Jak się dotać z Lublina do Kovla

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Kajot
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki
Kontakt:

Jak się™ dotaę‡ z Lublina do Kovla

Post autor: Kajot »

Witam. Czym najlepiej i najtaniej się dostać z Lublina do Kovla, pociągiem, autobusem, busem? :?:
Ostatnio zmieniony czw 02 lip, 2009 14:14 przez Kajot, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

Najlepiej z Siedlec przyjechać do W-wy i z dworca PKS Stadion załapać się na autobus bezpośredni do Kowla. Zresztą jedzie też on przez Lublin. Godziny sprawdzisz w temacie
" PKS Warszawa-Stadion kursy na Ukrainę " zamieszczony na forum.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
pepson
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: pepson »

MOzna podjechac do Chełma i z tamtad uderzyc w strone Kowla,
ja bym pojechal na granice do Dorohuska i zlapal okazje w do Kowla.

Ps z Lublina z dworca PKS jezdzi kilka autobusów w strone Kijowa i na Kowel i Rowne,
zadzwon na dowrzec PKS w Lublinie tam jest kasa z miedzynarodowa.
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

Można też PKP ale wyjdzie troszkę kaski za przejazd w cupe. O 16.45 jedzie z Wa-wa do Kijowa. W Kowlu o 02.00
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

wiedźma
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: wiedźma »

2 lata temu jechałam pociągiem, ale jest chyba jakiś autobus...
Dirschauer
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Jest autobus z Lublina

Post autor: Dirschauer »

Najlepiej z Wa-wy przez Lublin do Kowla o 11.00 z Dworca Zachodniego, nie wiem o której jet w Lublinie??
Awatar użytkownika
antarex
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Re: Jest autobus z Lublina

Post autor: antarex »

Dirschauer pisze:Najlepiej z Wa-wy przez Lublin do Kowla o 11.00 z Dworca Zachodniego, nie wiem o której jet w Lublinie??
Jak wynika ze strony warszawskiego PKSu oba autobusy z Warszawy do Kowla (ten o 11ej i ten o 12ej - to godziny odjazdu z dworca zachodniego PKS w Warszawie, z dworca PKS Warszawa-Stadion odjeżdżają o godzinę później) - NIE ZATRZYMUJĄ SIĘ W LUBLINIE.
Gollum
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Gollum »

Z Lublina do Kowla jest bezpośredni autobus. Sam nim jechałem dwa razy. Wyjeżdża o ile pamiętam o 11 przed południem. Ale bilet musisz kupić koniecznie, bo pakuje się tam bezceremonialnie cały tłum bez biletów. Kierowca musi towarzystwo gonić z powrotem, zostawiając tych z biletami.
Dirschauer
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: Dirschauer »

zobacz ostatnią pozycję - kursy z Lublina na wschód

http://web.pkswschod.pl/oddzial_lublin. ... =6&lang=pl
Awatar użytkownika
nrb
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: nrb »

Witam, orientuje się ktoś jak aktualnie wyglądają kursy z Lublina do Kowla? Szukam po różnych stronach i nic nie mogę znaleźć :( Może być ewentualnie z Chełma najwyżej sobie tam podjadę.

Znalazłem informację o jakimś pociągu Chełm-Kowel. Jak się domyślam takie połączenie nie wystartowało?
pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

nrb pisze: Znalazłem informację o jakimś pociągu Chełm-Kowel. Jak się domyślam takie połączenie nie wystartowało?
Planowane było już 2 lata temu, ale póki co wciąż jest tylko w planach. Generalnie transgraniczne połączenia kolejowe PL-UA to porażka
Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok »

pietia pisze:
nrb pisze: Znalazłem informację o jakimś pociągu Chełm-Kowel. Jak się domyślam takie połączenie nie wystartowało?
Planowane było już 2 lata temu, ale póki co wciąż jest tylko w planach. Generalnie transgraniczne połączenia kolejowe PL-UA to porażka
Takie połączenie już kiedyś istniało - przynajmniej chyba w 93 roku jechałem nim osobiście. Podejrzewam że cały problem polega na dewastacji wagonów bo do Kowla wtedy normalnie jeździł polski skład...
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua
Awatar użytkownika
nrb
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Dowiedziałem się u źródła, mianowicie w kasie może się komuś na przyszłość przyda :wink:

Aktualnie do Kowla z Lublina jedzie jeden bus o 12.30 jest to ukraiński przewoźnik i cena takiej przyjemności wynosi 40zł :wink:
gorodok pisze: Takie połączenie już kiedyś istniało - przynajmniej chyba w 93 roku jechałem nim osobiście. Podejrzewam że cały problem polega na dewastacji wagonów bo do Kowla wtedy normalnie jeździł polski skład...
Trochę nie rozumiem... kto i dlaczego dewastuje?
Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

nrb pisze:Dowiedziałem się u źródła, mianowicie w kasie może się komuś na przyszłość przyda :wink:

Aktualnie do Kowla z Lublina jedzie jeden bus o 12.30 jest to ukraiński przewoźnik i cena takiej przyjemności wynosi 40zł :wink:
gorodok pisze: Takie połączenie już kiedyś istniało - przynajmniej chyba w 93 roku jechałem nim osobiście. Podejrzewam że cały problem polega na dewastacji wagonów bo do Kowla wtedy normalnie jeździł polski skład...
Trochę nie rozumiem... kto i dlaczego dewastuje?
Mówiliśmy o pociągu Chełm - Kowel - kiedyś dawno istniał taki pociąg z polskimi siedzącymi wagonami 2 klasy ale prawdopodobnie przemytnicy zdewastowali wagony ukrywając papierosy...
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua
Awatar użytkownika
nrb
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

gorodok pisze: Mówiliśmy o pociągu Chełm - Kowel - kiedyś dawno istniał taki pociąg z polskimi siedzącymi wagonami 2 klasy ale prawdopodobnie przemytnicy zdewastowali wagony ukrywając papierosy...
O tym pociągu słyszałem, tylko tak się zastanowiłem co on komu przeszkadzał, że był dewastowany, ale już rozumiem, trochę źle pytanie sformułowałem :wink: Szkoda, że czegoś takiego nie ma, bo czasami jedyny problem, żeby tylko przez granicę się przeprawić a tam już można kombinować, zwłaszcza jak teraz tak polikwidowali połączenia, nie wiem jak gdzieś indziej, ale z Lublina teraz jest niezła lipa, 1 do Lwowa, 1 do Kowla a pamiętam było chyba po 3.

Tak jeszcze mam jedno pytanko i już nie zawracam gitary, jak wyjadę tym o 12.30 to o której mogę być mniej więcej w Kowlu? Nigdy tam busem nie przekraczałem granicy i nie mam za bardzo pojęcia ile tam się stoi :wink:
BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR »

Wskakuj do kijowskiego expresu i wygodnie z postukiwaniem kół toczysz się do przodu.
O 19 odchodzi z Lublina.

Autobus kilka lat temu jeszcze był, taki charakterystyczny, czerwony LAZ ukraiński jeździł, czasem Ikarus.
pietia
Kanclerz
Kanclerz

BARTixR pisze:Wskakuj do kijowskiego expresu i wygodnie z postukiwaniem kół toczysz się do przodu.
O 19 odchodzi z Lublina.
Kiev Express to akurat dość droga opcja, ale można ograniczyć koszty kupując w Lublinie bilet krajowy do Dorohuska, i wsiadając do krajowej dwójki relacji Warszawa-Dorohusk. A bilet międzynarodowy kupić dopiero na odcinek Dorohusk-Kowel (albo Dorohusk-Jahodyn, a z Jahodyna do Kowla już wg. ukraińskiej taryfy).
Jeszcze inna opcja, to próba złapania stopa w Dorohusku na przejściu drogowym
Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Nigdy nie wiadomo ile autobus postoi na granicy ale nawet jeśli 2-3 godziny to maksymalnie podróż potrwa 4-5 godzin plus jedna godzina dojdzie przez zmianę czasu...
pietia pisze:
BARTixR pisze:Wskakuj do kijowskiego expresu i wygodnie z postukiwaniem kół toczysz się do przodu.
O 19 odchodzi z Lublina.
Kiev Express to akurat dość droga opcja, ale można ograniczyć koszty kupując w Lublinie bilet krajowy do Dorohuska, i wsiadając do krajowej dwójki relacji Warszawa-Dorohusk. A bilet międzynarodowy kupić dopiero na odcinek Dorohusk-Kowel (albo Dorohusk-Jahodyn, a z Jahodyna do Kowla już wg. ukraińskiej taryfy).
Jeszcze inna opcja, to próba złapania stopa w Dorohusku na przejściu drogowym
Z tym że i tak będzie dość drogo a na dodatek ten express będzie w Kowlu po północy...
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua
patijka
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: patijka »

Witam , szukam informacji na temat o których godzinach i z jakiego dworca odjeżdżają autobusy do kowla . W internecie jest bardzo mało informacji na ten temat, wybieram sie 27 kwietnia, zastanawiam sie czy lepiej mi bedzie jechać z lublina czy z Chełmu.
dabecja
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: dabecja »

patijka pisze:Witam , szukam informacji na temat o których godzinach i z jakiego dworca odjeżdżają autobusy do kowla . W internecie jest bardzo mało informacji na ten temat, wybieram sie 27 kwietnia, zastanawiam sie czy lepiej mi bedzie jechać z lublina czy z Chełmu.

w lublinie z głównego,zresztą chyba tylko ten został.
strona
http://web.pkswschod.pl/przewozy_pasaze ... =4&lang=pl

z chełma chyba już nic nie jeździ.
Zadzwoń na informację i się dopytaj
Małgorzata02
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: Małgorzata02 »

dabecja
Jesteś pewien, że ten rozkład jest aktualny? Niby od sierpnia zeszłego roku ale na pewniaka to bym nie jechała. Ale jeśli jest aktualny to super bo jest nawet bezpśredni do Ianofrankowska co mi osobiście odpowiada. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
nrb
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Małgorzata02 pisze: Jesteś pewien, że ten rozkład jest aktualny? Niby od sierpnia zeszłego roku ale na pewniaka to bym nie jechała. Ale jeśli jest aktualny to super bo jest nawet bezpśredni do Ianofrankowska co mi osobiście odpowiada. Pozdrawiam

Pisałem w tym temacie dosłownie kilka postów wyżej, że dzwoniłem do informacji PKS w Lublinie i nawet byłem tam osobiście i aktualnie do Kowla jedzie tylko jeden o 12.30 w cenie 40zł (info sprzed 2 tygodni, więc się nic nie zmieniło raczej). Co do reszty połączeń lepiej dzwonić, bo ich jak na lekarstwo teraz :wink:

Do Chełma też dzwoniłem i pytałem o cokolwiek na Ukrainę to Pani powiedziała: "Wiesz Pan, jakiś tam jedzie do Nowowołyńska, ale on raz jest raz go nie ma..."

Ja przez te gó*niane połączenia, do Kowla pojechałem przez Przemyśl i Lwów w końcu :lol: Pospacerowałem sobie i wsiadłem w ten nocny 668 z Czerniowiec, bo umówiłem się na 14 w Kowlu i nijak nie szło tam dojechać :evil: Ale przynajmniej jakaś przygoda była, dawno plackartą nie jechałem :twisted:

Swoją drogą w górę poszedł ten bus Lublin - Lwów o 16.30 teraz już 55zł. Ale na niego się nie załapałem bo nie było biletów na kolejnych kilka dni. Ale to było przed świętami więc studenci pewnie wracali do domu. :wink:
dabecja
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: dabecja »

Małgorzata02 pisze:dabecja
Jesteś pewien, że ten rozkład jest aktualny? Niby od sierpnia zeszłego roku ale na pewniaka to bym nie jechała. Ale jeśli jest aktualny to super bo jest nawet bezpśredni do Ianofrankowska co mi osobiście odpowiada. Pozdrawiam

podałem stronę bo jest tam numer telefonu.Lepiej się upewnić.strona jest oficjalna ale pks w lublinie to dziadostwo.Rozkład jest sprzed kilku miesięcy i jak poprzednik napisał to nie za bardzo aktualny.Aktualny jest natomiast w PKS Przemyśl.

Natomiast do Kowla z naszych stron mozna się dostac jeszcze z Hrubieszowa .O 8 wyjeżdża autobus do włodzimierza a dalej już można się swobodnie przesiąść do kovla.trochę kombinowane ale w miarę szybkie.Autobus jedzie przez zosin
pietia
Kanclerz
Kanclerz

A te kursy Lublin-Łuck (o 11.40, 15.30 i 16) przez Dorohusk, nie zahaczają przypadkiem o Kowel? O ile oczywiście są aktualne
Małgorzata02
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Tak jak wspomniał nrb dworzec w Lublinie to rzeczywiście usługi nie najwyższych lotów. Więc najlepiej przed wyjazdem zadzwonić i się upewnić bo stronom internetowym to bym raczej nie ufała
informacja o rozkładzie jazdy w Lublinie
703 402 622
Koszt połączenia 2.58 zł (z VAT)
pietia
Kanclerz
Kanclerz

Jeszcze może być tak,że niektóre kursy, choć figurują w rozkładzie, bywają w ostatniej chwili odwoływane przez przewoźników ukraińskich. W rozkładzie przemyskim nawet widnieje takie zastrzeżenie, że bilety na kursy ukraińskie sprzedawane są dopiero po przyjeździe autobusu stamtąd, gdyż dopiero wtedy jest 100% pewność, że dany kurs zostanie zrealizowany
Awatar użytkownika
nrb
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Małgorzata02 pisze:informacja o rozkładzie jazdy w Lublinie
703 402 622
Koszt połączenia 2.58 zł (z VAT)
Lepiej dzwonić bezpośrednio do kasy międzynarodowej:

81 747 74 42

Tam Pani ładnie wszystko tłumaczy i cena za połączenie jak na normalny stacjonarny :P

Do Łucka oczywiście też inaczej niż na tym rozkładzie jeżdżą teraz, ale już nie pamiętam niestety :oops: 1 lub 2 są kursy.
Małgorzata02
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

pietia pisze:Jeszcze może być tak,że niektóre kursy, choć figurują w rozkładzie, bywają w ostatniej chwili odwoływane przez przewoźników ukraińskich.
I na tym polega fantazja w podróżowaniu :) Ja dwa lata temu wracałam z Krymu dwie i pół doby (nocleg w Kijowie+nocleg we Lwowie) letko nie było :D a wrażeń co nie miara! Poza tym samodzielne podróżowanie to nie wycieczka z biurem turystycznym liczy się przygoda! :)
Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Kursy o 11.00 oraz 13.40 do Lwowa zostały zlikwidowane więc ten rozkład zdecydowanie nie jest aktualny...
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua
Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Dużo informacji na temat połączeń Kowla oraz Łucka z Lublinem można znaleźć na stronie http://www.vopas.com.ua Podejrzewam że autobus z Lublina do Łucka jedzie obwodnicą Kowla i raczej napewno nie wjeżdża do miasta...
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua
ODPOWIEDZ