlatywac codziennie. Trasę mają obsługiwać samoloty Saab 340 - 30 miejsc na pokładzie.
oferta jest skierowana do kupców z podłódzkich targowisk i ich partnerów z Ukrainy...

P.S. podane wyżej ceny na tańsze przeloty na Ukrainę dotyczą planowanych połączeń z Warszawy...

nikha
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: nikha » śr 23 lis, 2005 22:57

Lusac, ja myślałam, że to baby martwią się o rosnący tyłek...

Ja, nz szczęście, jeszcze mam zniżki, ale na samolot i tak mnie nie będzie na razie stać. Obecnie choruję na Lwów... ale myślę, że nie w te wakacje :(

Awatar użytkownika
lusac
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: lusac » ndz 27 lis, 2005 23:25

Lusac, ja myślałam, że to baby martwią się o rosnący tyłek...
e tam, ja martwie sie rowniez o rosnace tylki wszystkich pan. bo jakos wole te mniejsze ;)
Ja, nz szczęście, jeszcze mam zniżki, ale na samolot i tak mnie nie będzie na razie stać. Obecnie choruję na Lwów... ale myślę, że nie w te wakacje Sad
no widzisz, ty wiec pewnie o tylek duzy martwic sie jeszcze nie musisz ;)
ty tam nie mysl o wakacjach, tylko rusz sie na weekend jakis dluzszy. to naprawde niedaleko...

Awatar użytkownika
ewa
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: ewa » śr 30 lis, 2005 00:17

ostatnio szukałam połączenia autobusowego do Lwowa i dupa. Od nas jeżdżą tylko w sezonie, pozatym jesteśmy odcięci od świata...chmmm...pozostaje mi gapić się na zdjęcia...tyle, że od tego też tyłek rośnie...

pozdrawiam

Awatar użytkownika
lusac
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: lusac » śr 30 lis, 2005 00:43

ze slupska? uhuhu, to ambitnie. dobrze, ze w ogole czasem cos pojedzie, niechby i tylko w wakacje ;)
tylek rosnie zwlaszcza przed komputerem. a szczegolnie noca. jak sie cos pogryza jeszcze... ;)
milo cie znow czytac wieczorowa pora :D

Gość

Post autor: Gość » śr 30 lis, 2005 01:00

Słupsk to niestety koniec świata, tu najskuteczniej dotrzeć pieszo...
kurcze..pożarłam gruszkę- fakt...chyba rośnie...hi,hi
chyba pojadę w czerwcu z koleżanką do Lwowa.
Do Kijowa..chmmm, samolotem byłoby super, ale cennik niezły...

pozdrawiam

Awatar użytkownika
mlody78
Kanclerz
Kanclerz
Kontakt:

Post autor: mlody78 » czw 29 gru, 2005 10:41

szkoda...tanie loty to nie będą...ale zawsze kolejne połączeni na wschód...

Nowe połączenia z Lublinka (Łódź)
Joanna Blewąska 29-12-2005 , ostatnia aktualizacja 28-12-2005 20:34
Cztery nowe połączenia z Lublinka prawie pewne. Do Monachium, Wiednia, Lwowa i Kijowa chce wozić łodzian Sky Express

Rozmowy ze Sky Express trwały kilka miesięcy. Wczoraj firma złożyła na Lublinku ostateczną deklarację. W każdym z czterech kierunków gotowa jest latać trzy razy w tygodniu. Do Monachium i Wiednia regularnie, na Wschód - lotami czarterowymi, gdy będą chętni. Decyzję o dniach i godzinach rejsów na Zachód linia pozostawia Lublinkowi. - Pomożemy dobrać je tak, by było jak najwięcej pasażerów - mówi prezes Krawczyk.

Loty dogodne mają być nie tylko dla łodzian, ale także dla gości ze Wschodu, którzy na Lublinku będą mogli przesiąść się na Ryanaira do Londynu czy z Centralwings wybrać się do Dublina.

Rejsy na Wschód mają ruszyć już 15 stycznia, a do Wiednia i Monachium - 28 marca. - Propozycję Sky Express przedstawimy jeszcze radzie nadzorczej lotniska, która musi ją zaakceptować. Ale to naprawdę bardzo dobra oferta - mówi prezes Krawczyk.

Pasażerów wozić będą samoloty Saab 340. To nowoczesne maszyny turbośmigłowe z 34 miejscami.

Za bilet w jedną stronę do Lwowa zapłacimy ok. 80 euro, a do Kijowa - 120 euro. Sprzedaż rozpocznie się niebawem; specjalną kasę planuje uruchomić Lublinek. Ceny do Austrii i Niemiec nie są jeszcze ustalone.

Lot do Lwowa z Lublinka potrwa zaledwie 55 min, a do Kijowa - 2 godz.

Sky Express zajmuje się krajowymi i międzynarodowymi przewozami towarowymi. Firma powstała w 2003 roku. Siedzibę i bazę techniczną ma na Okęciu. Ma dobrych pilotów; wielu posiada kwalifikacje dowódcy załogi na samolotach ciężkich, także boeingach 737.

P.S. prawie żadna to konkurencja dla LOTu czy Lufthansy...240 EUR do Kijowa (960 zł)...dlaczego nie moga to być tanie linie lotnicze :?: :!: :?:
Ostatnio zmieniony czw 29 gru, 2005 18:19 przez mlody78, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
lusac
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: lusac » czw 29 gru, 2005 11:58

nie no, to sa 'tanie linie lotnicze'. bo beda latac, jak zbiora sie chetni :|
juz sobie wyobrazam ekipe z kraciastymi siatami koczujaca tydzien na lotnisku... ech... :)

SSSGGG

Post autor: SSSGGG » czw 29 gru, 2005 15:07

ewa pisze:ostatnio szukałam połączenia autobusowego do Lwowa i dupa. Od nas jeżdżą tylko w sezonie, pozatym jesteśmy odcięci od świata...chmmm...pozostaje mi gapić się na zdjęcia...tyle, że od tego też tyłek rośnie...

pozdrawiam
Poza sezonem mozesz jechac autokarami z Warszawy - masz chyba 2-3 dziennie, rano i wieczorem, codziennie. Bilet - 51 lub 75 zl w zaleznosci od rejsu. Jedzie sie ok. 8 godzin.

Awatar użytkownika
ewa
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: ewa » pt 30 gru, 2005 03:49

tyle to wiem, ale dochodzi do tego jeszcze podróż do Wa - wy i zmarnowany czas...poczekam aż się ociepli.

pozdrawiam

Gość

Post autor: Gość » pt 30 gru, 2005 10:51

Przepraszam, a jak chcesz jechac ze Slupska nie tracac czasu i omijajac Warszawe?
Wlasnie mam przed oczami mape i prosta trasa drogowa wyglada na Slupsk- Torun - Warszawa - Lublin - Lwow. Mozesz jechac nawet przez Katowice, ale po co?

Inna sprawa to taka, ze teraz i tak we Lwowie raczej nie ma co robic, za zimno jest...

Awatar użytkownika
ewa
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: ewa » sob 31 gru, 2005 00:42

wiem, że trasa tak wygląda - chodzi mi tylko o sam fakt przesiadki i czekania na autobus z Wa-wy do Lwowa. Myślałam o wyjeździe na Świeta, ale masz rację, lubię się wałęsać, a o tej porze roku to bym musiała dodatkowo się rozgrzewać.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
mlody78
Kanclerz
Kanclerz
Kontakt:

Post autor: mlody78 » czw 23 lut, 2006 11:38

Kijów oraz Lwów z Łodzi
GW; Piotr Anuszczyk, Joanna Blewąska 22-02-2006

Port lotniczy zapowiedział niedawno nowe połączenia z Berlinem i Ukrainą. Tymczasem firma Sky Express, która ma je realizować, ma nieaktualną stronę internetową i dopiero przygotowuje się do wprowadzenia systemu rezerwacji.

Na Ukrainę ma nas wozić Sky Express. Firma znana jest z transportu towarów (cargo), ludzi na razie na pokład nie zabierała. Teraz ma się to zmienić i Sky Express chce się rozwijać właśnie na Lublinku.

Łódzkich przedsiębiorców bardzo ucieszyła informacja o lotach na Wschód. Jak na razie poleciał tylko czarter do Lwowa (a na jego pokładzie m.in. prezydent Jerzy Kropiwnicki). To było miesiąc temu. Od tej pory innych lotów nie było.

Sky Express ma niezmienioną stronę internetową (ciągle przedstawia się jako przewoźnik towarowy) i nie można na niej rezerwować biletów. - Nie wiemy, gdzie je kupić - narzekają czytelnicy "Gazety".

- Na stronie Sky Express nie ma żadnych informacji, ponieważ loty pasażerskie będą pod zupełnie nową marką. Nazwę nowych linii i informacje na temat połączeń z Łodzi zdradzimy podczas konferencji prasowych. Wtedy, gdy rozkład lotów zostanie ostatecznie ustalony - mówi Sebastian Stępak z agencji PR Tomorrow, która obsługuje Sky Express.

Leszek Krawczyk, prezes lotniska, uspokaja: - W najbliższy weekend przyleci czarter z Kijowa. A w nim przedstawiciele 17 biur podróży oraz dziesięcioro dziennikarzy. Obejrzą Łódź, a potem będą ją promować na Wschodzie.

Lot sponsoruje Centrum Handlowe Ptak.

Start połączenia ze Wschodem trzeba dobrze przygotować. Za loty czarterów płacą pasażerowie - cena od osoby jest tym niższa, im jest więcej chętnych. Bilety będą sprzedawane od 1 marca na lotnisku i w CH Ptak, a wkrótce w biurach podróży. - Mamy sygnały z lotniska we Lwowie, że także tam zainteresowanie lotami jest coraz większe. Myślę, że niebawem loty będą opłacalne i nie tak bardzo drogie dla pasażerów.

Sukcesem ma być też połączenie z Berlinem. - Sprzedaży biletów planujemy na połowę marca. Najpierw będzie można je kupić na stronie internetowej. Potem rozpoczniemy sprzedaż na lotniskach i w biurach podróży - mówi Stępak.

W Sky Express liczą, że już w kwietniu samoloty do Berlina będą pełne.

Pełen obaw jest za to Marcin Kryska, twórca portalu www.mojeprzeloty.pl. - Większość linii lotniczych korzysta z gotowych systemów rezerwacji. Ale nawet taki trzeba przetestować i przeszkolić pracowników. To trwa miesiącami - uważa.

... i na Wschód
Łódź ma być na razie jedynym lotniskiem, które będzie miało regularne połączenia z Lwowem i Kijowem. Bo w regularne rejsy mają być przekształcone marcowe czartery. Pod warunkiem, że wypalą i latać będzie nimi wielu pasażerów.

taa...która to już zapowiedź!??!?!?!...
widać jakie podejście do tego ma Sky Express...nawet strony www nie potrafi przygotować...a i tak to nie będzie "tani przewoźnik"...

P.S. regularne loty do Kijowa i Lwowa są z Warszawy...

blazey
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: blazey » czw 23 lut, 2006 22:54

a taka mialem nadzieje na te polaczenia :( ehhhh

Awatar użytkownika
mlody78
Kanclerz
Kanclerz
Kontakt:

Post autor: mlody78 » ndz 26 lut, 2006 20:46

Ukraińcy w Łodzi Michał Jagiełło 26-02-2006

W sobotę 28 biznesmenów i dziennikarzy z Ukrainy zwiedzało Łódź i CentrumTtargowe "Ptak". To początek wymiany, która jeszcze w tym roku ma szansę zmienić się w stałą wymianę handlową i turystyczną. Wiele zależy od tego, jak Łódź po wizycie opiszą ukraińscy dziennikarze.

Na Lublinku komitet powitalny mocno się niecierpliwie. Samolot spóźnia się - korytarz powietrzny nad Kijowem był zajęty, startowało kilka maszyn na Krym. Wreszcie są. Z sali odpraw wysypuje się tłum. Pierwsze zaskoczenie Polaków: prawie same kobiety i to piękne! Goście też są zaskoczeni. Najpierw pytaniem dziennikarza ze Rzgowa, czy na podczas lotu śpiewali ludowe pieśni ukraińskie (- Niby po co? - odpowiada czystą polszczyzną Aleksander ze Lwowa). Drugie zdziwienie: w barku terminalu jest kawa, ale zabrakło cukru. - Macie w Polsce kłopoty z cukrem? - dopytuje się poważnie Roman Bryl, dziennikarz gazety "Dieło" z Kijowa.

Jedziemy autokarem do Ptaka. Ukraińcy pytają o liczbę mieszkańców Łodzi, organizację biur podróży, zabytki. Za oknami bloki na Retkini, bloki przy ul. Obywatelskiej, bloki przy ul. Paderewskiego, bloki na Chojnach. - Zupełnie jak u nas w Iwanofrankowsku! - śmieje się Wasilena Orłowa, redaktor "Ukraina Daily". - Rondo Lotników Lwowskich? - zastanawia się Aleksander. - Dziwne. We Lwowie nie mamy lotników! - Ale my mieliśmy - trzeba wyjaśnić zawiłości historyczne. Polacy mówią po rosyjsku, Ukraińcy po polsku.

Program wizyty jest ustalony co do minuty. Spóźnienie samolotu nieco go zrujnowało. Konferencja w karczmie na temat Ptaka, zwiedzanie hal, zakupy, obiad. Potem przejazd do hotelu Centrum, wycieczka autokarem po Łodzi i kolacja w MTŁ. Po godz. 20 czas wolny. W niedzielę rano wylot. Szef biura turystycznego Wilejki przy stoliku w kącie karczmy od razu przechodzi do rzeczy. Naciska na ukraińskie biura turystyczne. Trzeba szybko nawiązać współpracę.

Jak zachęcić łodzian do podróży na Ukrainę, a Ukraińców do odwiedzania Łodzi i centrum handlowego? - Z zachęcaniem nie ma problemu, chętnych jest mnóstwo - tłumaczy Sergej Jacunienko, dyrektor firmy Podorożujtie z nami!. - Zdarzają się tylko kłopoty z celnikami na granicy. - Nasze rządy muszą zadbać o pełne otwarcie granic - dodaje Roman Bryl.

W halach kobiety wymieniają pieniądze i ruszają na zakupy. - Za mnoj! - komenderuje grupą Kazimierz Ćwikła, wiceprezes

Ptaka. Mężczyźni ziewają. - Długo jechałem pociągiem, potem lot do Warszawy, potem do Łodzi - tłumaczy chłopak, który przedstawia się krótko: "Igor. Ukraina". - Tyle tu towaru, że oczy się rozjeżdżają. Nie lubię kupować ciuchów. Moja żona byłaby zachwycona. Takie centrum powinno być u nas.

Sypią się pytania. Co w Łodzi jest ciekawego do zwiedzania? Skąd Antoni Ptak wziął pieniądze na budowę centrum? Skąd w halach tyle odzieży i tkanin, skoro łódzki przemysł padł? Czy w łódzkich sklepach są wyroby ukraińskie? Czy marlboro, które można tu kupić to papierosy z przemytu? Duże zaskoczenie, że produkowane są w Krakowie. Powodzeniem cieszą się rękawiczki, T-shirty po 35 zł i kurtki. Ceny porównywalne z ukraińskimi - stwierdzają panie. - Trzeba by tu posiedzieć z tydzień - konkluduje Tatiana z Iwanofrankowska. Pytamy o atrakcje jej miasta.- Mamy góry, można uprawiać sporty zimowe - odpowiada. - Przyjeżdżajcie, sami zobaczycie.

Przy obiedzie (pomidorowa z makaronem, schabowy z ziemniakami i kapustą, do deseru lampka wina) rozmowa schodzi na politykę. - Czy Polacy jeszcze marzą o Rzeczpospolitej od morza do morza? - pyta Roman Bryl. - Jeśli tak, to będzie wojna - uprzedza poważnym tonem. Po pięciu minutach pijemy z nakrętki za przyjaźń. I żeby żadnej wojny nie było. Nigdy i nikogo z nikim.

Samej Łodzi goście nie zdążyli poznać. Kiedy wracali do miasta, był już zmierzch. - W każdym razie ludzie wspaniali, a to znaczy, że warto przyjeżdżać - ocenia Aleksander ze Lwowa.

Roman przygląda się ruchliwym szosom obok Ptaka. - Widać, że zagranica - wzdycha. - Tyle reklam, ludzi, aut, nowych domów. Na Ukrainie zaczyna być podobnie.

Co napiszę o tej wycieczce? Co sam zechcę - odpowada z dumą.

W Łodzi ukraińskich gości witali :Wojciech Leszek, szef biura turystycznego "Wilejka", Miłosz Wika, rzecznik lotniska, Ewa Żarska z Ptaka, przedstawiciele Urzędu Miasta Łodzi, Międzynarodowych Targów Łódzkich, dziennikarze, tłumacz.

źródło http://miasta.gazeta.pl/lodz/1,35136,3184262.html

Kijów z lotu Ptaka Izabella Adamczewska, Kijów 26-02-2006

Misja gospodarcza z Łodzi gościła w Kijowie. Miasto starało się o połączenie lotnicze, a Centrum Targowe Ptak - o nowych klientów

W sobotę z lotniska Lublinek odleciała do Kijowa misja gospodarcza z Łodzi. Na płycie czekała na nas delegacja w futrzanych czapach, z kartką: "Jerzy Kropiwnicki". Zakwaterowano się w monumentalnym hotelu Dniepro. Małgorzata Potocka, szefowa łódzkiej Trójki, od razu wypatrzyła w hallu czarnoskórego pucybuta. Zamiast, jak inni, tłoczyć się w kolejce, wskoczyła na fotel.

Potem było zwiedzanie. Porównaniom ze Lwowem, w którym goszczono miesiąc temu, nie było końca. - Lwów to taki drugi Kraków. A Kijów? Trąca Związkiem Radzieckim - komentowano. Ale mina niektórym zrzedła, gdy w centrum zobaczyli wielkopowierzchniowe, luksusowe sklepy, jakich nie ma w Łodzi.

Czas wolny wykorzystaliśmy na buszowanie po bazarze. Potocka zakupiła puchatą czapkę - do kompletu z futrem z nutrii. A Kajusowi Augustyniakowi, rzecznikowi prezydenta, najbardziej podobały się matrioszki z twarzami Elvisa Presleya i Harry`ego Pottera. W tym czasie prezydent Jerzy Kropiwnicki lobbował za połączeniem czarterowym dla Lublinka. Właśnie dlatego spotkał się z merem ukraińskiej stolicy, Ołeksandrem Omelczenko. - Jeśli położyć kciuk w samym środku polskiej mapy, trafi się właśnie na Łódź. A i łódzkie, i kijowskie lotnisko jest miejskie - przekonywał Kropiwnicki. Stanęło na tym, że do Kijowa będzie się można wybrać już za kilka miesięcy. - Niech tylko wróci ze szkolenia szef kijowskiego lotniska i już można zaczynać rozmowy - mówił prezydent.

Cieszył się Leszek Krawczyk, prezes łódzkiego Lublinka. - To bardzo ważne. Przecież goście z Ukrainy chętnie bywają w Krakowie i Warszawie. Możemy się postarać, żeby równie mocno byli zainteresowani Łodzią.

Na lotach z Ukrainy do Łodzi najbardziej zależy przedstawicielom Centrum Targowego Ptak. Rzgowskie targowisko słynie przecież z kontaktów ze Wschodem. - Ukraińcy bardzo chętnie przyjeżdżają do nas na zakupy. Tłuką się autokarami, stoją na granicy. Linia lotnicza będzie dla nich wielkim ułatwieniem! - tłumaczył Paweł Babski, dyrektor CT Ptak, który wybrał się do Kijowa z przedstawicielami zarządu targowiska. Na spotkaniu z kijowskimi przedsiębiorcami wytrwale rozdawali ulotki i gadżety, a z redaktorem naczelnym "Dziennika Kijowskiego" nieśmiało zagajali o reklamach. - Pewnie w to wejdziemy. Trzeba jakoś tych Ukraińców zachęcić! - mówi Babski. Reklamowały się też Międzynarodowe Targi Łódzkie - biznesmenom zaproponowano zorganizowanie ukraińskiej ekspozycji.

Na wieczornej kolacji, po zrazach z żurawiną i lokalnych trunkach prezesi CT Ptak śpiewali ukraińskie pieśni.

źródło http://miasta.gazeta.pl/lodz/1,35136,3184311.html

i tak to się odbyło...pojedli, popili, pośpiewali...a co z lotami??? i dlaczego nie tani przewoźnik???

cholera..polecieli beze mnie...
no cóż...czekam na 1 lot...bo mam zamiar być jego uczestnikiem :lol:
i w przyszłości w weekendy na Obolon'a wyskoczyć)))

Awatar użytkownika
mlody78
Kanclerz
Kanclerz
Kontakt:

Post autor: mlody78 » czw 06 kwie, 2006 00:41

NARESZCIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!

Port Lotniczy Łódź Lublinek w okresie przedświątecznym oferuje ulgi na bilety do Lwowa, Kijowa, Berlina.

Każdy, kto zarezerwuje bilet najpóźniej na 8 dni przed wylotem otrzyma ulgę w wysokości 50 procent. 25 procentowa zniżka przysługuje na zakup biletów między 7 a 3 dniem przed wylotem. Bilety można zarezerwować w kasie Portu Lotniczego Łódź Lublinek ( Terminal 1) tel. 042 6835254, a-mail: a.lankiewicz@airport.lodz.pl, w Biurze Podróży Wilejka: ul. Piotrkowska 20 tel. 042 630 60 70 e.mail: wilejka@wilejka.pl

CENY STAŁE

TARYFY I OPŁATY Z ŁODZI DO LWOWA I KIJOWA 100%

ŁÓDŹ – LWÓW - 332 PLN

LWÓW – ŁÓDŹ - 370 PLN

ŁÓDŹ – KIJÓW - 507 PLN

KIJÓW – ŁÓDŹ - 546 PLN

więcej info http://www.airport.lodz.pl/index.php?op ... iso-8859-2

Awatar użytkownika
lusac
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: lusac » czw 06 kwie, 2006 01:10

to co? lecisz na swieta...? :D

Awatar użytkownika
mlody78
Kanclerz
Kanclerz
Kontakt:

Post autor: mlody78 » czw 06 kwie, 2006 01:36

jakbym opisał to co wie biuro Wilejka na ten temat to po prostu...brak mi słów...
oni nie wiedzą nic!!!
3 tyg. temu mówiłem im, że mają podany błędny rozkład lotów...w odniesieniu do tego co można znaleźć na stronie lotniska... ( www.lotnisko.lodz.pl :lol: )...nic nie poprawili...
na temat promocji 0 (zero :!: :?: ) pojęcia...
a pierwszy lot do Kijowa wyznaczyli na 14 kwietnia...czyli w Polsce Wielki Piątek...
na pytanie ile sprzedali biletów - odpowiedź: 0 (zero :!: )...

udanej wycieczki lusac...

P.S. ale cena 510 za lot w 2 strony w promocji, to jest na prawdę interesująca propozycja...porównując do biletu kolejowego - ok. 500 zł...
do podróży kombinowanej nie porównuję...bez zniżek mieszczę się w 200 zł w 2 strony 8)

ODPOWIEDZ