Obsługa www.e-kvytok.com.ua

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Shinzon
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: Shinzon »

wilager pisze:
Shinzon pisze:
fijalkowski pisze: Moskwa-Lwów tylko na www.rzd.ru lub w kasie
Można kupić na e-kvytok ale należny odebrać w kasie na Ukrainie i tylko na pociągi które ukraińskich kolei
Zatem mogę wysnuć wniosek, że skoro jakieś połączenie jest w systemie e-kvytok, dajmy na to Moskwa-Lwów, to mogę kupić bilet pod warunkiem, że odbiorę go w kasie na Ukrainie, tak jak każdy inny bilet kupowany w ten sposób? Dobrze myślę? :)
Czy ceny biletów międzynarodowych kolei ukraińskich i rosyjskich na tej samej trasie różnią się? Chodzi mi o to, jak zrobić, żeby było najtaniej? :)
Dokładnie możesz tak zrobić.

Ceny biletów na trasie MOSKWA - LWÓW

Pociąg nr 15 Москва Кив - Ужгород
Купе Koleje rosyjskie 3855 руб. Koleje ukraińskie 1073.25 UAH
Плац Koleje rosyjskie 2207 руб. Koleje ukraińskie 615.70 UAH

Pociąg nr 73 Москва Кив - Львов
Купе Koleje rosyjskie 3818 руб. Koleje ukraińskie 1063.29 UAH
Плац Koleje rosyjskie 2167 руб. Koleje ukraińskie 604.69 UAH

Pociąg nr 141 Москва Кив - Черновцы
Купе Koleje rosyjskie 3818 руб. Koleje ukraińskie 1063.29 UAH
Плац Koleje rosyjskie 2167 руб. Koleje ukraińskie 604.69 UAH

Pociąg nr 59 Москва Кив - Варна
Купе Koleje rosyjskie 3855 руб.
Плац Koleje rosyjskie 2207 руб.

Różnice w cenach są nie wielkie. Nie zmienia to faktu ze to są droższe niż połączenia krajowe

W kwestii wyjaśnienia wszystkie te połączenia możesz kupić bilet w zarówno w Rosji jak i na Ukrainie. Składy tych pociągów są zestawione zarówno z wagonów rosyjskich jak i ukraińskich. Jak kupisz bilet na stronie rosyjskiej to pojedziesz wagonem rosyjskim i na odwrót, ale zawsze musisz odebrać bilet w kasie kolei u których kupiłeś. Wyjątkiem jest pociąg nr 59 na który możesz kupić tylko w kolejach rosyjskich. Jest to pociąg przelotowy do Bułgarii. Zestawiony wyłącznie z wagonów kolei rosyjskich.

Zapominałem na e-kvytok musisz mieć kartę z zabezpieczeniem 3D Secure inaczej nie
kupisz.

Rozkład pociągów na dzień 16.05.2012
Absentem laedit, qui cum ebrio litigat

wilager
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: wilager »

Shinzon pisze: Zapominałem na e-kvytok musisz mieć kartę z zabezpieczeniem 3D Secure inaczej nie
kupisz.
Wiem, miałem już okazję się przekonać. Na szczęście teraz mam już swoją i nie będę musiał kombinowac. :D
Jeśli nie ma rozwiązania problemu, to de facto ten problem nie istnieje

djds
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

Post autor: djds »

mam następujący problem. Próbuję znaleźć pociąg z Odessy do Symferopolu (nr pociągu 310О). Wszystko jest OK, ale nie mogę wklepać Odessy Głównej jako stacji początkowej, gdyż w rozwijalnym menu wyboru stacji po prostu jej nie ma. Gdy wybiorę "Odessa" wyskakuje komunikat aby sprecyzować wybór, gdyż w tym mieście pociąg jedzie przez kilka stacji. Więc kółko się zamyka. Z czego wynika ten problem?
Poszukuję forumowiczów ze Śląska w celu stworzenia regionalnego oddziału forum

djds
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

Post autor: djds »

OK, już sobie poradziłem - trzeba kliknąć właśnie na ten czerwony napis "sprecyzować wybór, gdyż w tym mieście pociąg jedzie przez kilka stacji" i rozwija się menu wyboru. :)

Jakub126p
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Jakub126p »

Znalazłem taką oto strone. Można zamówić bilet max 40 dni przed dniem odjazdu (pociągi)

aga.fili
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: aga.fili »

Może głupie pytanie, ale JAK WPISAĆ W WYSZUKIWARCE E-KVYTOK MOSKWĘ?
Tysiące sposobów, a nie wyszukuje mi tej stacji..... Czy aby to ta sama wyszukiwarka, dla międzynarodowych, co dla tych tylko w granicach Ukrainy?

Potrzebuję kupić bilet Lwów - Moskwa na 01.05. i powrotny na 07.05. a strona mnie nie słucha...

pomocy:):):)

Wiem, że to nie temat tej dyskucji, ale przy okazji - gdzie dokonuje się zakupu na str http://eng.rzd.ru , bo jakoś nie mogę ogarnąć tej strony - wciąż chodzi mi o połączenie między Moskwą, a LWOWEM

qyon
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: qyon »

Spróbuj: "Москва"

Shinzon
Nadworny Radca
Nadworny Radca

aga.fili pisze:Wiem, że to nie temat tej dyskucji, ale przy okazji - gdzie dokonuje się zakupu na str http://eng.rzd.ru , bo jakoś nie mogę ogarnąć tej strony - wciąż chodzi mi o połączenie między Moskwą, a LWOWEM
Możesz tez kupić bilet powrotny na e-kvytok. Tylko trzeba pamiętać aby go odebrać w kasie na Ukrainie

woiodia
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: woiodia »

Witam
Dla wszystkich nie znających cyrylicy proponuje otwierać E-KVYTOK poprzez Google Chrome, jest wygodnie przetłumaczona.
a nazwy miast generować translatorem

aga.fili
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: aga.fili »

Witam ponownie

Takie szybkie pytanko:
czy ktoś dziś ma jakiś problem z wejściem na stronę e-kvytok??

półkresowianin
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: półkresowianin »

O 12 zalogowałem się na stronę bez najmniejszych problemów.

Awatar użytkownika
Yakin
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Yakin »

Przebrnąłem przez cały temat, ale ostatnie pytanie o to padło dość dawno, więc chcę się upewnić, czy nic się nie zmieniło. Do zapłacenia za bilety wystarcza zwykła karta płatnicza banku WZ WBK, którą dostaje się przy założeniu u nich konta, tak? Czy też jednak coś się zmieniło i jest konieczna karta kredytowa?

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

Nic się nie zmieniło . Też posiadam zwykłą kartę WBK bo : WSZYSTKIE MAJĄ 3D SECURITY .
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: kunek »

a ktoś płacił z wirtualnej mBanku?

szaman
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: szaman »

Czy ktoś wie czy na Euro zmienia się jakoś rozkład?
Chciałbym w nocy z 11 na 12 czerwca dojechać z Kijowa do Lwowa. Na chwilę obecną jest tylko pociąg 1:22 Moskwa - Czerniowce.
Пиймо друзі грай музико Нам вже все одно!

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

szaman pisze:Czy ktoś wie czy na Euro zmienia się jakoś rozkład?
Chciałbym w nocy z 11 na 12 czerwca dojechać z Kijowa do Lwowa. Na chwilę obecną jest tylko pociąg 1:22 Moskwa - Czerniowce.
Bo jeszcze jest za wcześnie. Przesprzedaż zaczyna się generalnie na 45 dni przed datą wyjazdu, z wyjątkiem dosłownie kilku pociągów, gdzie ten termin jest dłuższy
Dodatkowe pociągi też mają być, ponoć nawet obsługiwane nowoczesnymi składami

Wladek87
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Wladek87 »

Znacie jakiś tani bilet na e-kvytok? Chciałem zrobić próbny zakup, żeby sprawdzić czy nie ma żadnych problemów z kartą i płatnością.

Czy jest możliwość jechania dwoma różnymi klasami tym samym pociągiem? Np. kupuje bilety tak, aby połowę trasy jechać plackartą, a następną połowę kupe. Czy mogę mieć oba rodzaje biletów na jednym koncie, czy muszę kupić na dwa konta? Czy w samym pociągu nie będzie z tym problemów?

Wszystkie pociągi stoją długo na dworcu Im.T.Shevchenka. Co tam się dzieje? Można się tam zaopatrzyć w jedzenie i picie?

Dzięki za pomoc.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Wladek87 pisze:Znacie jakiś tani bilet na e-kvytok? Chciałem zrobić próbny zakup, żeby sprawdzić czy nie ma żadnych problemów z kartą i płatnością.
Spróbuj kupić bilet na jakąś krótką relację, np. Lwów-Krasne, Symferopol-Dżankoj, Kijów-Fastów, Drohobycz-Truskawiec itp., którymś z pasażyrskich pociągów w wagonie obsczim (zahalnym). Cena takiego biletu będzie naprawdę niska
Wladek87 pisze:Czy jest możliwość jechania dwoma różnymi klasami tym samym pociągiem? Np. kupuje bilety tak, aby połowę trasy jechać plackartą, a następną połowę kupe.
Zapewne jest taka możliwość, tyle że musisz wtedy kupić dwa bilety, osobno na każdą relację i klasę. Na stacji, na której zmieniałbyś klasę, powinieneś wyjść z jednego wagonu (tak, jakbyś po prostu wysiadał na tej stacji) i szybko przejść peronem do wagonu, w którym masz kolejne miejsce, a następnie wsiąść do niego razem z innymi pasażerami wsiadającymi na tej stacji.
W sumie jednak po co takie kombinacje? Lepiej, i taniej, wyjdzie kupić jeden bilet płackartny na całą trasę. A nawet kupując na całą trasę kupe może wyjść korzystniej
Wladek87 pisze:Wszystkie pociągi stoją długo na dworcu Im.T.Shevchenka. Co tam się dzieje? Można się tam zaopatrzyć w jedzenie i picie?
Jeśli pociąg stoi na jakiejś stacji powyżej 5 minut, można wyjść z wagonu, i większość pasażerów tak robi. W jedzenie i picie często można się zaopatrzeć już na peronie, od słynnych babuszek z pirożkami, warenikami, piwem itp. Tak jest np. w Żmerynce, Suchiniczach (trasa Moskwa-Briańsk), czy w Szewczence też - nie wiem, ale nawet gdyby babuszek nie było, to przy dłuższym postoju spokojnie zdążysz spenetrować wszystkie przydworcowe sklepy, a nawet zjeść jakiś szybki obiad w knajpie. Koniecznie musisz jednak przed wyjściem z wagonu sprawdzić długość postoju i godzinę odjazdu, żeby wiedzieć, ile dokładnie masz czasu

Wladek87
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Wladek87 »

Dzięki za odpowiedź.

Na dworcu Shevchenko pociągi stoją po 15 minut. Dziwi mnie po prostu co tam jest, bo tam nie ma chyba żadnej większej miejscowości, a każdy pociąg tam tak długo stoi.

Z tymi dwoma klasami, to chodzi o to, że jak nie ma biletów na całą trasę w kupe, to można spróbować kupić plackarte na jakąś część trasy, a potem część ludzi wysiada i zwalniają się miejsca w kupe. Nigdy nie jechałem ukraińskimi pociągami, i nie wiem czy 24 godziny w plackarcie będzie dobre na pierwszy raz :)

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Wladek87 pisze:Na dworcu Shevchenko pociągi stoją po 15 minut. Dziwi mnie po prostu co tam jest, bo tam nie ma chyba żadnej większej miejscowości, a każdy pociąg tam tak długo stoi.
To jest stacja węzłowa, na takich z reguły postoje są dłuższe (Dżankoj, Żmerynka). Nieraz następuje zmiana lokomotywy, bywa też, że doczepiają lub odczepiają jakieś wagony
Wladek87 pisze: Z tymi dwoma klasami, to chodzi o to, że jak nie ma biletów na całą trasę w kupe, to można spróbować kupić plackarte na jakąś część trasy, a potem część ludzi wysiada i zwalniają się miejsca w kupe
Nawet jeśli część wysiada, to mogą wsiadać nowe osoby. Zresztą większa rotacja pasażerów ma miejsce z reguły w płackartach, kupe biorą ci, którzy jadą na dłuższe dystanse (chyba że np. zabrakło miejsc w niższych klasach)
Wladek87 pisze:Nigdy nie jechałem ukraińskimi pociągami, i nie wiem czy 24 godziny w plackarcie będzie dobre na pierwszy raz
24 godziny to jak na wschodnie standardy nie tak długo :wink: Myślę, że wytrzymasz. A jeśli obawiasz się płackarty, to weź po prostu kupe na całą trasę (o miejsce w kupe z reguły łatwiej, niż w płackarcie). W każdym razie najgorszym pomysłem byłoby moim zdaniem zmienianie wagonu podczas podróży

tomeeek07
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: tomeeek07 »

Wie ktoś dlaczego zawsze gdy próbuję wyszukać połączenie na stronie e-kvytok wyświetla mi się "Сервер перевантажений" Cały czas tak jest, a próbowałem z kilku przeglądarek.

vonANdrew
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: vonANdrew »

Widzieliście nowy portal, jest bardziej cywilizowany (co na to pkp:PP)

http://www.e-kvytok.org.ua/eng/

Korzystał juz ktoś, będę kupował bilety niedługo i nie chciał bym zaliczyć wpadki.

vonANdrew
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: vonANdrew »

tomeeek07 pisze:Wie ktoś dlaczego zawsze gdy próbuję wyszukać połączenie na stronie e-kvytok wyświetla mi się "Сервер перевантажений" Cały czas tak jest, a próbowałem z kilku przeglądarek.
translatro google tłumaczy ...
"serwer przeciążony"

Shinzon
Nadworny Radca
Nadworny Radca

vonANdrew pisze:Widzieliście nowy portal, jest bardziej cywilizowany (co na to pkp:PP)

http://www.e-kvytok.org.ua/eng/

Korzystał juz ktoś, będę kupował bilety niedługo i nie chciał bym zaliczyć wpadki.
Właśnie czy ktoś korzystał ?? Trzeba sobie założyć nowe konto?? Bo ze starego nie działa.

tomeeek07
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: tomeeek07 »

Wiem co to znaczy, pytam właśnie, czy ktoś wie dlaczego tak cały czas mam?
I właśnie próbuję korzystać z tego nowego serwisu, bo link z tematu mi nie działa, wy z jakiego aktualnie korzystacie?

Shinzon
Nadworny Radca
Nadworny Radca

tomeeek07 pisze:Wiem co to znaczy, pytam właśnie, czy ktoś wie dlaczego tak cały czas mam?
I właśnie próbuję korzystać z tego nowego serwisu, bo link z tematu mi nie działa, wy z jakiego aktualnie korzystacie?
Mi działają oba chociaż ten nowy to strasznie muli.

pagin
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: pagin »

Czy w tej wersji serwisu do platnosci takze potrzebna jest karta z 3D Secure?
Pozdrowienia

pagin
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Odpowiem sobie samemu. Tak, dla platnosci na stronie www.e-kvytok.org.ua karta banku zagranicznego potrzebna jest karta z 3D Secure :-( Pisza o tym tutaj: http://www.e-kvytok.org.ua/rus/faq/24/

Как оплатить платежной карточкой иностранного банка?

Оплата с помощью карточек иностранных банков-эмитентов осуществляется при условии поддержки банком-эмитентом карты технологии 3D Secure (специальная технология безопасности платежей в сети Интернет). Вам необходимо обратиться в Ваш банк с заявлением о включении Вашей банковской платёжной карты в программу Verified by Visa или MasterCard SecureCode, для получения дополнительного секретного ключа, и совершения платежей при полной поддержке 3D Secure технологий.

pagin
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

gietkie_zboze pisze: Jeżeli chodzi o moje doświadczenia ze stroną gd.tickets.ua:

Naprawdę bardzo dopracowana strona, świetny interfejs i wszystko bardzo czytelne.
+ łatwa w obsłudze i b. czytelna
+ powiadomienia sms (darmowa usluga)
+ płatność chyba wszytkimi kartami Visa i Mastercard (osobiście płaciłem z karty mBanku i citibanku- obie debetowe, obie Mastercard i obie bez 3D Secure)

- LIMIT -jedną kartą mogłem tylko 2 bilety kupić (na jeden przejazd)- dlatego płaciłem 2 kartami, a i tak wsyztkich biletów nie kupiłem
- dużą mają marże (~10zł na 1 bilecie!)
Nie mialem dostepu do karty z 3D Secure i takze skorzystalem z tego serwisu. Placilem karta Visa Electron by Inteligo. Potwierdzam wiekszosc tego co napisal przedpisca. Procz jednego. W jednej transkacji jedna karta kupilem 3 bilety, z czego by wynikalo ze nie ma limitu 2 biletow na jedna transkacje. Potwierdzam takze wysoka prowizje za bilety. 3 bilety ktore kupilem kosztowaly mnie 471 hr, zas na e-kvitoku te same bilety kosztowaly 390 hr. Daje to ok 27 hr prowizji na bilecie, czyli ok 11 zl
Pozdrowienia

Katemach
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny
Kontakt:

Post autor: Katemach »

Próbowałam w poniedziałek kupić bilety na e-kvitok (nowa wersja) ale nie udało się z powodu wymogu 3D Secure (miałam kredytową PekaoSA), musiałam skorzystać z tickets.ua, załatwiłam opłatę bezproblemowo. Ale różnica w cenie jest dość znaczna: na e-kwitok obliczyło mi 4 bilety (1 pełny i 3 zniżkowe (dzieci)) kupe - 548,22 hrv, na ticket zapłaciłam 640,22 hrv - za te same bilety (nawet miejsca te same, co próbowałam kupić na kvitku). 92 hryvny podzielić na 4 - 23 hrv prowizja na jednym bilecie. Kupiłam bilety za jeden raz, żadnych ograniczeń i natychmiastowe potwierdzenie opłaty (sms-a dostałam z kodem też).
KH

ODPOWIEDZ